Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

ProgLaney

Mám to tak mezi 2 až 3 *. Téma není špatné, obecně se mi příběh Annabelle líbí, ale oproti The Conjuring je to vážně jen odvar. Lekačky jsou místy slušný, zvuky a hudba poměrně pěkně podkreslujou atmosféru, ale celkově je film taková zvláštní slepenina - trocha Conjuring, trocha duchařin, trocha Dětský hry a špetka Vymítače. To celý v poměrně předvídatelnym provedení. Jsou i horší filmy, ale po Conjuring jsem samozřejmě byl pln očekávání a Annabelle je bohužel nenaplnila. Díky tomu se přikláním spíš ke 2 *, i když zase tak zlé to taky nebylo. ()

Mikeel

Já mám nesmírné štěstí na to, že se u duchařských hororů bojím téměř vždy. Takže mě Annabelle až tak hrozná nepřišla. Jasně, místy se tu vedou tupé dialogy, navíc je tenhle film vrcholnou přehlídkou všech duchařských klišé - blikajíci telka, míhající se stíny, sem tam nějaký démon a ďábelský smích... Prázdnou obsahovou stránku však povyšují zvukové efekty, tma a hudba - a to na mě prostě stále funguje. ()

gumolit

Začiatky príbehu Annabelle nájdeme v hororu V moci démonov ktorý bol fakt skvelý.Sólový príbeh desivej a nebezpečnej bábiky je ale pravým opakom.Film ničí úplne amatérska kamera,zvláštne odfarbený obraz z digitálnej kamery a zápletka, ktorá ničím neprekvapí,No možno pár ako tak vydarených scén kde vás strhne však atmosféru nevybuduje.Okrem nich tu nič nie je čo by stálo za pozornosť.možno len fakt že koľko klíšé nám režisér v tomto filme ponúka.Chcete sa vyhnúť nude, vyhnete sa Annabelle !! ()

kritiklon

Nechápu až tolik nízké hodnocení!!! Jistě, s trochou kritiky lze říci že po technické stránce to není zrovna ono a herci jsou takový standardní hollywoodští pózeři. Ale že je to vykrádačka obstarožní klasiky přecpaná žánrovými klišé??? No a co jako!!! Ať mi někdo řekne co není vykrádačka a v čem v dnešní době, v roce 2015 nespatřuje klišé?!? A zrovna u hororu toto platí dvojnásob!!! V době kdy bylo natočeno již téměř vše co se natočit dá jsou nové nápady, kterých mnoho není, buď ještě více k smíchu než tyto "vykrádačky" nebo remaky a nebo se originalita skrývá často v experimentálních nebo nezávislých projektech, které stejně mnoho lidí nezná protože ruku na srdce, v dnešním konzumu 70% pindíků i tady na ČSFD žere "pouze" blockbustery a nějaké nové, nezávislé, nedej bože experimentální produkty jsou jim buď putna, nebo o nich nemají ani ponětí! Ano taky sleduju blockbustery a rádoby "velkofilmy" ale taky mám rád klasiku, novou vlnu, nezávislé a experimentální filmy i festivalové jedinečnosti. A je mi jedno jestli je to pro sto nebo sto tisíc diváků, nebo jestli to má rozpočet deset a nebo milion dolarů! Ve finále to o kvalitě stejně nerozhoduje a sám jsem se již několikrát přesvědčil že i béčkový film může dostat pětihvězdičkové hodnocení. A přes všechny nedostatky které v sobě Annabelle má, je pro mě příjemným oživením již zaběhnutého tématu a já se dobře bavil. 4* za 74% ()

dan4815

Trapnost, parodie na horor. Beze srandy, opravdu jsem si myslel, že se jedná o parodii na motivy V zajetí démonů, při delším zkoumání jsem však narazil na trpkou realitu. Autoři se opravdu chtěli realizovat v hororovém žánru, nikoliv v komedii. Jak horor, tak i jako komedie je to velmi slabý odvar. Herecké výkony jsou na úrovni besídky druhého stupně základní školy - ekvivalent je ještě tak dvě hodiny v dramatickém kroužku, kdy se studenti seznamují se svým uměleckým já. To se ale u hororu nemůže stát - pokud nemáte opravdu talent, nemáme v tomto žánru co dělat, a to jak scénárista a režisér, tak i jako herec. Představte si všechny hororové klišé filmů z padesátých let, a zmixujte to se zpocenými nehereckými čely Ordinace v růžové kundě. Vyjde vám Annabelle. Nejhorší je, že samotná panenka byla hroznou nudou už v samotném Zajetí démonů, takže nerozumím tomu, koho napadlo o ní natočit samostatný film. Ve skutečnosti je podobné utrpení, jako když se vám zasekne dildo v prdeli a musíte si rozmyslet, zdali zdechnete s dildem v análu nebo navštívíte urgentní příjem. Tak nějak jsem se cítil, když jsem mezi svými intelektuálními přáteli zmínil, že jsem viděl Annabelle. A čeká se na pokračování? Nechápu, scénárista si evidentně slavnostně nastříkal šlehačku na penis, který si následně vykouřil. V tomto opojení si řekl, že půjde i do dvojky. ()

bobstock

Příliš prvoplánové a příliš mnoho záběrů na nehezkou, nehybnou a zbytečnou panenku. Jináč vůbec vlastně nechápu lidi, kteří by něco takového chtěli mít vystaveného doma. 30% ()

Samuel94

"Nějakej duch nás straší!" "To není duch.... je to DÉMON!" Kolikrát jsme už tohle slyšeli v posledních hororech (V zajetí démonů, Paranormal activity atd.)? Démoni asi zažívají velký trend. Ale tak, za slušné herecké výkony, poměrně dobrou kameru a za dvě dobré lekačky dávám tři hvězdy s odřenýma ušima... ()

