Svět pod hlavou

• angličtina World under Head (více)
Drama / Mysteriózní / Psychologický / Krimi
Česko, 2017, 9 h 38 min (Minutáž: 54–60 min)

Epizody(10)

Recenze uživatele HonzaBez k tomuto seriálu (3)

Svět pod hlavou (2017)

V některých aspektech je seriál naprosto výbornej. Skvělé je zejména vykreslení atmosféry doby reálného socialismu. Vynikající je rovněž celá řada hlášek, které v seriálu zazní zejména z úst Ivana Trojana alias příslušníka SNB Martina Plachého. Humor v kontrastu s drsnou dobou, to je ve finále to, co mě na tomto seriálu, asi nejvíce oslovilo. Ale na plný počet hvězdiček to z mé strany není, hlavně kvůli té zápletce ze současnosti a jejímu vyústění v samotném závěru seriálu, které dost postrádalo na uvěřitelnosti (viz můj komentář k závěrečnému dílu). Ale možná to je do jisté míry je i záležitost licence původního britského seriálu. Ten přitom pokud aspoň mohou soudit z některých komentářů (sám jsem ho neviděl) není zdaleka tak silnej, protože neprobíhá v tak drsných historických kulisách. Zdá se tedy, že "kopie" je v tomto případě lepší než "originál". A za to si Česká televize zaslouží přeci jen pochvalu. ()

Mrtvý muž (2017) (E09)

Celý seriál mě zatím hodně bavil, mj. i pro skvělou vyváženost zábavné a vážné/dramatické složky. Ani ta mysterióznost mi doposud příliš nevadila (ač toto nebývá obvykle můj šálek kávy), resp. v kontextu celého seriálu jsem tuto linku seriálu nepovažoval zatím za tu nejpodstatnější. Dnešní díl byl v tomto směru asi logicky zlomový a já si trošku kladu otázku, zda z hlediska mého vkusu a toho, co jsem na seriálu až doposud obdivoval, je to dobře či špatně. Zatím mám trošku rozporuplné dojmy... Ale uvidíme, jak se to vyvine příště. Každopádně napjatý jsem dost, což jistě svědčí o kvalitě seriálu. ()

1983 (2017) (E10)

Dokud se děj seriálu odehrává v roce 1983, jde o vynikající podívanou, přičemž na rozdíl od minulého dílu nechybí ani humor. Jakmile se ale Filip Marvan probere z kómatu a my sledujeme jeho snahu změnit důsledky svého činu z úvodu seriálu, vše najednou běží až neuvěřitelně hladce a ne zcela uvěřitelně. Na Marvanovi nejsou vidět žádné následky úrazu, probere se z kómatu a hned hurá do akce... Samozřejmě i zde jsou silné momenty (zvláště tem, kdy se Marvan dozvídá, jak to vlastně bylo s jeho parťákem Plachým). Ale celkově je to vyústění prostě až moc idylické. Včetně závěrečné scény s lékařkou z nemocnice. No škoda, čekal jsem možná na závěr trošku větší pecku....ale i tak určitě povedený seriál. ()

25. Český lev - výsledky

25. Český lev - výsledky