Adonis Johnson nikdy nepoznal svého slavného otce, světového šampióna v těžké váze Apolla Creeda, který zemřel ještě před jeho narozením. Přesto však svůj původ nezapře a box má v krvi, takže ho to stále tahá do Philadelphie, města, kde se odehrál legendární souboj Apollo Creed vs. Rocky Balboa. Adonis Rockyho vyhledá a požádá ho, aby se stal jeho trenérem. Rocky zpočátku odmítá, protože ring je pro něho už jen minulost, ale postupně v Adonisovi objevuje sílu a odhodlání jeho otce Apolla, bývalého rivala a blízkého přítele. A tak nakonec souhlasí, že se mladého boxera ujme, i když sám bojuje s o mnoho nebezpečnějším soupeřem. Adonis je pod Rockyho vedením na nejlepší cestě získat svůj vlastní titul, ale má kromě talentu i srdce pravého bojovníka? (Forum Film CZ)

ConanVJ

Skvělé pokračování sportovní série, která sice změnila název, ale pořád je to ten starý známý Rocky, který převezme roli trenéra. I tato role Stallonovi sedla a je vidět, že je to jeho životní role. (Doufám, že přijde i adekvátní ocenění) Příběh je povedený a má v sobě hodně emocionálních momentů. Hlavní postava je hodně podobná svému filmovému otci a postupem příběhu se pěkně vyvíjí. Potěší i vedlejší postavy, které se boxu skutečně věnují. Hudba je obět pěkná a nabízí jak staré známé motivy, tak i zcela nové. Za mě jasných 100% :) ()

DEXTER099

Dlouho jsem na film Creed čekal.Jako na všechny filmy se Sylvestrem.Kdo mě zde zná,tak se ani nediví :-).Říkal jsem si,jak pak se povede snímek odvozený z mé nejoblíbenější filmové série,respektive filmu Rocky.Pokud někdo viděl předchozí kousek Ryana Cooglera,Fruitvale a líbil se mu jako mě,tak si myslím,že i zde uvidí v některých chvílích určitý rukopis.To pro začátek.Děj vás nejdříve zavede do dětství malého Johnsona neboli Adonise Creeda,syna Apola Creeda,kterého měl ze svojí milenkou.Režisér se nám snaží ukázat,jak se už v tak malém chlapci rozvíjí bojovná a vzpurná povaha.Poté následuje dospívání u jeho nevlastní matky,která se ho chopila a snažila se ho vychovat hlavně co nejdále od boxu.Žel to se nedaří a my vidíme jak se mladý Creed prokousává zápasy v zapadlých místech v Mexiku.No a pak přijde to na co čekalo mnoho fanoušku po celém světe....Adonis zkontaktuje Rockyho Balbou,aby ho požádal o trénování.Celý vztah mezi Rockym a mladým Creedem je velmi dobře podán a hlavně moudra,které Rocky coby mentor přenáší a snaží se mu vštěpit,jsou opravdu perfektní.Jako skoro v každém díle Rockyho ,tak i zde se mnoho dá přenést do běžného života,nejen do zápasnického ringu.Kdo potřebuje vidět film,co ho nabudí a bude ho motivovat,tak u Creeda nešlápne vedle.Co se ještě samotného Sylvestera Stalloneho týče,tak si myslím,že zde zahrál jako už dlouho nikde (ano vím samozřejmě,že točí hlavně akční filmy) a například jeho souboj ze zákeřnou nemocí,nám jako divákovi ukazuje,jakou cestu jeho postavu od prvního dílu ušla a ,že Rocky jako správný bojovník,dokáže bojovat nejen v boxerském,ale i tom důležitějším a to ŽIVOTNÍM RINGU.Opravdu moc bych mu přál toho uvažovaného Oscara.Jsem opravdu s celkovým pojetím filmu spokojen a myslím,že jako důstojné pokračování celé série,se to velmi povedlo.Tak třeba bude i Creed 2 s účastí Dolpha Lundgrena :-).Za mě celkově 90% a pět hvězd. ()

berny2468

Pro mě jé to velké překvapení. Nečekal jsem, že by mě Rocky, teda vlastně Creed, mohl ještě takhle bavit. Kvalitou ho řadím ke čtyřce, kterou považuji za nejlepší. Jak je již zvykem, tak zápasy jsou natočeny skvěle. Film se povedlo i skvěle herecký obsadit herci jež sice neznám, ale dokázali podat dobrý výkon. Jedinou větší slabinu filmu je hudba, která bývala u Rockyho vždy silnou stránkou, zde je to naopak. 85%. ()

