Texaský masakr motorovou pilou 2

(festivalový název)
  • USA The Texas Chainsaw Massacre 2 (více)

Dva kluci se vydávají na největší pařbu svého života, když jim cestu zkříží neznámá postava s motorovou pilou. Stretch, které zavolají do rádia vyslechne jejich vraždu v přímém přenosu. Netuší tím, že se dostala sama na seznam mrtvých a zdá se že texaský masakr ani po 13ti letech neskončil... Po útoku v rádiu (kde přežije) se sama na vlastní pěst rozhodne vypátrat vrahy, ale končí v zajetí. Na pomoc přichází "Levák" (Dennis Hopper). (Rodriguez)

KasparekZabijak

Tobíkovy fantazie po 12 letech se vydávaj trochu jiným směrem a s krutou, sadistickou a nesmírně sugestivní jedničkou to má vlastně společnýho jen pár postav. Dva pomatenci jedou kalit do Dallasu a během telefonátu s dýdžejkou z rádia se jim stane nehoda. Konkrétně se zjeví tancující ledrfejs na korbě dodávky a jednoho z těch dvou pičusů pekně oroštuje motorovkou. Toho druhýho nabere k sobě s fotrem do gangu, občas se tam mihne Dennis Hopper, kterej si koupí motorovky rovnou tři a jde zachraňovat dýdžejku z pekelnýho domova zrůd, kde nechybí ani dědek s kladivem, kterýmu padalo už v díle prvním, ale co už. Narozdíl od několika místních mudrců jsem ve filmu nespatřil žádnou kritiku americký společnosti 80. let ani nic podobnýho, prostě pohodová zábava na jedno shlédnutí. ()

Šakalík

Druhý díl Masakru mě vyloženě zklamal, protože z atmosféry prvního dílu v něm nezůstalo vůbec nic. Dvojka je čistokrevné béčko, v poslední třetině už ani to ne. Ve filmu není v podstatě jediná normální postava, všichni zúčasnění jsou svým způsobem praštění, a to včetně Dennise Hoppera, jehož závěrečná bitka s Leatherfacem na pily je sice docela fajn, ale kromě toho je jeho role charakterově dost slabá. Scénář ve filmu vlastně vůbec neexistuje, přičemž způsob navrácení poblázněné famílie do děje je až příliš jednoduchý. A jakmile dojde na první interakci hlavní hrdinky s Leatherfacem, nabere film až obludně absurdní rozměry. Některé scény kopírují první díl (děda s kladivem), jenomže zatímco v jedničce při nich mrazilo, tady působí vyloženě trapně. Film je taky strašně uřvaný, a to nejen díky hlavní hrdince (ta byla ostatně uječená i v jedničce), ale vlastně všechny postavy neustále po sobě hulákají, což mi lezlo strašně na nervy. Kdepak. Tenhle film mě fakt nebavil a víc než dvě hvězdy ode mě nedostane. ()

Forsberg11

Až po dlhých 12 rokoch sa rozhodol Tobe Hooper nakrútiť druhú časť svojho megaúspešného a dnes už extra-kultového Texaského masakru zo sedemdesiateho štvrtého. Pravda..., mohol sa na to radšej vykašľať. Až na pár zábavných hlášiek a celkom uchádzajúcu prvú polhodinu je totiž tento Texaský masaker len slabým odvarom prvej časti, ktorá, čo by stopercentne vážny horor maximálne splnila to, čo som od nej očakával. Druhý Texaský masaker motorovou pílou v podstate žiadny masaker nie je, a už tobôž nie motorovou pílou. Vrážd je tu ako vlasov na hlave Billa Moseleyho, na počudovanie menej ako v jednotke. V podste tu máme jedno ubitie kladivom, stiahnutie z kože (stále tá istá obeť) a Leatherface-a s pílou v bruchu. No a samozrejme nemôžem zabudnúť na Dreytonovu natrhnutú riť. Inač nič moc, paródia/komédia robiaca si sradnu sama zo seba. Na to že je tento film o 12 rokov novší ako originál mi prišiel až príliš lacno vyzerajúci a dobovo zaostalý. Jedna ľakačka sa však vydarila, škoda že sa v tomto duchu (situácia v rádiu) neniesol celý film. 55 %! (Videná Director´s cut verzia) ()

