Rocky se nám s příchodem Creeda rozloučil poměrně s úctou. Nepřišel totiž vůbec s ničím novým a tak jediné, co tu opravdu zbývá, je nekonečné moralizování Sylvestra, které mě jakžtakž baví a nebo hraní Michaela B. Jordana, na které si musíte zvyknout. On, jakožto dítě ulice, totiž ze začátku ve mně příliš emocí nevyvolal. To až samotná výchova Stalloneho z něj vytvořila relativního sympaťáka. Nicméně už to, jak to tady píšu, je mi z toho patosu vysloveně na blití. Klasičtější příběh by snad ani nemohl být. Velcí fanoušci se Creedem pravděpodobně uspokojí a nostalgicky zamáčknou slzu. Mně osobně postačí film Rocky Balboa, který dokázal z nostalgie udělat originální film, o kterém nemusím říct to samé, co o tomto. A to, že tenhle je, na rozdíl od předchozího filmu, absolutní rutina.(3.1.2016)

• verbal

Anaboliky vytahanou a zkrabatělou kožku už holt nevyžehlíš a svlíkat se v sedmdesáti do trenek by tedy bylo neetické až nemravné. A tak Sláj moudře zchátral a zpapučovatěl a snažil se předat rukavice mladší degeneraci vybouchaných palic. Bohužel už ne tolik moudře pustil z artritických rukou jak režii, tak scénář, a nechal kultovní sérii plně v nezkušených tlapách jakéhosi podivně ambiciózního negerského aktivisty. A je to rázem v prdeli! Ten Rodny King junior se sice všemožně snažil o retro silvestrovskou patinu a patos, nicméně do nich všemi otvory cpal angažovaného Afrorokyho a na legendě tak zprasil, co se dalo. V hlavní roli pózuje necharizmatický a nesympatický jeliman, který by se spíše hodil do nějakého tklivého dramatu se smutnými čokoteplouši než do ringu a jemuž od počátku z celé prdele přejete, ať jej někdo z těch učebnicově zlých bělochů co nejrychleji sundá. Do toho se vám snaží vsugerovat, že k boxu se nejvíc hodí vypatlaná recitace, a tak vám z hudebního podkresu slézají nehty a jen s hrůzou očekáváte, kdy do toho nějaký ten AjsFak zarepuje Ájofdztájgr. Musím připustit, že úvodní polovina je vcelku kulantní, nostalgicky odsejpápá v nejlepších Rokyho tradicích a první zápas dokonce i připomíná box. Pak se ale cosi zle zvrtne, náš kakaový rohovník začne otravně cvrlikat s jakousi árendbí briketou, hledat své přičmoudlé já, trousit přitom odporně cukrkandlová životní moudra ghetového filosofa a naprosto nezáživně trénovat s dědou Silvestrem, až je to téměř k nesnesení. Finální pěstičkovaná s britským tuponěm pak předvede to nejkokotštější a nejhnusněji natočené statické mlácení po tlamách bez krytí, jaké jsem kdy viděl, tudíž Sláj neSláj, výsledný dojem osciluje okolo prdele a máte z toho asi tak stejný zážitek, jako by se vás v boxerské rukavici snažil vyprstit Muhamad Ali a pružíc v kolenou při tom procítěně přednášel Černý muž pod bitchem otrokáře žil. Jestli plánujou dvojku, tak doufám, že se do ní prorve Drago junior a po krátkém strečingu s Brigitou Nýlsen toho afrogeje pošle expresním hákem za taťkou.(30.12.2015)

Ja som spokojný. Aby bolo jasné, som veľký fanúšik Rockyho a milujem aj nenávidení piaty diel. A v tomto ohľade, čo sa týka prepojenia serie Rocky s Creedom, som si krochkal blahom. Creed okrem toho, že ma dobrú ranu ako jeho tatko, ma aj čas na postavy, kedže sa film nikam zo svojou vyše dvojhodinovou dlžkou neponáhľa. Na jednej strane tu máme namachrovaného synáčka, ktorý nechce byť v tieni otca. Na druhej strane tu máme pokračovanie príbehu jednej s najväčších boxerských legiend na filmovom plátne. Creed funguje pochopiteľne lepšie v starých koľajach a každý záber s Rockym upúta už len charizmou, tento krát neakčným a dramatickým Slyom. Ale mlada krv je tiež prekvapivo dobrá. Príbeh okolo Apolla ma čo ponúknuť a Michael B. Jordan si aj pri veľkej legende dokáže odkrojiť svoju časť pre seba. No najväčšie plus je samozrejme spojenie Rockyho a mladého Creeda, ktorý okrem toho, že si máju čo povedať, to povedia štýlom, ktorý proste nenudí. Tých plusov tu je celkom dosť, páčil sa mi aj románik s milou, peknou a sympatickou Tessou Thompson. Ďalšie prekvapenie ma čakalo v ringu, hneď v prvom kole, kde okrem toho, že sa boxovalo dynamickým a prehladím štýlom, to v pozadí gradovala hudba a hlavne kamera, ktorá svoje nálety pekne predviedla bez strihu. Keď už som načal tu akčnú stránku, tak sa musím priznať, že ma prekvapilo ako je to prehľadne a správne vygradované. V závere tomu nechýbalo nič a podobne ako keď Rocky boxoval s Dragom, tak aj tu mi to prišlo správne husté, atmosfericko elektrizujúce, napäté a nemal som problém fandiť vo veľkom hlavnej hviezde. Ďalšia s vecí, čo ma milo prekvapila bola hudba. V prvom rade ma potešili miestami známe tony zo série, ale na druhu stranu som rád, že si Creed priniesol niečo vlastné a aj keď to nie je pecka ako Gonna Fly Now, soundtrack vás nenechá chladným a dokáže prikúriť pod kotol vtedy keď treba. Najslabšia stránka na celom filme sú Creedový protivníci. Zatiaľ čo Rocky boxoval s menami alebo xsichtami, ktoré si zapamätáte, mladý Creed boxuje s niekým, kto tu poriadne nemá ani priestor. Inak nerátal som s tým, že by tento Spin-off mohol priniesť niečo zaujímavé, ale nakoniec priniesol toho viac ako som čakal. Obľúbený soundtrack: If I Fight, You Fight (Training Montage), You're a Creed. 90% - 5*(5.1.2016)

