Sharknado 5: Global Swarming (TV film)

Sharknado 5... Earth 0

(neoficiální název)

Horor / Sci-Fi

USA, 2017, 90 min

• inutihar

Poprvé dávám Sharknadu odpad. Páté pokračování je naprosto strašné. Pokud se dříve v některých dílech dala vidět zábavná demence, tak nyní zůstává jen pachuť zmaru a trapnosti. Skoro bych řekl, že tvůrci rezignovali i na minimální snahu a logiku a spoléhají na "sílu značky". Děj nedává moc smysl ani s ohledem na specifika série, scenáristickou bezradnost připomínají vykradené hlášky a scénky z Indianů Jonesů, Návratu do budoucnosti, bondovek a dalších filmů, které nepůsobí ani jako parodie ani jako pocta, ale jen jako vata. Ani vtipných soubojů se žraloky nebo bizarních úmrtí se pořádně nedočkáme. Casing opět tvoří sbírka vyžilých a obskurních celebrit, které z velké části mohou soutěžit o titul nejhorší plastiky/botoxu všech dob. Tara Reid stále víc vypadá jako svoje vlastní plastová figurína. Nichelle Nichols totálně nevyužitá, Fabio pobavil, cameo Dolpha Lundgrena je nejlepším okamžikem filmu. Šestky se asi bojím.(7.8.2017)

Séria je stále zdravá a pri živote. Vyživovaná skvelým prístupom k látke. Opäť ide o ešte väčší humbuk ako minule a zdá sa, že nápady sa len tak nemíňajú ( a nemíňajú sa ani cameá slávnych, či kedysi slávnych ťahúňov svetovej kinematografie ). Ak by sa mala každá céčková zlátanina popasovať so svojimi negatívami tak, ako toto, diváci by zrejme pozerali iba megahity od The Asylum.(26.2.2019)

Sharknado se konečně stalo celosvětovým problémem. Naprosto mě fascinuje, kterak jsou tvůrci stále schopní posouvat hranice absurdity s každým dílem výš a výš. Samozřejmě chci být u toho a sledovat, kam až jejich fantazie sahá. Fascinující je i to, že první díl začal s ubohými 30 % a nyní je 5. díl u diváků považován za kvalitnější o 10 %, což znamená z přimhouřenýma očima zlepšení kvality skoro o polovinu. Samozřejmě je to zapříčiněno tím, že debilní diváci, kteří tomuto úžasnému humoru neholdují, postupně odpadají a neprzní mu tak nadále hodnocení. Věčná škoda, že nejsem odpoledním uživatelem drog a alkoholu. Snímek bych si užil podstatně víc. Naprosto šílená záležitost. Těším se na 6. díl.(25.3.2018)

• misterz

Povedal som si, že ešte tomu dám šancu, keď sa to toľkým ľudom páči, no ako som čakal, opäť som narazil. Od jednotky žiaden posun, možno iba to že zo Zieringa sa stal neohrozený zabijak žralokov v štýle blonďavého Indiana Jonesa a Tara Reid dokáže udržať vrtuľník vo vzduchu a pritom si ešte elegantne poletovať. Viac k tomu nie je čo dodať, hrozná vtákovina a vrchol nevkusného humoru. So Sharkanádom je nadobro šmitec. 5/100(15.3.2018)

• Necrotongue

No a včil babo, raď! Jak mám napsat komentář, když už to za mě napsal KM Phoenix? Vezmu to takhle, čtyřem předchozím dílům jsem nadělil po hvězdičce, protože mě převelice bavilo, jak tvůrci evidentně věřili tomu, že točí děsně napínavé filmy a jejich totální neumětelství mě rozesmívalo až k slzám. Tentokrát zřejmě reagovali na diváckou odezvu, rozhodli se být záměrně vtipní a zákonitě selhali na celé čáře. Páté Sharknado bylo opět těžkou kravinou, ale zatímco předchozí čtyři kousky byly roztomile stupidní, z tohoto dílu se roztomilost vytratila a zůstala stupidita a přehlídka hereček, které byly opravdu nepříjemným zážitkem pro oko každého, kdo má alespoň základní cit pro estetiku.(14.4.2018)

• - Cameo jednej z dievčat, ktoré v úvode asistujú Nove (Cassanda Scerbo), je Yanet Garcia, mexická rosnička a topmodelka. (rasistik)

• - Záver filmu je odkazom na film Návrat do budúcnosti (1985). (ExpertRaptor)

• - Na začiatku filmu zoskočí Fin (Ian Ziering) na lane do jaskyne pri Stonehenge, zastaví sa tesne nad dnom a povie: „Mission accomplished. Eat your heart out, Cruise.“ Je to narážka na Toma Cruisa, ktorý vo filme Mission: Impossible (1996) takto balansoval nad podlahou s čidlami, ktoré by ho prezradili. (rasistik)