Reklama

Reklama

Spider-Man: Homecoming

  • USA Spider-Man: Homecoming (více)
Trailer 4
USA, 2017, 133 min

Režie:

Jon Watts

Předloha:

Stan Lee (komiks), Steve Ditko (komiks)

Hrají:

Tom Holland, Michael Keaton, Robert Downey Jr., Marisa Tomei, Jon Favreau, Gwyneth Paltrow, Zendaya, Donald Glover, Jacob Batalon, Laura Harrier (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Mladý Peter Parker / Spider-Man (Tom Holland), který velkolepým způsobem debutoval ve filmu Captain America: Občanská válka, se ve snímku Spider-Man: Homecoming začíná více sbližovat se svou nově získanou identitou pavoučího superhrdiny. Peter, nadšený ze svých zážitků s Avengers, se vrací domů, kde žije se svou tetou May (Marisa Tomei) pod bedlivým dohledem svého nového učitele Tonyho Starka (Robert Downey Jr.). Peter se snaží vrátit ke svému běžnému životu - což mu komplikuje touha dokázat, že by Spider-Man mohl konat mnohem větší skutky, než kterých se zatím odvážil - ale když se objevuje nový padouch Vulture (Michael Keaton), ocitá se v ohrožení vše, co je pro Petera skutečně důležité. (Falcon)

(více)

Diskuze

Shaman1135

Shaman1135 (hodnocení, recenze)

jh666

nevedel som, ako to pomenovať :D Spider-man Noir by som tiež rád videl, škoda, že pavúk prešiel k Marvelu až teraz, ten seriál by sa skvele hodil v začiatkoch MCU, niekedy v čase prvého Capa a teoreticky by sa dalo pracovať s jeho odkazom pri súčasnom Parkerovi....ale to sa už  nestane 

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

jh666

Agent Venom má podle mě velkou šanci. V jednom filmu nakousnou symbionta, Flash si ho vezme a pak dostane vlastní film nebo seriál.

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

Shaman1135

No jo "Spider-verzum". Je škoda, že takových postav jako Spider-Man Noir nebo Spider-Man 2099 se jen tak nedočkáme.

Alespoň v Agenta Venoma ale dofám, že se jednou objeví.

na příspěvěk reagoval Blackhand47, Shaman1135

Shaman1135

Shaman1135 (hodnocení, recenze)

jh666

JH666: IMO v "pavúčom universe" je tak veľa materiálu, zaujímavých postáv a príbehov, že nejaký seriál z tohto prostredia sa skôr či neskôr (asi neskôr) objaví. Predsa len Defenders a Agents of SHIELD tu nebudú večne a práve Spider woman, Silk, či napr. Agent Venom by mohli prevziať žezlo.  

 

TheDarKnig: to je asi najväčšie pozitívum nového Spideyho :)

na příspěvěk reagoval jh666

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Shaman1135

Ne, normálně by mi to až tak nevadilo, ale vzhledem k tomu, že jsme dodnes neviděli chudáka Petera mezi svými, tak jsem jenom rád, že se konečně dostane z izolace :) Zaslouží si to. 

jh666

jh666 (hodnocení, recenze)

Shaman1135

Vzhledem k tomu, že Hydra je v MCU takřka všudypřítomná (Cap, SHIELD, Ant-Man) bych to jako takový problém neviděl. Nebo je tu možnost z Ultimate Univerza, i když si myslím, že klonování by bylo na MCU zatím moc. Teď mě napadlo, že by se Origin Spider-Woman docela hodil na seriál.

na příspěvěk reagoval Shaman1135

Shaman1135

Shaman1135 (hodnocení, recenze)

jh666

Súhlas, ale ak si spomínam, tak Spider woman mala trocha divný origin (myslím do MCU trocha ťažšie zrealizovatelny). Ale aj to by bolo riešenie, asi by som ju videl radšej ako ďalšie Parkera

na příspěvěk reagoval jh666, TheDarKnig

Shaman1135

Shaman1135 (hodnocení, recenze)

jedna teoretická otázka (no hej, trocha sa nudím a som zvedavý na tunajšie názory):
Ako by ste reagovali, keby Marvel namiesto tretej filmovej reinkarnácie Spider mana ohlásil filmové spracovanie série Spider-Gwen? Viem, že ide o mladú postavu a pravdepodobne sa pýtam kravinu, ale som proste zvedavý :D

na příspěvěk reagoval jh666

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Uživatel Cech smazal svůj příspěvek.