Arkanoid

Zmizla povestná kamera originálu, pribudlo viac trhlých postáv a skoro až fanatický Dennis Hopper, soundtrack a pílenie mimo domu. Desivosť pri toľkej akcii už veľmi nevychádza. Bizarnosť je oproti originálu rozšírenejšia, no má menší ťah na bránku. Ako komédia/paródia s pár hláškami je to však fajn. ()

Han22

Kdepak, někdy člověk nesmí dát na hodnocení na csfd. Jakmile je totiž horor známější, vemou ho do pracek nefanoušci a ze slušného kousku je rázem film s hodnocením na hraně podprůměru. Dvojka masakru nabízí v podstatě totéž co jednička, ovšem se slušným upragedem. Něco se začne dít už zhruba po půlhodině, není tu žádná parta vylízaných teenagerů a veškeré scénky s Leatherfacem, jeho rodinkou a vůbec celým jejich sídlem jsou jednoduše šílené. Šílené na hranici nervozního smíchu a děsu, ale funguje to bezvadně. Plusem je jednoznačně hlavní hrdinka s neskutečně krásnýma nohama a neskutečným jekotem, která se na konci mění prakticky na zvíře. Pak jedna fakt hustá lekačka a výborný souboj motorových pil. Mínusem je neskutečný castingový omyl jménem Dennis Hopper, který se zde ocitl nejspíše omylem a absolutně neví co hrát (a jeho postava je totální magor). Ale jinak parádní jízda. ()

Ilhan

Ještě nikdy jsem nebyl s hodnocením tolik na vážkách, jako zde. Na jednu stranu se člověk ohlédne za tím filmem a řekne si, jaká to byla blbost, se spoustou ptákovin a logických chyb, na tu druhou stranu, když to člověk vezme z hlediska toho, že to měla být i komedie, tak se to celkem povedlo, protože úsměvných míst a hlášek je tam celkem dost. Nesmím také zapomenout na to, že v určitých momentech by se dalo napětí opravdu krájet (nebo snad řezat motorovou pilou? :-)) a já se téměř vůbec nenudil a celkem jsem si ten film užíval. Jen opravdu škoda těch scén, kdy jsem jen nevěřícně kroutil hlavou. Jinak narozdíl od jedničky dochází k ohromnému posunu, co se použití krve týče, protože v jedničce téměř nebyla, zatímco tady se s ní opravdu nešetří. A to neplatí jen pro krev, ale i ostatní části těla a až o nechutné scény také není nouze. Tobe Hooper naservíroval parodii svého tolik oceňovaného díla, které nefunguje na 100 % ani jak horor ani jako komedie, spíš obojí tak napůl. Proto 50 %. ()

Tydlidáš

10/10 - Podle mýho nejlepší díl týhle motorový série. Kultovní první díl mě zas tak nedostal a ty nový remaky a prequely nejsou rozhodně tak zábavný jako zamilovanej Leatherface a jeho brácha Chop-Top s železnou záplatou na kebuli... Natočený v úplně jinym, krásnym, béčkovim stylu, kterej kombinuje krev a srandu v tak parádnim poměru, jako když pan Sawyer míchá mletý maso na chili... ()

Corpsegrinder

Dvojka se rozhodla jít cestou komedie což se dle mě povedlo a proto taky mám tenhle díl nejradši, hlavně díky postavě Chop Topa což je totální magor. Při scéně v rádiu se vždycky leknu jak kráva :) ()

Knowho

Ano, Tobe Hooper se vrátil po 12 letech aby natočil parodii a zároveň pokračování na svůj skvělý horor z roku 1974. Za tohle asi budu ukamenován, ale mě to docela dost bavilo. Hororová atmosféra je místama fakt skvělá a zároveň to je fakt dobrá komedie komedie. A Chop-Top je kurva děsivej! Bohužel, to ale nedosahuje kvalit jedničky, ale i tak se jedná o dost solidní pokračování. 7/10 ()

