12 opic

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)

Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean, Tom Noonan, Željko Ivanek, Emily Hampshire, Shannon Lucio, Ramon De Ocampo, Barbara Sukowa (více)

Série(4) / Epizody(47)

James Cole je poslán z budoucnosti, aby zachránil lidstvo před virem, který v roce 2017 zabije 7 miliard lidí. Musí najít a zabít muže, který virus vypustil... (TV Prima)

Recenze uživatele Doomcourier k tomuto seriálu (50)

12 opic (2015)

12 opic bych se nebál označit jako jeden z nejvíce podceňovaných seriálu všech dob. Většina diváků se totiž nechá odradit průměrnou první sérií, která je spíš takové sci-fi béčko, ale druhou a čtvrtou sérii by si žádný fanoušek sci-fi a hlavně cestování časem neměl nechat ujít. První Série 3,5/5. Druhá série 5/5. Třetí série 4/5. Čtvrtá série 5/5. ()

Rozštěpení (2015) (S01E01)

Linka v budoucnosti mně připadá dost low-budget, ale jinak je to zatím skvělé. ()

Psychicky odlišný (2015) (S01E02)

Při skocích v čase jsou uvedené letopočty, takže se v tom dá dobře vyznat, ale i přesto panuje dobrá mysteriózní atmosféra. ()

Kassandřin komplex (2015) (S01E03)

To s tou jizvou a to se smrtí Henriho mě jen přesvědčilo, že tenhle nedoceněný seriál umí překvapit. Rozhodně to není dokonalé, ale zatím slušná podívaná. ()

Boj o pevnost (2015) (S01E04)

Tak tohle byla naprosto zbytečná epizoda, kde se za celou dobu hlavní příběh neposunul téměř vůbec, což seriálu rozhodně neprospívá. Mysteriózní atmosféra jakoby se vytratila. Celá epizoda mně připadala ve stylu nějakého post-apo seriálu, dokonce i Deacon jako by z oka vypadl Neganovi ze seriálu Živí mrtví (2010). No, snad je tahle epizoda ojedinělý případ, protože předchozí epizody mě opravdu bavily. Dávám lepší 2*. ()

Noční pokoj (2015) (S01E05)

Po minulé slabší epizodě přichází zatím nejlepší epizoda. Bylo tam několik skvělých momentů, povedené napětí a mysteriózní atmosféra panovala přes celou dobu, takže tohle si přece jenom těch 5* zasloužilí. ()

Rudý les (2015) (S01E06)

Tak už se nám po několika časových liniích přidávají i alternativní reality. První půlka byla vyloženě skvělá, ale ke konci to trošku ztratilo spád, takže 4* shledávám jako optimální. ()

Čečensko (2015) (S01E07)

To mě zajímá, co tam bude dál. Jestli jsem to správně pochopil, tak touhle epizodou se časová smyčka uzavřela a jestli Cole v Čečensku doopravdy umřel, tak opravdu netuším, o čem by další epizody mohly být. No, nechám se překvapit. ()

Včera (2015) (S01E08)

Aha, tak takhle to tedy bylo. Začíná to být čím dál tím víc zmatené (to ale neznamená, že to je horší). ()

Zítra (2015) (S01E09)

Nebylo to úplně špatné, ale připadá mi, že seriál začíná ztrácet šťávu. ()

Zásah shůry (2015) (S01E10)

Epizoda nebyla nic extra, ale povedl se závěrečný cliiffhanger, kvůli kterému jsem opravdu natěšený na další epizodu. ()

Svědek (2015) (S01E11)

Už konečně víme, kdo je Svědek. Boj Ramseho a Colea se povedl. Tuhle epizodu bych viděl tak na 4*. ()

Paradox (2015) (S01E12)

Nebál bych se říct, že epizoda byla na konci přímo skvělá, protože příběh gradoval ve všech časových liniích, ale bohužel první polovina epizody nebyla nijak zvlášť dobrá. ()

Moje náruč (2015) (S01E13)

Od finále první série jsem upřímně čekal víc, ale pořád se nám dostalo skvělé podívané. Líbilo se mi propojení těch dvou časových linií. ()

Série 2 (2016) (S02)

Dovolím si nesouhlasit se současnými komentáři a označím tuhle sérii jako velmi povedenou. Chápu, že někomu to může připadat zbytečně natahované, ale to většinou u takovýchto seriálů bývá - je totiž potřeba znát i ty nejmenší detaily, aby pak mohlo nastat skvělé rozuzlení. Série pár slabších míst měla, ale pořád to bylo skvělé. Některé epizody bych se nebál zařadit mezi sci-fi masterpieces (například epizoda 12 opic - Ukolébavka (S02E08) (epizoda) (2016)). Uvidím, co přinesou další série. ()

Rok opice (2016) (S02E01)

Jedna z nejlepších epizod. Příběh má spád a nepřestane nudit. Za těch čtyřicet minut se toho stalo opravdu hodně. Prostě skvělá epizoda a to ani nemluvím o skvělé poslední scéně, kde se ukázaly skvělé herecké výkony postav (zejména Jennifer a Cole). ()

Poslání (2016) (S02E02)

Změna reality je opravdu zajímavá, ale připadá mi, že celkový dojem z epizody kazí lehce natahované rozhovory. ()

Sto let (2016) (S02E03)

Tak to bylo něco! Tahle epizoda byla plná skvělých momentů. Ať už to byla vražda na začátku za doprovodu hudby, ples v době druhé světové, či zakončovací scéna v blázinci. Prostě pecka! Téhle epizodě nemůžu nic vytknout. ()

Prozření (2016) (S02E04)

Rok 1944 je prostě super místo na přemístění dějové linie. Doufám, že seriál bude pokračovat v takhle skvělých epizodách, protože to má zajímavou mysteriózní atmosféru a dění na obrazovce je taky dost dobré. ()

Rodinné sídlo (2016) (S02E05)

Tak v téhle epizodě mě překvapivě dost bavila i linka v budoucnosti, která se opravdu povedla. Jinak mysteriózní dějová linka se začíná zamotávat, protože se do ní dostává Aaron. ()

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)