Mělčiny

• USA The Shallows (více)

peetriss

Přestože Blake Lively patří mezi mé největší "miláčky", výborně zvládá veškeré polohy a hezky se na ni kouká, jsou Mělčiny zklamáním díky typickému nešvaru režiséra Collet-Serry nadějně rozehrát svá díla, aby se mu postupem stopáže začaly rozpadat po rukama. Tento survival thriller s povedeným námětem není výjimkou: po prvotním úvodu zapleveleném rušivými, přihlouplými a neoriginálními screeny mobilních displejů, přichází působivá jízda na vlnách stále více zhutnělá blízkým žraločím nebezpečím. Prvotní útok brnká účinně na nervy, počátek boje o přežití je vtahující, odlehčení v podobě kamaráda racka je sympatické, postupně však přibývá hloupých prvků a okamžiků, aby se závěrečné finále zvrhlo v odpudivé hloupé béčko plné digibordelu, které si v ničem nezadá s výtvory céčkového studia Asylum. Kromě Blake Lively dobře pracuje ještě skladatel Marco Beltrami. V souboji letošních "shark survivalů" Mělčiny s konkurenčním 47 Meters Down jednoznačně prohrály, u Blake Lively doufám, že se takovýmto béčkům do budoucna vyhne. ()

ondrula

Skvělé: sympatická a krásná Blake Lively, překrásné záběry, výborná musica, vyvážené vedlejší postavy, roztomilý racek i ten nasraný žralok - vše do sebe skvěle zapadá. Rozhodně se nejedná o horor, film v podstatě postrádá takové ty připitomělé lekačky, na které jsme zvyklí z Čelistí. Snad jen jediný motiv, který mě otravoval, byly Nancyiny vazby na otce a sestru. Závěrečný fight s potvorou trochu přes čáru, ale jinak super. ()

Disease

Příjemný film, který začíná jako reklamní video nějaké cestovky. Ale když přijde na věc, je to místy dost napínavé. Občasné nesmysly nijak nevadí a vlastně se mi to díky snesitelné stopáži líbilo víc než Boyleových 127 hodin. ()

Tristaver

Kvalitu Čelistí ani omylem nečekejte. Mělčiny naštěstí hrají na trochu jinou strunu, a nakonec z toho díky tomu vyšly ještě docela dobře. Scénář je sice příšerně plochý (na rozdíl od hrdinčina hrudníku) a některé prostřihy přímo tragické, ale to zdatně kompenzuje vizuální stránka filmu. Krásná herečka, nádherné prostředí, výborná práce s kamerou. Díky tomu film udrží divákovu pozornost. K tomu se mi hodně líbilo i použití "infografiky" v případě záběrů s hodinkami a mobilem - velmi hi-tech, a zároveň takříkajíc přirozeně zahrnuté do do celkové podoby díla. Blake to uhrála skvěle, byť některé emoce v prvních scénách na útesu vypadají vcelku dost hrané, nicméně nejde o film s oscarovými ambicemi. Znovu už se na to asi nepodívám, ale jako popcornová zábava se film na jedno zhlédnutí dá doporučit. ()

Paldiny

Potenciál využitý až na pôdu, vlastne mi tam chýbala už len poriadna tropická búrka s orkánom. Ostatného sa dostavilo bohato, nechýba atraktívne prostredie s pŕhlivými živočíchmi, jedným párom bikín a ostrou zubatou tlamou čo by rada pojedla aj niečo iné ako iba rozkladajúcu sa veľrybu. Operuje sa tu na minimálnom priestore, ale bez toho, aby som musel kontrolovať čas, útoky sú nebezpečné, pomoc v nedohľadne a pre preživšiu a jej opereného "Wilsona“ niet východiska. Skrátka napínavá a slušná zábavka, ktorá rozmýšľanie kam na dovolenku posunie o nejaký ten mesiac na neskôr. ()

Prochy38

B. Lively v luxusní takmer one woman show. Možná hodnocením lehce přeháním, ale už dlouho nebyl takto solidní survival se žraloky. Jí to neskutečně seklo, krví se nešetřilo, možní se šetřilo spíše na logice některých postav, ale tolik to nebolelo... Nadšení, upřímné! ()

Schuldiner

Tohle je hrozná scénáristická škoda. Protože potenciál, atmosféru a herečku to mělo.. Kdybych měl točit remake :-) ...udělal bych to syrovější a ne tak efektní. Co bych vytknul...a dělám to jen proto, že se mi to jinak docela líbilo, je např. 1) původní napadení žralokem, kde je Blake stažena pod vodu a mírně kousnuta do stehna asi 8mi-metrovým monstrem, který později zubama rozcupuje velkou ocelovou bójku, ale kousnutí na stehně vypadá, jak od metr a půl dlouhého žraloka, tak si řikám jestli tam nebyli dva, velkej a malej, protože ten velkej by to asi rychle ukončil.. 2) trochu moc přehnaně akční rozuzlení, které si vyloženě vycucali z prstu, a navíc nechápu, proč to muselo skončit smrtí žraloka, a ještě navíc tímhle srandovním způsobem, ale budiž.. Dalo se to jako jednohubka zvládnout a na Blake Lively se hezky kouká, i když byla furt zakrvácená.. Její hereckej výkon taktéž koukatelnej.. ()

prezdivaka

Je to celé tak hloupé, až to chvílemi bolí. Konec to dokonale korunuje. V Mexiku navzdory tabulkám, které lze snadno najít, přichází příliv až když se to hodí filmařům. Megažralok, který by Nansy snadno překousl v půli jí jen škrábne, ale i tak je z toho ohromná rána na noze. Budoucí doktorka si ránu pomocí náušnic zašije a kupodivu vůbec nekrvácí a tak může směle bojovat se 8 metrovým žralokem. ()

