Mělčiny

• USA The Shallows (více)

fr3ak

Strašnej videoklip. Skoro jako bych sledoval hodinu a něco trvající záznam z MTV. Lively jsem to ani trochu nevěřil, hezká možná je (není), ale to mi nestačí. ()

Rathalos

Konecne vyborny horor so zralokom,urcite tam nechybalo napatie a k tomu vsetkemu krasna hlavna hrdinka,ja som sa bavil...:-) ()

Ombak▼Penari

Nijak převratný, ale docela zručně udělaný žraločí horor, lepší než cokoliv z žánru, co jsem od Čelistí viděl. Především druhá půle má slušný náboj a vystačí si v zásadě s minimem. Jednohubka, která neurazí i přes to, že je to občas značně přitažené za vlasy. ()

Raziel_cz

Film o tom, že máte poslouchat rodiče, jinak vás sežere žralok. A který má tak prázdný scénář, že si hrdinka musí sama ubližovat, aby se těch osmdesát minut vůbec něčím zaplnilo. Na Blake Lively v plavkách jsem sice ochotný se podívat vždycky, ale asi ne, jak hodinu sedí na kameni a/nebo si vlastí nešikovností způsobuje další újmy. Seriózně, tohle není man vs. nature, tohle je regulérní torture porn. Bere se to příliš vážně, má to hnusně animovaného žraloka útočícího na hnusně animované věci (v jeden moment jsem dokonce myslel, že se mi retarduje Netflix, ale ne, byl to jen obludný greenscreen), je to pomalé a hloupé (hrdinka divákům vysvětluje všechno, co dělá, asi kdyby jako někdo koukal se zavřenýma očima). Samozřejmostí je přímé citování Čelistí a jako bonus tu máme bayovsky kroužící kameru a snyderovskou školu zpomalovaček (styl Sucker Punch, takže... jo). Skoro mě uráží, že to tady má vyšší hodnocení než Čelisti II. Čelisti II jsou ve srovnání s The Shallows kinematografickej majstrštyk. Sakra, Gillardův Netvor je oproti The Shallows kinematografickej majstrštyk. Poddno. (No pun intended.) ()

helloween93

Drsný survival o boji proti žralokovi, na Blake se hezky dívá, film odsýpá, protože se pořád něco děje. Od snímku jsem očekával hloupý námět, scénář, jehož sledování bude bolestivé. Musím uznat, že můj odhad byl naštěstí mylný. Fakt je ten, že to finále je přepálené, ale jinak jsem s tím dějově neměl žádný problém. Po Čelistech asi druhý nejzajímavěji zpracovaný thriller se žralokem. Sony tímto filmem v létě 2016 vyrobilo levný a úspěšný one shot, který v kinech zabodoval. Nedivím se. 3* ()

Folky

Především potlesk pro Blake Lively, které člověk věří bolestný křik i cynické poznámky na racka. Jinak je fajn, že film dokáže překvapit nejen vyhýbáním se survival klišé, ale i chvílemi kdy přijde očekávaný záběr na žraloka. Bohužel když přijde, od tajemného nebezpečí se přejde k trikové podívané, která nejenže nevypadá nijak dobře, ale ke všemu dost nudí. A když přijde přepálené finále, člověk neví, jestli se má smát, nebo brečet. ()

GOREGASM

Jaume Collet Serra je zručný řemeslník a nikdy se uněj nebojte, že by vás nudil. Od Orphan sice zahazuje svůj talent v druhořadých akčních jednohubkách s Liamem Neesonem, ale jak říkám, svým pojetím často zachraňuje scénáristické vakuum toho, co točí. Tentokrát přikývl na možnost točit s krasavicou, Blake Lively, a společně spáchali docela svižný thriller, kde je radost koukat na Blake a i na hladového žraloka. Předvídatelné to je sice od A do Z, na druhou stranu 86minut uteče jako voda a baví to. 65% ()

Ivua

No nebyť tam tej terminatorky Blake Lively tak by to ani ten intergalaktický žralok asi nezachránil.. :D ()

panvasik

Parádní film, s přímočarým a ničím zdlouhavým a jede se krásně na jedno brdo. Atmosféra je solidní a dokonce se i jedná o jeden z nejlepších filmů se žralokem. Překvapivě hlavní hrdinka nedělala až tak moc klišé momentů, které nám většina hlavních hrdinů při takových filmech dělá a tak si můžu ušetřit pár výtek, které bych normálně měl. Kamera je pěkná a o barvách se ani nebavím Australané ví. Jde vidět, že se nad filmem přemýšlelo a tvůrci se k tomu postavil čelem, že jsou udělat dobrý film se žralokem. Krása 8/10 ()

misbos

Když nejste ani silnější, ani rychlejší, ani hrozivější, pořád eště můžete bejt chytřejší (...a vypadat jako Blake Lively nemusíte.. :-) ), cokoliv se dá využít a použít - mrtvá velryba, rezatá šprycle, náušnice, hejno medúz, racek (na pokec k posílení "ducha" :-) ) - využijete a použijete ... a přežijete. A není potřeba bejt u toho na Marsu a mít za prdelí celou Čínu, stačí jedna zátoka, aby z toho byl výbornej film. ()

bif

Kupodivu fakt dobrý. Film splňuje přesně to co od něj divák očekává a chce. Po celou dobu stopáže nenudí a solidně baví. Blake Lively hraje uvěřitelně a fandíte jí. Jasně, je tam i špetka americkýho klišé, ale na druhou stranu je tohle ten druh filmu, na kterej se může člověk kouknout každej rok znova. ()

