Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

WolfR

O kousíček lepší než originál. Atmosféra solidní, mordy krásné osmdesátkové a hlavně zabiják Jason, při chuti a síle. Navíc je to i velmi zábavné a chvílemi můžete zažít i nějaký ten záchvěv strachu. Nicméně, pořád je to vypatlaný slasher Pátek třináctého, takže přes 3 hvězdy jít nemůžu. ()

Mol

GINNY? YES, PAUL? NO SECONDS ON DESSERT FOR JEFF AND SANDRA TONIGHT! Ve všech ohledech mnohem lepší než první díl. Hudební motiv "ččč" konečně zní, jako když ho někdo vyklepává na 'čínu' a ne, jako když ho někdo dělá pusou. Holky jsou o něco hezčí a vraždící Jason s pytlem a nulovým periferním viděním, je mnohem lepší, než stará vraždící důchodkyně. Závěrečný souboj o přežití je hodně dobře zvládnutý a postava Ginny mi nepřišla, že by dělala vyloženě hloupé věci. Je fajn, že to má návaznost s prvním dílem, ale je škoda, že představitelka z minulého filmu, zemřela tak náhle. Zase na druhou stranu je fajn, že náhle zemřel i místní blázen, který vypadal jako Somr z chalupářů. Ten mě sral už i minule. Díky Jasone. ()

Nivenx

Matka Jasona už je po smrti, on sice také, ale to neznamená, že nemůže povstat on. Během filmu pozabíjí vše co se na plátně objeví a se všelijakými zbraněmi co se mu dostanou do ruky. Atmosféra velice fajn, hudba se tam hodí a bavilo mě to ještě více, jak díl první. 80% ()

SeanLSD

Nápad s Jasonom, chlapcom, ktorý vyrástol v lesoch – v tom lepšom prípade - v horšom pod hladinou, je skvelý, vyzerá ako ohromne originálne a zaujímavé riešenie pokračovania hororovej série (keď už musí byť), a Steve Miner má rozhodne nápaditejší režijný štýl, je tam výborná letná atmosféra, naozaj sympatické postavy, o ktoré sa divák bojí a skvelé detaily – ale je debilné, že scenár inak kompletne kopíruje vývoj prvého dielu – to si akože scenárista Kurz myslel, že keď zamenil mamku za syna, tak už bol naraz originálny až dosť ? Alebo chceli zachovať ducha série – keď ešte sériou ani nebola ? Takto sa dá veľmi ľahko predpokladať, že keď predtým v Crystal Lake vraždila matka, teraz sa tam potuluje Jasonov pošahaný foter. Zapamätateľných scén je rovnako ako predtým zopár – kým tváre vyšumia do pár minút po pozretí (nie tak zadky a predky prítomných slečien), v hlave uviazne vozíková scéna a Jason s vrecom na hlave... Rovnako ako v jedničke, slušný nápad na záver film z podpriemeru nevytiahne. ()

filmmovier

Načal jsem další hororovou sérii. Luxusní film, tohle je klasika, jak má být. jasných pět* a tohlavně kvůli Jasonovi, který celou sérii táhne. Vraždil mistrovsky, s pytlem přes hlavu sice ještě vypadá komicky, ale bez masky má fakt děsivou podobu. Atmosféra, která se dala krájet, se sem přistěhovala z jedničky a filmu dost pomohla. Jinak teenageři byly docela v pohodě a hlavně holky... Já jsem se bavil naprosto výborně, nic mi tam nechybělo. Takhle má vypadat slasher. A aspoň tady moc neotravovala matka Voorhesová, která mi v jednice celkem vadila. Prostě geniální nářez a la Jason, těším se na další díly. 100%. ()

Mr.Ripley

Překvapivě kvalitní sequelo-remake, jež nám konečně servíruje legendárního vrahouna v plné "kráse" (leč do úplné podoby musí ujít ještě dlouhou cestu). ()