Zero_Signal

No ale komédia to je vynikajúca! ako pokračovanie jedného z mojich najobľúbenejších hororov to absolútne neakceptujem. Ale smial som sa ako najatý :-) ()

jurasino

Perfektní sequel k ještě perfektnějšímu horroru. Lepší jsem si přát nemohl. Když se řekne slovo 'sequel' tak něco takového si vybavím, přesně takhle tomá vypadat. Stále zde přetrvává výborná atmosféra z prvního dílu a zároven ho to ani trošku nekopíruje a přináší to prostě zase něco nového a dává to celé sérii nový rozměr. Tobe Hopper to prostě dokázal na výbornou, o tom se nedá diskutovat. ()

Paldiny

Samozrejme, že štyri hviezdy sú diametrálne inde než tie, čo som udelil jednotke, ale nepomôžem si. Zakiaľ čo originál staval na intenzívnom pocite, toto bol úlet na entú a páčil sa mi. Majstro Savini sa tu vyjašil riadne a duchovný otec série snáď ešte viac, tak prečo to brať vážne, keď nebral ani on. Z Koženej tváre sa stal romantik, z rodinky pošahaných biznismeni a ako do toho zapadá Denis Hooper? Ten prišiel v jednotke o príbuzných, preto transformuje v akúsi psychopatickú beštiu, čo vykúpi maloobchod s pílami a vydá sa uctiť ich pamiatku. Jeho šermiarske schopnosti by mu závidel kdejaký olympionik. Zdatne mu pritom sekunduje extrémne ukričaná kočka z rádia, ktorá sa stala svedkom jednej z vrážd a bonbónikom je jej asistent, ktorý si odfľusne za každej situácie aj keď mu zrovna chýba ksicht. Bizarností je tu vrchovate a ja sa smial tak hlasno, že sa až snúbenica začala zaujímať, čo za komédiu to sledujem. Keď počula názov, takmer prehodnotila náš sobáš. ()

aLPaC

No tak o důstojné pokračování kultovní jedničky se nejedná ani trochu. Jednička nebyla tak krvavá, za to hrála na vážnou notu, atmosféra se dala krájet, příběh byl skvělý a z Leatherface šel strach. To tady vůbec neplatí. Sice má asi dvakrát delší pilu (že by si tím něco kompenzoval?), za to jeho podivné taneční kreace a zamilovanost do hlavní hrdinky byly k smíchu. Absolutně nechápu, co tím chtěl Hooper říci a proč úplně změnil žánr a přidal komediální a parodické prvky. Ten snad musel být na drogách když to natáčel, jinak si to nedovedu vysvětlit. Jo kdyby to nebylo pokračování tak možná, ale vzhledem k tomu, že je, tak bych se na jeho místě za tento film neuvěřitelně styděl. Hlavní herecká hvězda Dennis Hopper je zde úplně zbytečný a kdyby celou jeho postavu z filmu vyškrtli, absolutně nic by se nestalo. Navíc ten jeho souboj pilami s Leatherfaceam ve stylu Star Wars, no co k tomu říct. Snad jen ach jo! Ale abych nebyl celou dobu tak negativní, tak některé nápady jsem ocenil. Napřiklad to ramínko, s kterým se brácha Leatherfacea neustále škrábe či finální lokaci. Hooper (ne Hopper) nám dokázal, že od "Panoptika" už nikdy nic pořádného nenatočil. ()

LBsmoke

nedívatelné, jako máloco .. (je to dvojka s vopuchlýma koulema jak málokterá) a je znát kde rob zombie vzal předlohu na dům 1000 mrtvol ()

