47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

Hapretor

Ze začátku mě to oslovilo ... říkal jsem si - tohle by mohlo být dobré - podobně jako "Čelisti" - bohužel to byl omyl. Pak se z toho stane nelogocká blbost, která popře totálně všechny fyzikální zákony a i všechno ostatní. "Čelisti" samozřejmě nebyly reálné a taky kravina ... ale měly super dusnou atmosféru a nádech uvěřitelnosti alespoň v některých scénách. ()

Rathalos

Tak toto je dalsia pecka z minuleho roku so zralokmi,moje nechty dostali zabrat,tak som si ich poohryzal,pacilo sa mi to este o nieco viac ako nedavny film Melciny,Mandy Moore mam rad,no keby som zazil ja take,asi sa poseriem od strachu...:-) ()

Ombak▼Penari

Jestliže jsem loni docela chválil Mělčiny, tak tady musím jít s hodnocením ještě výš, protože tohle je nádherná klaustrofobie v černé hlubině moře. Žralok využitý trochu jinak než obvykle a dokonale navozené prostředí temného mořského dna, odkud není kam utéct a čas běží. Super. ()

BOURQUE

Z hľadiska žánru, napriek žralokom, spíš „soft horor“. Začiatok príliš pomalý a detailný. Z režisérskej stránky to napätie nie je dobre zachytené (a občas ani dostatočne vygradované). Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

MickeyStuma

Byť to zpočátku tak vypadá, vyloženě o žraločí film se nejedná. Je to jen pouhé drama o dvou osamocených dívkách v nouzi hluboko pod hladinou. Snímek se dějovou šablonou může zařadit vedle snímky ´Otevřené moře´ či ´Odsouzeni zemřít´, neboť námětově maji s tímto hodně společné. Tvůrci se nesnažili tlačit na pilu a jen všemu nechali plynulý průběh. Takže žádné šokující drama, žádné lekačky, žádné ukousnuté části těla. Příběh také není nijak složitý a není divu. Co také vymyslet, aby výsledek zůstal bez ohromného patosu a kýče. Buď jak buď, to, co se přihodilo, je zcela přirozená událost, jaká by se kdykoliv a komukoliv mohla klidně stát. Snímek je v jádru svého ducha intenzivní a v mnoha ohledech přeci jen krapet děsivý. Jen z toho neočekávat hororové ledasco. Tady se jedná o krapet jinou ligu. ()

GOREGASM

Je strašná škoda, jak moc tlačí scénárista na pilu s tím, do jak extrémně bezvýchodných situací hlavní hrdinky staví. Pokud by totiž vše proběhlo byť jen v uvozovkách reálně, byly by děvčice tak desetkrát mrtvé než by se rozběhly závěrečné titule. Po úvodní útrpně seznamovací čtvrhodince, jak už to bohužel u podobných snímků bývá, přitom nastane zvrat v intenzivní unterwasser survival (že jsem vymyslel nový žánr? :-), který má grády i díky parádnímu digitálnímu soundtracku, který tepe rychleji než srdce obou vyděšených krasavic, a Cliff Martinez to není. Vizuální stránka je na perfektní úrovni, žraloci se už opět dokáží chovat normálně, tak jak si tento na plátnech kin zmutovaný predátor zaslouží a vy si možná říkáte, kde je vlastně ten průšvih, když to má takové grády. Grády to má a nápaditý příběhový twist na závěr zaslouží hlasitý potlesk, ale to nepochopitelné natahování scén, kdy už měly hlavním hrdinkách stokrát dojít kyslík, nebo defacto nulový pud sebezáchovy bortí veškeré napětí do polohy, kdy na jednu stranu vymýšlíte jednu překážku za druhou, ale překonáváte je velmi podvodným způsobem a divák se cítí, tak trochu...ojebán :-)… No a pak příjde ten konec :-). 65% ()

panvasik

To je strašné... nedokážu si představit, že by se mi to stalo.. Nesnáším takové depresivní filmy, kdy jsou lidi úplně bez nadějní a někde uvíznou. Bylo to ale hodně dobře natočené, žralok nevypadal jako odpad :D a v hlavní roli jsou dvě sympatické holky, které jejich jediné vězení co je drží pod vodou je jejich bezpečné místo , kde se žralok nedostane. Hned po Čelistech jednoznačně nejlepší film se žralokem :) 75% ()

KUFI

Konec to trochu zachranil a pridava jednu hvezdu, jinak docela slabej film. Hlavne zraloci sceny se moc nepovedli. Zralok se pokazdy znicehonic objevi a jako stihacka proleti kolem, jelikoz si to blbe vymeri a mine cil..trapny. Pokud chcete film se zralokama co je natocenej autenticky a sceny s nim vam nazenou husi kuzi, tak sahnete po Open water. ()