Marsik

Kino Lucerna (ČSFD projekce) - Štafeta od Rockyho Creedovi velmi sympaticky předána. Bavilo mě to a Sly pořád umí strhnout na sebe pozornost. Creed je první "Rocky" film, kde jsou KONEČNĚ velmi dobře zvládnuty boxerské scény z ringu. Zejména první zápas Creeda, který je bez jediného střihu, byl famózně natočený. 75% ()

salisbury

Rocky uvadá tlakem let a tak je potřeba tuto zavedenou značku oživit. Nastupuje Creed pod vedením Rockyho, který mu tímto filmem předává boxerské rukavice. Tuším, že po slušném ohlasu si Creed v nejbližší době vybojuje pokračování, které možná již bude bez Rockyho, ale to bych nerad předbíhal genetickému vývoji tohoto sportovního přenosu s notnou dávkou lidského porozumění. Sly je stále přínosným tahounem, což je na filmu hodně znát, ač Jordan odvádí velmi slušnou práci a to nejen mezi provazy boxerského ringu. Creed nás neustále knockoutuje zaběhlým klišé, kostra příběhu vykrádá sama sebe, ale chemie mezi přítomnými a mou nezměrnou maličkostí zafungovala a já díky ní, ač nejsem chemik, jsem byl po skončení filmu ve spokojené náladě. Johnson je Creed, ale Rocky je prostě ROCKY. ()

Lama.Lama

Upřímně řečeno jsem byla opravdu mile překvapená. Creed nepřišel sice s ničím novým, ale zato podal svůj příběh poměrně nenuceně, byla tam úměrná dávka nostalgie, fajná porce skvělých boxerských scén a kupodivu dobré herecké výkony (narážím na Jordana, myslela jsem, že to nebude nicmoc). Fajné sportovní drama, né že ne. ()

Peterssen

Průměrné a předvídatelné pokračování ságy o Rockym. Sly tentokrát sám neboxuje, ale možná právě o to víc se mi ve filmu líbil. Bohužel každá zápletka a konflikt se ve filmu vyřeší skoro hned a bez zádrhelu, což filmu moc neprospívá a konec je ještě umělejší a přehnaně pozitivní, než v Rockym IV. Každopádně po zhlédnutí jsem díky několika odkazům na ně, měl hned chuť zkouknout první dva filmy. Jo a (hlavně v ringu a kolem něj) povedená kamera. ()

PauloZ

Mrzí mě jen to, že si Sly neodnesl sošku za vedlejší roli, protože jsem mu ji přál a za celoživotní práci by si ještě jednu nostalgicky zasloužil. Jinak je Creed velmi solidním boxerským dramatem a velice krásnou rozlučkou s Rockym, který už neposkakuje v ringu, ale předává své zkušenosti. Celé to krásně funguje a pasuje to světa Rockyho a pro mě to je, i přes halvního hrdinu Creeda, spíš další Rocky :-) ()

hous.enka

Creed mě dostal na kolena. Nebyl to úplnej knock-out (asi jsem předpojatá, ale sportovní filmy jsou pořád jen sportovní filmy), ale do sedačky mě to bořilo. Bez mučení se přiznám, že celá ta Rocky série mě roky úspěšně míjí a kromě hudebního klipu z filmu Persepolis, kdy Chiara Mastroianni přijímá výzvu porvat se se životem, jsem Slye v trenkách nikdy neviděla. Creed mi ukázal, že jsem pěkně pitomá, předpojatá a podivná (ehm, snad mě časem napadne něco lepšího), když jsem Rockyho přehlížela. A mou letošní výzvou bude zhlédnout celou sérii Rockyho. Včetně Rocky Horror picture show. ()

