Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka? (Forum Film CZ)

manonfire

Sly není charita, aby dal renomé své nejslavnější postavy vniveč bandě gangstas a jejich gorilímu bití se do hrudě za zvuků rapu a motorek....naopak je to pěkně vychcanej hajzlík, který prostě z dávno vybudovaného ždíme totálně do sucha. Veškerá kritika jakéhokoliv filmu...je vždycky svým způsobem spiknutí. "Elitní" recenzenti se v názorech neradi rozcházejí, protože trhnou-li se od davu svých soukmenovců, riskují své renomé a domněnku, že cosi nepochopili a nejsou tedy schopni docenit potřebné nuance. Samozřejmě jsou i notoričtí "rebelové", ale to je pak zase jen opačná póza. Když vidím ty kladné kritiky na Creeda, znovu po milionté si potvrzuji, že je to všechno jen mafie, shora řízená vlna nějakého trendu, kdy si prostě někdo vysoko řekne, že je zase čas se něčím dojmout, a samozřejmě proč ne tímto, byť naprosto fádním, niggafairytaile, příběhem černouška, kterej, aby měl vlastně s čím bojovat, dostane naprosto neexistujícím stigma, v rámci něhož se nemůže chudáček rozhodnout, zda je hrdý na jméno svého otce, nebo ho bude táhnout hluboko dolů, tam kam si každý správný filmový hrdina musí šáhnout. Postava Adonise byla naprosto bez charizmatu, a hlavně bez životního story, které se tvůrci neustále snažili nějak splácat z ničeho. Celkově prostě drama bez příběhu, a my tady děláme s Cooglera nějakého novodobého supertalenta. Směšné. Ty berličky ala hudebnice přicházející o sluch a těžce nemocný Rocky, který přesvědčen na základě martyria své ženy, nikdy nepodstoupit chemoterapii....změní názor na popud boxujícího blbečka, kterého zná dva týdny. Směsicí těchto failů pak sledujeme, jak černoušek klikuje vedle Rockyho lůžka a připravuje se na zápas s dalším naprosto nevýrazným boxerem, filmovým šmrncem netknutým irským McWhatever. Za hovno to stálo, levné, povrchní. Na moderní střih boxerského souboje Vám zvysoka kašlu, Rocky, pokud nejste úplnej debil, je hlavně o jeho naturelu, o odkazu skromného, leckdy naivního, svým způsobem však moudrého muže, a ne o tom, nakolik důvěryhodně či nedůvěryhodně poskakuje po ringu....to už mám stejně jako dětství za sebou. S výjimkou výborného herectví Slye o ničem. S Rocky Balboou naprosto nesrovnatelné. Na jednu stranu mám z úspěchu radost, protože Sly si díky tomu splní nějakej ten srdeční projekt, na kterej by se jinak třeba nedostalo, ovšem s filmem jako takovým spokojen nejsem. 40% ()

Georgex

Velké překvapení, výborný nápad a skvělé navázání na legendární sérii o Rockym, které není přehnaně nostalgické, ale Sylvester Stallone v něm předvádí asi nejlepší herecký výkon z dané série, a přestože Michael B. Jordan nepůsobí ve filmu příliš sympaticky, tak se musí uznat, že svojí roli zvládl skvěle a boxerské souboje působí možná nejlépe ze všech filmů série. Moje hodnocení 80%. ()

Styxos

O vyrovnání se s odkazem, vykročení ze stínu a budování vlastní legendy. O vztahu otce a syna. O tom, že ty největší bitvy se neodehrávají v ringu a o tom, že toho největšího soupeře si člověk vytváří sám v sobě. Chemie mezi Jordanem a Stallonem je velmi příjemná a i přes fakt, že Jordan je parádní herec a postavu rozervanýho Adonise prodává efektivně, je to hlavně Stallone, kterej ten film táhne dopředu a pohání ho svým obrovským srdcem do kterýho nonstop pumpuje energii. A když film vstoupí do ringu... ach. Už dlouho jsem nezažil film, co by měl tak obrovský srdce. ()

