Mělčiny

• USA The Shallows (více)

Doudis19

Po vizuální stránce samozřejmě dokonalost. Obrázky jak z katalogů cestovek. Také Blake senzační a potěší i přepůlení mexického čórkaře. Tím však výčet kladů končí. Co do efektů (překvapivě), napětí a množství více či méně uvěřitelných nepravděpodobností se Mělčiny ani nepřibližují kvalitám 47 Meters Down. Ten má navíc i scénáristické eso v rukávu, o kterém si tady můžou nechat jen zdát :-). ()

Triple H

Akceptovateľná oddychovka, ktorá funguje hlavne do prvých okamihov po útoku žraloka. Potom sa začne silno špekulovať ako natiahnuť dej na celovečernú stopáž a skĺzavame do stále brakovejších absurdností. Blake Lively je tu neskutočne krásna - človek normálne krúti hlavou ako sa toľko podarených estetických prvkov môže naakumulovať na jednom človeku. Bez nej by táto jednohubka prešumela kinami bez povšimnutia. Tipujem, že jej už tak slušná kariéra po tomto pôjde hore. ()

Lachtaan

Deadpoolova manželka vs. naštvaný zraněný mega žralok, který si zlost z útoku neznámého rozhodne vybít na osamělé odhodlané surfařce.. Více než třičtvrtě filmu vypadá spíše jako volné pokračování mnohem intenzivnějšího a díky tomu zábavnějšího Útesu smrti, ale jako bylo již vícekrát řečeno dole pod mým komentářem, thrilleru The Reef to nesahá ani po kotníky. Napnutý jsem byl pouze ve chvíli, kdy šlo o krk jediným třem obětem celého snímku. Mých drahocenných 80 minut je poté tou 4. obětí, kterou mi také již nikdo nenahradí. Slabý průměr - z mého pohledu si člověk užije i více monstr thrillery jako je například Anakonda! ()

Tosi

Až jeden hned nevěděl, jestli jde o reklamu na tropickou dovolenou se sličnou surfařkou v ceně zájezdu, nebo půjde opravdu o nerovný boj proti žralokovi velkýmu jak kravín. Blízko smrti, mršině velryby a invalidnímu rackovi, se tato vynalézavá surfařka s typickou americkou nebojácností pustí do křížku se žralokem a přiznávám, jednou jsem se lekl jak prase. Ale brak jako spousta jiných žraločích béček to naštěstí není. ()

Tynyton

Užila jsem si to více než jsem předpokládala a to že ten děj je vlastně ultra jednoduchý. No k ději samotnému mám teda řadu výtek, ale to jsem ani nečekala jinak. Konec byl prostě hodně přehnaný. Neuškodilo by, kdyby to bylo reálnější. Velký plus mají za píseň od zpěvačky Sia. ()

pytlák

Svižný a oku lahodící survival béčko. Nic víc než Blake Lively v plavkách a nasranýho žraloka to nemá, ale já ani víc nechtěl. Zkrátka příjemná a sympatická žánrovka co si je vědoma svých mantinelů. 70% ()

ivan_drago

...wtf momentů si tu užijete spousta a i na dobrodružný film mi přišlo, že je ten žralok až moc velká kurva... napětí je chvílemi hmatatelně opravdové, ale příliš často jsem se zaobíral otázkou reálnosti nastálé situace a to atmosféře filmu nepřidá... A samozřejmě surfují jen hezcí lidé, tak je v pořádku... Příroda, vybraná lokace a záběry moře jsou nádherné... ()

viperDavid

One girl show :) Pokud se vcítíte do role holky která je totálně v prdeli, asi z toho nebudete mít radost. Konec zápasu se žralokem byl sice jako žraločí tornádo, ale celkově mám z filmu velmi dobrý dojem. Ze začátku si kamera všímala jen křivek Blake Lively, po té však šlo už o úplně jiné křivky. 4* ()

ecceHOMMO

Kto čaká žraločie krvilačné vyčínanie asi bude sklamaný. Nie je to o krvi, skôr taký bežný príbeh, ktorý sa teoreticky stať môže. teda až na ten nereálny záver - pritiahnutý za vlasy. ()

Johnny.ARN

Žralok si ide takto pochutnať na veľrybe, ale surfári mu proste pokoja nedajú. Tak čo urobí žralok? Zežere ich. MOdrá hladina sa trošku sčerí do červena, GoPro kamerka odpláva na breh a začne boj človek vz. žralok. Človek je síce múdrejší, ale žralok dokáže rozkusať oceľovú bójku, a to neni málo. Zaujímavé B-čko, v peknom prostredí, peknou herečkou a trošku OP šelmou. 2 z 5 ()

Mrkvič

Krásné záběry moře, surfujících lidí (to surfování se opravdu hodně povedlo) a jednoho asi hodně nasraného žraloka. Atmosféra je místy hodně povedená, bohužel ji často vystřídá dost bizarní moment. A stejně bych po těch pár ujetostech netipoval, že finále to všechno hladce trumfne. Nebýt ho, hodnotil bych trochu líp. ()