ledzepfan

Těžko říct co s tím.. Mladej Creed je sympaťák a je fajn, že pro jednou nesledujeme dalšího vzpupného kluka z ulice bez disciplíny, ale inteligentního chlapa který se jen přes některé věci potřebuje probojovat.. Některé pasáže (jako např. první velký fight v ringu natočený v jednom záběru) jsou povedené.. Na druhou stranu je to ale pořád klasická filmovoboxérská šablona, dablovaná tím, že z velké části opisuje prvního Rockyho. Rocky samotný už toho do žánru nemá moc co vnést (protože za ty roky už do něj vnesl všechno) a tak z něj opravdu kloudné moudro padá jen velmi zřídka. Celkově funguje spíše jako nosič značky na kterou se chce Creed legitimně napojit. Na tom by sice v zásadě nebylo nic špatného, ale nabízí se otázka: Opravdu divák potřebuje nakopávat novou boxerskou sérii pro novou hiphopovou generaci? Já myslím, že ani né. Jednak už to bylo všechno několikrát odvyprávěno a jednak už to dnešní “děcka“ moc neosloví. Nebo jste snad opravdu další ráno po zkouknutí Creeda vyběhli běhat na mráz? No vidíte, já si to myslel...... Když už boxérskej odvar, tak osobně dám přednost nedávnému duelu Italského Hřebce vs. Zuřícího Býka.. Ti se aspoň nebrali tak vážně, věděli, že jsou na dávno vytěžené půdě a možná proto byli ve výsledku silnější než tahle pseudoRockySedmička. Ale respect... ()

baribal

Na plné čáře Creed poráží Southpaw s Gyllenhaalem. Creed má ne zcela stupidní příběh, dobrou kameru která se hezky pohybuje především v ringu (a tím myslím, ten druhý souboj už nevím s kým) a hlavně ústřední dvojka dobře hraje (a tím myslím, že Sly nemá pořád blbý patriotický kecy). Najde se ale i pár kazů. Hlavní hrdina má vše (a tím myslím peníze a že se nemusí hrabat z nějakých sraček), film má dvě a čtvrt hodiny a bohužel otravně klišoidní konec. Jsem rozpolcen mezi třemi a čtyřmi, ale bavilo mě to a příjemně překvapilo. ()

VojinRyan

Opätovný návrat (aj keď tak trochu polovičný) do sveta najznámejšieho filmového boxera Rockyho Balbou. A po druhý krát je to opäť prekrásna boxerská dráma, kde sa tentokrát bojuje na dvoch frontoch. Tentokrát Sly nechal režisérsku stoličku na inom ale musím pochváliť Cooglera sa veľmi vydarené dielo. Sly čoby "vedlajšia postava" a ako producent výborne dopĺňa film o Creedovi. Áno. Adonis Creed je hlavná hviezda, kde to dokázal Jordan pekne ukázať. A uchmatnúť si polovicu filmu pre seba. A Rocky mu výborne sekundoval. Chémia medzi nimi bola výborná a Sly hrá svoju dramatickú až osudovú postavu najlepšie. Sly dokázal svoj herecký výkon vytiahnuť o 100%, keďže väčšina ho pozná ako drsného akčného herca, ktorého hrá vždy dobre. Tak som sa potešil, že presedlal na pochmúrnejšiu postavu. A nemá s tým problém. Dokonca si dokáže robiť sám zo seba srandu, že je na také veci už starý. A vedie boj na inom fronte, ako sme uňho navyknutý. Každá postava prejde určitým vývojom a o každej sa niečo dozvieme. Takto pekne využitých 133min na plno som už dlho nevidel. Hudba sa držala klasických nástrojov ale nôty poletovali v nových sférach, kde to súbojom dodalo ich správnu atmosféru. Záverečný fight na výbornú a dopadol tak, ako som si ho predstavoval. Vo veľa sférach filmu je stále cítiť "pero" a "cit" produkcie od Stalloneho. Vidieť to hneď v úvodnom titule filmu, podľa dialógov a hlášok. Jednoducho Sly. Nebránim sa ani 8. pokračovaniu Rockyho/2. pokračovaniu Creeda. Naopak sa teším. 90% - 5* ()