Klajnik

Škoda, že tvůrci nebyli schopni vypotit lepší scénář - na tom to totiž selhává především. Osobně mi nevadí, že pokračování nejde ve stylu prvního dílu. Principiálně nemám problém s tím, navazovat na kult způsobem, který se proti němu stylově vymezuje, ač se mi zdá, že to většinou nedopadává moc dobře. A fanoušci mohou být právem naštvaní - i proto je zdejší hodnocení tak slabé. Přesto film jisté kvality má. Díky kulisám a maskám to stále vypadá lépe, než kterékoliv novější pokračování či remake. Původní Texaský Masakr však dobře pracoval s gradací a divák se u něj opravdu mohl chvílemi děsit. Pokračování však nikterak dobře nepracuje s gradací, což lze trochu omluvit tím, že divák stejně ví, co přijde. Dvojka chce být spíše jakousi ztřeštěnou krvavou satirou, která nadhodí témata (konzum, malý obchodníci) dostatečně je však  nerozpracovává, tudíž o nějaké důvtipné reflexi nemůže být řeč. Sám jsem se rovněž vůbec nezasmál. Na druhou stranu - ani nenudil. Každopádně si nemyslím, že je to dobré v tom, jaké to chce být - že to nenaplnilo svůj potenciál. Vzhledem k tomu, že jedinými zajímavými a zábavnými postavami jsou ti zdegenerovaní vidláci, tak bych se zaměřil na ně, na jejich bizarní soužití, přežívání a příležitostné řádění. Divák však k těmto degenerátům přistupuje skrze jiné (zcela nezajímavé) postavy. Jedna z nich (Dennis Hopper) si to rozdá s Leatherfacem s motorovkami. Ten souboj je ale docela trapnej, protože prostě nelze nechat herce nechat bojovat se zapnutými motorovkami a udělat to tak, aby to vypadalo věrohodně. Dále mě pak otravují nejrůznější "drobnosti" typu: - Postava je v ohrožení, ale minutu čeká a čumí, než vezme zbraň. - Postava vidí, že by jiná postava mohla získat výhodu, ale nijak nevyužije příležitosti jí v tom zamezit. To jsou prvky, které kazí každý film, jichž se jich dopustí. Diváka to vytrhuje, namísto toho, aby ho dílo vtahovalo. ()

andio

Dvojka je slabší díl, herci mi většinou lezli spíš na nervy, tuna retconů a ani kulisy nejsou to pravý ořechový. Leatherface je v tomhle díle hroznej přizdisráč a kovboj detektiv na tom neni o moc líp. Souboj na závěr je sice epickej a film ani na vteřinu neubere na tempu, ale jinak nevím, co pozitivního bych o tom pověděl. Už to prostě není ono kultovní to. 5/10 ()

Matli

V porovnání s jedničkou je to odpad, ale jinak se na to dá koukat, ale s mírně znechuceným zážitkem. Nechápu jak to mohl vytvořit stejný režisér. A Dennis Hopper fakt šlápnul vedle, chudák, to co ho donutili dělat s motorovkou je zoufalý. 27% ()

Aurus odpad!

První díl je odpad ale tohle je ještě větší odpad! Tohle je taková sračka, tohle ani není horor ani komedie!! Příběh,postavy a hudba totálně špatný. Ani nevím co bych na tomhle filmu pochválil. Za mě druhý nejhorší Texaský masakr motorovou pilou. ()

Rathalos odpad!

Tak toto si Tobe Hooper mohol odpustit,neskutocna debilina a zbytocny film a ti herci sa spravali ako ko*oti,odpad bez pardonu...:-) ()

korok

Tenhle díl se ke mně dostal až jako poslední ze všech, včetně těch nejnovějších. A musím říct, že je s přehledem ze všech nejslabší. Aura domu hrůzy na samotě u lesa v Texasu, kde řádí vyšinutá rodinka na čele s Leatherfacem, je zde nahrazena nějakým obrovským tajným podzemním komplexem, kde trojice uskutečňuje své zrhlosti. Celé to tak působí velmi nereálně a tedy spíše jako nějaké fantasy. Leatherface je zde spíš jako směšná komická postava budící úsměv. A těch neskutečných nepravděpodobných volovin, co zde lze shlédnout. Pozor, teď budu trochu spojlerovat. Dvojice budoucích obětí se žene po silnici v autě, zatímco ve vedlejším pruhu couvá auto s Leatherfacem a jeho kumpánem, kteří dvojici ohrožujou a ta není schopná tomuto couvajícímu autu celou dobu ujet! Nevím jestli existují auta, která dokážou couvat rychlostí 140 km/h (ano, tuto rychlost zmíní posléze vyšetřující policista), možná ano, ale ten křáp, ve kterém jeli Leatherface se svým asi bráchou to určitě nedokáže. O dalších scénách, jako že někým projde skrz motorová pila a ten se opět postaví a snaží se vzdorovat dál, ani nemluvě. Vím, že je to smyšlený horor, u kterého je potřeba přimhouřit oči, ale co je moc to je moc a do očí bijící nereálnost některých scén bývá na škodu. ()