Rockerman

Aby zaujal film, který je prakticky bez nosného děje, musí splňovat jistá kritéria. Za prvé, musí se jít rovnou na věc a za druhé, okamžité navození tísnivé atmosféry. Obě tato kritéria jsou myslím splněna. Počátečních keců není mnoho a vytvořit atmosféru, se dvěma dívkami, v polorozbité kleci, na dně moře a kroužícími žraloky kolem, nedalo až takovou práci. Těžko říct, jestli byl lepší ten "halucinační" konec nebo ten skutečný? V opravdovém hororu by to byl ten první. Za ty neuvěřitelné těžkosti si holky zaslouží ten druhý. Ale jinak spokojenost. ()

Cinematrix

Film jen o něco delší, než kyslíková bomba. Dvě američanky se nechají spustit v ocelové kleci 5 metrů pod kýl lodi, aby mohli fotit žraloky. Jenže tak dlouho se spouštíte v kleci pod vodu, až se rameno té klece utrhne. Jelikož nejspem profesionální potápěč, film se mi líbil, protože z pohledu laika na něm není co kritizovat. A o to také jde; pobavit se a nehryzat si nehty hrůzou ze scénáristických kolapsů, nýbrž z napětí, ve kterém vás tento snímek udržuje po celou svou stopáž. Na rozdíl od filmu "The shallows", kde žralok byl umanutej debil, tady je takovej laxní pohodář, kterej si občas bouchne čumákem do klece, ale nijak to nehrotí, takže holčiny mohou klec, ve které jsou uvězněny 47 metrů pod mořskou hladinou (dopadly asi na dno nějakého atolu - blíže nevysvětleno), občas opustit, aby se vysílačkou spojily s lodí, jelikož jsou mimo signál. Paradoxně nejnapínavější scény jsou tedy právě ty, kdy žralok není vidět, ale to už známe z jiných hororů. Filmu bych dal normálně tři hvězdičky, ale za konec, který jsem nečekal, přihazuji jednu navíc. ()

AngelG

Obsazení sice žádný zázrak (obvzlášť Mandy Moore "Lisa", která je pravděpodobně poslední člověk, se kterým bych v téhle situaci chtěla skončit) a některé scény prostě člověk musí brát s rezervou, ovšem všechna tahle negativa naprosto překonají skvělé efekty žraloků a s nimi spojené scény a skvělý soundtrack. Takže za mě se, přes nějakou tu mouchu, rozhodně jedná o jeden z nejlepších žraločích filmů. ()

Katcat

Tento film je vyloženě specifický tím, že bude bavit jen lidi, co mají rádi klaustrofobii, mořské potvory a nervy.... Je to uvařené z vody, ale dokonale sehrané a efekty jsou taky boží... Taky všichni čekáte na film, kde bude žralok vypadat jak žralok? Tak vítejte pod palubou. Za mě 4* ()

Mara97

Zdejší hodnocení je pro mě nesmírným překvapením, původně bych i z posměšných reakcí lidí během půlnoční projekce ve Varech čekal hodnocení "hluboko" v černých číslech. Jednoduché, hloupé, prvoplánové a především očekávatelné, to vše platí v tomto případě. Jak už je tomu v hororech s mladými holkami v hlavních rolích zvykem, i zde se chovaly sestry nesmírně stupidně, iracionálně a neustále se překřikovaly. Páni, toto je alespoň strategie k záchraně. Reputaci filmu alespoň částečně napravil konec, který už nebyl tak všední a hlavně očekávanou zábavou. ()

Torgal

Človek do takýchto filmov ide s určitou benevolentnosťou voči zákonom fyziky aj logiky, no to čoho som bol svedkom v tomto prípade nemôžem prejsť mávnutím ruky. Dve pipiny na seba pod tlakom piatich atmosfér hystericky vrieskajú a vôbec ich netrápi, že ich sluchovody sú zaliate vodou. Ok. Žraloky sa tiež chovajú ako to scenáristu napadne, morské prúdy neexistujú a výmena kyslíkoch bômb spôsobí kvalitnejší trip než dávka LSD. Fajn. Technická úroveň nezaujme (na rozdiel od Shallows z minulého roka), aspoň twist na konci je celkom zaujímavý (hoci skúseného diváka neprekvapí). 4+/10 ()

Charlie84

Bylo by to slušné drama, pokud by si postavy kladly otázky typu "Co se stane, když přijede pobřežní stráž a zjistí, že se nám do hlubin zřítila rezavá klec se dvěma blondýnama (jedna z blondýn je bruneta, což je jedno), které poprvé drží potápěčskou výbavu (druhá je údajně zkušená potápěčka, ale opět, v tomto podání je to úplně jedno). Leč nikdo se takto neptá, děj se odehrává těmi nejprostšími (ani ne) hororovými zákrutami a dva tři dobře natočené pády klece do hlubin to nezachrání. Fakt ne. FAKT NE! ()