maddy

Na úvod tohto komentára by bolo odo mňa náležité podotknúť, že nie som fanúšik Rockyho a celá táto filmová séria ktorú som popravde ani nevidel celú ide mimo mňa, aj keď chápem prečo ju fanúšikovia majú radi. Nezaujímam sa ani o tento násilný šport – box ako taký (ale to asi málokto u nás, keďže tým nežijeme podobne ako v USA), no napriek tomu som si mnohé filmy s boxerskou tematikou dokázal užiť, pokiaľ priniesli aj niečo iné než pár boxerských súbojov (Warrior, The Fighter a pod.). Creed mi však v tomto ohľade nič špeciálne neponúkol. Nie je to síce nijako zle natočené, ale ono to už snáď ani klasickejší a zameniteľnejší príbeh byť nemohol. Žiadna odlišnosť od iných boxerských drám, ktorých sa za posledné roky urodilo niekoľko a po celý čas iba maximálne predvídateľný vývoj a konanie každej postavy. Chápem, že na fanúšikov Rockyho tu musí sálať rovnaká porcia nostalgie ako na fanúšikov Star Wars pri Epizóde VII, ale pre mňa ako „ne-fanúšika“ (samozrejme, nie som ani odporca, len sa o celú túto Rocky sériu výrazne nezaujímam) tu ostala iba obyčajná rutina, pár krát osviežená modernými cool songami, ale nie do takej miery, aby bol film nejako špeciálne audio-vizuálne zaujímavý, a vo výsledku to je pre mňa tak iba tuctový boxersky film, ktorý neprišiel s ničím novým. Michael B. Jordan síce podáva dobrý výkon, ale jeho herecké schopnosti sú už zrejmé od festivalového Fruitvale Station a Stallone si odvádza svoj dramatický štandard (neviem odkiaľ sa berie celé to nadšenie, ale na Oscara, ani len nomináciu to skutočne nevidím. Je to samozrejme odklon od toho čo v poslednej dobe predvádza v Expendales, ale žeby to bol akokoľvek náročný a špeciálny výkon?!). Dva/tri silnejšie momenty, ktoré ma zaujímali, ale inak bez „drajvu“ a napätia pri súbojoch a bez skutočnej drámy pri rozhovoroch postáv. Vyslovene tu nič nikto nepokazil, ale žeby bol Creed akokoľvek špeciálny boxersky film alebo dráma nemôžem povedať. Oproti takému The Fighter alebo Warrior hrá až tretie husle. Boxerska jednohubka, ktorá neurazí, fanúšikov poteší poriadnou porciou nostalgie, ale ostatným nemá veľmi čo ponúknuť. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Uplynulo již jedenáct let od posledního dílu této nezapomenutelné série, která se nám všem zaryla hluboko do srdcí a v rámci filmů zabývající se sportovní tématikou jí patří jedno z prvních míst. Bylo nezvyklé vidět, že v novém díle již nevidíme Rockyho coby hlavní postavu, nýbrž Adonise Creeda, syna slavného Apolla Creeda. Michael B. Jordan byl ještě před pár lety neobsazovaným hercem, ale v posledních letech dokazuje, že si pomalu ale jistě vybudovává své trvalé místečko v Hollywoodu. Tento kluk má před budoucnost ! Creed je skvělým produktem dnešní doby, kdy já sám už neočekávám takové perfektní sportovní filmy, ale hle, jsem překvapen. Stallone si za svou roli došel pro Zlatý glóbus, a nutkno podotknout, že si ho zasloužil každým coulem. Nehraje zde již Rockyho v plné síle, ale normálního stárnoucího člověka, který se musí prát s těžkou nemocí a každodenním životem (a jde mu fakt přesvědčivě). Hlavně zde ale trousí jednu vtipnou poznámku za druhou, což tento film potřeboval jako sůl. Trénink Adonise měl něco do sebe, bylo vidět, kolik hodin musel Jordan na svou roli dřít v tělocvičně, aby to pak vše působilo věrohodně. Možná bych trochu více přiblížil jeho oponenty po charakterové stránce, ale to mi nakonec tak moc nevadilo. Závěrečný zápas byl dost emocionální. No, přiznejte se ! Komu z vás jako mně naskočila husí kůže po zaznění slavné znělky z Rockyho ? I takové maličkosti potěší, ale ne každý film se jimi může pyšnit. V rámci souboje s Bojovníkem se mi Creed líbil více. Za mě dávám 88 % ()