 

 

to si mohl nechat, mně to nevadí 

Uživatel Cech smazal svůj příspěvek.

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Ok, když člověk s nickem "TheDarkKnig" a ikonkou z BvS (MoS?) zařadí člověka s Batman Returns v oblíbených filmech a Harley Quinn v ikonce mezi "zaslepené Marvel fanoušky" nemohu než se zasmát :-) :-) :-)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Všichni víme jak to dopadlo. Naprosto dokonale :) Zaslepení Marvel fanoušci se můžou vzteky třeba produpat k sousedům ze svého 1+kk nerdího doupěte, nic to nezmění na tom, že kdykoliv se podívám na DC filmy (a není to smolný pohled směrem k Green Lanternovi) a pak se podívám zpět na MCU, je mi vždy do smíchu. Ale vlastně.. to není špatné, filmový Marvel tak buduje celý svůj vesmír, že? Aby nám bylo stále do smíchu. Ne že by to nějak hrozně nefungovalo, ale zamrzí, že kvůli tomu klouzání po povrchu komedie ve všech filmech kromě Winter Soldier (MCU vrchol) jaksi asi nezbývá energie ani chuť ani potřeba k tomu, aby se snažili prodat nějaké zajímavější příběhy, resp. lépe napsané s mnohem lepšími záporáky!!!

No každopádně MOS nebo Nolanova trilogie >>> WS, Avengers >> GoTG, Iron Man >>>>>>> zbytek

limbi

limbi (hodnocení, recenze)

Nolena ze boha nemám ale je to jedne z mála kdo přišel s něčím novým. Navíc je to taky nadaný scenarista a ještě jsem od něj neviděl slabý film. Za boha nemám ani žádného z uvedených... Mám jejich filmy rád, ale uznávám spíš dílo než tvůrce, protože na něm dělá velký počet lidí...

S restarty máš pravdu, ale nic to nemění na tom, že je to snad nejčastěji znovu-startující série v posledním čtvrt století (aspoň myslím). Navíc pokud je pravda s tím kdo to bude režírovat, tak žádný zázrak se čekat nedá (leda snad milé překvapení). 

 

Ono je každému jedno v rámci čeho se restart koná. Divák jde do kina na spidermana a pokud viděl předchozí díly a hlouběji ho nezajímá zákulisí natáčení, předloha a podobně bude se divit že vidí zase začínajícího Petera. To že jsou MCU s Avengers úspěšní je fakt, otázkou je díky čemu. Dle mě jim to funguje proto, že vynáší silné stránky postav a mají jich tam dost, proto to nikoho nenudí protože přenáší děj z postavy na postavu. Ale ve finále proč ne funguje to a A1 i A2 jsou dobré filmy. 

 

S tím Tobeym je to spíš tak, že jsem ho nikdy jako spidermana neviděl.... není špatný herec v jiných filmech mi nevadí, ale tady strašně. Takže asi subjektivní dojem... 

 

No uvidíme jak ten projekt dopadne

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

limbi

Nolan se mi nepříčí... A myslím, že to, že mám na rameni vytetovaný znak TDKR mluví za vše. Stejně tak jsem nikdy neřekla, že je Spider-Man lepší než TDK (trilogie). Co se mi příčí je to, jak někteří vzhlíží k Nolanovi jako jakémusi (filmovému) bohu, ke kterému má daleko. Nedokázal toho tolik co Welles, Cameron, Burton či Spielberg...

 

Co se restartů týče - vinila bych studio... A věřím tomu, že (částečné) předání Disneymu tohle změní. Rovněž opravdu nevidím Tobeyho Petera jako uplakánka, nějak nemohu přijít na to, jak jsi k tomuto závěru dospěl...