P1tr

Rocky jako trenér funguje skoro lépe, než jako boxér. Creed je totiž velmi dobře napsanou a natočenou sondou do života mladého boxera na vzestupu, která funguje spolehlivě nejen v boxerských scénách, ale také v osobní rovině a to nejen u hlavního hrdiny, ale i u ostatních postav. Tvůrci dali do tohoto snímku všechno a i když mě příběh příliš neodstřelil, jde stále o velmi kvalitní zážitek, který si zarputilí fanoušci série užijí ještě o stupeň více, než běžný divák. ()

herr_carter

Netvrdím, že Michael B.Jordan nemá kus hereckého talentu, do tohoto filmu se mi ale vůbec nehodil, jeho hip-hopová stylizace celé sérii příliš nepomohla - stejně tak režie Ryana Cooglera, z jehož rukopisu je patrné, v jakém prostředí vyrůstal a právě jaký hudební styl, který následně použil jako křoví do celého filmu, mu vyhovuje. Do poloviny je to vyloženě slabé a křečovité, závěrečnou přípravou na finální bitvu a zápas samotný pak film z propasti trochu zvedá. Stalloneův výkon samozřejmě zdaleka na Oskara nedosahuje, jak někteří zlí jazykové předvídají. Nic jiného jsem od mladého černošského režiséra čekat vlastně nemohl, i tak mě film, jakožto fanouška celé Rocky série, zklamal.........................moje hodnocení = 5,5 z 10. ()

Lukoboss

Rocky je jenom jeden. Jak filmově, tak i osobně. Protože je to zase jenom poupravená Rockyho pohádka o mladíkovi, kterej neměl nic, pak měl všechno (prachy, super práci atd.) a všeho se vzdal jenom proto, aby boxoval. A nikdo ho nechtěl trénovat, všude se na něj dívali skrze prsty. Ale on si šel za svým, našel Slye a dostal se zase zpátky na vrchol. Ehm, že už jste někde něco takovýho viděli? No jasně, není to nic novýho. A v podstatě jediný, co je na tomhle filmu dobrý, je S. Stallone, kterej ve svým věku prostě vypadá skvěle, žvatlá pořád stejně dobře a tyhle role mu sedí. Nicméně nebýt tady toho mírnýho napojení na Rockyho, film by se ztratil v propadlišti dějin. Ani ten hlavní souboj pak nevypadal úplně nejlíp, skoro, jako by stáli s rukama dole jen zkoušeli, kdo víc vydrží. No a pak se nesmí zapomenout taky na klišé v ringu, v rodině, ve vztahu (jasně, romantika nechybí) a vůbec v celým filmu. Jo a ta stopáž... klidně bych 30min zrušil a vůbec by to nevadilo. ()