Motinski

Opäť bez atmosféry a bez nápadov čo by aspoň trochu film oživili. Stále ide o slash  takže nemôžem čakať niečo extra, no oproti minulému dielu tu máme menej scen čo ma pobavili takže mierny posun. Piatok trinásteho je séria kde pocity strachu sú minimálne, čo pre horor nie je dobrá vizitka. ()

Sfinkter

Dobrý oldschoolový slasher, který sice trpí všemi neduhy jemu podobných bratříčků, ale zároveň nenudí a žádných extrémních nelogičností se taky nedočkáme. ()

Bobik9

Mnohem lepší než první díl, to na začátek. Docela bych i věřil tomu, že Pátky třináctého budou mít vzestupnou tendenci. Ale čím to bylo lepší. Tak především zde bylo mnohem více Jasona. Sice měl z nějakého důvodu na hlavě povlak od polštáře a ne jeho pověstnou bramkářskou masku, ale čert to vem. Byl tam, což v jedničce pekelně chybělo. Za druhé zde byli mnohem hezčí herci a především herečky potěšily i mužské oko. Ovšem nedá se zase chválit vše. Stupidita postav byla zarážející, ale uznávám, že u podobných filmů tvůrci nemají čas ani schopnosti vytvořit postavě nějaký charakter, teda kromě vraždícího maniaka. Steve Miner přesto dokázal Pátek 13. pozvdnout z bahna na slušný průměr, tak doufám, že trojka budu podobně kvalitní. ()

BROKEN_

Lepší než jednička? Určitě. Ale? Je to tak trochu přes kopírák jedničky. Děj je ten stejný co minule. Skupinka teenageřů jede do Crystal lake, úžit si, zatrkat si apod. Postavy opět nezajímavý, ale dá se na ně líp dívat než v jedničce. Máme tady zabijáka. Tentokrát už je to konečně Jason! Jak jsem řekl, je to to samí co minule. Jasona nevidíme až na konci. Vidíme jen to stejný co v jedničce. Nohy a z prvního pohledu. Atmosféra je o něco lepší než v jedničce. Hudba super, líbí se mi. Na tenhle slasher se to náramně hodí. Film má nudné pasáže, to bez debat. Ale zachranuje to hudba, zabíjení, atmosféra, a velmi dobré finále, které je sice to samí co minule. Naháněčka ve tmě. Ale je to daleko působivější než minule. Jasonův pytel na hlavě mi příjde trochu směšný. Radši bych tu hokejovou masku. Každopádně dávám 3 hvězdy. Zajímá mě co bude v dalších dílech. Doufám v lepší slasher! ()

Tomes83

Mnohem lepší práce kamery oproti prvnímu dílu, přibylo na dramatičnosti, zlepšili se efekty jednotlivých vražd (chudák mladík na vozíčku) – to byla asi nejnáročnější scéna, ale ta nejpůsobivější byla, když bloncka mluvila a napodobovala Jasonovu mrtvou matku! Chudák zaostalý Jason tomu dokonce i na chvíli uvěřil... jinak ale nic zázračného! 60% ()

Yoshimitsu

V téhle době nebyl ještě Jason hokejový fanoušek a zvolil cestu vesnického pobudy, kde vyžral poslední cukroví od svojí milované matičky z prostěradla, poté si do něj udělal díry na oči a šup s ním na hlavu. Dávám 75% ()

Kubaso

Krystalicky čistej Jason! Úvodní scéna dává vzpomenout na Cravenův geniální první Vřískot. Nezapomenutelný je i lesní maraton obézního šerifa - málem jsem umřel. Závěrečná honička s Jasonem s pytlem přes hlavu a vidlemi je taky cool. Samozřejmě to není v žádným případě kvalitní film, ale o to nejde. Na Jasonovi si cením, že ze všech podobných sérií si dokázal udržet svoje "kvality" suverénně nejdéle. A tenhle díl je vážně super... ()