Magika82

Osamocená nedostudovaná studentka medicíny. Mexická oblast - poloha neznámá. Osamocená si vyjede surfovat do zálivu - název utajen. Máme tu dva mladíky, jeden batoh, jednoho opilce, jednu bóji, jeden útes vynořující se za odlivu. A samozřejmě...jednoho Žraloka Bílého. Dle velikosti, o cca. 1 metr přerostlou samici (samci jsou menší). Máme tu jedno kousnutí do dívčina stehna. Při velikosti madame "Žralokové", by ji tu tenkou nožku uštípla stejně snadno, jak štípačky hliníkový drátek...Nu, nechme být. Paní žraloková nám zatím zbaští oba mladíky, jednoho opilce, jen batoh nechá. Ovšem s dívčinou si bude hrát na honěnou mezi medúsami....Opět pomineme fakt, že než by žahavá chapadla požahala tlustou a drsnou kůži paryby, už by dívčinu dávno měla v žaludku. Ovšem, zde je tomu naopak. Paryba se dává na ústup, požahaná dívka na místo nesnesitelných bolestí, křečí, arytmie a následně anafylaktického šoku, zdárně dopluje k bóji. Zde se opět chvíli s parybou kočkují, aby se dívčina nechala šňůrou od prkna přivázanou ke kusu bóje stáhnout na dno, obratně provedla přímo obrat hodný mořské panny, zatím co nebohá madame "Žraloková" si roztrhne hubu hákem...pardon...narazí tlamou na kovové hroty čnící ze dna. Přitom se nám srazí jako vánočka, jelikož náhle je v záběru poměr její hlavy k tělu 1:1... Dívčina (pokousaná, požahaná) nám zdárně doplave ke břehu, kde ji zachrání ten, který ji na onu pláž u zálivu dovezl... Inu, další zcela vypatlaný potenciál filmu, podobně jako hlavy režiséra a scénáristy, když do filmu ještě vložili rozkládající se tělo Keporkaka... Protože kdo někdy zažil, jak umí páchnout byť kilo rozkládajícího se masa, umí si představit, že vítr vanoucí do zálivu, by smrad v němž se nedá panovat...ani surfovat, z desítek tun rozkládajícího se masa, již dávno každého ze zálivu vypudil.... Zač tedy ony 2 hvězdy a ne Odpadkový koš? Scenérie, azurové moře, sympatický racek a jeden pěkný záběr na nádhernou parybu... Virgl, opona, a děkuji, znovu vidět nechci! ()

Arnyfe

Mělčiny předčily svoji suverenitou legendární Čelisti i novější Útes smrti originalitou a velice specifickým záměrem zprostředkovat divákovi spektrum zaměřených akčních scén se žralokem. Pokud si chcete ochočit racka a dozvědět se recept co platí na nenasytné masožravé přerostlé rybičky, tak rozhodně zajděte na tuto podívanou. Skvělá oddychovka s kreativní myšlenkou, i když bych měl na závěr pár otázek. ()

Ant_Antony

Koukat se na to dá, pokud máte chuť vidět pohádku, jak blondýnka nakopala žraloka do zubů. :) PS: Pánské diváctvo navíc plně chápe chuť, jakou má paryba na Blake ()

aLPaC

Na "Mělčiny" jsem se těšil poměrně dlouho a jsem rád, že mě i přes docela nízké hodnocení nezklamaly. Subžánr survivor, do toho minimum postav, surfování, krásná a poměrně důvtipná a nápaditá Blake Lively a jako bonus poraněný racek, kterého nemůžete mít neradi. Po nedávném shlédnutí "Útoku dvojhlavého žraloka" bych asi ocenil jakéhokoliv žraloka, který by vypadal alespoň trochu reálně, ale tvůrci si s predátorem poradili taktéž výtečně a mě tak nezbývá, než jít k 80%. ()

mira007

Kdyby zůstalo prvních dvacet filmu celým filmem , byla by to oku lahodící reklama na surfing - sluníčko, moře, holka v bikinách , pohoda - technicky filmařsky naprosto precizně zobrazené serfování, skoro jako instruktážní video v nejvyšší videokvalitě. Když nastoupí žralok, tak je to dobrý asi dvacet minut a pak se to zvrhne v kravinu, která vyvrcholí naprosto bizarním zabitím žraloka ( zlatý Čelisti ). Přesto tohle dílko patří mezi žraločími thrillery k lepším, ale já všechny hvězdy dávám hlavně za tu první dvacetiminutovku a hlavní představitelku, která byla opravdu sexy i s rozpáranou fialovou nohou. ()

qxkamo

Zo zralocej filmovej sfery je to jeden z najlepsie spracovanych kuskov, aj ked by si clovek mohol mysliet, ze co len take zaujimave moze byt na nejakom utociacom zralokovi. Tu sa to celkom podarilo, chvalabohu na akciu sa islo hned bez zbytocnych kecov, vacsina filmu bola skutocne o napati a taktiez minutaz bola idealna. ()

Zombi

Krásné prostředí a výborná kamera, jak nad vodou, tak pod vodou. Sympatická a fešná hlavní postava v ohrožení žralokem na malém útesu. Jednoduché, slušně zahrané, napínavé. Slabší 4 hvězdy. ()

Nethar

Tak bylo poměrně jasný, že to bude kravina, že jo. Ale je tam Blake Lively, že jo. Zkouška kvality Google Movies na plátně, no není to vůbec špatný, mohlo by to být ještě trochu lepší. Závěrečný minuty byly už moc prdlý, ale to se dalo čekat, že jo. Takže jo, hezká holka, moře, žralok, to jde. ()