Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V piatom pokračovaní série sa musí legendárny Fin Shepard (Ian Ziering) so svojou rodinou opäť postaviť proti žraločiemu tornádu a zachrániť všetko, čo tento prírodný úkaz ešte nedokázal zničiť. Tentokrát však nie sú v ohrození len jeho blízki, ale celý svet. (Marceloo)

Videa (1)

Trailer

Recenze (62)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

,Prosíme, abyste se ke žralokům nepřibližovali, nehladili je a nekrmili!´ Indiana Jones, Xena a Wonder Woman bojují v Bláznivé střele 4 proti létajícím žralokům, kladivounům, máčkám a dalším parybám. A jelikož každý je nahraditelný, tak se oběti rozkošně vrší pod náporem zubatých bestií. Žralokonádo, Safarinádo...Trávonádo! Gazela je pronásledována lvem, kterého chce sežrat žralok. Bůh ochraňuj královnu, všechny vchody do Buckinghamského paláce zatarasili žraloci! Tahle ptákovina si zaslouží buď odpad, nebo několik milosrdných vyšisovaných hvězd za zvrácenou zábavu. Potěšilo mě cameo Nichelle Uhury Nicholsové. A muzika. ()

misterz odpad!

všechny recenze uživatele

Povedal som si, že ešte tomu dám šancu, keď sa to toľkým ľudom páči, no ako som čakal, opäť som narazil. Od jednotky žiaden posun, možno iba to že zo Zieringa sa stal neohrozený zabijak žralokov v štýle blonďavého Indiana Jonesa a Tara Reid dokáže udržať vrtuľník vo vzduchu a pritom si ešte elegantne poletovať. Viac k tomu nie je čo dodať, hrozná vtákovina a vrchol nevkusného humoru. So Sharkanádom je nadobro šmitec. 5/100 ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Srandovní žraloci, jejichž počet je úměrný scenáristickým absurditám. Jestli jste neviděli žádný díl ze vzniklých šesti, je to jedno. Obsah je díl od dílu absurdnější a tentokrát ani počet obětí nezaostává. Koho by napadlo, že Ian Ziering se najde v postavě novodobého dobrodruha a někdejší umírněná hvězda Prciček Tara Reid ho na společné cestě bude (produkčně) doprovázet jako jeho partnerka s vizáží vysloužilé pornohvězdy s prkennými hereckými schopnostmi a bionickým tělíčkem. A všude budou žraloci, obrovská kvanta žraloků. Pokud vám na současných katastrofických filmech vadí, že rodinní příslušníci přežívají, tak jen takováto céčková produkce má koule likvidovat postavy, které na scéně tráví minutu i víc. A jestli se obáváte, že u takového druhu filmu zhloupnete, tak nemusíte, neb přítomna je i výuka zeměpisu, ze Švýcar skočíte do Brazílie, Londýn se sesype a obrovský valící se shluk žraloků by obdivoval i Spielberg a nakázal by, aby v přetáčkách jeho Čelistí hrál alespoň párek žraloků. Triky svojí nedokonalostí pobaví, je jich pořádná porce, filmu nechybí i ráz masakru. Žádná z postav nemá svůj pobyt jistý-Chris Kattan, Samantha Fox, Katie Price, překvapivě zachovalá Olivia Newton-John... Tvůrcům je jedno, zda se tyhle osobnosti do příběhu hodí, perou je tam a baví se nad tím, jak je to mimózní. A má to velký spád, paroduje to i úvodní slavnou sekvenci z Indiana Jonese a dobyvatelů ztracené archy. Dejme tomu, že Indy by měl k žralokům daleko menší averzi než k hadům. 7/10 ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

V piatom pokračovaní série sa musí legendárny Fin Shepard (Ian Ziering) so svojou rodinou opäť postaviť proti žraločiemu tornádu a zachrániť všetko, čo tento prírodný úkaz ešte nedokázal zničiť. Tentokrát však nie sú v ohrození len jeho blízki, ale celý svet. - Piate Sharknado opäť nesklamalo a bavilo ma asi tak, ako to minuloročné. Na štýle sa nič nezmenilo, ale mal som kvôli tým „kráskam“ pocit, že sa v tomto Sharknade objavilo viac silikónu ako žralokov. Prekvapivo mi v tomto diele scény bez slabých digitálnych efektov prišli celkom schopne odohrané. Tvorcovia konečne obohatili scenár a tentokrát sa dostanú žralokom pod zuby aj viaceré dôležité postavy, takže sa konečne dá vidieť aj nejaká zmena a nie len to, že všetci okolo hlavných postáv umierajú a oni vyviaznu bez ujmy. Pridanie intro soundtracku z The Faculty ma presvedčilo o tom, že si tento horor to priemerné hodnotenie zaslúži. Parádna scéna s Dolphom Lundgrenom pekne nabudila a aj keď to pre väčšinu ludí bude znieť smiešne, ja sa na šieste Sharknado naozaj teším. + Tara Reid + Ian Ziering + herečka z Sharknado 4: The 4th Awakens + herečka z Sharknado 3: Oh Hell No! a Agoraphobia + herec z Sharknado 4: The 4th Awakens + herec z American Horror Story + herec z Ava's Possessions ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Sharknado se konečně stalo celosvětovým problémem. Naprosto mě fascinuje, kterak jsou tvůrci stále schopní posouvat hranice absurdity s každým dílem výš a výš. Samozřejmě chci být u toho a sledovat, kam až jejich fantazie sahá. Fascinující je i to, že první díl začal s ubohými 30 % a nyní je 5. díl u diváků považován za kvalitnější o 10 %, což znamená z přimhouřenýma očima zlepšení kvality skoro o polovinu. Samozřejmě je to zapříčiněno tím, že debilní diváci, kteří tomuto úžasnému humoru neholdují, postupně odpadají a neprzní mu tak nadále hodnocení. Věčná škoda, že nejsem odpoledním uživatelem drog a alkoholu. Snímek bych si užil podstatně víc. Naprosto šílená záležitost. Těším se na 6. díl. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (13)

  • Keď sa odtrhne Londýnske oko a začne rolovať po meste, zaznie od hrdinov veta: „Déjà vu.“ Toto slovné spojenie pochádza z francúzštiny a označuje niečo, čo sme už videli. To odkazuje na odtrhnutý kolotoč, ktorý sa odtrhol a roloval v prvom filme zo ságy Sharknado. (ČSFD)
  • Vo filme padne zmienka o tajnom obrannom systéme Veľkej Británie proti žralokonádam (sharknado), nazývanom Skyfall. Skyfall je názov filmu o Jamesovi Bondovi, tajnom agentovi Veľkej Británie. (ČSFD)
  • Cameo si v tomto filme zahral aj Bret Michaels, americký hudobník. Zahral si muža s elektrickou gitarou, ktorý uviazol vpredu na londýnskom autobuse a hrá rock. Táto postava očividne paroduje film Mad Max: Zbesilá cesta (2015). (ČSFD)

Související novinky

Zemřela herečka Olivia Newton-John

Zemřela herečka Olivia Newton-John

08.08.2022

Další smutná zpráva z filmového světa. Ve věku 73 let zemřela australská tanečnice, zpěvačka a herečka Olivia Newton-John, kterou diváci budou pravděpodobně nejvíce znát díky její roli v legendárním… (více)

Reklama

Reklama