Swoser

Po loňském ,,V Zajetí Démonů´´ jsem byl už dopředu přesvědčen, že chci vidět pokračování. Nuže, film byl krátký, plný zbytečných leknutí, úplně strašného scénáře a mnoho víc věcí, kterými byste se u filmu chlubit nechtěli. Jenom komerční plánek jak vydělat prachy po skvělém předchozím dílu. Doufám, že V Zajetí Démonů 2 nebude už tak hrozný. 4/10 ()

pytrisss

Videno v kine. Herci vyborni. Technicka stranka skvela. Pribeh celkem originalni. Lekacky a napeti taky na vysoky urovni. Mozna jsem jinak stavenej, ale kdyz se po 4. otevreli dvere vytahu, tak jsem se nesmal... a to ani nikdo jiny v sale. ()

Silviaxx

Tak teda som konečne pochopila všetky tie negatívne ohlasy. Annabelle je tisíckrát omletá,premletá, zmletá a pozbíjaná záležitosť, ktorá neprináša ani len náznak, či snahu vytvoriť niečo nové a snaží sa priživiť na svojom staršom kolegovi "Chuckym". Ak sa však nad tým zamyslím, tak s ním nemá absolútne nič. Vlastne ani neviem, prečo sa robí taký povyk okolo označenej "vraždiacej bábike Annabelle", keďže ja som mala pocit, že tento film má s bábikou spoločné len naozaj málo, a to konkrétne fakt, že bola posadnutá dušou členky sekty. Inak sa v celom filme vyskytuje skôr duch danej členky, resp. zlo samo, a teda ani dlhé, napätie nevzbudzujúce zábery na bábiku (v ktorých ani okom nemrkla) vo mne neboli schopné vzbudiť dojem, že tento film je najmä o nej. Celý dej bol veľmi predvídateľný a ten cukrový, jemnučký, romantický nádych mi teda k niečomu, čo by sa aspoň jemne mohlo podobať na strach nepridával. Samozrejme zopár scén celkom ušlo - reálny stret so zlom - ale ten záver v podobe bitky o skok z okna ma zaklincoval (a určite nie pozitívne). ()

Flopik

Tak na začiatku som čakal že to bude parádne.Potom sa tu objavili prvé komentáre a nevyzeralo to najlepšie.No a je to aj pravda.Ak to malo mať niečo spoločne s V zajatí démonov tak len hudbu ktorá bola hnusná no a samozrejme bábiku.Neviem ani prečo ale V zajatí démonov som sam bábiky naozaj bál.No a tuto som sa skôr smial.Lakačky neviem, na mňa osobne nefungovali.Asi raz som sa mykol ale to bolo všetko.Ani toho démona tam poriadne neukázali...Herci celkom sympatický aj keď až do konca som si bol istý že farár,černoška alebo jej manžel sú zlý.Koniec veľmi neohúri , skôr vôbec. Čistý priemer a sklamanie. ()

Hepy13

Možná že to bylo maximum co se dalo z téhle odporné pany vytřískat, ale na kvalitní horor to nestačí ani náhodou. Pro horory mám svojí kvalitativně hodnotící toleranci poněkud rozšířenou, a dokážu více odpouštět než u kteréhokoliv jiného žánru, ale zde bohužel... ()

cskomando odpad!

To mělo být co tohle ? Pokus o strašení panenkou nebo film pro teenky ? Dobře, přemluvil jsem se pustil jsem to, držel jsem se do 3/4 filmu, ale co je moc to je moc. Větší nudnou nezáživnou podívanou s debil*ím dějem kolem nebohé panenky aquabelle no nemám co dodat, nestojí ani za řeč. ()

Standic1

James Wan měl na tohle aspoň dohlédnout. Je škoda, že tak děsivá panenka, která mohla být novodobým Chuckym, přinesla tak málo. Několik scén za zmínku tu je a jsou opravdu povedené, ale vzhledem k tomu, že to má být spin-off tak skvělého hororu jako je Conjuring, tak je to i tak zatraceně málo. ()

Blue.Shark

Bohužel pouze standardní bubu. Od začátku až do konce film provází jako námořnické lano tlustá linka průměrnosti. Existuje pár světlých momentů (výtahová šachta, koukání pode dveřmi), které jsou bezesporu kvalitními nápady, ale je jich naprosté minimum. Je znát, že film vsází na kamerové pohledy, které známe z Wanových filmů, ale není to tak nějak ono. Velmi zvláštní je, že většina lekaček je nedůrazná, takže divák ví, že se má leknout, ale dojde mu to pozdě. Pokud ještě zhodnotím příběh, nestalo se v něm nic, co bychom neviděli už dříve lépe zpracované. Musím ale nechat, že ústřední panenka má ten nejhnusnější ksicht, co jsem kdy u panenek viděl. A tak tomu bylo už od The Conjuring. ()

TheSpearCZ

Velice slabý horor, který se snaží hrát na lekačky, ale bát se šicího stroje nebo blikající televize, to opravdu ne. Leonetti se snaží být strašně moc jako Wan, ale vůbec mu to nejde a scénář je podprůměrný a řadí se až k těm horším béčkovým snímkům. Ten zvuk? Jít na to do kina, tak jdu do kolen. Konec byl takový průser jako jsem už dlouho neviděl, a tam kde jsem se měl bát jsem se smál a nemohl jsem uvěřit co jsem to právě zapnul. Čisté 2* ()

bozka10 odpad!

Tento film je ostuda,uplne sterilny bezzuby horor.K tomuto sa neda nic viac povedat.toto až normalne že uráža.Bêčka céčka su pozeratelnejsie podstatne jak tento hnoj. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra