Mandalorian

• USA The Mandalorian (více)
USA, (2019–2023), 16 h 29 min (Minutáž: 31–59 min)

Tvůrci:

Jon Favreau

Série(3) / Epizody(24)

Razz

Keby zosekali polovicu častí a urobili z toho jeden film, bolo by to múdrejšie aj lepšie. Hneď niekoľko dielov nemá žiaden zásadný zmysel pre posun deja, sú len plnkou. Problematická je aj dĺžka 30 minút, na tejto ploche sa ťažko rozvinie nejaký rozumný príbeh. Nerozumiem tým, ktorí posielajú tomuto priemerného seriálu rovnaké hodnotenia, ako skutočne skvelým dielam. Totálna nekritickosť ku kultu SW nie je v tomto prípade naozaj na mieste. ()

Skyw4lker7

Ako veľký fanúšik tohto univerza musím tvorcom dať veľký palec hore. Je to seriál splnených snov všetkých fanúšikov Star Wars a tvorcovia konečne vyslyšali ich priania a dali to čo nová trilógia len lízla. Moje najnáročnejšie požiadavky boli splnené! Praktické efekty sú dokonalé a preto tomu celému nechýba autentickosť. Hudba respektíve "úvodné theme" je hrozne návykové .Klasika Johna Williamsa je už legendárna no Ludwig Göransson dodal niečo nové a orginálne a myslim ,že to je len dobre. Westernovský nádych doplňuje skvelá kamera "Kurosawa zábermi". Pedro Pascal ako neohroziteľný "MANDO" si to užíva a ja sním no a Baby Yoda :) ... tu nie je o čom myslím ,že týmto si dostali všetkých nielen fanúšikov Star Wars. Artworky na konci potešia pri každej epizóde a hneď by som si ich zavesil doma na stenu. Skvelé! 🔝🚀🤘🎼🤖 ()

Lacro

Báječný seriál i pro nemilovníky Star Wars, ale ti co se o to trochu více zajímají a znají historii Mandalorianů, tak je nejedna scéna zahřeje u srdce. Skvělý děj, skvělé dialogy a skvělé postavy. Mando je skutečný badass s dobrým srdcem a prakticky každá scéna s “baby Yodou“ je zážitkem. ()

Eseter

Konečně zase něco, z čeho máte pocit, že je to opravdové Star Wars (oproti TROS). Tedy alespoň první 3 díly, které jsou s posledním dílem nejlepší. Prostředek seriálu dost hapruje a někdy kvalita padá dolů, a to hodně, že to asi ani nedoporučím svoji mamce, což je co říct. Ale baby Yoda je nej. ()

Lukkyn

Pro milovníky Star Wars univerza je tohle balzám na naše rány po nové SW trilogii. Tohle nese myslenku SW a snaží se posunout odkaz Lucase dál. Není to jen odfláknutá dojná kráva na peníze, ale plnohodnotný vyšperkovaný příběh z úplně jiného soudku, než jsme doposud byli zvyklý. Pedo Pascal i bez toho aniž by na víc jak minu ukázal tvář je famozní a "baby youda" nebo NIck Nolte ke všem postavám si vytvoříte vztah. Děkuju za navráceního toho pocitu, který znám již víc jak 15 let svého života. Při Mandalorianovi jako by mě síla opět provázela!!!!!!!!!!!! ()

