Adonis Johnson je nemanželským synem legendárního boxera Apollo Creeda. Svého otce nikdy nepoznal protože zemřel v ringu ještě před Adonisovým narozením. Adonisova matka také zemřela a chlapec je více než problémový. Hrozí mu polepšovna a jednoho dne za ním přijde Apollova žena Mary Anne Creedová a vezme ho k sobě. Z chlapce z ulice se stane chlapec vyrůstající v bohatství a lásce a je mu dopřáno dobré vzdělání. Přesto v sobě nezapře geny svého otce. K boxu ho to táhne stále více a více. Účastní se boxerských zápasů v Mexiku, šestnáct jich vyhraje a jednoho dne dá v práci výpověď a rozhodne se odjet do Philadelphie a požádat rivala a posléze přítele svého otce Rockyho Balbou, aby ho trénoval. Mary Anne se zlobí a nechce s Adonisem ani mluvit. Rocky zpočátku nemá do trénování chuť, ale po nějaké době si to rozmyslí. Adonis ho žádá, aby nikomu neprozradil kdo je jeho otec. Nechce se šplhat na výsluní po jeho zádech. Začnou spolu trénovat a Adonis se stále zlepšuje. V soukromí se seznamuje s mladou zpěvačkou Biancou a padnou si do oka. Adonisovi nikdo neřekne jinak než Hollywood Donnie. Když se mu podaří zvítězit nad místní hvězdou, jeho tajemství je prozrazeno. V tu chvíli je Rocky kontaktován trenérem anglického borce z Liverpoolu Rickiho Conlana, který má nastoupit do vězení a jeho profesionální kariéra tak zřejmě končí. Rád by bojoval a zvítězil na Creedovým potomkem. Rocky a Adonis nakonec se zápasem souhlasí, i když šancí moc není, ale Adonis by konečně rád vystoupil z otcova stínu. Rockymu byla zjištěna rakovina mízních uzlin, na kterou zemřela i jeho milovaná žena. Rocky odmítá léčbu, ale na Adonisovo naléhání se podvolí. Oba  mají před sebou velký zápas a oba se budou snažit jej vyhrát... (TV Prima)

Trailer 2

Enšpígl

No tak tohle je prostě typická Slyovina, on ty chlapský duši fakt rozumí, pár keců, pár momentů ve kterých předvede, že zásadovej chlap možná v dnešní době není cool, ale co na tom, když to uvnitř prostě má tak nastavený a kyž na to přijde umí se rvát, rozdávat rány a i je pěkně schytávat, přesně tak jak káže nejen pobyt v ringu, ale i život sám a proto budu mít Rockyho vždycky ve svým srdci hodně vysoko a když tohle všechno předává mladší generaci, tak jenom dobře. Filmu by možná slušelo víc boxu a míň keců, ale to je prostě Sly, neuděláš nic. 2.10.. Absolutně nechápu co se mě honilo při hodnocení v palici, ale ted po další prokejci na HBO, jdu na plný koule. ()

Malarkey

Rocky se nám s příchodem Creeda rozloučil poměrně s úctou. Nepřišel totiž vůbec s ničím novým a tak jediné, co tu opravdu zbývá, je nekonečné moralizování Sylvestra, které mě jakžtakž baví a nebo hraní Michaela B. Jordana, na které si musíte zvyknout. On, jakožto dítě ulice, totiž ze začátku ve mně příliš emocí nevyvolal. To až samotná výchova Stalloneho z něj vytvořila relativního sympaťáka. Nicméně už to, jak to tady píšu, je mi z toho patosu vysloveně na blití. Klasičtější příběh by snad ani nemohl být. Velcí fanoušci se Creedem pravděpodobně uspokojí a nostalgicky zamáčknou slzu. Mně osobně postačí film Rocky Balboa, který dokázal z nostalgie udělat originální film, o kterém nemusím říct to samé, co o tomto. A to, že tenhle je, na rozdíl od předchozího filmu, absolutní rutina. ()

