Mělčiny

• USA The Shallows (více)

vinson003

Tohle jsem sledoval nechtěně dvakrát. Jednou jsem to nestihl od začátku, tak to jelo ráno. No tak, jsem fanoušek, co vám mám povídat. Krásné a opálené tělo Blake v přiléhavých bikinách a body, je opravdu snem každého příznivce této klisničky. To okolo byla příroda numero uno, a to jsem znalec. Malé minely s plaváním, rackem, strážnou věží či medúzami apod. tu jsou, ale všechno přebíjí intelekt, zde je lékařka, a neuvěřitelný výkon Blake :) Enjoy it. I loved it. Hezký večer ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Každému se nedá pomoc..." Blake Lively svádí boj na život a na smrt s digitálním žralokem! Studentka medicíny Blake Lively, které maminka zemřela na rakovinu. Jede do Mexika na tajnou pláž, o níž jí maminka vyprávěla. Na pláži si čistí hlavu při surfování než naruší teritorium velkého bílého žraloka. Pak pokousaná a uvězněná na malém korálovém útesu 200 metrů od břehu bojuje o život. Digitální žralok tady zabije jen 3 osoby, ale nepoznáte na něm, že se nejedná o živého tvora. Blake Lively je tu zase náramně sexy. Film tedy má výborně vybranou ústřední hrdinkou, malebnou přírodou, tísnivou atmosférou i perfektní efekty. Je to tedy perfektní napínavý film o boji sexy dívky se žralokem, kde finální dojem nezkazí ani předpověditelný konec. 100%. ()

Dalajlada

Byl jsem na vážkách, jak tento film hodnotit. Sympatická hlavní hrdinka, sympatický racek a celkově rozumné. Nebýt žraloka oceložravého, tak by to bylo naprosto uvěřitelné. Atmosféru měl film výbornou, záběry hezké a navrch i jeden oscarový racek. Zábava na večer zaručena. ()

Aceboris

Po včerajšom zhliadnutí The Reef som si pustil Plytké vody. Ako to v takýchto filmoch býva, nečakajte veľa hercov, skôr minimalistické poňatie, co môže aj nemusí filmu pomôcť.  Nechýbala akcia ani napätie , ale na môj vkus tam toho mohli dať podstatne viacej. Aj keď hlavná hrdinka to fakt dobre zahrala a ťahala hore hodnotenie celého filmu. Čo mne osobne vadilo bol neskutočne inteligentný žralok a neuveriteľný záver , ktorý to celé spackal. Pokiaľ to nebudete brať smrteľne vážne, tak sa možno aj zasmejete. Celkovo ale určite opäť jeden z tých lepších filmov o žralokoch a hlavne uveriteľný, samozrejme až na ten záver . Za mňa 5/10 ()

Stoupik

Vcelku koukatelné survival drama Blake Lively vs. žralok. Stopáž nebyla nijak přehnaná, přesto mi místy přišlo, že filmu malinko dochází dech a chtělo by to o trochu víc, než další záběry na blankytné moře a kroužícího žraloka. Zas ale uznávám, že odehrát to skoro celé v jedné osobě na šutru v moři (respektive na bójce) není úplně snadné a Blake se s tím popasovala solidně. Speciální ocenění ve vedlejší roli získává racek. ()

Sejkorka

Čekal jsem to mnohem horší (61% už bývá málo). Sice se 3* tomu moc nepomůžu, ale film nezatracuji. Jednak mi to připadá docela reálné, bez zoologických přestupků. Čelisti to, pravda, nejsou, ale klasika je holt klasika. Druhý důvod je skvělý výkon Blake Lively. Je to v podstatě film o jednom herci a ona ho zvládla bravurně. Řekl bych, že si holka při natáčení musela docela hrábnout. ()

Somewheres

Další ze série žraločích filmů, kde jedinou otázkou je, zda přežije člověk nebo žralok. Přesto to není klasická variace na Čelisti, neboť zde se žralok neusídlil u konkrétní pláže a netyranizuje její obyvatele neustálými útoky a vraždami lidí. Tento žralok náhodně připlaval na pláž a rozhodl se, že hlavní hrdinku musí sežrat za každou cenu a klidně několik hodin počká, až se zaplaví skála, na které se po jeho útoku nebohá dívka schovává. Je vcelku zábavné sledovat, jak se Blake Lively snaží žralokovi uniknout vplutím mezi medúzy, doplaváním na plovoucí věž a nebo použitím světlic. Vyzdvihla bych grafické zpracování žraloka, které je velmi věrohodné a způsob, jakým se hlavní hrdinka se žralokem vypořádá. ()

Dakota1978

Asi je hodně těžké natočit "dobrý" film na tohle téma, ale podle mě se to tvůrcům tohoto kousku povedlo. Báječná kamera, která Blake miluje (ostatně kdo by ji nemiloval) a úžasná a děsivá síla přírody. Bez zbytečného patosu, bylo to napínavé, vtáhlo to do děje a o nudě není možno mluvit. Za mě povedené a doporučuju. ()

vopajslikova

Šplouchání na maják......Prudce inteligentní blondýna si zlatým minibumerangem a náušnicemi sešije tržnou ránu přes půl stehna a přestane krvácet, když před tím hbitě plovala a různě sebou mlátila a pózovala na skalce. Na slunci bez jídla a pití vymýšlí kterak se dostat na pevninu a varovat další mátohy před žraločím chrupem. Hbitě napraví rackovi vykloubené "rameno" a zjistí, že má, světe div se, v nožiččce gangrénu. Přesto však dovádí v moři mezi medúzami, předvádí artistické výkony na majáku a plánuje pasť na žraloka.  Ta samozřejmě nakonec sklapne a blondýna happyendově nyje v rodinném kruhu pouze s jizvou na hnátě. ()

PORTER44

Není to žádný horor,jen průměrný thriller kde konečně není ten žralok  tak strašně umělí alespoň to není tolik vidět,herečka to zvládla na to že to hrála skoro celé sama a racek teda. ()