12 opic (TV seriál)

12 Monkeys

Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2015 - 2018, 33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)

Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean, Tom Noonan, Željko Ivanek, Emily Hampshire, Shannon Lucio, Ramon De Ocampo, Barbara Sukowa, Jeff Clarke, Jack Fulton, Patrick Garrow, Peter DaCunha, Andrew Gillies, Julie Sifuentes Etheridge, Eve Harlow, Robert Wisdom, Todd Stashwick, Brendan Coyle, Demore Barnes, Scottie Thompson, David Richmond-Peck, Alisen Down, Lyriq Bent, Romina D'Ugo, Ramona Milano, Joshua Close, Ari Millen, Stephen McHattie, Amy Sloan, Xander Berkeley, Jennifer De Lucia, Susanna Fournier, Mark Margolis, Denis Akiyama, Christian Bako, Peter Outerbridge, Jee-Yun Lee, Michael Hogan, Ayisha Issa, Erik Knudsen, Jay Karnes, Trenna Keating, David Dastmalchian, Grace Lynn Kung, Boyd Banks, David Marciano, Adam Kenneth Wilson, Warren Belle, Michael Boisvert, Tiffany Shepis, Madeleine Stowe, Courtney Deleen, Christopher Heyerdahl, Brooke Williams, Carlyn Burchell, Richard Waugh, Adam Crew, Billy MacLellan, James Fanizza, Faran Tahir, Hannah Waddingham, Dominique Provost-Chalkley, Elizabeth Whitmere, Jackie Geary, Sal Vulcano, Christopher Lloyd, Emily Klassen, Kristin Booth, Rupert Graves, James Callis, Jim High, Denisa Pfauserová, Olga Plojhar Bursíková, Andreas Apergis, Scott Williams, Michael Rhoades, Diana Bentley, Dejan Lilić, Sophia Walker, Steve Park, Gloria Gifford, Michael Brown, Conrad Coates, Iva Šindelková, Ben Cross, Simon Merrells, Michael Pitthan, Lukáš Bech, Conleth Hill, Holly Deveaux, Julian Richings, Tony Munch, Donald Sumpter, Abigail Hardingham, Alden Adair, Stephen R. Hart, Mark Gibson, Mark Caven, Thure Riefenstein, Victoria Emslie, Lívia Bielovič, Petra Štíbrová, Petr Klimeš, Aleš Bílík, Vojtěch Havelka, Václav Jiráček, Josef Vaňousek, Vladan Bláha, Lukáš Křišťan, Dwain Murphy, Fergus O'Donnell, Matt Frewer, Daniel Kash, Joey Klein, Maxwell McCabe-Lokos, Bruce Beaton, Andrea Davis, Maciej Salamon, Priya Rajaratnam, Mishka Thébaud, Sarah Murphy-Dyson, Tina Jung
  • Pavlínka9

Jedna série a to mi rozhodně stačilo :) Vůbec nemám v plánu dívat se na druhou :D :D :D První díl - ok - zaujalo mě to - proto jsem jela dál :) :) Pak mi začalo lízt na nervy věčné oslovování blonďaté starší paní s brýlemi - "Pane Cole", pak mi začala lízt na nervy blonďatá hlavní představitelka, která nejen, že neustále byla krásná, ale prostě její herecké výkony byly pro mě úděsné :D :D A pak mi začalo být celkem jedno, jak to dopadne, jelikož mezi 5tým a 8mým dílem jsem měla asi 3 měsíce pauzu, páč mě to vůbec nezajímalo :D :D Začala jsem se v tom dost ztrácet, jelikož neustále přeskakování 2017, 2015, 2043 nebo ještě ke všemu, když by se tam objevil nějaký další rok :D :D Takže jsem vlastně už jen čekala na to, zdali někdo další zemře, zdali tedy se to ukončí či jak :D A vůbec jsem nechápala souvislosti a navazující situace (ano - mohla to být moje pozorovatelská chyba či schopnost sledovat a soustředit se). Zděšení nastalo ve chvíli, kdy jsem pochopila, že nezůstane u jediné série :D :D Takže poslední záběr a čao :) Nikdy více :) Nápad dobrý, realizace příšerná :)(23.4.2017)

