Texaský masakr motorovou pilou 2

(festivalový název)
  • USA The Texas Chainsaw Massacre 2 (více)

Dva kluci se vydávají na největší pařbu svého života, když jim cestu zkříží neznámá postava s motorovou pilou. Stretch, které zavolají do rádia vyslechne jejich vraždu v přímém přenosu. Netuší tím, že se dostala sama na seznam mrtvých a zdá se že texaský masakr ani po 13ti letech neskončil... Po útoku v rádiu (kde přežije) se sama na vlastní pěst rozhodne vypátrat vrahy, ale končí v zajetí. Na pomoc přichází "Levák" (Dennis Hopper). (Rodriguez)

PetrPan

Komicky působící konec jinak realisticky působící kultovní jedničky rozveden ad absurdum - nepovedená parodie sebe sama, která není ani příliš vtipná, vůbec ne děsivá, ale chvílemi ďábelsky trapná:) ()

Joker Punx

Druhý díl Texaského masakru. Tento díl už je víc spíš černá komedie než čistý horor. Opět se nám tady vrátil Jim Siedow z prvního dílu, v roli magorskýho kuchaře z rodinky kanibalů. Leatherface je tady spíš komickou postavou, ovšem nejlepší z magorů tady je herec Bill Moseley v roli Chop-Topa - Ten předvedl fakt skvělý výkon - Vyšinutej hippie magor :D Nejvíc co mě tady tak sralo byl herecký výkon Caroline Williams v roli Stretch. To jak furt histericky řvala když měla strach z magorský rodinky, tak mi lezla na nervy, strašný jak moc trapně přehrávala. Dennis Hopper v roli poručíka Leftyho byl docela dobrej i když mě moc v té roli nesedl. Neřekl bych vůbec že tenhle díl natočil stejný režisér Tobe Hooper - Nemá to už vůbec tu atmosféru jako první díl, ale přesto mě to hodně bavilo, gore efekty jsou tady dobrý a hudba taky nebyla špatná. Miluju tyhle starý béčka. ()

klerik

Keby som sa na to aj pozeral ako na nejakú paródiu, je to príliš nudné, aby som sa priklonil k dvom hviezdam. Tých pár fórikov a jedna dobrá ľakačka je však príliš v úzadí na úkor trápneho behania, vrieskania, kecania a žiadneho zabíjania. Ešte aj Zombieho vykrádačka tejto "klasiky" DOM 1000 MŔTVOL bola o trochu lepšia. A nie je tu ani jeden záber na vypleštené očné buľvy... ()

iamek

Prvnímu dílu to nešáhá ani po kotníky. Zatímco první díl byl bez krve, ale přesto drsný a tajemný, tak druhý díl je plný krve a uřvané mr*ky. Beru to spíše jako parodii na první díl. ()

SeBig

Správná uhozenost. Texaskej masarák Leatherface utočí hned od začátku, vypadá pěkně nasraně a druhá půlka už je jen prdel sledovat. Hopper s pilou, souboj s motorovýma pilama jak s laserovýma mečema byl epic, ďedeček s kladívkem, rozpadlá babička a závěrečný mávání pilou..prostě ujetost. ()

Cabal

První půlka nudná, druhá vlastně, i přes hodně krve a pár zajímavých hlášek taky. Humor ala Troma a žvatlání herců ubíjející. Špatné i jako guilty pleasure. ()

Pítrs85

Zamilovanej Leatherface ("Bubbo got a girlfriend, Bubbo got a girlfriend."), skvěle máklej Moseley, hláškující Siedow ("No aspoň vyřešil můj problém s hemeroidy.") a krutě drsnej Dennis Hopper se třema motorovkama (dvě za opaskem, jednu v hnátě)- kdo tenhle Texaskej masakr neviděl, tak ten asi neuvěří. Mě však tento filmovej trash sedl jak Bubbovi kožená maska na ksicht. Zapomeňte na syrovou atmosféru předchozího dílu, zapomeňte i na strach, oboje tu totiž nahradila šílená diskotéková jízda a tuny kostí, vnitřností a litry krve- Přehnané? Ano. Trapné? Možná. Zábavné? Rozhodně! A Leatherfacův taneček před řezaní pilou by se měl zanést do zlatého fondu americké kinematografie :D ()

eraserhead666

Až teda na zaslouženě odříznutou hlavu jednoho namachrovanýho frajírka, se to rozjíždí poměrně pozvolna. Ve srovnání s jedničkou film samozřejmě neobstojí, chybí tu taková ta stísňující atmosféra, kterou se tu Hooper sice snaží vybudovat, ale prostě se mu to nedaří. Film většinou působí více či méně sebeparodicky - Denis Hopper ověšenej motorovkama a vypouštějící stupidní hlášky je fakt směšnej a vůbec asi nejhorší část filmů (vyjma teda souboje na motorové pily), zamilovanej Leaetherface (i když lehce erotická scéna s motorovou pilou stála za to), hláškující kanibalský kuchař s rozřezanou prdelí. Ale i přesto se najdou i "silné scény" - stahování z kůže, opět 134-letý děda v akci...... První půlka filmu docela slabá, druhá půlka starej dobrej masakrovskej nářez (i když teď pojatej odlišně než v jedničce, není to takovej nápor na nervy). ()

SOLOM.