 

Co se stěžování týče, mluvila jsem o MCU, což je Marvel Cinematic Universe, Avengers filmy, pod ty do nedávna Spider-Man nespadal, takže řeč o třetím restartu v rámci MCU určitě být nemůže..

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

limbi

tak i Marvel má plno temných komiksů třeba většina o Wolverinovi, Punisher, Fury, Ghost Rider, Daredevil, Moon Knight, Blade....rozhodně pro dospělejší fans....nemusí být hned Spider man temnej samozřejmě to ani nechci, je to půodně pro teen, hláškuje a má svoje osobní teen problémy, ale potom když vyroste, tak už přichází nová vlna a začíná to být zajímavé komiksy s Morbiusem, Kravenem, Venomem už stojí docela za to....

na příspěvěk reagoval limbi

limbi

limbi (hodnocení, recenze)

Larrysbride

No tak pokud se ti Nolan příčí tak je jasný, že z batmana nebudeš nadšená. Pokud ovšem chceš tvrdit, že série spiderman je kvalitnější než batman tak je to spíš otázka věku. Mladším se bude líbit spiderman pro teen nádech, dospělejší podání batmana zas ocení starší publikum. U Spidermana mi vadí, že během 12 let bylo natočeno 5 filmů a už se najíždí na třetí restart. To bude Peter každých 5 let oplakávat strýčka Bena? Takhle nikdy nevybudujou postavu a spiderman bude pořád ten kluk, kterej je outsider a najednou umí lézt po zdech. Navíc nemůžou ani vystavět nic vážnýho protože jak říkáš welcome to high school. Neber mě špatně já mám Spidermana rád a právě proto mě štve, že komiks nebo i kreslený seriál je daleko před filmovou adaptací. Nejdokonalejší na Spidermanovi bylo, že byl SÁM... Nemyslím tím to utápění v sebelítosti co předváděl Tobey, ale komiksovej spiderman s tím byl vnitřně srovnanej a byl vyzrálejší než jeho vrstevníci a jednal tak i bez těch řečí o zodpovědnosti a kdesi cosi.    

 

K tomu supermanovi... toho rád nemám ani film jsem viděl tak na půl oka. Neříkám že DC je lepší než marvel ale určitě je dospělejší.

 

A s tím nikdo "důležitej" si nestěžuje? :) Opravdu? Proto se chystá další restart? Třetí představitel hlavního hrdiny a kritika to většinou celkem strhá? ;) PS: kritikou nemyslím reakce novinářů, které jsou uváděny na přebalu DVD

na příspěvěk reagoval Ratemus, Larrysbride

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

limbi

Tak nad tou poslední větou se nemůžu než pořádně zasmát :)))

 

Ale zpět k tématu, nezapomeňme, že Spider-Man byl původně teenage outsider, takže u něj mi to, že je více-méně komediálně založený mi ani trochu nevadí, ba spíše mi to k němu sedí. A temnější stranu Spider-Mana se snažil Marc Webb a jak to dopadlo... Jak říkám, MCU je "veselejší" a "barevnější", jak sami říkáte, a nikdo (důležitej) si nestěžuje ;)

 

Spíš než "temnějšího" Spider-Mana bych konečně brala Sinister Six! Jestli chcete "temnější" komiksovky, holt si budete muset vystačit se *****idním Supermanem a kdo ví jakým Batmanem z DCMU :D Alespoň Man of Steel se posnažil o jiný úhled pohledu a všichni víme, jak to dopadlo :D

na příspěvěk reagoval limbi

limbi

limbi (hodnocení, recenze)