JimmyII

V rámci žraločího žánru solidní čtyři hvězdy. Sympatická Blake to utáhne a vy jí celou dobu fandíte, je to pěkně natočené, napínavé od začátku do konce. Jen to bohužel sráží lapsy v nerealistickém chování žraloka, zejména ke konci, což moc nesedí k prvním dvěma třetinám filmu, které jsou spíš survival rázu. ()

MinoSachet

MOJE PRVNÍ CSFD PROJEKCE :-) a 1000. hodnocení :-) V kině to mělo svoje kouzlo, efekty výborné, ale nedoporučuji na to koukat na notebooku apod. Nějaké žraločí chvaty přehnané, ale zase to ale. Kdo by se pak na to koukal, kdyby jen každého stáhl pod vodu a tím by to končilo. Dobrý výkon Blake jako herečky a hodně dobrej výkon Nancy jako postavy :-) *** 65% ()

elanius

(87/2016) / Žralok, Blake Lively ako snack plus zopár ďalších postáv. Ono vlastne moc priestoru na niečo prekvapivé nezostáva. Film prebehol, povedal by som očakávane ale podarená technická stránka pomohla udržať moju pozornosť (alebo to bola Blake?:) The Shallow každopádne obstojný žraločí štandard. (5/10) ()

venison

Trailer na dramatický thriller "Mělčiny" mě neskutečně navnadil.. Říkala jsem si one-woman show, krásná lokace a Blake Lively v hlavní roli - to by mohlo dopadnout dobře.. Nějaké zápasení s beznadějí, emocionální hra a dramatická hudba.. Bohužel nejzajímavější na celém snímku byla možná tak skoro nahá Blake.. Celé se to bohužel zvrtlo v laciný lehčí horůrek.. Jediné emoce, které ze sebe Blake dostala byl možná projev zimy.. Velryba se povedla, ale jinak to byla horší variace na "Čelisti".. Ty mě možná v dětství fascinovaly, ale k uspokojení mého pokročilého diváckého ducha už nestačí.. Pro mě jsou "Mělčiny" zklamáním roku.. Mám ráda one-man show, ale např. do "127 hodin" to má na míle daleko :-( Ps: Rozhodně si nepouštějte verzi s českým dabingem! ()

Pavlínka9

Celé mi to přišlo jako jeden veliký klip, upoutávka, zpomalené záběry z poloviny filmu...Prostě taková krásná reklama na krásnou holku, která později bude v nesnázích...Prostředí je nádherné, téma je super, ale prostě mi to přišlo dost nekvalitně natočené a to zpomalování tomu zrovna moc nepomohlo se vyšvihnout...Blake je kost -to - jo - bylo radost se na ni dívat. Za ožralu jsem ráda - blbeček, dvou kluků je mi líto a zdali by opravdu takhle dokázal žralok zemřít? Nevím. Každopádně je tam hezky ukázáno, jak se v dnešní době využívají moderní technologie a je tam krásně řečeno, ať odloží mobil a užívá si krásu kolem sebe. Za mě nic moc....ale jsem ráda, že to mám konečně za sebou :D :D ()

TerezD

Kromě sympatické Blake, raněného racka a pěkného moře to byla hovadina s totálně vyhroceným koncem. Necítila jsem pomalu ani žádné napětí a emoce během sledování. Aspoň, že délka byla příjemně snesitelná. ()

hroubek

Blake Lively, žralok a pár útesů mělčin stačí k dobrému filmu. Kdybych si tohle přečetl před tím, než jsem viděl trailer, tak bych tomu nevěřil. Jenže je to tak a Mělčiny jsou opravdu dobrý film. Režisér Jaume Collet-Serra má řemeslo v malíku a s napětím umí taky moc dobře pracovat a akční scény mu taky nedělají problém. Přesto, tohle je velká show Blake Lively. Lively není herečka z jejích hereckých výkonů bych padal na zadek, ale zde je naprosto parádní a výborně se do filmu hodí. Je správně charismatická a zajímavá, takže jí přejeme jen to nejlepší a místy se o ní i bojíme(jasně je to film, takže dokážeme odhadnout jak to skončí, ale i tak). Příběh je sice jednodušší, ale v tomhle případě je to kuprospěchu a navíc vše podstatné se dozvíme, tak jak je potřeba, takže jakákoliv větší nadstavba by tempu příběhu moc nepomáhala. Tempo je rychle a agresivní a je to jen dobře, jelikož se nestačíme začít výrazně nudit. A kdybychom se začali nudit, vždy se můžeme kochat luxusní krajinou a nádhernou Blake, takže tady v tomto bodě je mise splněna na sto procent. Začátek filmu je pomalejší, ale jakmile se dostaneme na mělčiny, tak to stojí za to. Režisér nám dává přesně to co je potřeba, krásné záběry na surfování, Blake a pak samozřejmě adrenalinové honičky s žralokem, které nemají chybu a jsou správně vygradované. Mělčiny jsou fajn film, který pobaví a neurazí a rozhodně je na co koukat. ()