Co by to bylo za Rockyho, aby nepřišel na hřbitov ke své Adrianě? A co by to bylo za Rockyho, kdyby se nechal nějak dlouho přemlouvat k návratu do tělocvičny? Lidé se fotografují u jeho sochy před Muzeem umění ve Philadelphii, ale Rocky pořád tepe životem a rozdává životní moudra. Samozřejmě série to už byla solidně uzavřená a mělo/mohlo to tak zůstat. Tehdy (2006) z toho byla zatraceně dobrá nostalgie a poctivý melancholický kus (pravda, trochu zašlapaný závěrečným „moderním“ zápasem) a leckdo to bral jako definitivní loučení. Ryan Coogler musí mít docela talent, když ze Slye vymlátil takový herecký výkon, hodný nominace na Zlatý glóbus. Rozhodně si to ale nijak nekomplikuje. Přihraje Rockymu mladého nadějného boxera, který si prošel několika pěstounskými rodinami a několika bitkami, aby dozrál, a zkusil štěstí v ringu, aniž by někdo věděl, že je synem (drobný úlet) slavného Apolla Creeda. Tihle dva se respektují, konflikty nehledejme ani v novém vztahu Donnieho a jeho sousedky, ani v intrikánech v pozadí, ani nikde jinde. Když bouchnou saze, za pár minut je vše urovnáno. Rocky je mezi lidmi respektovanou personou, mladý Creed (jehož otec vynikal rychlou prací nohou i rychlou hubou) je docela sympaťák a tvůrci přinášejí i velmi dobrou filmařinu, třeba v podobě prvního zápasu na americké půdě. Někde bych stříhal, ale celkově dobré. Stallone vynikající. Už se tu sice neboxuje do bezvládně visících půlek prasat, ale pořád je to solidní jízda. Díky za ní.(25.12.2015)

Sedm a půl-tý Rocky jako to nejlepší možný klišé. Vlastně ten samý jednoduchý příběh srdcaře outsidera po cestě na vrchol, co tu od roku ’76 byl už tolikrát, jenže on ten zápas sama se sebou prostě neomrzí, zvlášť když CREED bere to nejlepší z poctivýho, civilního, devět let starýho comebacku, zůstává přitom inspirativní, má to nenahraditelný Slye charisma, přidává kus pěkný filmařiny, hecující soundtrack, krásnou Tessu a sympatickýho Jordana. Samá radost nejen pro Black Lives Matter :) Zkrátka... nemůžu se dočkat jít běhat sprinty do kopce, mrazu a deště, sáhnout na hranu sil, padat a zase vstávat. Bojovat. "If I fight, you fight."(21.12.2015)

• - So stopážou 132 minút ide o doteraz druhý najdlhší film Stalloneho kariéry. Tým prvým je dráma F.I.S.T. (1978) so 145 minútami. (Paldiny)

• - Jedná se o již několikátý boxerský film, kde se objeví legendární ringový uvaděč Michael Buffer. Ve filmu se Sylvesterem Stallonem (Rocky) je to dokonce podruhé během posledních dvou let. Naposledy tomu tak bylo ve filmu Zpátky do ringu (2013), kde uvedl závěrečný zápas. Ani zde si neodpustil legendární a patentovanou větu: "Let´s get ready to rumble". (Punisher)

• - Prvé stretnutie režiséra Ryana Cooglera so Sylvestrom Stallonem prebehlo ešte v roku 2012, pred natáčaním Cooglerovej celovečernej prvotiny Fruitvale Station (2013) a trvalo iba hodinu. (m.a.t.o.)