sedm.1

Já jsem šel do Creeda se značně velkými očekáváními, ikdyž jsem mu tedy zároveň ani příliš nevěřil a dopadlo to skutečně tak nějak všelijak. Do pozitiv určitě musím tedy v první řadě zařadit zachovanou atmosféru a stylovost z Rockyho Balboy z roku 2006 a vlastně i trochu z prvních dvou dílů. Spíš než o sportovní film jde tak o drama, což se týče právě též i zmiňovaných předchůdců, a jelikož Creed disponuje velice slušným scénářem, kde propojení Rockyho a Creedova syna je našroubováno velmi dobře, nenásilně a klaplo i zapojení ostatních postav do zajímavého a poměrně působivého příběhu, tak jako drama funguje skutečně přesvědčivě a že jde prakticky o box až v druhé řadě, tak vůbec nevadí. Dále, velice přesvědčivý výkon podal Sylvester Stallone, já ho měl tedy vždycky velmi rád a zrovna jemu stáří příliš neubírá na sympatičnosti, charisma a vlastně celkové kvalitě. A pochválit musím ještě i skvěle nasnímané boxerské zápasy, přehledně, dynamicky a neotřele, to se zkrátka počítá. Naopak, s čím jsem měl po celou dobu velký problém, byl hlavní hrdina, mladý Creed, a to jak s jeho představitelem, tak i samotnou postavou. Pokud má tak tedy jít o dlouhodobější předání boxerské štafety, tak to je průser, neboť Michael B. Jordan je sice slušně nabušenej, ale to je asi tak všechno. Charisma, sympatičnost, výraznost, nic z toho jsem tady z něj nevycítil a pochybuji, že by se to v budoucnosti nějak změnilo, neboť na mě tak působil už i v jeho ostatních předchozích filmech a jako herec mě prostě vůbec neoslovil a nebaví mě. A navíc i jeho postava Creeda Jr. mě přišla divná, otravná a vlastně jsem mu přál, aby dostával co nejvíc do huby, což tedy není též určitě dobře. A do negativ pak musím zahrnout minimálně ještě nevyváženost určitých scén, kdy mi některé momenty přišli až neskutečně zbytečně natahované a naopak jiné zas tak hloupě zkratkovité a upospíchané, že by pak bylo snad lepší, kdyby tam vůbec ani nebyly. Jinými slovy, trochu prostříhání by tentokrát nebylo vůbec ke škodě. Zkrátka, tímto snímkem je zmiňovaná boxerská štafeta tedy skutečně asi předána, pro mě se nicméně Rockyho série naštěstí uzavřela již výborným Rockym 2006, a jestli z tohodle vznikne vlastní série, tak určitě již bez nějakého mého výraznějšího zájmu a pozornosti. ()

LexBarker

Sly odjakživa tíhnul k sociálním dramatům,ať už jako scénarista, nebo herec. V nich podával nejlepší výkony, v nich byl přesvědčivý a právem ceněný player, škoda že ho diváci a pak už i studia dotlačili do rolí, v nichž se jeho talent dočista rozmělnil a kde podával jenom fyzické výkony. Až v důchodku se rozhodl k návratu ke kořenům, mezi obyčejné lidi na ulici, kde mu to sluší možná i více, než s čelenkou a lukem. Jeho životní série o Rockym právě vyvrcholila citlivě natočeným příběhem stárnoucího boxera, který už může jenom moralizovat a trénovat mladou generaci. Prošel si dlouhých 40 let, plných ran nejen v ringu a vše ustál jako "správnej, rovnej chlap," kterým vždy byl, je a bude. Sylvestrovo úsporné herectví bez okázalých gest dodává filmu na věrohodnosti a vy se slzou v oku sledujete závěr jedné z nejlepších filmových sérií všech dob. ()

Maynard.

Po docela dost dlouhý době sem se dostal k něčemu takovýmu jako je "pustit si film". Teď sem to nějak flákal, asi mě už taky dostihlo to obávaný - Nemám na to čas :o). Pevně věřím a doufám, že je tohle poslední díl, takový aspoň trochu důstojný rozloučení. Co by se mi teda (ač je to jakkoli brutální) líbilo víc, tak kdyby Rocky v tomhle dílu zemřel (jo, je to brutální :o) ). Ty vole, teď koukám, že doposud poslední film Rocky Balboa už je 10 let starej, to je něco...Co mi chybělo, tak nějaká úderná písnička, hlavní předzápasovej tréning a taky mnohem víc fightů, ale s tím mám problém téměř u všech filmů - málo akce, kromě Marveláků samozřejmě. :o) Oceňuju to, že tam dali novou postavu, mladýho Creeda, kterej mi přišel i vlastně jako sympaťák. Jeho protějšek ale takovej neslanej, nemastnej, prostě o ničem. Na Ivana - Lungrena ze 4. dílu se prostě nechytal ani krapet. No, a teď už dobrou s kobrou :o) ()

kenkaku

Stallone už má prostě Rockyho pod kůží a zpracování "spin-offu" působí přirozeně a nenásilně. Samozřejmě že u Rockyho s číslovkou 7 se jeden nevihne pocitu "deja-vu", otázka je zda to opravdu vadí... Co mě osobně moc nesedlo byl výběr herců (nebo chování postav? vždyť je to vlastně jedno). Co také trochu zamrzelo je fakt, že Stalone pustil z ruky scénář a režii. ()

