12 opic

(TV seriál)
Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2015–2018), 33 h 45 min (Minutáž: 41–47 min)

Aaron Stanford, Amanda Schull, Kirk Acevedo, Noah Bean, Tom Noonan, Željko Ivanek, Emily Hampshire, Shannon Lucio, Ramon De Ocampo, Barbara Sukowa, (více)

Série(4) / Epizody(47)

James Cole je poslán z budoucnosti, aby zachránil lidstvo před virem, který v roce 2017 zabije 7 miliard lidí. Musí najít a zabít muže, který virus vypustil... (TV Prima)

Djoker

Pokud by seriál šel s kůží na trh o pár let později, tak by zřejmě vzbudil větší zájem. Přeci jen téma globální pandemie teď docela letí. Já osobně bych zase šel světa kraj za Amandou Schull, takže důvod mého zájmu je jasný. Problém jsem měl s představitelem hlavního hrdiny, který je děsně nevýrazný a zrovna u ikonické postavy Jamese Colea to zamrzí. Nejlepší postavou je ovšem Jennifer Goines. Od kultovního filmu se seriál rychle odkloní. Stojí to na cestování v čase, takže logika dostává na frak. Hranice snesitelné překombinovanosti děje je také rychle překročena a bohužel dorazí i směšnost. Každá série má však minimálně jednu dokonalou epizodu, kde si to všechno sedne. Postavy začnou hláškovat, hraje k tomu skvělá hudba a jde o stylovou jízdu časem. Koncert pro Hitlera patří mezi ně. V seriálu se mihne několik českých herců. Natáčelo se i u nás, takže je vidět mnoho známých lokací. Vrcholem je pak návštěva Prahy v době pandemie a nasazených roušek. Pro současného diváka je to vskutku absurdní podívaná. 1. - 4. série: 60%. ()

Hild

Tohle je jeden z těch seriálů, který bohužel trpí tím, že první série není ničím výjimečná a tvůrci se zde teprve hledali, řada diváků tak bohužel seriálu nedá další šanci a je to hrozná škoda. 12 Monkeys je však s každou další sérií lepší a lepší a pokud mu dáte šanci, tak dostane velice komplexní, zábavný, epický, originální a chytrý příběh o cestování v čase. A taky jedno z nejlepších seriálových finále vůbec a za tím si stojím. S čistým svědomím 12 Monkeys doporučuji všem, nevzdávejte to v první sérii, opravdu si to nakonec hodně užijete. ()

Kothy

Tak tohle jsem teda nečekal. Zapomeňte na film, tohle je úplně jiné kafe. I když Bruce Willis je v roli Jamese Colea určitě lepší než tady ten herec, pořád je to super. Je to rozhodně téma, které se dá rozvinout na celý seriál. Mají dva roky na to, aby zabránili globální pandemii. James je vážně bouchač. Jeho tělo je neuvěřitelně vylepšené. Nic pro něj není problém. Ale ani po zabití zdánlivě hlavního záporáka se problém nevyřeší. Toho hraje klasicky Željko Ivanek. Na scénu později přichází Bledý muž a děj se komplikuje. Snad ani nevím, kde začít. No rozhodně je to neuvěřitelně zamotané a s každým dílem se všechno mění. Jeden paradox střídá druhý a vzniká a paralelní realita. Nakonec to všechno bylo dané a prostě se to muselo stát. Spoiler: Až na konci se dostanou do situace, kdy se jim podaří něco změnit. Finále je neuvěřitelně otevřené. Jinak doktorka Casandra Railly je docela kus. ;) Je trochu podobná na Nicole Kidman. Ve 2. sérii pokračuje boj proti 12-ti opicím a Svědkovi. Opět dojde ke spoustě šíleným věcem a vyvrcholí to skvělým finále. 3. série přináší další problémy a paradoxy. Nakonec je všechno úplně jinak, než jsme si mysleli. 4. a poslední série je tu, jedna část děje se odehrává v Praze. Nakonec vše dobřě dopadlo a na většinu otázek bylo odpovězeno. "Cestování časem by nevzniklo bez cestování časem." :D ()

Tommassi3

12 opic ?? Přesně tolik jich zřejmě pracovalo na scénáři k týhle syfácký šmíře, která si s Gilliamovým kultovním bijákem nejen vytírá řit, ale co je zvlášť iritující, sprostě na něm parazituje.. O tom hloupoučkém prznění motivů cestování časem se raději ani zmiňovat nebudu.. Vedle té řady nesmírně kvalitních seriálových spin-off projektů vycházejících z filmových legend na čele s Fargem, Batesovým motelem či Hannibalem vypadá 12 opic jako regulérní hnůj.. Ne, díky !! ()

KevSpa

Seriálová podoba dnes už kultovního sci-fi filmu mě nechávala až do premiéry zcela chladnou. K mému překvapení nám ale SyFy naservírovala svižnou podívanou, která se sice od filmu celkem dost liší hlavně atmosférou, přesto mě od prvních okamžiků dokázala vtáhnout do dění. Uvidíme, zda tvůrcům nedojde dech. První dva díly - 80% Pokud jste schopni se od filmové předlohy alespoň částečně oprostit, užijete si nadupanou konspirační podívanou, ve které se to časovými paradoxy jen hemží a jež vám nejednou pořádně zamotá hlavu. Řešit tu logiku konání postav mi přijde vzhledem k tématu trochu... inu, nelogické. K dokonalosti to má sice daleko, sem tam jsou ty časové skoky příliš časté a maličko rozmělňují děj, ale rozhodně jsem se u toho královsky bavila. Jen je třeba nebrat to smrtelně vážně. 1. série - 80% ()

• Pilotní díl se natáčel v Detroitu v Michiganu a další díly v kanadském Ontáriu. V rámci čtvrté série se filmaři podívali i do České republiky (zejména do Prahy). (lost815)
  • Psychiatrické centrum, ve kterém je umístěna Jennifer (Emily Hampshire), se jmenuje "J.D. Peoples Psychiatric Treatment Center", pojmenovaný podle scenaristů filmu 12 opic (1995) - Janet a David Peoples. (lost815)