Texaský masakr motorovou pilou 2

(festivalový název)
  • USA The Texas Chainsaw Massacre 2 (více)

Dva kluci se vydávají na největší pařbu svého života, když jim cestu zkříží neznámá postava s motorovou pilou. Stretch, které zavolají do rádia vyslechne jejich vraždu v přímém přenosu. Netuší tím, že se dostala sama na seznam mrtvých a zdá se že texaský masakr ani po 13ti letech neskončil... Po útoku v rádiu (kde přežije) se sama na vlastní pěst rozhodne vypátrat vrahy, ale končí v zajetí. Na pomoc přichází "Levák" (Dennis Hopper). (Rodriguez)

YURAyura odpad!

H+H=HH (Hooper+Hopper=Hrozna Howadina) Horsejsi horror horkotezko huvidite. Hodne humorne, hrozni herci, herecka hambata, hudba hruzyplna. Howg! ()

Colonist

Během těch třinácti let mezi prvním a druhým dílem musel Tobe Hooper podstoupit lobotomii, jinak si to vysvětlit nedokážu. Vše, co z jedničky dělalo vynikající a silný zážitek, je u druhého dílu nahrazeno vydatnou porcí stupidity a trapnosti. Pár černohumorných hlášek bylo vtipných, dvě tři scény měly určitou atmosféru, ale to je jinak všechno. Uncut version je navíc ještě pekelně dlouhá. A ani ten Dennis Hopper nebyl žádná sláva. Chápal bych, kdyby tento film natočil někdo cizí, kdo se chce přiživit na úspěchu jedničky, ale jak tohle mohl vytvořit sám Hooper, to vážně nepobírám... ()

StrYke

Štafetu od prvního dílu převzalo volné pokračování, které veškerou svou sílu vyčerpalo v první čtvrtině kolečka... A pak se nechalo jenom předbíhat. Mé poměrně pozitivní hodnocení je pravděpodobně zmanipulované vážně úžasným začátkem, jelikož i Leatherface zde stojí za hovno a místo něj nastupuje Chop-Top, který hravě svého bratříčka zastínil. Zbytek filmu je potom směs jekotu, křiku a řevu. Zklamání? Obrovské ()

honajz2

Sice nechápu, co Hoopera vedlo k tomu, že dvojka vypadá jak nějaký libovolný film od Tromy, ale musím uznat, že špatné to není. Úvod teda trvá moc dlouho a v závěru se zase neustále jenom řve, až je to už jenom otravné, ale na nějaké vtipné, šílené momenty zde dojde, občas se objeví i atmosféra, čtveřice magorů má opět krásnou výzdobu (ale ta lampa mi bude chybět...), ale dá se to. Žádný zázrak nebo něco, co bych chtěl vidět znova, ale na jedno zhlédnutí to jde a fakt to připomene Tromu. Kdo zná, chápe. Slabé 3* ()

BoredSeal

(director´s cut) Oproti syrové psycho jedničce se režisér z nějakého důvodu rozhodl divákům naservírovat hororovou komedii, která funguje jako kdyby Malý televizní kabaret běžel souběžně s živým streamem z jatek - fakt není dobrý nápad míchat utrpení a (tradičně kvalitní) brutální efekty Toma Saviniho s debilním pitvořením. Kromě zmíněných efektů je třeba pochválit i design doupěte, kde se projevil štědrý rozpočet a občas se podaří přes ty pokusy o komedii béčkově epický kousek ala souboj motorových pil. Inteligence postav je řádně osmdesátkově mimo, někdo cestou do podzemí stále podřezává trámy tak, aby na něj zřejmě všechno spadlo dřív, než dorazí do cíle, další hlasitě ječí tak, aby náhodou nikdo nezapochyboval, kam ho má pronásledovat a jako šlehačka absurdního humoru na dortě je v tomto úděsném trashovém pekle účast seriózně hrajícího Dennise Hoppera. Uff. ()

Martin741

Klasicka dvojka se vsim vsudy - dvojky su regulerne podradne filmy, nema to uz na jednicku .... ale ako dobre, sice bez atmosfery, a Dennisa Hoppera fakt nemusim, len hadzat spinu na Hoopera ako rezisera je kapku ... mimo, este ukazal svoje reziserske kvality . 48 % ()

Jino

Tak to je sousto. Šílená rodinka je zpět, tentokrát to ale už není horor, spíše komedie, tolik kostí co tady jsem viděl myslím že naposledy v Armádě temnot a to byl aspoň černý humor, ale tohle? Jednu hvězdičku dávám za Dennise Hoppera a jeho šílený výkon, který mě už po chvíli začal nudit a za tam toho borce s tou kovovou destičkou v hlavě - ten se mi strašně líbil. Co ale filmu značně podráží nohy jsou již tady mnohokrát zmiňované kulisy kostí, které měli ukázat jak to u nich doma vypadá. Ale svou neustálou přítomností (což je skoro v každém záběru v druhé polovině filmu) začínají lézt na nervy. Dost špatné. ()