Tobe Hooper to opět dokázal…Po docela dlouhé pauze od natočení původního Texaského masakru se mu podařilo zase diváky doslova šokovat. Tentokrát to však nebylo ani tak kvůli atmosféře, nebo spíše syrovosti svého díla, ale především díky absolutní ujetosti hraničící se ztrátou soudnosti a zdravého rozumu.Jsem vášnivým konzumentem ujeté podívané a to ve všech nejbizarnějších/morbidních a mnohdy až úchylných podobách. Tady je to sice skutečně mnohdy na hranici snesitelnosti až trapnosti, ale jelikož jsem si dopředu o tomto filmu nic nezjišťoval a do nedávné doby byl mou jedinou zkušeností s touto sérií remake (od včerejška i originál) a porno verze Texas Vibrator Massacre. Tudíž jsem přistoupil na novou Tobeho hru a víceméně toho nelituji. Děj sice „na oko“ navazuje na události po jedničce, ale jde si svou cestou. Rodinka kanibalů má nový bejvák, Stopaře nahradil Chop-Top a chovají se ještě více dementně, než tomu bylo naposledy. Nicméně neztratili nic ze své zvrácenosti, o čemž se přesvědčíme především v druhé polovině filmu. Asi nejvíce se mi líbila scéna ze „spižírny“, stahování z kůže a morbidní výzdoba jejich příbytku. O něco horší už to bylo se samotným černým humorem, který v mnoha situacích doslova smrděl trapností. Dennis Hopper mi tu bohužel moc neseděl a bezesporu jde o jeden z nejhorších výkonů, které jsem měl možnost od něj vidět. Naštěstí zde máme ještě uječenou Caroline Williams a její sexy stehýnka. Ani se nedivím, že byl Leatherface tak nadržený. Největší prim tu však sehrál Bill Moseley, který ztvárnil Chop-Topa opravdu dokonale a role pošahanců mu evidentně jde nejlépe. Víc vylízané pako jsem už dlouho neviděl. A už konečně vím, kde se Rob Zombie nechal inspirovat svým bizarním kouskem House of 1000 Corpses. The Texas Chainsaw Massacre 2 je prostě po všech stránkách jiný než jeho předchůdce. Je mi jasné, že pro většinu lidí je to nehorázná sračka, ale já se docela bavil. 50% ()

matestlust

Stará old school uchylná zábava ve stylu Tromy. Mistr Tobe Hooper rozhodně nešetří krví a rozbitých hlav. Celá Leatherfaceho family je dement vedle dementa. V čele s vážně hodně starým dědečkem si plní spižírnu masíkem na zimu. Denis Hopper, kterému zabili bratra a unesli sestru se vydává celé tohle peklo ukončit...sám je ale taky veliký debil, tudíž je o zábavu postaráno. ()

HateBreeder

Pokračování kultovního horroru Texas ChainSaw Massacre je...no řekněme, že si tak trochu pohrává s parodickými prvky což je víceméně dobře, protože kdyby se to snad autoři rozhodli brát zcela vážně, dopadlo by to hodně špatně. Takhle se ale jedná o solidní zábavu, kde je dobře namixováno napětí a humor, takže výsledný efekt - film je dost natáhlý, ale místy se člověk slušne pobaví, pár dobrých hlášek (Cook pod stolem rlz :) pár nečekáných lekaček a finální souboj motorových pil ve stylu souboje světelných mečů ála Luke Skywalker x Darth Vader. Dennis Hopper potvrdil, že role psychpatů mu jdou dobře a pro jistotu si jich ještě v budoucnu pár střihne. Nemůžu říct, že bych se z filmu posadil na prdel, ale pro fanoušky (!Pouze pro fanoušky se sakra velkým nadhledem!) série uvařil Hooper domácí gulášek, kam sice naházel vše co dům dal, ale světe div se, spapat se to dá. ()

corpsy

Rozhodne chápem skalných fanúšikov pôvodného MASAKRU Tobe Hoopera a aj ja by som asi s ťažkosťami prekusol, keby sa z pokračovania môjho milovaného filmu stala groteska. Ja síce patrím ku fanúšikom geniálnej ,,jedničky,, ale rozhodne nie som jeden z tých, ktorým visia po stenách plagáty z filmu či napodobeniny Leathefaceového ksichtu a preto som pri sledovaní necítil bolesť, hnev či žiaľ. Práve naopak. Skvelo som sa zabával a bral film nie ako katastrofu, ale ako jeho mimoriadne zábavnú paródiu s nezabudnuteľným Dennisom Hooperom, sympatickou hlavnou predstaviteľkou ( ktorá by však občas mohla zredukovať svoj vreskot ) a vynikajúcimi gore trikmi a maskami majstra Saviniho. Tak mi prosím odpustite. ()