Brain-D

Druhý díl, ve kterém konečně uvidíme zabíjet Jasona :) Veme pytel na brambory a jde na to :D. Dobrá role toho staříka z městečka- sakra já mu to i věřil...a pěknej lesík. Atmosféra a vůbec celé dějství se od prvního o kapec zlepšilo 50% ()

Compadre

Jason nastupuje a s ničim se absolutně nesere..jen škoda toho pytle přes hlavu, ale i na to se dá zvyknout. Hlavní jsou přece vraždy a těch je tu požehnaně (tušim že to tady odsere dobrých deset mameluků) a navíc jedna lepší než druhá..plus jedna nahá koupající se buchta. Dobrá práce! ()

JohnSmith

Pokračování je o poznání slabší než první díl. Sice už vraždí Jason, ale chvílemi vypadá dosti nemotorně a jako by vypadl z parodie. Taky se hodně dlouho čeká než se vlastně začne něco dít. ()

Sany33

Dvojka je slabá. Vôbec sa nechytá na jednotku. Postráda tú celkovú atmosféru, kedy človek neznalý série ešte nevie kto má všetko na svedomí. Tu jednoducho od začiatku viete, že synček Jason žije a viete si presne predstaviť čo sa asi v nasledujúcich 80 minútach bude diať. Vyvražďovanie sa mi na druhej strane páčilo o čosi viac ako v prvej časti nakoľko išlo do masových extrémov. (teda mäsových...) Čo sa týka finále celého filmu bolo skoro úplne totožné s prvým dielom, čo mi teda až tak moc nevadilo pretože Jasona by som si veľmi rád pozrel ešte aj v ďalších častiach tak by bola škoda keby ho iba tak chladnokrvne zabila dvojica zdegenerovaných adolescentov .... ale ten jumpscare v poslednej sekunde filmu to už bolo trocha cez čiaru. Za mňa teda zlatý priemer a to iba preto, že autor nepriniesol absolútne nijakú inováciu a teda 35%. ()

lykan9

Vše pozitivní, co bylo v jedničce, si dvojka vzala a k tomu přidala mnohem lepší herecké výkony a sympatičtější hlavní hrdinku. Skoro by se dalo říct, že se rouhám, ale dvojka je u mě lepší než jednička a vše fungovalo jak má, i když se Jason ještě neukázal v plné parádě. ()

liuk

V podstatě remake prvního dílu odehrávající se ve vedlejším kempu, Crystal Lake byl "přejmenován" na Camp Blood a nikdo do jeho blízkosti nesmí, a tak si v lesích v jeho okolí může Jason užívat lesnatých scenérií a vraždění nechtěných návštěvníků kopím, medvědími pastmi atd. Film začíná v bytě Alice z prvního dílu, hranou opět Adrienne King, která se po tomto filmu musela vzdát herectví, protože jí nějaký maniak vyhrožoval poštou, že ji zabije, pokud s tím nesekne. :/ Souhlasila kvůli tomu jen s malou rolí, a tak to rychle schytá. Na tomto vedlejším táboře se koná jakési školení kempových vedoucích, a i když se před hlavním Jasonovým útokem většina rozouteče do hospod, tak kvůli velkému počtu camperů v první části filmu hlavní oběti poznáme ještě míň než v prvním díle. No nevadí, stejně o jejich charakter moc nejde. :) Ještě bych se rád zastavil nad kamerou, jen takový postřech. Při vraždách zcela jasně nesleduje oči Jasona, proti tomuto faktu je zde až příliš jasných indicií. Stejně ale když se tyhle "first-person" záběry objeví, divák si stále evokuje dojem, že to vrah je, i když ví že tomu tak v mnohých případech není. Druhý Pátek je také dost nekorektní, kdo si myslíte, že zemře dřív, jestli vůbec? Vozíčkář nebo roztomilý pejsek? :) ()