Pátek třináctého 2

• USA Friday the 13th Part 2 (více)

Jason Worhees - o kterém si všichni mysleli, že se utopil v Crystal Lake - se vrací s obrovským arsenálem zbraní a mstí se neznámým lidem, kteří táboří u jezera. A začíná hrůzostrašná podívaná! Pět let po masakru rozpoutaném v nově otevřeném prokletém táboře Křišťálové jezero šílenou Pamelou Voorhees, nesmyslně mstící nešťastné utonutí svého syna Jasona, je zprovozněn sousední tábor. Jenže Jason nezemřel a nezemřela ani žízeň jeho matky po pomstě na nové generaci táborových vedoucích a každém, kdo se motá kolem. Začíná další bouřlivá noc u Křišťálového jezera a s ní další hrůzná jatka. Pokračování úspěšného kempařského slasheru Seana S. Cunninghama debutujícího Steva Minera. (Magic Box)

Kosmik 1

Lepší než jednička, kde vraždila jeho máti, ale pořád čekám na tu masku. :-) S pytlem přes hlavu to pořád není ten pravý Jason, tak jak ho chci vidět. Super, že vzal do ruky mačetu, s kopím či vidlemi už mu to tolik nesedí, ale aspoň jde vidět, že vraždit umí opravdu se vším, co je zrovna po ruce, za to má velké plus. Hodnocení 60%. ()

Jaro.Krafcik

Na svoj vek dvojka priniesla už viac vrážd a hlavne Jasona s vrecom ktorý bol nápaditý. Celkovo mi druhý diel prišiel aj dosť napinavý, hlavne záverečná 30 minutovka mala dusnú atmosféru. A fakt stála za to. Ak by nejaká tá vražda prišla skôr hodnotenie by šlo hore. Ale aj tak hororová klasika ktorú jednoducho treba vidieť. 3* ()

pfa

[Pátek třináctého toť horor mého dětství. Na Pátku jsem vyrůstal a není důvodu ho nezahrnovat mezi moje oblíbené série klasických hororů-vyvražďovaček. Nejlepší, alespoň podle mě je z celkového pohledu díl druhý, do pátého dílu je to celkem v klasické Jasonově notě. Díl šestý pokládám v podstatě za jakýsi konec té dobré série Pátků třináctého, se starým dobrým zlobivým a prohnilým Jasonem. Sedmička a zvlášť osmička je prostě hrozná, devátý díl jsem (zatím) neviděl, no a Jason X je trochu o něčem jiném... K Pátku třináctého také patří neodmyslitelná výborná "poznávací" hudba a hororové zvuky, které nezaměnitelně podtrhují dobrou a dnes již klasickou hororovou atmosféru této série.] Pátek 13: Part 2 = [1O/1O] ()

Šakalík

Druhé pokračování legendárního Pátku třináctého je po všech stránkách lepší než jednička, a to hlavně teda díky přeobsazení hlavní hrdinky, protože Ginny je ve srovnání s její nemožnou předchůdkyní Alice skutečný poklad (Alice ve dvojce taky hraje – pozor SPOILER – ale jen proto, aby si s ní Jason rychle vyřídil účty :-)). Poprvé se na place objevuje ikona téhle série Jason, i když zatím jen s pytlem přes hlavu, takže na toho „pravého“ Jasona s maskou si ještě musíme počkat. Co se samotného děje týče, je to v podstatě opakování stejného formátu známého z jedničky, ale obecně se dá říct, že ty mordy mají větší šmrnc i nápad. Samozřejmě se to nevyhne mnohým klišé (nestartuje auto; vrah přesně ví, kam oběť uteče; těla po vraždě jen tak zmizí), ale to bych filmu, který spoluvytvářel celý žánr, asi ani nevyčítal. Osobně považuju až tento druhý díl za plnohodnotný počátek téhle hororové série, která bavila diváky po téměř celá osmdesátá léta. Ale to nejlepší je stále ještě před námi... ()

Circumscriptor

A zase ďalší film, ktorý vidieť je utrpenie. Vrchol braku je, keď nakrútia prepadák a ten má ešte pokračovanie! A hneď niekoľko! Piatok trinásteho (2) je dokonalý príklad. ()