Seriálových Dvanáct opic od SyFy nemohlo dopadnout kdovíjak úchvatně, na to má až příliš silného filmového předchůdce. Nečekal jsem nicméně, že si autoři vzhledem ke kultovnímu statusu originálu dovolí až takhle překombinovanou, z prstu vycucanou, a vaty plnou kravinku. Ze začátku se může zdát, že naprosté odproštění se od Gilliamovy klasiky je jediná možná cesta z pasti, kterou si na sebe autoři ušili, jenže díl co díl se původní, v základu vlastně docela jednoduchá zápletka kombinuje daleko za meze mojí tolerance. Komplikování i jiný přístup se totiž dají odkývat jen dokud se za globální katastrofou a cestováním v čase neobjeví záhadní ilumináti. V tu chvíli dojde trpělivost i s "pouze" nevýrazným provedením, ať už jde o nesympatické obsazení, levný vizuál, nebo nulovou atmosféru. A když už to zhruba dva díly před koncem první série vypadá, že by se seriál mohl dočkat alespoň důstejného zakončení, zamotají autoři spikleneckou časoprostorovou šachovnicí pro jistotu ještě jednou, a už tak špatný příběh zbytečně natáhnou i do další řady. Těžko nakonec říct jestli kvalita seriálu postupně rostla nebo se naopak zvyšovala moje tolerance vůči té překombinovanosti, nicméně poslední série snad až na závěrečný křečovitý happyend (...time owes you one... wtf?!) už působí jako solidní béčková sci-fi zábava. Samozřejmě ale jenom při potlačení jakékoli vzpomínky na původní film, seriál si z něj nakonec bere opravdu jen jména, cestování v čase a vir na letišti, jinak by mu nemohl být vzdálenější.(19.4.2015)

Další ze seriálů s tématikou cesty časem. Tentokrát střižena původním snímkem z roku 1995 a tím asi podobnost končí. Doménou seriálu nejsou ani tak efekty, vůbec ne herci a jejich charaktery, ale příběh takový, který mě u seriálu drží i po třech řadách, přestože třetí řada byla trochu utrpením. Jedná se o USA produkci, takže na rozdíl od Continuum zde vidíme více lokací a rozsáhlou dějovou linii prakticky od Viktorianské éry, po vzdálenou budoucnost. Seriál trochu sráží "epizodičnost", aneb jde se tam kam vědec z budoucnosti nebo Cole ukáže prstem, či pokud se hlavně v třetí řadě jedná o osobní agendu. I přes to všechno, seriál přežil a dočká se zakončení v podobě čtvrté řady. Což z něj i přes negativa dělá v dnešní dobře prověřenou seriálovou značku.(8.6.2017)

Seriál je strašně napínavý, už i od pilotu. Jak jsem si četl komentáře, tak ten, kdo viděl a líbil se mu film, tak tohle mu moc neleze (nebo to je taky tím, že se neumí sžít s novou dobou, připadá jím teď film, jako film, a je pro ně jen originální to, co vzniklo před mnoha lety), já jsem film neviděl a je to pro mě skvělý seriál. Když si chcete pustit něco napínavého, nového a ne zastaralého, tak do toho určitě jděte.(1.4.2015)

Tak tohle jsem teda nečekal. Zapomeňte na film, tohle je úplně jiné kafe. I když Bruce Willis je v roli Jamese Colea určitě lepší než tady ten herec, pořád je to super. Je to rozhodně téma, které se dá rozvinout na celý seriál. Mají dva roky na to, aby zabránili globální pandemii. James je vážně bouchač. Jeho tělo je neuvěřitelně vylepšené. Nic pro něj není problém. Ale ani po zabití zdánlivě hlavního záporáka se problém nevyřeší. Toho hraje klasicky Željko Ivanek. Na scénu později přichází Bledý muž a děj se komplikuje. Snad ani nevím, kde začít. No rozhodně je to neuvěřitelně zamotané a s každým dílem se všechno mění. Jeden paradox střídá druhý a vzniká a paralelní realita. Nakonec to všechno bylo dané a prostě se to muselo stát. Spoiler: Až na konci se dostanou do situace, kdy se jim podaří něco změnit. Finále je neuvěřitelně otevřené. Jinak doktorka Casandra Railly je docela kus. ;) Je trochu podobná na Nicole Kidman. Ve 2. sérii pokračuje boj proti 12-ti opicím a Svědkovi. Opět dojde ke spoustě šíleným věcem a vyvrcholí to skvělým finále. 3. série přináší další problémy a paradoxy. Nakonec je všechno úplně jinak, než jsme si mysleli. 4. a poslední série je tu, jedna část děje se odehrává v Praze. Nakonec vše dobřě dopadlo a na většinu otázek bylo odpovězeno. "Cestování časem by nevzniklo bez cestování časem." :D(18.1.2015)

• - Psychiatrické centrum, ve kterém je umístěna Jennifer (Emily Hampshire), se jmenuje "J.D. Peoples Psychiatric Treatment Center", pojmenovaný podle scenaristů filmu 12 opic (1995) - Janet a David Peoples. (lost815)

• - Pilotní díl se natáčel v Detroitu v Michiganu a další díly v kanadském Ontáriu. (lost815)