tempus

Abych řekl pravdu, tak jsem se docela bál, že z Rockyho Bolboy (film) se stane zbytečné rozlučení s obdivuhodným sportovcem, když na něj naváže další kapitola (k dolování peněz?). A zdvojování myšlenky V. kapitoly (Rocky trenérem). Po zhlédnutí říkám, že jsem se bál zbytečně, protože hlavní je tady Creed a Stalone se objevuje až někdy po 20 minutách. Jasně je tady vidět, jak se návod na každý díl Rockyho přejde na Creeda. Vlastně jeto výjmečné mezi filmy, že jde o dramatické filmy, které jede jako franšíza, ale jednotlivá pokračování mají smysl a jde v nich o trochu něco jiného (ikdyž to hlavní zůstává), narozdíl od spíše komediálních komixových adaptacích. ()

James87

Videl jsem to uz v kine a byl jsem spokojen. Ale ted, kdyz vidim jaky to nese nazev u nas, tak to fakt nechapu, jak to takhle muze nekdo pojmenovat. Proste se to takhle nejmenuje, je to Creed a hotovo. Rocky je jenom jeden. ()

velkyvezir

Důstojný spin-off, který si ze série o Rockym vzal jen to nejlepší. Odkazy na tyto filmy byly citlivě zakomponovány, film nesklouzl k lacinému příběhu o napraveném boxerovi, ale naopak restartoval příběh o americkém úspěchu, který byl podstatou prvního Rockyho. A Stallone? Dosavadní kladné hodnocení jeho výkonu odbornou kritikou není nijak přehnané. Žádné přehrávané machovství, ale naopak civilní výkon o muži, který si konečně uvědomil svůj věk a možnost předat své zkušenosti dál. Když se objevil na plátně, uzmul si prostor pro sebe. Myslím, že nominace na Oskara ho nemine, nevěřím ale, že ho dostane, byť bych mu ho za vše, co pro akční žánr udělal, zasloužil. ()

-Dawe-

Parádní práce, jak s kamerou, tak režijně i herecky. Mimochodem, dostavil se i "wau efekt", když jsem spatřil první zápas, který se mi zdál být natočen beze střihu, pokud mě tedy nešálil zrak. Chvílema trochu zpomalí tempo, ale není se čemu divit při stopáži 133 minut, hezký zakončení. Jo a scéna s běžícím Creedem za doprovodu motorek byla hodně veliká paráda. ()

divak84

Dejte režisérskou stoličku blbečkovi, kterému ještě nebylo ani 30 let, který sám sebe pokládá za největšího znalce černošského života, černošských problémů a dostanete sportovní zklamání roku... Coogler až moc tlačí na pilu, až moc se pokouší udělat "negerský" a "motherfuckerský" svět součástí boxu, až moc chtěl všechno udělat moderně. Beru že hlavní hrdina je afroameričan, ale pořad by to měl být o cestě přežívání v boxerském světě, kde se slavný "mentor" někoho ujme a ne klišovitý kompot muže, který se cítí blbě ve světě do ktereho podle sebe nepatří, který samozřejmě najde holku nejklišovitějším způsobem (btw všimli ste si NULOVE chemie mezi ní a Slyem ?) . zakončení souboje v ringu Adonisovým "Respect" byla facka všem boxerským fandům..Cogler se snažil hiphopovou kulturu vtlačit do ringu - takhle ten film na mě působil.. ()

KoRner

Ono sa nedá urobiť depresívny film o podceňovanom boxerovi, keď viete, že je to milionár a má také známosti, že aj Rocky Balboa sa ho ujme ako tréner. Jeho najväčším problémom je dokázať, že nemá tak veľké ego, aby prijal, že je Creed. Inak to je klasický športový film, niečo ako prvý Rocky, len v černošskej verzii. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (více)