Kivis

Jako objevováni a rozšiřování světa Star Wars vynikající - zajímavé planety, rasy, klany, jednotlivé postavy, technologie,... Ale nic víc. Především scénář je jak z nějaké průměrné počítačové hry nebo z kartiček Náhoda v Monopoly nebo Dostizích a sázkách - tady máš 1. misi, odleť na planetu č. 2. Aby sis získal přízeň místních, musíš splnit další misi. Odleť na planetu č. 3, potkaly tě technické potíže, abys je překonal, hoď na kostce pětku nebo šestku. Díly jsou krátké a ze začátku na sebe navazují opravdu jen velmi lehce - asi jako sitcomy. U tohoto žánru bych ale chtěl zažívat ten pocit, kdy se u závěrečných titulků už nemůžu dočkat dalšího dílu. Takový pocit ale Mandalorian ani trochu nepřináší. Od šestého dílu se to přece jen zlepší, ale nijak závratně. Každopádně se na seriál z důvodů uvedených v první větě budu rád dívat i dál. Jako kulisa k víkendovému obědu je to fajn, já budu rád poznávat další zákoutí SW universa a doufat, že se zase časem vynoří někde nějaké nové SW zjevení, jakým pro mě byl Rogue One. UPDATE PO 2. SÉRII: Přidávám jednu hvězdu. Ne že by se charakter seriálu nějak výrazně změnil. Pořád je to spíš nahodilé putování a pořád postrádá silnější cliffhangery. Ani nyní se po žádném z dílů nedostavuje neodolatelné nutkání pustit si hned další díl. Jenže potenciál Grogu je tu výrazněji vytěžen, aniž by docházelo k přehnané infantilnosti, Manda i další klaďasové mají mnohem větší koule než v první sérii a hlavně - Moff Gideon. Sakra, to je SW záporák, jak má být. Proč takového týpka - jak charakterem, tak herecky - neměla nová trilogie? To by bylo hned o něčem jiném. ()

gonzo

Půlka série mě fakt těžce nebavila. Druhá půlka nejen, že nabrala na obrátkách, ale ještě zúročila pozvolné, ale pečlivé počáteční budování charakteru. Mandalorian je fakt úkaz. V době chaotických, videoklipových a za každou cenu bombastických SW filmech, si jede svou pozvolnou, staromilskou cestou. A paradoxně na ploše několik třicetiminutových epizod vystaví zajímavější postavy a uvěřitelnější svět. Jedno pokrčení ramen hrdiny v plechové helmě je nakonec uvěřitelnější, než uplakaná nebo hysterická Rey. Těším se na budoucnost seriálu, ale bojím se přitvrzení v oblasti osudovosti a velkolepých akčních scén. Prosím nepohnojte to. První série ukazuje, že méně je více. (PS: budu si trochu protiřečit, ale Mando má potenciál nahradit výplň po Hře o Trůny.) ()

TrueArthur

Okrem pôvodnej trilógie je tento seriál to najlepšie čo Star Wars vesmír ponúka. Pokiaľ máte radi Star Wars alebo len Sci-fi jednoznačne stojí za pozretie. Zaslúžených 9/10, teraz už len počkať na ďalšiu sériu... ()

Feacher

Seriál jsem viděl už v době, kdy byl vždy po dlouhém týdnu odhalen další díl a nemohl jsem se vždy dočkat další části. Ačkoli nesouhlasím s odkupem Lucasarts Disneym, tak tenhle seriál se skutečně povedl a dělá světu SW čest. Dobrá práce! Edit po druhé serii: I druhá série topovka.. právě jsem den po premiéře dokoukal poslední díl - celá serie je pokračování v kvalitně nastavené linii první série mandaloriana. Osobně nemám moc rád velké návraty známých postav, zvláště v pojetí Disney, která sází na kladné hodnocení právě kvůli nim. Ashoka ani Bo-Katan by mi nevadily, Boba Fett ale klasicky zázračně ožil a to se mi prostě asi nelibi, i když Temuera Morrison udělal radost. Ani animace Luka Skywalkera nebyla zas tak povedená, jak asi bylo zamýšleno... ale jinak se mi celá série moc líbila a čekání každý týden na další díl bylo opět k nepřežití... tak zase za rok! Edit po třetí sérii: všechno negativní, co jsem popsal, mi absolutně přestalo vadit, třetí série zpočátku trochu rozhašená, ale na konci se vše spojí do úžasného finále a takhle satysfying poslední díl série jsem dlouho u žádného seriálu neviděl. Navíc děj si myslím, že je i vzhledem k našemu světu velmi chytrý, jak je těžké žít v době změn režimů, v místech, kde neexistuje právo a pořádek... Dokonalá série, navíc Jack Black hodně potěšil! Výjimečně jsem ale vše dokoukal několik měsíců po premiéře posledního dílu (moc se stydím ;)) ()

