Esence toho nejlepšího ze starých dílů, precizně dávkovaných kapek nostalgie a zároveň plně přizpůsobivý produkt naší doby, tedy parametrům, které dnes od filmu chceme a očekáváme. To je přesně Creed. Tohle jsem očekával od Star Wars a nedostal jsem. Od Creeda jsem nečekal nic a dostal jsem v podstatě vše. Vrchovaté emoce a totální sympatie k hlavním hrdinům, především pak ke Stallonovi, který se změnil. Stal se z něj citlivý herec, plný charizmatu a životních zkušeností, který dokáže zapůsobit nejenom s kulometem v ruce, ale překvapivě mrštně a suverénně i v komorních scénach, kde používá maximálně osobitě taková ta moudra, která všichni známe, ale ne od každého je chceme slyšet. Pro hard-core fandy původních sérií a pro filmové nostalgiky to bude absolutní TOP, protože to má ten studený zimní street feeling (ikonická poslední scéna) původních dílů a díky bohu to není tak moderní, jako poslední Rocky. Musí se to prožít, stejně jako jednička.(2.1.2016)

Sly predviedol jedno z najpokornejších rozhodnutí svojej kariéry. Pred takmer 40. rokmi vytvoril kultovú postavu a ako režisér, scenárista, producent a herecká hviezda, ju naprieč desaťročiami dohnal k dokonalosti (a k piatim pokračovaniam). Hoci už je takmer sedemdesiatnik, v Expendables ukázal, že na to stále má a tým pádom by zvládol ešte aspoň jeden návrat ako Rocky Balboa. Čo urobí namiesto toho? Naberie imidž zostarnutého chlapa, majúceho najlepšie roky za sebou, navždy opustí myšlienku návratu do ringu a radšej začne trénovať novú generáciu a ponúkať jej životnú stabilitu, ktorej ho naučilo 39 rokov strávených v ringu a živote, plných fenomenálnych výhier, i smutných prehier. Od Slya to bol ohromný ústupok a dôkaz, že to má v hlave zrovnané a vie potlačiť svoje ego. To, čo urobil, si treba vážiť dvojnásobne, pretože svoju najobľúbenejšiu a najznámejšiu postavu v Creedovi poslal na cestu, z ktorej je nemožné vrátiť sa ako boxer. Film je veľmi fajn, od prirodzených dialógov a hereckých výkonov, až po pôsobivú atmosféru starej dobrej Philadelphie. Vtipy fungovali, dojemné scény boli nakrútené citlivo a pri Rockyho mentorovaní sa vám objaví slza v oku. Bohužiaľ, z deja nepochopiteľne miznú kľúčové scény s mamou a frajerkou (s diagnózou, ktorá má len jeden koniec - a happyend to nie je). Prečo sme s nimi nevideli rozlúčkové scény? Čo sa stalo v hotelovej izbe v Anglicku? Ako dopadol Rockyho „boj“? Tieto scény mi vo finálnej verzii chýbali. Napriek tomu je Creed skvelý film. Užite si ho.(1.12.2016)

Kdo by si pomyslel, že po tolika letech nám italský hřebec ještě ukáže, kdo je v ringu šampion. Samozřejmě jako dědáček by byl blázen, kdyby do sebe nechal mlátit a tak jako správný, nic nevzdávající bojovník dovede k titulu syna svého největšího rivala, Creeda juniora. Dost dobře se na celý film dívá, myslím, že Creed je ze všech dílů Rockyho nejvíce "rodinný" a nenudí! On baví!(2.8.2017)

Okrem produkcie a herecky sa už Stallone nemal ambíciu autorsky podielať na filme. Svoje filmové dieťa však zveril do dobrej opatery, postava Rockyho má ako zvyčajne viacero vrstiev, príbeh je v poriadku, hoci má v sebe všetky klady a zápory predchádzajúcich. Snímok v sebe skrýva určitú nostalgiu, používa osvedčené recepty, určite však nenudí, ale mohol mať prijateľnejšiu minutáž. Predpokladám, že sme sa po desiatkách rokoch dostali v tejto úspečnej sérii k záveru a mne sa to takto páčilo.(29.12.2015)

"Musíš viac počúvať ako kecať..." Príbeh Rockyho Balboy pokračuje z čoho majú fanúškovia radosť, ale ešte väčšiu z toho, že kvalita filmov z touto postavou si udržuje svoju kvalitu a ešte nikdy nespadla do kategórie"sračka" alebo tam, kde by si tvorcovia povedali dosť. I v tomto príbehu ostali dvere pre ďalšie pokračovanie otvorené. Nápad so synom Apolla Creeda nebol zlý a celkom dobre sériu previazal a dodal jej celistvosť. Stallone zahral slušne, ale kto sleduje Stalloneho kariéru prekvapený nebude. Sly bol na tom herecky vždy dobre. Prekvapila ma však jeho nominácia. Nie z dôvodu, že by na ňu nemal, ale z pohľadu ľudí, ktorí ho na cenu navrhli. To mi prišlo divné. "Ó, Stallone zahral chorého, musíme ho nominovať!". Každý kto zahraje chorého, postihnutého, utláčeného si hneď zaslúži nomináciu? Stallone hral veľmi slušne už desaťročia dozadu, tak prečo zrazu to prekvapenie z jeho výkonu? Zamyslieť by sa mali všetci tí, ktorí ho nominovali a odovzdávali mu nepopulárne ceny - Zlaté maliny, ktoré si rozhodne nezaslúžil. 80%.(1.5.2016)

• - Postavu Lea Sporina, se kterým měl hlavní hrdina první profesionální zápas, hraje Gabriel Rosado zkušený profesionální boxer s poměrem výher a proher 22-9. (Indonal)

• - Jediný film série, ve kterém se neobjeví Paulie (Burt Young). (joeybarbaro2)

• - Fotku, kterou si Adonis Johnson/Creed (Michael B. Jordan) prohlíží u Rockyho (Sylvester Stallone) doma, je skutečná fotografie Stalloneho nejstaršího syna - Sage Stalloneho. Ten debutoval po boku svého otce ve snímku Rocky V (1990), ze kterého pochází zmíněná fotografie. Sage Stallone tragicky zemřel v roce 2012 ve svých 36 letech na následky infarktu. (dickens)