Babylon Berlín

Německo, (2017–2022), 31 h 17 min (Minutáž: 42–62 min)

Předloha:

Volker Kutscher (kniha)

Volker Bruch, Liv Lisa Fries, Benno Fürmann, Lars Eidinger, Peter Kurth, Mišel Matičević, Leonie Benesch, Ronald Zehrfeld, Karl Markovics, Hannah Herzsprung (více)

Série(4) / Epizody(40)

Berlín v bouřlivých dvacátých letech minulého století – metropole lidí s talentem a ctižádostí, těch, kteří se činí. Pod nablýskaným povrchem však chudý lid usiluje o lepší život. Je to doba organizovaného zločinu a politického extremismu. (HBO Max)

Recenze uživatele yvona k tomuto seriálu (11)

Epizoda 1 (2017) (S02E01)

Seriál sleduju na druhý pokus a to ještě jen z nouze.  Poprvé jsem to vzdala v polovině 1. série. Neumím přesně definovat, co mi vadí, ale kdybych to řekla opravdu hodně polopaticky, tak je to takový nějaký mišmaš. Zaujme vás nějaká událost, která je useknutá, do toho narvou jinou, mezitím zapomenete, co předcházelo, do toho jsou nacpané zcela zbytečné scény z různých barů s otravnou německou hudbou, takže zapomenete i ksichty i společenské postavení či funkci postav, pak se to zase vrátí a děj vás prostě nestačí vtáhnout.....jak říkám nepřehledný mišmaš. Tuším, že to v 2. sérii nebude jiné. ()

Epizoda 3 (2017) (S02E03)

Hahaha, to bylo tak blbý, že jsem musela přidat hvězdičku, protože jsem se poprvé u seriálu pobavila. A ke všemu ještě komentář od adako - naprosto skvělé. ()

Epizoda 5 (2017) (S02E05)

Tak tohle byla dosud nejstupidnější epizoda, která postrádala  byť jen náznak logiky. Překotné , nedotažené scény. Celek pak působil, jakoby si ve střižně měli hodně dobrý matroš. ()

Epizoda 8 (2017) (S02E08) odpad!

Bože, nemůžu uvěřit, že je tohle veledílo natočené v roce 2017....:))) ()

Série 3 (2020) (S03)

Tedy ty začátky ještě před titulky, jsou otřesné a shazují úroveň epizod na předválečnou filmovou éru. Asi záměr, ale mně to vůbec nesedí. Nesedí mi ani postavy, které se motají kolem natáčení filmu, kde každá ženská postava vypadá stejně a mezi nimi se poflakuje kdosi v kápi jako fantom opery, komisař Rath je skřet, který když běží, vypadá jako Charles Chaplin a nikdy nikoho nedohoní. Nesedí mi pseudotance v různých barech, zkrátka nesedí mi dekadence. A vlastně celý seriál táhne jen Liv Lisa Fries. ()

Epizoda 1 (2020) (S03E01)

Jako opereta mi to nesedí už vůbec. ()

Epizoda 6 (2020) (S03E06)

Děj už je natolik rozvětvený do mnoha linek s přibývajícími postavami, že je obtížné se orientovat. Některé linie jsou zcela zbytečné. ()

Epizoda 7 (2020) (S03E07)

Komiksový díl. ()

Epizoda 2 (2022) (S04E02)

"Vždyť je to odpad, špína, co s nimi jiného?" Nebo třeba šmejdi, švábi, póvl, dezoláti, spodina, dno společnosti.....trochu povědomé, kde jsem to jen minulý týden slyšela? ()

Epizoda 3 (2022) (S04E03)

16 minut taneční soutěže můžete klidně na začátku přeskočit. ()

Epizoda 9 (2022) (S04E09)

Čím dál absurdnější. Už to opět  směřuje k parodii. ()

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna