• MikeCool

Jsi fanoušek Rockyho? A novinka Creed tě zaujala? Jestli ano, nečti dále tento komentář, připadal by ti zcestný, stupidní, nelogický, fádní, nezajímavý, nemilosrdný, bezcitný, krutý, nařkli byste mě z neuctění slavného filmového kultu s názvem Rocky mým hodnocením, zkrátka bych vám připadal, jako neotesaný vandrák z dědiny, co takovýmto "kultům" vůbec nemůže porozumět. Ovšem, pokud tě tento neomalený kýčovitý stereotyp neoslnil, stejně jako mě, klidně pokračuj ve čtení mého krasopisu. ___ Rozjel se nám nový trend: Komerčně využívat slávu starších kultovních klasik a udělat z nich novou, mainstreamovou předělávku vydělávající nekřesťanské peníze (viz. Jurský svět, nové Star Wars). Zdánlivě již uzavřená série o nejslavnějším filmovém boxeru Rocky, se bohužel též dočkala svého volného pokračování, v podobě Creed. Stařičký Sylvester Stallone na smrtelné posteli je hrdě a oddaně zpět, ale tentokrát v roli trenéra. Rádoby odborníci a kritici vyzdvihovali jeho koučovský výkon ve vedlejší roli v tomto snímku do nebes. Podle jejich slov byl Stallone dokonce žhavý kandidát na Oscara. Pokud by jej staří, plešatí šašci z Akademie ("oscarové poroty") zvolili nejlepším hercem ve vedlejší roli, zřejmě už by bylo zcela mimo mé smysly pochopit logiku této akademické skvadry, neboť zde bájný Stallone předvedl obyčejný herecký výkon, který alespoň mě nepřišel ničím úchvatný, fascinující a ničím oslňující. Než-li herecké výkony, spíše scénář a režie tlačí tento sequel ke dnu. Ryan Coogler jel až moc v zarytém korytu Rockyho, k čemuž se ještě přidala jeho mladická nerozvážnost, křečovitost v oblasti režie a scénáře a vznikl z toho nic neříkající paskvil, jež poměrně zneuctil původní "veledílo". ___ PS: Tímto komentářem zazlívám jen paskvil jménem Creed. Série filmů Rocky je oproti tomu hotový samet! Ale též to není moje vyhledávaná parketa.(25.12.2015)

• Dadel

Nesnáším box a boxerské filmy, a nikdy jsem neviděl filmy Rocky, Rocky II, Rocky III, Rocky IV, Rocky V a Rocky Balboa. Přesto jsem se rozhodl na film Creed podívat, protože se o Stallonově výkonu v tomto filmu hovořilo v souvislosti s hereckými cenami, a NEjednalo se o Zlaté maliny. Svého rozhodnutí jsem začal litovat už asi v 5. minutě filmu. Naprosto tuctový stále stejný boxerský film, který není ani vizuálně zajímavý jako třeba film Southpaw, ale vypadá úplně stejně jako filmy Rocky, Rocky II, Rocky III, Rocky IV, Rocky V a Rocky Balboa, což samozřejmě jen odhaduji, protože jsem ani film Rocky, ani film Rocky II, ani film Rocky III, ani film Rocky IV, ani film Rocky V a ani film Rocky Balboa neviděl. Překvapilo mne pouze to, že existuje stanice HBO BOXING. Stallone sice podává na své poměry dobrý výkon, ale dávat mu za něj herecké ceny je jako chválit žáka speciální školy za to, že se naučil něco, co umí každý o pět let mladší žák normální základní školy. Film mne utvrdil v tom, že se nejen nikdy nepodívám na filmy Rocky, Rocky II, Rocky III, Rocky IV, Rocky V a Rocky Balboa, ale vyhnu se širokým obloukem i filmům Creed II, Creed III, Creed IV, Creed V a Adonis Creed.(28.12.2015)

• StarsFan

Objektivně za tři hvězdy, subjektivně za dvě. Při úvodní scéně z nápravného zařízení se na chvíli zdá, že se tohle pokračování Rockyho vydá vlastní cestou, už po patnácti minutách je z něj nicméně stejná šablona, jakou tvůrci omílají ve všech dílech. Žádná překvapení, žádné neočekávané zvraty, žádné nové nápady. A jako bonus je to strašně nevýrazně natočené a herecké výkony jsou průměrné. Stallone nejen že si toho Oscara nezasloužil – on si ani nezasloužil být na něj nominovaný.(25.2.2017)

Samozřejmě že mám nakoukané všechny díly s Rockym. S tátou jsme takhle protrávili mnoho nedělních odpolední. Box jako sport mě však nudí a viděl už jsem víc boxérských filmů, než bych třeba chtěl, ale po většinou stály za to i tak a mnohdy byl box až v druhé řadě. To je tak trochu i případ tohodle spin-offu, do kterého Sylvester Stallone po důstejném ukončení v "šestce" před deseti lety k mému údivu šel. A jak se ukázalo na Globéch, nemá čeho litovat. Nemusíme litovat any my diváci, jelikož Creed je strhující sportovní drama s několika nezapomenutelnými momenty, do kterých dávají Sly a vycházející hvězda Michael B. Jordan naprosto vše a z výsledného filmu je to cítit. Ryan Coogler připravil nadstadardní a v jistém ohledu emotivní a líbivou žánrovku, která šlape od začátku až do konce a dává zároveň prostor i nostalgii. Snad ho u Marvelu nezkazí...9/10(13.2.2016)

No tak tohle je prostě typická Slyovina, on ty chlapský duši fakt rozumí, pár keců, pár momentů ve kterých předvede, že zásadovej chlap možná v dnešní době není cool, ale co na tom, když to uvnitř prostě má tak nastavený a kyž na to přijde umí se rvát, rozdávat rány a i je pěkně schytávat, přesně tak jak káže nejen pobyt v ringu, ale i život sám a proto budu mít Rockyho vždycky ve svým srdci hodně vysoko a když tohle všechno předává mladší generaci, tak jenom dobře. Filmu by možná slušelo víc boxu a míň keců, ale to je prostě Sly, neuděláš nic. 2.10.. Absolutně nechápu co se mě honilo při hodnocení v palici, ale ted po další prokejci na HBO, jdu na plný koule.(24.1.2016)

• - Niektoré davové scény boli natočené na štadióne Goodisonon Park, v Liverpoole počas polčasu futbalového zápasu Everton – West Bromwich, ktorý sa hral 19. januára 2015. (m.a.t.o.)

• - Adonis (Michael B. Jordan) má na tričku nápis: " Proč chceš bojovat? Protože neumím zpívat ani tancovat." Stejnou frázi řekl Rocky Balboa (Sylvester Stallone) již v prvním díle Rocky (1976). (joeybarbaro2)

• - Obaja Creedovci – Apollo i Adonis sú pomenovaní podľa gréckych bohov. Apollo bol bohom Slnka a Adonis polobohom krásy a túžby. (m.a.t.o.)