Velice dobrá filmařina! Troufám si říct, že nejlepší film v téhle sérii hned po prvním Rockym. Postavy jsou zajímavé a sympatické, příběh sice ne úplně originální, ale s nadšením odvyprávěný a ty souboje! Nezapomenutelný je ten přibližně v polovině filmu, který je natočený na jeden záběr (nebo to tak alespoň vypadá). Ten závěrečný má zase úžasnou atmosféru. Opravdu jsem si chvílemi chvílemi říkala, jak tohle mohli natočit. Citlivě natočené s úctou k původním filmům, což se hned tak nevidí.(31.12.2015)

Stallone na Oscara. Prvý film, v ktorom úprimne hrá slabnúceho starca. Rumázgal som posledných... no, hádam 40 minút. Bez srandy, doják roka. Kto by to bol kedy povedal, že život Rockyho Balbou bude jeden z najzaujímavejších príbehov, aké sme kedy videli na filmových plátnach? S víťazstvami aj pádmi (dejovými i filmárskymi), ale pretrval a 40 (!!!) rokov po prvej časti je stále tu a stále s divákmi poriadne lomcuje. Nečakal som, že Sly takto suverénne utrie Tarantina, DiCapria a ostatné rádoby oscarové filmy.(6.1.2016)

Najlepší Rocky a to celkom z prehľadom. Kto ale nevidel minulé časti bude celkom zívať. 90%(13.2.2016)

• MikeCool

Jsi fanoušek Rockyho? A novinka Creed tě zaujala? Jestli ano, nečti dále tento komentář, připadal by ti zcestný, stupidní, nelogický, fádní, nezajímavý, nemilosrdný, bezcitný, krutý, nařkli byste mě z neuctění slavného filmového kultu s názvem Rocky mým hodnocením, zkrátka bych vám připadal, jako neotesaný vandrák z dědiny, co takovýmto "kultům" vůbec nemůže porozumět. Ovšem, pokud tě tento neomalený kýčovitý stereotyp neoslnil, stejně jako mě, klidně pokračuj ve čtení mého krasopisu. ___ Rozjel se nám nový trend: Komerčně využívat slávu starších kultovních klasik a udělat z nich novou, mainstreamovou předělávku vydělávající nekřesťanské peníze (viz. Jurský svět, nové Star Wars). Zdánlivě již uzavřená série o nejslavnějším filmovém boxeru Rocky, se bohužel též dočkala svého volného pokračování, v podobě Creed. Stařičký Sylvester Stallone na smrtelné posteli je hrdě a oddaně zpět, ale tentokrát v roli trenéra. Rádoby odborníci a kritici vyzdvihovali jeho koučovský výkon ve vedlejší roli v tomto snímku do nebes. Podle jejich slov byl Stallone dokonce žhavý kandidát na Oscara. Pokud by jej staří, plešatí šašci z Akademie ("oscarové poroty") zvolili nejlepším hercem ve vedlejší roli, zřejmě už by bylo zcela mimo mé smysly pochopit logiku této akademické skvadry, neboť zde bájný Stallone předvedl obyčejný herecký výkon, který alespoň mě nepřišel ničím úchvatný, fascinující a ničím oslňující. Než-li herecké výkony, spíše scénář a režie tlačí tento sequel ke dnu. Ryan Coogler jel až moc v zarytém korytu Rockyho, k čemuž se ještě přidala jeho mladická nerozvážnost, křečovitost v oblasti režie a scénáře a vznikl z toho nic neříkající paskvil, jež poměrně zneuctil původní "veledílo". ___ PS: Tímto komentářem zazlívám jen paskvil jménem Creed. Série filmů Rocky je oproti tomu hotový samet! Ale též to není moje vyhledávaná parketa.(25.12.2015)

CREED bitvu s ROCKYHO odkazem neprohrál, protože není pouhým těšitelem fanoušků původní série, který by nepřinášel do sportovního (boxerského) subžánru nic nového. Dané zhodnocení jsem rozvedl a vyargumentoval v kritice filmu a jeho BD vydání.(26.6.2016)

• - Adrian's Restaurant je v skutočnosti The Victor Café vo Philadelphii. (m.a.t.o.)

• - Michael B. Jordan (Adonis) sa narodil v roku 1987, teda dva roky po filmovej smrti Apolla Creeda. (m.a.t.o.)

• - Snímku je možné nájsť aj pod alternatívnym označením Creed: The Legacy of Rocky. (MikaelSVK)