47 metrů

• Velká Británie 47 Meters Down (více)

Dovolená je prý ideální čas k tomu, aby člověk vyzkoušel nové věci – zážitky na hony vzdálené těm, které zná z každodenního života. Takhle aspoň Kate (Claire Holt) přesvědčila svou sestru Lisu (Mandy Moore), aby se v chatrné kovové kleci ponořily pod hladinu oceánu a ocitly se tváří v tvář velkému bílému žralokovi. Na dovolenou v Mexiku se dvojice vydává jen chvíli poté, co si Lisa prošla bouřlivým rozchodem. Jedním z důvodů, proč ji bývalý partner opustil, byla i údajná Lisina nudná povaha, proto jí přijde celkem vhod, když se v baru seznámí s Benjaminem (Santiago Segura)‚ a Louisem (Yani Gellman), kteří obě dívky přemluví, aby se společně vydaly za životním zážitkem na moři. Když se ale jejich klec odtrhne od lodi a prudce míří ke dnu, sestry se ocitají v pasti obklopené zuřivými žraloky. A kyslík zatím rychle ubývá… (Bontonfilm)

JimmyII

Solidní survival thriller, kde víc než o žraloky jde o strach, tmu a nedostatek kyslíku, který se mimochodem pěkně přenese i na diváka. Naštěstí to není moc přitažené za vlasy, ale tak nějak akorát. ()

anglanek

Holky si tam plavčily jak v aquaparku v Čestlicích,ale jinak film ostudu neudělal. Před začátkem doporučuji potáhnout menšího jointíčka. ()

Yoshimitsu

Konečně další kvalitní žraločí film "ty mám rád". Navíc takhle pěkně udělaní, velcí a skuteční žraloci! Taky jsem měl v plánu vlézt do klece a být jimi obklopen, ale už jsem si to rozmyslel :) Halucinace byla suprově uvěřitelná. Parádní kousek za mě 100 % ()

elanius

(139/2017) / Hlúpučký filmík, ktorý si na záver musel pomôcť od trápenia lacným twistom. The Shallows mali aspoň Blake Lively a jedného poriadneho žraločieho parchanta. (4/10) ()

bizz_mjc

Čtyři * jsou přehnaný, ale průběhem filmu bylo několik scén, kdy jsem fakt zadržoval dech a cítil se opravdu nepříjemně. Jasný, rychlý příběh, žádný protahovačky. ()

lykan9

47 metrů je výborným hororem, který si skvěle pohrává s několika děsy. Akce a napětí přijde záhy po zběžném představení hlavních postav a pak už je to jen děsivá jízda. Ten pocit toho, že když budu chtít, tak mohu cokoliv, ale když to udělám, tak možná umřu, je vynikajícím tématem, které je tu zcela vytěženo. Co udělat? Vyplavat a nechat se sežrat žraloky nebo dostat dekompresi nebo zůstat a utopit se? Toť otázka. :-) ()

s.e.p.p

Podmořský survival thriller se slušným, ale nevyužitým potenciálem. Je moc fajn, že žraloci tady nejsou tou největší hrozbou a snímek využívá a klade důraz spíš na celkovou hostilitu prostředí. Film ale bohužel ztroskotává na jiných věcech. Jednou z nich je například blbě napsaný scénář, který je plný expozičních dialogů a postavy KAŽDÝ fakt, emoci či zjištění zároveň ihned verbalizují, což je po čase neskutečně otravné. Otravně klišovitý je taky závěrečný zvrat-nezvrat, který už jsme mohli vidět tisíckrát (a stejně nezajímavě) někde jinde. Velkým problémem filmu jsou také hlavní hrdinky, které jsou nesympatické, uječené a snad úplně vymazané. To je u filmů tohoto typu celkem problém, protože místo abyste s nimi soucítili, to přežvejknutí žralokem jim vlastně celkem i přejete. Zatímco první polovina odsýpá celkem příjemně, z druhé se díky zmíněným problémům stává utahaná, odzívaná nuda, která subžánr ničím neobohatí. ()

ghatos

Velice nepříjemné, stresující, aquafobické...inu zlaté šnorchlování v Chorvatsku. Ono stejně to potápění je rizikové. Rupne ti cévka nebo klec a jsi v řiti. U jednoho obrazu teda ve mě fest hrklo...ten byl teda epický. Nečekaně našlapané thrillerové cvičení pod vodou včetně hudby a zvuku. Poslední obraz byl vizuálně nádherný. 75%. ()