KiJi

PISTOLNÍK, KTERÝ PUTUJE GALAXIÍ Tak to byla bomba!!! Skvělá hudba, akce, postavy a velmi přímočarý děj. A mimi Yoda, který občas ručičkou něco vykouzlí :o)))). Nečekejte hlubokomyslný sci-fi příběh, rozervaného nebo filosofujícího hrdinu. Žádné dlouhé kecy, natahování děje, ale pěkně přímo k věci, k akci. Příběh je velmi jednoduchý, plný různých klišé, děj některých dílů se inspiroval v jiných filmech (např. ve 4. díle brání vesnici jako v Sedmi statečných), některé díly jsou obsahově slabší (např. 6 díl). A přesto je tam tenká dějová linka, která vede k závěru, i když je jasné, že bude pokračování. A jasně, prostředí je už okoukané, protože kulisy a vše použili ve filmech Star wars. Ale je to naprosto jinak pojaté než nové podělané pokračování SW. Právě ta jednoduchost a přímočarost je nejsilnější stránkou seriálu. A jsem zvědav, jestli to udrží ve druhé sérii. A ještě poznámka k hudbě – ta je fakt boží; něco jako spojení westernového Morriconeho a Barbara Conana s přesahem do melodií SW. ()

Rastamania

Sám nechápu, jaktože jsem si k celé sáze SW nikdy nenašel cestičku, byť by byla plná výmolů a hoven (na to jsme ostatně všichni zvyklí), poněvadž co jen trošku smrdí scifárnou, a vesmírem zvlášť, obvykle to vítám s otevřenou náručí a připitomělým úsměvem na rtech. Vyjímka klasicky potvrzuje pravidlo, takže přestože jsem viděl všechny filmy, včetně těch parazitujících, dokonce i pár dílů kreslených seriálů, nejvíc jsem se přiblížil k příběhu až ve hře SW TOR (The Old Republic v roce tuším 2010 - super hra mimochodem), ale ne natolik, aby to nějak změnilo můj celkovej pohled. Přitom i pitomec vidí, že je to jedna z nejpropracovanějších fikcí v našich dějinách - hned po náboženství. Vizuál už tehdy trhal lidem čelisti a povoloval svěrače.. Zkrátka a dobře nechápu proč mě to nebere.. To ovšem platilo do doby, než jsem viděl svět SW z pera Jona Favreaua. Od hudby, postav (sám Mando je dokonalá postava, nikdy mu neuvidíte xicht - na mě to působí parádně!), přes svižný děj, suchej humor i samozřejmě skvěle vykreslenej boj zla s něčím, co by se dalo nazvat dobrem.. Pokud tak lze nazvat něco, co používá násilí jako svou zbraň a nádhernou stoickou pragmatičnost, která se do toho klasického obrazu onoho věčného, ryze černobílého, souboje vůbec nehodí, jako sůj štít. Vlastně je to takovej zvrácenej budhismus, něco jako "Násilím ku spáse, vendetou ke spravedlnosti, aneb na zmrdy platí jenom jedno. Seješ vítr? Sklidíš kurva bouři!"Je docela osvěžující, nevidět v tom analogie na to naše "Seješ vítr? My ti zaplatíme semínka a zasejeme to za vás"...no, to jsem trošku jinde ... Jo, dál.. Malej Yoda je alfou omegou toho všeho, ale jen proto, že si ho do té pozice staví každej divák, včetně mě. Holt je to kluk jako lusk, zelenej a zkroucenej s troškou roztomilosti a schopnostmi rozervat vás od hlavy po hráz. Ideální kombo. Vedlejší postavy pobaví, stejně jako vedlejší dějové linky.. Překvapí i pár známých "starých známých" a jako poslední vypíchnu to, co se objevuje v každém díle také naposledy. A sice concept-arty doprovázející titulky. Jsou perfektní! Nejen že ve mě vyvolávají spoustu vzpomínek na jiný scifárny (převážně Mass Effect na postavy a krajinky a na lodě Elite Dangerou a Star Citizen). Tak nějak to ve mě budí dojem, že to možná J.Favreau nedělá jen pro prachy, ale snad i pro radost. V každém případě, já mu to žeru i s navijákem . NEGATIVNĚ vnímám jen pár velmi konkrétních scén, které jsou natočeny asi někým, kdo si myslí, že fyzika je opilá štětka z baru a zákon její pasák. Ledacos lze svést na technologii světelné roky před námi, tudíž ne vždy musí dávat všechno smysl tak, jak to čekáme díky našim omezeným znalostem, nicméně spoléhat na podobnou fintu u takového kalibru jako je gravitace a 2.Newtonův pohybový zákon je přinejmenším hloupá chyba, v horším případě je ten člověk opravdu debil a v nejhorším je mu to jedno, protože má diváky za nemyslící vesnické idioty.. což mu vlastně zároveň odpouštím, páč zase tak daleko od pravdy nebude. Závěrem jen This is the way → 5* Spolu s Raised by Wolves nejlepší scifi seriál za posledních ..no asi od hvězdný brány? () (méně) (více)

