Reklama

Reklama

12 opic

(seriál)
Trailer 2
Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)

Hrají:

Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean, Tom Noonan, Željko Ivanek, Emily Hampshire, Shannon Lucio, Ramon De Ocampo, Barbara Sukowa (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(47)

Obsahy(1)

James Cole je poslán z budoucnosti, aby zachránil lidstvo před virem, který v roce 2017 zabije 7 miliard lidí. Musí najít a zabít muže, který virus vypustil... (TV Prima)

Videa (8)

Trailer 2

Recenze (74)

Hild 

všechny recenze uživatele

Tohle je jeden z těch seriálů, který bohužel trpí tím, že první série není ničím výjimečná a tvůrci se zde teprve hledali, řada diváků tak bohužel seriálu nedá další šanci a je to hrozná škoda. 12 Monkeys je však s každou další sérií lepší a lepší a pokud mu dáte šanci, tak dostane velice komplexní, zábavný, epický, originální a chytrý příběh o cestování v čase. A taky jedno z nejlepších seriálových finále vůbec a za tím si stojím. S čistým svědomím 12 Monkeys doporučuji všem, nevzdávejte to v první sérii, opravdu si to nakonec hodně užijete. ()

erased 

všechny recenze uživatele

Seriálových Dvanáct opic od SyFy nemohlo dopadnout kdovíjak úchvatně, na to má až příliš silného filmového předchůdce. Nečekal jsem nicméně, že si autoři vzhledem ke kultovnímu statusu originálu dovolí až takhle překombinovanou, z prstu vycucanou, a vaty plnou kravinku. Ze začátku se může zdát, že naprosté odproštění se od Gilliamovy klasiky je jediná možná cesta z pasti, kterou si na sebe autoři ušili, jenže díl co díl se původní, v základu vlastně docela jednoduchá zápletka kombinuje daleko za meze mojí tolerance. Komplikování i jiný přístup se totiž dají odkývat jen dokud se za globální katastrofou a cestováním v čase neobjeví záhadní ilumináti. V tu chvíli dojde trpělivost i s "pouze" nevýrazným provedením, ať už jde o nesympatické obsazení, levný vizuál, nebo nulovou atmosféru. A když už to zhruba dva díly před koncem první série vypadá, že by se seriál mohl dočkat alespoň důstejného zakončení, zamotají autoři spikleneckou časoprostorovou šachovnicí pro jistotu ještě jednou, a už tak špatný příběh zbytečně natáhnou i do další řady. Těžko nakonec říct jestli kvalita seriálu postupně rostla nebo se naopak zvyšovala moje tolerance vůči té překombinovanosti, nicméně poslední série snad až na závěrečný křečovitý happyend (...time owes you one... wtf?!) už působí jako solidní béčková sci-fi zábava. Samozřejmě ale jenom při potlačení jakékoli vzpomínky na původní film, seriál si z něj nakonec bere opravdu jen jména, cestování v čase a vir na letišti, jinak by mu nemohl být vzdálenější. ()

Reklama

Tominecek 

všechny recenze uživatele

Naprostá seriálová pecka! S každým dalším dílem nabírá na síle a napětí, takže chcete vidět další a další díly. A přitom každý další díl neuvěřitelně rozvíjí a navazuje na všechny díly předchozí, takže v celku postaví neuvěřitelnou příběhovou mozaiku, která se nádhěrně na konci uzavře. Mńamka, kterou jsem předjedl, a vřele doporučuji. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Seriálová podoba dnes už kultovního sci-fi filmu mě nechávala až do premiéry zcela chladnou. K mému překvapení nám ale SyFy naservírovala svižnou podívanou, která se sice od filmu celkem dost liší hlavně atmosférou, přesto mě od prvních okamžiků dokázala vtáhnout do dění. Uvidíme, zda tvůrcům nedojde dech. První dva díly - 80% Pokud jste schopni se od filmové předlohy alespoň částečně oprostit, užijete si nadupanou konspirační podívanou, ve které se to časovými paradoxy jen hemží a jež vám nejednou pořádně zamotá hlavu. Řešit tu logiku konání postav mi přijde vzhledem k tématu trochu... inu, nelogické. K dokonalosti to má sice daleko, sem tam jsou ty časové skoky příliš časté a maličko rozmělňují děj, ale rozhodně jsem se u toho královsky bavila. Jen je třeba nebrat to smrtelně vážně. 1. série - 80% ()

maddy 

všechny recenze uživatele

Raz to muselo prísť. Zatiaľ čo iné seriály podľa filmov sa s nimi snažia mať spoločnú, či už atmosféru (Hannibal, Fargo) alebo príbeh (From Dusk till Dawn), vždy sa musí nájsť niekto kto sa chce len bohapusto priživiť na názve. Tým prvým je stanice SyFy (že ma to vôbec neprekvapuje) a ich 12 Monkeys, ktoré majú s filmom pramálo spoločné (cestovanie časom je v každom treťom sci-fi, takže to nepočítam) a seriál by sa mohol volať akokoľvek inak a nič by sa v ňom nemuselo meniť. Každopádne máme tu seriálových Dvanásť opíc a na rozdiel od takého Farga alebo Hannibala, ktorí sa smelo vyrovnajú, dokonca aj prekonajú, svoju predlohu, je tento počin len druhou ligou oproti vynikajúcemu Gilliamovému filmu. Oproti nedávnej produkcii z dielne SyFy (otrasné Dominion, Helix, Z Nation a pod.) však podstatné zlepšenie. Má celkom svižné tempo, nijak výrazný, ale dostačujúci vizuál ktorý nerušia chabé CGI efekty ako je u tejto stanice zvykom, slušnú akciu, fajn sa na to pozerá, herci sú dostatočne charizmatickí (polovica osadenstva z Nikity), námet o zabránení pandémie postačujúci, akurát sa u toho nevyžaduje zapájať mozgové závity, pretože celý ten príbeh o cestovaní nedáva zatiaľ zmysel a má množstvo logických dier, teda vlastne hráme sa na to, že to je celé paradox. Ako také dobrodružné seriálové sci-fi B-éčko to však uraziť nemôže, akurát od toho ani zďaleka neočakávať také kvality ako má film alebo iné súčasné seriály podľa filmov. Po prvých dvoch epizódach: 3* (6/10), ale dlhú životnosť tomu nedávam. ()

Galerie (507)

Zajímavosti (2)

  • Pilotní díl se natáčel v Detroitu v Michiganu a další díly v kanadském Ontáriu. V rámci čtvrté série se filmaři podívali i do České republiky (zejména do Prahy). (lost815)
  • Psychiatrické centrum, ve kterém je umístěna Jennifer (Emily Hampshire), se jmenuje "J.D. Peoples Psychiatric Treatment Center", pojmenovaný podle scenaristů filmu 12 opic (1995) - Janet a David Peoples. (lost815)

Související novinky

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)

Reklama

Reklama