Adasin

Pro fanoušky Rockyho jistě srdcová záležitost, pro všechny ostatní jeden z lepších filmů o boxu, který sice jede víceméně podle prověřených postupů (originalitou zrovna nevybočuje), ale zato má tu správnou atmosféru, která nutí diváka hlavním hrdinům i tak fandit. 7/10 ()

SaNcHeZ_cz

Sympatická předávka řemesla další generaci. Creed je slušným pokračovatelem odkazu Rockyho, za který se tvůrci nemusí stydět. Slušně natočená a skvěle zahraná sportovní podívaná, kde není nouze o napětí a emoce. Škoda snad jen trochu zbytečně rozvláčné první půle a občasných chybek ve vývoji příběhu. I tak však dost chyb vynahrazuje skvělá kamera a překvapivě dramatický Sylvester Stallone. Pro fanoušky série povinnost, pro zbytek solidní sportovní drama. [75%] ()

Wysch

Oh, fuck off everyone, je tam Rocky Balboa! A co na tom, že není v cloudu! Skvělá kamera, skvělý MBJ, překvapivě skvělá režie (budu se muset mrknout na tu Cooglerovu prvotinu), dobrá pocta Rockymu (1976) a co na tom, že scénář v podstatě zkopíroval prvního Rockyho včetně závěru. Jo a už jsem zmínil skvělou kameru a střih? Konečně se zase vrací časy technické preciznosti a dlouhých záběrů. ()

Praxis

Nese se to na vlně nostalgického vzpomínání na doby, kdy Apollo Creed řádil s Rockym, vám bylo 10 a strašně jste tyhle týpky, kteří byli ztělesněním nadčlověků, strašně žrali. I Creed se snaží být takovým. Nejdřív nickou, která se snad za svého otce stydí, aby si prošel následně nejrůznějšími peripetiemi, až do hořkosladkého, vítězného konce. Stallone ví, že nemůže řádit v ringu jako před pár desetiletími, a tak citlivě dávkuje moudra mladé generaci. Michael B.Jordan velice přesvědčivě ztvárnil mladicky nevybouřeného, skoro boxera, který vyrostl ve zlaté kleci. I všechny další charaktery jsou zahrány s velkou odhodlaností. Prostě Creed mě zaujmul jako už dlouho žádné drama. Jistě, pár chybek by se tam našlo, především asi občas zbytečné scény, ale celkově velmi milé překvapení. 88% ()

E..

Nostalgický výplod S. Stalloneho. Nic víc, nic míň. Příběh jak přes kopírák. Plusy: nigga hudba, kamera. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

Bezstarostná jízda dostane moderní reboot

02.12.2022

Tak o tohle si asi žádný z diváků neříkal. Legendární americký snímek Bezstarostná jízda herce a debutujícího režiséra Dennise Hoppera z roku 1969 má dostat novodobý reboot. Konsorcium vlastníků práv… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Trojka Creeda našla záporáka

Trojka Creeda našla záporáka

03.06.2021

O třetím Creedovi jsme doteď věděli pouze to, že se před kameru vrátí Michael B. Jordan, který si zároveň poprvé v životě stoupne i za ni na pozici režiséra, ale že se naopak už do série nevrátí jeho… (více)