Cervenak

Stallone na Oscara. Prvý film, v ktorom úprimne hrá slabnúceho starca. Rumázgal som posledných... no, hádam 40 minút. Bez srandy, doják roka. Kto by to bol kedy povedal, že život Rockyho Balbou bude jeden z najzaujímavejších príbehov, aké sme kedy videli na filmových plátnach? S víťazstvami aj pádmi (dejovými i filmárskymi), ale pretrval a 40 (!!!) rokov po prvej časti je stále tu a stále s divákmi poriadne lomcuje. Nečakal som, že Sly takto suverénne utrie Tarantina, DiCapria a ostatné rádoby oscarové filmy. ()

verbal

Anaboliky vytahanou a zkrabatělou kožku už holt nevyžehlíš a svlíkat se v sedmdesáti do trenek by tedy bylo neetické až nemravné. A tak Sláj moudře zchátral a zpapučovatěl a snažil se předat rukavice mladší degeneraci vybouchaných palic. Bohužel už ne tolik moudře pustil z artritických rukou jak režii, tak scénář, a nechal kultovní sérii plně v nezkušených tlapách jakéhosi podivně ambiciózního negerského aktivisty. A je to rázem v prdeli! Ten Rodny King junior se sice všemožně snažil o retro silvestrovskou patinu a patos, nicméně do nich všemi otvory cpal angažovaného Afrorokyho a na legendě tak zprasil, co se dalo. V hlavní roli pózuje necharizmatický a nesympatický jeliman, který by se spíše hodil do nějakého tklivého dramatu se smutnými čokoteplouši než do ringu a jemuž od počátku z celé prdele přejete, ať jej někdo z těch učebnicově zlých bělochů co nejrychleji sundá. Do toho se vám snaží vsugerovat, že k boxu se nejvíc hodí vypatlaná recitace, a tak vám z hudebního podkresu slézají nehty a jen s hrůzou očekáváte, kdy do toho nějaký ten AjsFak zarepuje Ájofdztájgr. Musím připustit, že úvodní polovina je vcelku kulantní, nostalgicky odsejpápá v nejlepších Rokyho tradicích a první zápas dokonce i připomíná box. Pak se ale cosi zle zvrtne, náš kakaový rohovník začne otravně cvrlikat s jakousi árendbí briketou, hledat své přičmoudlé já, trousit přitom odporně cukrkandlová životní moudra ghetového filosofa a naprosto nezáživně trénovat s dědou Silvestrem, až je to téměř k nesnesení. Finální pěstičkovaná s britským tuponěm pak předvede to nejkokotštější a nejhnusněji natočené statické mlácení po tlamách bez krytí, jaké jsem kdy viděl, tudíž Sláj neSláj, výsledný dojem osciluje okolo prdele a máte z toho asi tak stejný zážitek, jako by se vás v boxerské rukavici snažil vyprstit Muhamad Ali a pružíc v kolenou při tom procítěně přednášel Černý muž pod bitchem otrokáře žil. Jestli plánujou dvojku, tak doufám, že se do ní prorve Drago junior a po krátkém strečingu s Brigitou Nýlsen toho afrogeje pošle expresním hákem za taťkou. ()

Tom Hardy

Čím se letos - v rámci nostalgie - stala pro mnohé Epizoda VII Star Wars (tedy ideálním završením letošního filmového roku), to mě osobně splnil sedmý Rock... vlastně Creed. Citlivě a správně dávkované drama v tepajícím městě, které má i po čtyřiceti letech pořád stejně silný pouliční feeling. Sylvester Stallone už zřejmě lepší nebude. Pokud si ho má filmový svět nějak pamatovat, tak určitě takhle. Jako citlivého herce, který vyzrál a umí prodat i ty nejotřepanější fráze. Pro mě radost. 85% ()

• Okrem záveru, ktorý sa použil vo finálnej verzii, bol natočený aj alternatívny záver. (m.a.t.o.)
  • Postavu Lea Sporina, se kterým měl hlavní hrdina první profesionální zápas, hraje Gabriel Rosado zkušený profesionální boxer s poměrem výher a proher 22-9. (Indonal)