Tryskomyš

To jako myslí autoři vážně? Je to bezkonkurenčně nejhorší TMMP, co jsem kdy viděla. Vypadá to spíš jako parodie na hodně dobrý původní film. ()

schizmo

Tenhle díl TCHM by se dal jednoduše charakterizovat jako obskurní. Je totiž na hony vzdálený svému předchůdci, který byl ukázkovou prací čiré a surové hrůzy ve své ryzí podstatě, kdy uměl sedmdesátkový horor nastolit takovou autentickou atmosféru a vizuální podmínky, s jakými se později můžeme setkat jen sotva. Proto mi jakožto fanouškovi žánru, tématu i režiséra uniká smysl směru, jakým se to zvrhává v následujících dvou dílech s jakýmsi ustálením až u čtverky (a i tam je celkem hodně humoru) a v podobě remaku, který který sic moderním způsobem, ale s věškerou úctou vzdává hold původní jedničce. TCHM 2 je pak opravdovým teatrálním pokusem navázat na díl předchozí, ale všechny atributy, které si fanoušci oblíbili jsou tu pošlapány v podstatě vlastním tvůrcem. Myslím, že z toho nemůže být nadšenej žádnej hororovej fanda, možná tak milovníci trashe. Tohle zkrátka není tématika pro komediální prvky, takže jediným světlým bodem celého filmu jsou nohy tehdy ještě mladé Caroline Williams :D. ()

ledzepfan

Se mi líbí jak všichni hážou špínu na Texas Chainsaw 3D(2013) s plnou hubou keců o tom jakéže to není degradování původních filmů a Hooperova odkazu a přitom hned tahle hooperova dvojka je srašná šulinovina. Vyzdvihnul bych saviniho masky, triky, dekorace, rekvizity ale jinak je to uřvaná a hlavně nudná pakárna která mi prostě nefungovala ani když jem už po pěti minutách pochopil, že to je nutné vnímat z nadhledem a zcela rezignoval na očekávání jedničkovské atmosféry.... U třidéčkovského chainsawu jsem se aspoň bavil. ()

fcreading

Po skvelej jednotke tu máme pokračovanie, ktoré režíroval Hooper, ale pojal to trochu komediálne až sparodovane, pretože niektoré scénky sú srandovné, alebo menej vtipné. Leatherface tu poskakuje ako blázon, zamiloval sa do mladej dievčini, ktorá robí v rozhlasovej stanici. Máme tu komplet rodinku, dedka ktorý nevládze poriadne zdvihnúť kladivo, nejakého obchodníka a otca celej rodiny a šialeného paka, ktorý má na hlave nasadené železo a furt si ho škrabká. O atmosfére tu není ani reč, a tak nám ostáva ta otrepaná komédia, ktorá vás miestami prestane baviť, ale niečo zachraňuje Dennis Hopper, ktorý bude bojovať proti Leatherfeacovi s pílou 40 percent. ()

kobejn

Narozdíl od syrové a vážně míněné jedničky, je dvojka roztomilou absurditou na pomezí mezi hororem a komedií a velmi vtipnou sebeironickou hrou, která paroduje jak horory s jejich "smrtelně" vážnym laděním, tak komedie a jejich "nevázanost". Hooper natočil geniální pokračování, právě proto, že téma "masakru" uchopil naprosto jinak a stvořil nový originál. ()

Žralok

Po vynikající jedničce přichází skvělá dvojka která o moc nezaostává za svým předchůdcem. 14 let po té co šílená rodina kanibalů vyvraždila skupinku mladých lidí přichází zástupce šerifa. Strýc dvou obětí. Aby se pomstil za svého synovce a neteř. Rozjíždí se tak kolotoč hrůzy a krve ze kterého může vzejít pouze jeden vítěz. Motorovka bude mít opět hody a Leatherface si hledá svůj nový obličej. ()

kaylin

Caroline Williams je skvělá a film dokáže táhnout. Bohužel film nemá takovou atmosféru jako snímek první. Hooper se vydal jinou cestou, vydal se cestou ujetosti a šílenství, které z postav rodiny Sawyerovy čiší v každou chvíli, co jsou na plátně. Jsou šílení a díky tomu jsou děsivý. Hororovost je pak dotvořena skvělými efekty, na které se prostě dobře kouká. Jinak ale může říct, že tohle není něco, co by bylo vhodným nástupcem prvního filmu. Je to jiné, má to svoje pozitiva, ale nedostane se to tak hluboko pod kůži. ()