Jaro.Krafcik

Krátke a napináve, a miestami strašidelné, nejako takto by mal vyzerať kvalitný horror. Teraz nehovorím že tento je najkvalitnejší. Ale na to že tam hraje dokopy 6 hercov z toho takmer 80% dve hlavné hrdinky tak film bol ozaj dobrý. Záver si mohli tvorcovia odpustiť ale aspoň sa vysvetlilo ako to naozaj bolo a skončilo to dobre. Na zabitie nudy a po melčinách a čelistiach další dobrý film ktorý sa odohráva pod hladinou. 4* ()

Hollohlaway

Velmi neúprosná zápletka, člověka úplně mrazí. Holky dostávají zabrat, a na všechno je málo času, místa, vzduchu...Nejsem fanda podobných filmů , ale tohle jsem shlédl kvůli Mandy a nelituju. ()

jefff

Opravdu velmi zdařile natočený thriller se žraloky. Od druhé třetiny je příběh divácky skutečně nervydrásající, a to až do poslední chvíle. Scény se žralok jsou skvělé a vůbec nepůsobí uměle. Po Mělčinách další žraločí pecka. ()

Hugo01

Velmi solidní jednohubka a určitě dobrá volba pro každého, kdo má hoďku a půl času, který potřebuje zabít. Na The Shallows to o kousíček..nebo možná o pár kousíčků nemá, ale kvalitní thriller to každopádně je s přijatelným scénářem a sympatickými postavami. ()

blackkocour

Jakožto zdejší hororový (s)expert, a chovatel zubatých otvorů, si myslím, že takový chov a starost k žralokům je nepřípustné. Podle mě, měl ten rožtomilý žlaloček, těm uječeným blondýnkám zpapkat jejich sexy prdelky. Filmečky se žralokama jsem si v poslední době dosti oblíbil. Sérii Sharknado a Několika hlavovými žraloky, i přes ten fakt že ty filmy jsou dost špatné a nikdy nemůžou dosáhnout žádné filmařské kvality, tak dokážou něldy překvapit, a náramně pobavit. Krásnou prdelku blondýnečky jsem si tak dostatečně neužil, jako bílého žraločka na kterého jsem se těšil po celou dobu, a abych fandil těm ukřičeným pipinkám, tak jsem radši chtěl aby si žralok pochutnal na šťavnatou omladinu nevytahaných kundiček. Pokud máte už dost svých blbých ex, a chcete se jich definitivně zbavit, tak jich nabulíkujte, že s partou mexických chozé a sandžejů, točíte amatérský faktor xtrachu, a ony by byly ty pravý adeptky, na získání výhry 50 dolarů a plus celý balíček jahodových kondomů zdarma. No, která mladá pipina by do toho nešla? Podle mě holky jen hledali P. Šermana, a najednou potkali sraz anonymních žroutů. Člověk je kámoš, ne žrádlo! ()

herr_carter

Vskutku originální kousek bez vizuelně jasného použití digitálního efektu, vážně nechápu. Je to krátké, je to úderné, je to dobře sehrané a v člověku to vyvolává vážně pocit stísněnosti, o který asi tvůrcům šlo - pro mě jeden z nejlepších žraločích survivalů všech dob................. moje hodnocení = 8 z 10. ()