Larrysbride

Larrysbride: Ironman ale nemá tak kladný charakter jako spiderman. Navíc třeba třetí Iron man byl podstatně víc temnější než třeba jednička. Ono ani nejde o to dělat komiks podle batmana, ale o to mu dát už nějakou tvář. Kdyby to natočili trochu dospěleji tak by se nikdo nezlobil. Například takový Kickass byl skvěle natočenej. Nebral se vážně byl drsnej, barevnej, ale bavil všechny. Ironman zas těží ze špičkovýho výkonu Roberta, a skvěle napsanýmu charakteru, bez toho by to bylo poloviční a o ničem. Dokonalej spiderman mohl být s Venomem ale to totálně podělali. Měli tam naprosto dokonalý podmínky pro psychologický drama a vyšla z toho slátanina jak řemen. A nezapomeň že Nolan pozvedl Batmana z totální žumpy na totální vrchol tak trochu respektu ;)

na příspěvěk reagoval Larrysbride

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Ratemus

"Škoda"? Zvláštní že třeba u Iron Mana ta postradatelnost "temnoty" nikdy nikomu nevadila.. Abyste se z toho Nolan náhodou... :-))

na příspěvěk reagoval limbi

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

limbi

přesně s tebou souhlasím, o Morbiusovi mluvím celou dobu, to by bylo fakt temné a navíc Blade zas není takovej kladák, jasně není padouch ale nebojí se sekat hlavy...ten Nolan to prostě určil podle něj se bude dělat temnej a vážnej Babice, bych se ani nedivil....bohužel, Spiderman je nejbarevnější hrdina, jeho komiksy jsou vždy pestré a barevné, škoda....

na příspěvěk reagoval Larrysbride

limbi

limbi (hodnocení, recenze)

Pokud to budou točit pořád ve stejném konceptu, tak bude vždycky nejúspěšnější první díl první série. Dnes se už komiks podle mě přehoupl dl úplně jiného stylu. I nejkladnější superman je temnější. Od dob kdy natočil Nolan Batman začíná a následně to podtrhl Temným rytířem určil směr a to zejména proto, že komiksový hrdina už nebyl jen supermorální trouba a zločinci už byli na úrovni.  Jasně marvel a DC to jsou jiné charaktery, ale i u spidermana jsou o dost lepší  záporáci. Například jak uvádí Blackhand47: Morbius je totální sázka na temné drama o spidermanovi. Jednak bitky můžou probíhat pouze v noční době a dá se tam krásně zamíchat ten milostný trojúhelník spolu s Felicií. Pokud by tam byl i Blade už bych se toho bál, protože jak je víc klaďasů je z toho pořádnej mišmaš. Hlavně to chce pořádnýho kameramana a hlavně SCÉNÁŘ!!! aby tam taky bylo hraní a ne jen barevné efekty. Občas mi Spiderman příjde, jako onanie animátorů.

na příspěvěk reagoval Ratemus

BloodyBeast

BloodyBeast (hodnocení, recenze)

Za sebe bych asi nejvíc uvítal v roli Spider-Mana tohohle klučinu jménem Liam James, ze všech pěti mi nejvíce sedí.

Larrysbride

Larrysbride (hodnocení, recenze)

LokiZombie

... "portálu The Hollywood Reporter", "sdílel režisér na svém Twitteru", "v nedávném rozhovoru s magazínem Empire" - to dle Tebe není uvádění zdrojů..? 

Související novinky

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (více)

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

Studio Paramount odhalilo názvy svých novinek

29.04.2022

Tento týden probíhá ve Spojených státech akce zvaná CinemaCon, na níž jednotlivá studia prezentují novinářům a všelijakým insiderům své nadcházející snímky. Jen za posledních pár dní jsme se tak… (více)

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

Spider-Man: Bez domova boří žebříčky rekordů

17.12.2021

Jak se očekávalo, tak se děje - a vlastně v ještě větší míře, než mělo. Spider-Man: Bez domova podle odhadů v předpremiéře vydělal 50 milionů dolarů, což je třetí nejvyšší číslo v historii nezávisle… (více)

Pitt a Clooney opět pohromadě?

Pitt a Clooney opět pohromadě?

25.09.2021

Mezi velkými hollywoodskými studii právě zuří nová bitva. Sony, Lionsgate, Apple, Netflix, Amazon, Annapurna, Universal, MGM i Warner Bros. se údajně v těchto dnech přetahují o práva na nový thriller… (více)

Reklama

Reklama