Mefistofelle

Tak přesně tenhle styl mám opravdu hodně v oblibě. Dvojka Texaského masakru vyhání všechny možné úchylnosti do maxima, značně vše přehání a chrlí na nás jednu divnější postavu za druhou... a Leatherface je zde ještě jedna z těch normálnějších. Bizarnost je slovo, které tento film vystihuje snad nejlépe. Navíc, hlavní hrdinka nejenže je charismatická, ale počíná si docela inteligentně, takže jen ona sama vydá za 15 nablblých teenagerů. Co se týče dalších postav, Leatherfaceův brácha je jeden z největších magorů, které jsem měla šanci v rámci žánru vidět. A náš milý zabiják s nezdravou fixací na svou motorovku? Inu, umíte si představit zamilované a přerostlé pětileté děcko? Tak přesně takhle na mě působil:). Gore scén je tu hojně, ale dočkáme se i velmi osobitého humoru, výtečných hlášek a slušných hereckých výkonů. Zbývá dodat, že pokud čekáte něco podobného jako byl první díl, radši na to rychle zapomeňte, protože tohle je opravdu o něčem trochu jiném. ()

dubinak

Velice zábavná kravinka. Neřekla bych, že by druhý díl nějak extra kazil reputaci toho prvního (ještě když se poohlédnu za nejnovějším remakem, který nám v nedávné době Američané nastolili, je tohle opravdu lahoda). Hooper to prostě udělal úplně stejným způsobem jako Raimi se svým Evil Dead. Bylo to vtipné, špinavé a stejně zvrácené jako jednička, jen s trochou odlehčení a ne takovým množstvím depresivních momentů. Ale chápu, že to ortodoxní fanoušci neberou až s takovým nadšením jako já, protože tomu přeci jen ten opravdový ''texaský odér'' chyběl. ()

Wormboy

Ako horor samozrejme zlihava na plnej ciare,ale myslim,ze to ani nebolo umyslom, ako vtipna a zabavna komedia funguje, no a niektore hlasky su uplne genialne!!! "You have one choice, boy, sex or the saw. Sex is, well, nobody knows. But the saw, the saw is family." ()

destroy83

Hooper opět boduje, pokračování Texas Chainsaw Massacre 2 pojal sice malinko jinak než svou kultovní prvotinu z roku 1974, ale dílo se podařilo. Místo brutální naléhavosti a krvavého psycha prvního Texas Chainsaw Massacre divákovi servíruje parádní komediální a řádně uchýlnou gore jízdu, u které zaplesá srdíčko každého hororového nadšence. V tomto volném pokračování se dočkáme příběhu rozhlasové moderátorky Stretch, která se shodou náhod zaplete s podivnou rodinkou Hewittových a nakonec skončí v jejich bizardním doupěti, kam ji na pomoc přichází nekompromisní Dennis Hopper vyzbrojen třemi motorovými pilami. Snímek disponuje pořádně černým a ujetým humorem, slušnou dávkou gore a perfektními komediálními prvky jako jsou: souboj motorovými pilami, vražedné choutky stoletého dědy Hewitta nebo ztřeštěné honičky uvnitř krvavého doupěte. Jedniné co film dost podsekává je přílišné natahování děje. Jinak se jedná vskutku a parádní zábavu. U mě za čtyři silné hvězdy. ()

Courtemanche

Tento film je spíše trash, natočme co nám včera napadlo, ujetý, šíleně ujetý. Nejlepší je Joker (nejmenuje se tak, jen jsem mu dal to jméno), ten co tady vyvádí grimasy tak něco takového jsem už dlouho neviděl. Normálně jsem měl křeče od smíchu. 3/5 ()

Nivenx

Oproti prvnímu je viděn znatelný pokles. Místo brutality a hutné atmosféry jsme se posunuli do tanečních kreací a různých blbinek co Hoopera zrovna napadlo. Komediální stránka tomuhle filmu znatelně škodí, i když ne že by to byl díl, který by poslal sérii do odpadových vod, jako oddychovka funguje docela dobře, akorát je to úplně jinak pojatý film. 50% ()

Sfinkter

Inspirace pro Zombieho ano včetně bláznivého Moseleyho, který zde připomíná Pennywise z IT. Slátanina, která se postupem děje paradoxně zlepšuje a podzemní tunel hrůzy připomíná levné strašidelné domy z dětských lunaparků. Přítomnost Hoppera s pilami namísto koltů nechápu. Zajímavý komentář JFL a Slasher - za mě je však zdejší hodnocení pod 50 % zasloužené. ()

Yoshimitsu

Krvavá trapárna, která mě moc nebavila a nenabíhal mi, ani úsměv na tváři. Asi se už nedokážu zasmát u komedie. Dávám 35% ()

Moogwi

O dost zábavnější než jednička, tolik úchylností, sraček a humusu se jenom tak nevidí, a navíc dvakrát jsem se lekl, a to jakože opravdu fest, a to se často nestává ... hah a zástupce šerifa, jako samozvaný spasitel, ozbrojen třemi motorými pilami, to se prostě musí vidět :) ()

demented

Dennis Hopper vyzbrojený troma (!) motorovými pílami versus Leatherface - to znie ako dobrá trashoidná zábva. Bohužiaľ, pravda je to len z polovice. Trash to síce je a poriadny, ale so zábavou je to už trochu horšie. Neviem, ale ja si myslím, že pohľad na zamilovaného Leatherface a jeho ťažkú dilemu (Sex or saw?), je skôr smutný ako zábavný :) ()

lykan9

Tak, co bych mohl dodat ke dvojce. Jediné slovo, které mě napadá je úlet. Stejný režisér, stejní herci, ale přesto se jedná o úplně jiné pojetí oproti předchozímu dílu. Sice se mi to líbilo, a chvíli jsem myslel, že budu film hodnotit plným počtem, ale když jsem nechal film vstřebat, tak jsem došel k názoru, že tím, že dvojka trochu snižuje dojem z jedničky, tak si malý trest v podobě horšího hodnocení zaslouží. ()