Reklama

Reklama

Oscar 2016

(pořad)
  • USA The 88th Annual Academy Awards (více)
Publicistický
USA, 2016, 210 min

Režie:

Glenn Weiss

Hudba:

Danny Elfman

Účinkují:

Chris Rock (moderátor), Margot Robbie, Jared Leto, Olivia Munn, Charlize Theron, Ryan Gosling, Jacob Tremblay, Lady Gaga, Benicio Del Toro (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Slavnostní vyhlášení 88. výročních cen Americké filmové akademie, živě z Dolby Theatre v Hollywoodu. Uvádí Ch. Rock, komentují T. Baldýnský a S. Michailidis. Cena Americké akademie filmového umění a věd se udílí pravidelně od roku 1929. Letos budou tedy vyhlášeny výsledky jejího již 88. ročníku. V přímém přenosu z Dolby Theatre v Hollywoodu se dozvíme, které snímky a tvůrčí osobnosti si letos odnesou legendární zlatou sošku, která, ačkoli jde o pouhou přezdívku, je po celém světě známá jako Oscar. Mezi nominovanými snímky letos mimo jiné najdeme tituly jako Šílený Max režiséra George Millera, Marťan Ridleyho Scotta nebo Most Špiónů Stevena Spielberga. Šanci na ocenění hereckého výkonu mají také Michael Fassbender, Leonardo DiCaprio či Matt Damon mezi muži a Jennifer Lawrence, Cate Blanchett nebo Brie Larson mezi ženami. Slavnostním ceremoniálem, který bude již podruhé moderovat herec Chris Rock, nás z pražského studia provedou také filmoví publicisté Tomáš Baldýnský a Saša Michailidis. (Česká televize)

(více)

Diskuze

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

SimpanzJi

Souhlas! Taky jsem věděl kuloví...stejně jako Rylance a najednou takovej šok v podobě brilantního ruského špiona v Mostu špionů. Tomu bych to fakt přál :-) Jinak Leo má ještě velkou konkurenci v Eddiem...jenže ten si to loni už užil...letos pochybuju. Ale jako dánská děvka nebyl marnej :-)

na příspěvěk reagoval Enšpígl, SimpanzJi

SimpanzJi

SimpanzJi (hodnocení, recenze)

ambron

U mě víc vede Spotlight. Big Short mě vůbec nezaujal. Zkusím se na něj podívat znovu, a třeba změním názor.

na příspěvěk reagoval ambron

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

Enšpígl

Jojo, k té kameře fakt není co dodat. Asi to opravdu bude nejlepší kameraman za poslední roky...jestli vůbec byl někdy nějakej lepší, protože ty záběry jsou fakt občas na pomezí geniality. Někde jsem dokonce četl srovnání jeho záběrů s legendárními filmy od Tarkovského...bylo to hodně podobné.

na příspěvěk reagoval SimpanzJi

SimpanzJi

SimpanzJi (hodnocení, recenze)

Malarkey

Právě. Bryana jsem do té doby v podstatě neznal. A teď jedna velka role a hned taková herecká show.. Ale na Lea hold asi nemá

na příspěvěk reagoval Malarkey

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

SimpanzJi

Souhlas, Bryan Cranston byl výbornej. Trumbo je právě jeden z těch malých velkých filmů, co se dostaly vůbec k nějaké nominaci. Já třeba Bryana v podstatě ve filmu nijak pořádně nikdy nevnímal...a tady najednou taková role a ještě skvělá. Kor zajímavý je, že ten film je tady ještě hodně pro hollywoodskej...což by klidně pro akademiky mohlo být zajímavý...vždyť i díky tomu tenkrát sbíral ceny Argo. 

na příspěvěk reagoval SimpanzJi

Enšpígl

Enšpígl (hodnocení, recenze)

dr.horrible

ne ne, na nic nenaržím, jen to u sebe upřednustuji, pokud jd eo mě tak z Polska film Fotograf a z Francie Přpad SK1 to byly taky pochoutky

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

Minimie

Nebo v Grandhotelu Budapešť byla super...to mě hrozně mrzí, že jsem se tenkrát nijak nevtírnul na tu premiéru u nás v Lucerně :-D Ona stejně asi byla jenom pro vyvolený...jí bych hrozně rád chtěl vidět, tak snad se někdy poštěstí. Grandhotel je pro mě jeden z nejlepších filmů z posledních let :-)

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

VolcomCze

Lubezki by tím letošním Oskarem dodělal slušnej hattrick....dokázal vůbec někdy někdo dostat tři roky po sobě Oskara za stejnou věc? 

na příspěvěk reagoval Alfréda

SimpanzJi

SimpanzJi (hodnocení, recenze)

Já zas doufám, že už Leonardo bude konečně oceněn soškou. Ale Bryan Cranston byl jako Trumbo tak precizní, že nev, komu to přeju víc

na příspěvěk reagoval Malarkey

VolcomCze

VolcomCze (hodnocení, recenze)

Kamera jde podle mě jasně Lubezkimu, ty záběry mi způsobovaly orgasmus, zvlášť ty detaily, jako například 5 sekundovej záběr na mravence.

Nemáte někdo ponětí, kolik byl minulej rok kurz na to, že vyhraje Birdman? (v den předávání, nebo tak nějak)

na příspěvěk reagoval Malarkey

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

Minimie

Já jí mám hrozně rád! Je to super herečka...do toho je taková normální, krásná, obyčejná a přirozená. To se mi na ní hrozně líbí :) A tady se vysloveně předvedla. Ale to ona dycky. Si ji pamatuju z Hanna. Tam byla ještě k tomu dost brutální :-)

na příspěvěk reagoval Minimie

Uživatel dr.horrible smazal svůj příspěvek.

Malarkey

Malarkey (hodnocení, recenze)

Enšpígl , VolcomCze , Minimie

Naprosto s Vámi souhlasím. Revenant za kameru asi nezklame. Ta je tam neuvěřitelná. Hlavně jsem vnímal minimum střihů a jak boj s medvědem, tak úvodní scéna byla neuvěřitelná.

Se Slyem je to těžší. Už na Globech dost překvapil. Přitom mně ta role v Creedovi ničím zajímavá nepřišla. Prostě klasickej Sly. Celou dobu si na něj nikdo nevzpomene a najednou bum a kasíruje co může u nejnudnějšího boxerskýho filmu, kde se Sly objevil. Asi ví, že mu tikají biologický hodiny a tak mu chtějí udělat radost.

Rylance snad vyhraje, ale ta konkurence tam je nejbrutálnější :/

Ještě  bych si přál Saoirsu, ale tam je to asi jasný a bude kasírovat Brie. 

na příspěvěk reagoval Minimie, Enšpígl

dr.horrible

dr.horrible (hodnocení, recenze)

Vxxx

Červený koberec trvá vyše hodiny, minulý rok tu mal aj samostatný profil. Tá polhodina to asi ešte budú reklamy a úvod a tak, ale radšej to zapni už o druhej. Hneď na začiatku je herecká kategória za vedlajšiu rolu

na příspěvěk reagoval Vxxx

Reklama

Reklama