Sharknado 5: Global Swarming (TV film)

Sharknado 5... Earth 0

(neoficiální název)

Horor / Sci-Fi

USA, 2017, 90 min

• Necrotongue

No a včil babo, raď! Jak mám napsat komentář, když už to za mě napsal KM Phoenix? Vezmu to takhle, čtyřem předchozím dílům jsem nadělil po hvězdičce, protože mě převelice bavilo, jak tvůrci evidentně věřili tomu, že točí děsně napínavé filmy a jejich totální neumětelství mě rozesmívalo až k slzám. Tentokrát zřejmě reagovali na diváckou odezvu, rozhodli se být záměrně vtipní a zákonitě selhali na celé čáře. Páté Sharknado bylo opět těžkou kravinou, ale zatímco předchozí čtyři kousky byly roztomile stupidní, z tohoto dílu se roztomilost vytratila a zůstala stupidita a přehlídka hereček, které byly opravdu nepříjemným zážitkem pro oko každého, kdo má alespoň základní cit pro estetiku.(14.4.2018)

Séria je stále zdravá a pri živote. Vyživovaná skvelým prístupom k látke. Opäť ide o ešte väčší humbuk ako minule a zdá sa, že nápady sa len tak nemíňajú ( a nemíňajú sa ani cameá slávnych, či kedysi slávnych ťahúňov svetovej kinematografie ). Ak by sa mala každá céčková zlátanina popasovať so svojimi negatívami tak, ako toto, diváci by zrejme pozerali iba megahity od The Asylum.(26.2.2019)

• korbitch22

Tak bohužel pravidlo o lichém díle který by měl být lepší než sudý se nepotvrdilo. Tahle podivnost měla skončit kultovní trojkou, která byla opravdu dobrá, ne nedělám si prdel. Trojka měla vtip, zábavný...no asi scénář, laserové motorovky, bitku ve vesmíru a Myče Bukanýra. Tímhle debilním ale zábavným twistem to mělo skončit. Už od čtyřky to nemá co nabídnou, vtipy ani cameo role nefungují, bitky se omrzí a Tara Reid je opravdu kurva děsivá. Bohužel to nezachrání ani Lundgren, ani výborný Chris Kattan který je z celého obsazení aspoň jediný zábavný. Šestku dám, ale jen kvůli slibu, že to je opravdu poslední díl.35%.(30.9.2018)

Ti, co se dívají na „Sharknado 5: Global Swarming“ se k filmu dostali nejspíš náhodou, anebo proto, že si sérii zamilovali. Moc jiných možností není, protože pokud se vám nelíbil první film, dál jste asi už nepokračovali. Já jsem si sérii zamiloval a budu nedočkavě vyčkávat šestý díl, který určitě bude taky krásně šílený a kde se snad zase vrátí všechny postavy, které jsem si oblíbil.(29.9.2017)

A je to opět tady! Velevýznamná událost pro všechny fandy podřadného braku, trapného humoru, mizerných triků, zkrátka bezostyšných debilit. Jako nekritický obdivovatel téhle absurdní série nemůžu jít s hodnocením pod tři, ale ta třetí je fakt z milosti a nostalgie, objektivně musím konstatovat, že pětce Sharknadu došla šťáva stejně jako čtyřce a tentokrát už nejspíš definitivně, pokud se šestky nechopí nějaký radikální inovátor. Ale jak a čím ještě překonat nepřekonatelné první tři díly s Hasselhoffovým orbitálním vyvrcholením? Indianou Zieringem? Déja vu s Londýnským Okem? Přehnaným sebeparodováním, křečovitým hláškováním, snahou o epičnost, scénáristickým dada gulášem? Nebo snad jistým samotným velkým Vikingem/Zieringem juniorem, který využije sharknado jako červí díru při cestování časem?? Posledně jmenované mě tedy fakt překvapilo, ale pobavilo jen jaksi rozpačitě, setrvačně. Tento způsob Sharknada je definitivně passé.(6.10.2017)