MotMotkovich

Infantilní - to je slovo, které zde nabírá fyzickou podobu a dokonale definuje příběh a scénář tohoto díla. Naprosto nechápu ty pány v bílých zbrojích, snad i protivníci v původní počítačové hře Wolf měli lepší mušku a víc inteligence... Každopádně pořád lepší než Ulice a jiné nesmysly, co běží v TV podvečer... ()

Cr3sh

Po druhé sérii zvedám ze 4 na 5. Je mi úplně jedno, že to má svoje vady, ale já to prostě žeru a v porovnání s tím co jinýho se na nás ze světa SW za poslední dobu valí je tohle prostě jednorožec! A to sakra vostrej! ()

WertGar

Z nějakýho důvodu mě to baví. A to i když děj se nikam neposouvá, jediná premisa je ochránit dítě a jednotlivé epizody jsou jako úrovně z počítačové adventury. Postavy jsou bez osobnosti a bez nápadu, zápletka je vždycky stejná (pomůžu ti, když pomůžeš ty mě a to tak, že něco nebo někoho rozstřílíme). Ze světa Hvězdných válek, který známe se nám ukazuje tak málo, že to člověka nenavnadí, ale tak moc, že seriál nelze chápat jako samostatný příběh. Nemůžu si pomoct, ale přidávání dalších barev světelných mečů, už mě prostě neoslní. Ale jako oddechová pohádka s hezkou grafikou a roztomilým Grogu je to vlastně přes to všechno docela milé a chytlavé. ()

Capy

Myslím si, že Mando je jedna z nejlepších věcí za posledních 15 let co pod značkou star wars vznikla. Hudba je skvělá, hodně tahá kvalitu nahoru. Bohužel u některých dílů je velmi zase citit ideová propaganda jednotlivců kteří meli některé díly na starost. Škoda. Za mě 90%. ()

Cardo

Byl jsem velice překvapen pomalým tempem seriálu, ale přesto mě bavil. Nemohu říci, že bych se vždy nedočkavě těšil na další díl, ale vždy se mi díl líbil. Doufám jen, že se to nevleje do sequelů, obzvláště nechci aby se nějak vysvětloval Palpatin, páč na to už je pozdě! ()

futislav

Ač Star Wars nemusím, tohle mě jako milovníka sci-fi zaujalo. Na rozdíl od SW se tady půl filmu neřeší politika impéria, děj je svižný, napětí v každém dílu, někteří mimozemšťané opravdu povedení. Jedna hvězda dolů za některé nelogičnosti, ale celkově palec nahoru. ()

cipokomon

Nemám rád SW, nemám. Ale tohle je prostě skvělé. Škoda, že tu jsou tací, viď JFL, kteří v tom hledají nevím co - promiň 3/4 blábolu cos vyplodil jsem nerozuměl, ale evidentně jdou proti proudu a jsem rád, že se točí další série. Baby Yoda!!! ()

Disney o rok odsouvá hranou Moanu

Disney o rok odsouvá hranou Moanu