pavcas

Od podobných žraločích filmů už moc nečekám,ale tohle se mi líbilo víc než Mělčiny a to především kvůli realistickému ztvárnění žraloků a jednoduchému námětu využitému na maximum. I když jsem závěrečnou pointu v posledních minutách čekala, stejně ve mně film vyvolal ten správnej tísnivej pocit a při představě, že bych se v takový utržený kleci v hlubinách obklíčených žraloky ocitla já, mně obcházela úzkost. Navíc pokud nejste stejně jako hlavní hrdinky na takový ponory do hloubky zvyklá, nevíte ani pořádně jak se nasazuje kyslíková bomba a předtím jste si zkusila tak maximálně šnorchlovat v 5metrech, tak situace kdy jste najednou 47 metrů pod hladinou a máte kyslík asi tak ještě na 20 min je doslova infarktová. Jediný co mi vadilo, že se autoři nezabývali trochu víc i tím, co se dělo na povrchu v rybářský lodi, myslím,že by to filmu dodalo ještě na větší autenticitě. Jedno je jasný, letos k moři nepojedu. ()

Circumscriptor

Popravde, neviem kde začať. Iní uživatelia to tu nazývajú najlepším žraločím filmom od dôb Deep Blue Sea, ale z môjho pohľadu je Deep Blue Sea jedna veľká sračka. Takže môžem z čistým srdcom konštatovať, že tento film je rozhodne lepší, než tá sračka. Žraločí žáner sa od dôb Čeľustí výrazne neposunul (až na geniálny Útes smrti) a asi všetky súčasné filmy s touto tématikou sú založené na rovnako nezmyselných, cyklicky sa opakujúcich a biologicky paradoxných žraločích útokoch, napr. ako taký prihlúply Smrtiaci príliv. Na tomto snímku ma aspoň trochu oslovilo to, že je oproti zvyšnej skupine zvrhlostí "reálny". Film tvorí neuveriteľne úzkostná, temná, klaustrofobická a napínavá atmosféra, žraloky sú tu naanimované celkom skutočne a v niektorých momentoch ani nie je rozpoznateľné, že sú robené pomocou animácie CGI. Najviac ma však pozitívne prekvapil neočakávaný záver. Keď som už bol mierne zarmútený z klišéovského happy-endu, ktorý mi do schémy celku veľmi nezapadal, tak v tom prišla dejovo tvrdá rana a pre mňa osobne najväčší filmový zvrat v dejinách hororového filmu založeného na sile prírody (nechcem spoilerovať, takže - kto videl, pochopí). A to je asi všetko. ()

sedm.1

47 metrů mě osobně tedy rozhodně nepřesvědčilo, a to prakticky v žádném ohledu. Pro mě se jedná o strašnou nudu, která se od začátku táhla jak sopl z nosu, kdy jen samotný úvod, než se holky ponořili, působil táááákhle dlouhým dojmem, a to trval tak maximálně čtvrt hodinky, ovšem ono se na tom nic nezměnil ani po onom osudovém ponoření, neboť ústřední hrdinky v té kleci řeší takový koniny, že jsem jen doufal, že je nějaký ten žralůček co nejdřív sežere. Což ovšem bylo více než nepravděpodobné, neboť žraločí útoky proběhli asi tak dva, možná abych nekecal, tři, za celou dobu, no prostě bída s nouzí. V závěru pak došlo při finální záchranné akci k trapnému zvratu, který ale naprosto odmítám přijmou a zmínit samozřejmě musím i absolutní absenci napětí, což v takovémto typu filmu považuji též za naprosto nepřípustné a nepřijatelné. Veškeré postavy jsou jinak docela o ničem, ploché, nezajímavé, nevýrazné, což by se dalo ovšem tvrdit i o kompletním hereckém castingu, atmosféra jak nad hladinou, tak především pod ní, pak zcela o ničem a efektů minimum, ale abych úplně jen nekřivdil, alespoň ony byly zpracovány v v rámci možností v přijatelné kvalitě, ovšem opakuji, v jejich počtu to na druhou stranu snad ale nestojí ani za zmínku. Žraločí thrillery mám rád, tohle mě ale zkrátka vážně bohužel ani trochu nebavilo, ničím mě to nezaujalo, takže já dávám nekompromisní palec dolu, tato podívaná za pozornost totiž fakt nestojí. ()