Cinematrix

Když jsem se na tenhle film díval s přítelkyní, ani nedutala, tiskla se ke mně a ráno byla celá mokrá, či lépe řečeno zpocená, neboť ji celou noc v zlých sned pronásledoval žralok. U někoho, kdo má doma na blue-rayi platinovou edici Vetřelců, mne to poměrně zaskočilo. Nicméně filmu se nedá upřít smysl pro detail (viz raněný racek), o to více jsem však postrádal smysl pro realičnost, který zde nahradilo napětí a gradace až do závěrečného finále. Ale kdo ví, čeho bych byl schopen já, být oblažován neutuchajícím zájmem filmového velikána, jakým byl v tomto případě umanutý digitální žralok. Mně totiž stačí k heroickým výkonům obyčejné saranče, které dokáže vyskákat až do čtvrtého patra mého skromného podkrovního bytu. ()

Eduardo

Na hlavnú protagnostiku sa veľmi dobre pozeralo, napínave to tiež bolo, ale tie scény, kde to malo byť poriadne krvavé a miesto toho nič neukázali, alebo len ukázali veľmi málo, ma vyslovene srali, keďže aspoň tým mohli z tohoto snímku urobiť niečo pamätnejšie (a o hviezdičku lepšie) ()

Kadas97

Skôr či neskôr to muselo prísť a Čeľuste boli zosadené z trónu žraločích hororov. Neskutočná atmosféra, krásne zábery a nadupaný žralok. Pani Deadpoolová by si zaslúžila cenu za najgeniálnejšiu blondýnu v hororovom filme. Dlho som si film takto neužil ako toto. Už nech to je na DVD a môžem si to pustiť zase. 10 z 10 ()

KUFI

Zraloci prumer, ke konci to pekne zkokotilo..zabit zraloka tim ze na posledni chvily uhnu kdyz je na me rozjetej a von se otevrenou tlamou nabodne na nejaky draty, tak to by me nenapadlo ani kdybych byl zhulenej jako cert ()

AngelG

Opravdu, to hodnocení tady mě nepřestane nikdy udivovat. Ale asi to v tomto případě chápu - Blake Lively sice nic moc herečka, ale postava a ksichtík super, tak tomu napalme víc, než si tahle blbost zaslouží. Jediné, co by se zde nemohlo vytknout, byla skvělá vizuální stránka (tedy až na 90% záběrů žraloka, kde snad i ten z Jaws vypadal realističtěji) a soundtrack. Ovšem to, co tenhle film postrádá, je nesmyslně mnoho a těmi největšími mínusy, jsou rozhodně děj bez jakéhokoliv napětí nebo zvratu, superinteligentní žena - škoda jen, že jí oceán nepřinesl na vlnkách třeba petflašku, páč jsem si víc než jistá, že by si z flašky dokázala vyrobit člun a z víčka harpunu a dopravit se zpět na pláž, ovšem to by zase nešlo dohromady s tím superinteligentním žralokem, který každou chvíli vypadal, že se na tu vodu vykašle, hupsne na zadní ploutev, sedne si na tu pláž a počká si tam na ní. Protože kolik ten žralok byl schopný obětovat, pro tu jednu jedinou kořist, i když mu oceán určitě nabízí miliony dalších možností, bylo až neuvěřitelné. A to je na tomto filmu právě ono, je to nejen neuvěřitelné, ale hlavně převážně směšné. A i kdyby to měl člověk brát jako další béčko, tak to neznamená, že to má právo být dějově naprostá blbost. ()

KafuR

Koncept filmu postavený na jednoduchém paradoxu aneb otázka relativní vzdálenosti k záchraně, výprava sázející na zdánlivě idylickou pláž bez lidí a v hlavní roli atraktivní bloncka, která ráda brouzdá po mořských vlnách. Film má jednotlivé silné a atraktivní momenty, občas si pěkně pohrává s nervy diváka, ale bohužel to jako celek nedrží napětí na dostatečné úrovni a kvůli jednoduché zápletce tomu chybí něco, co by dokázalo zvednout ze židle. To se tak bohužel podařilo jenom pár pěkným blbostem, které ze žraloka dělaly pěkně vymyšlený stroj na zabíjení. ()