Arkanoid

Dej pokračuje s final girl. Vidíme sprchu, ktorá nie je Hitchockova, fake ľakačky a nezmazanú hlúposť postavy. Inak je príbeh rovnaký, len s inou partiou postáv na rovnakom mieste. Soundtrack ostal rovnako kvalitný ako v originále. Gore scény fungujú, rovnako aj správne vybudovaná ľakačka, keď už je final girl jasné, o čo ide. Ocenenie najhlúpejšia scéna filmu vyhráva tá, kde sa final girl schová za auto, pričom jej spoza neho trčí hlava. Motorová píla je použitá, ale opäť to nie je Texas Chain Saw Massacre. Pokračovanie je rovnakej kvality, neohromí ničím špeciálnym, no o zábavu je aj teraz postarané. ()

sedm.1

Sérii Pátek 13. mám velmi rád, a to především díky ústřednímu řezníkovi Jasonu Voorheesovi, který mi připadá ze všech těch nejznámějších vraždících monster nejpůsobivější a nejvýraznější, nicméně právě druhý díl je upřímně vrcholná slabota, která mě vůbec nebavila a oproti prvnímu Pátku 13. se jedná o pořádný sešup, a to ze tří důvodů. Jednak obsazení je tu vážně tragické. Všichni účinkující herci na mě totiž působili jako odpudivý smažky z třetiřadého nejlacinějšího sleazy porna. Vesměs nesympatický ksichty, holky ohavný, kluci divný, prostě děs. Dále mě zklamalo zpracování, respektive přesněji řečeno, zobrazení samotného Jasona, ze kterého jsou po celou dobu vidět jen nohy! Jako vážně, jen nohy! Co to sakra mělo být? Ano, úplně na konci je tedy pak v záběru celý, ale jinak mi tento tah přijde fakt na palici. No a za třetí mě naštvalo zpracování veškerého Jasonovo vraždícího řádění, kdy je zde tedy v tom vybíjení jednotlivých postav sice vážně pilný, ale k naprosté většině mordů dojde buď úplně mimo kameru, a nebo v lepším případě jsou pak vidět až následky, ale po efektní, či trikové stránce je to též strašná mizérie. To že se tu pak postavy chovají jako totální imbecilové kritizovat nebudu, to k tomuto subžánru tak nějak patří, i když tady to párkrát už bylo fakt jako za hranicí, no a nefungovalo tu ani příliš napětí, jelikož se tu na tuto filmovou disciplínu tvůrci evidentně úplně vybodli. Jediné, co tak lze pochválit, je zachování slušné atmosféry a stylu Pátku 13., jinak jsem ale z dvojky opravdu zklamaný. ()

bari68

Nestáva sa to často,ale tento sequel k pôvodnému Friday the 13th bol o malý stupienok lepší .Ono Piatok Trinásteho ,,č.1,, nebol ničím kvalitným ani prelomovým filmom, takže zasa toľko radosti navyše nie je. Celú dobu dĺžky filmu som si pochvaloval nové režisérske nápady na lepší spád a dynamiku filmu.Tieto aspekty sa,ale pomaly vytrácali popri počúvaní totožnej hudby z jednotky a bohužiaľ aj pri konci filmu , ktorý bol totálnym xeroxom z prvého dielu. - 5/10 ()

bruceman7

Druhý díl se od prvního odlišuje...no vlastně se moc neodlišuje. Alespoň Jason se začíná rýsovat. Jinak nuda, jen posledních 10 minut je akčnějších, ikdyž úplný závěr je teda docela podivný. 5/10 ()

Han22

Ve druhém díle se na scéně konečně objevuje Jason, ale stále je to spíše takový rozjezd. Poté co zlikviduje jedinou přeživší z prvního dílu se vydává kosit táborníky ze sousedního tábora. Miner se ovšem snaží budovat atmosféru a tak se film pomalu rozjíždí a Jasona většinu filmu neuvidíme. A když už ano, tak to není žádný neporazitelný killer, spíše obyčejný chlápek s pytlem na hlavě (přežije ovšem mačetu do krku). I ty vraždy jsou takové obyčejné, spíše efektivní než efektní - jediné co stojí za to je mačeta v obličeji. Finální naháněčka má grády, ovšem zabíjí ji nepochopitelný konec SPOILER - Ginny a Paul přežijí, Jason má mačetu v krku, ale zničehonic se objeví v okně za Ginny. Střih, Ginny odváží sanitka, Paul nikde - WTF? KONEC SPOILERU. Za zmínku stojí opravdu nádherné holky, jinak čistý průměr. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Jasonova série mě nikdy moc nebrala, nicméně řekl jsem si, že ze studijních důvodů si to dám... Po dvojce mě ta chuť asi pomalu přešla. Začátek ještě trochu ujde, ale pak se to zvrtne v ultradementní béčkovou vybíjenou, postavy se chovají naprosto nesmyslně - hlavně ke konci - já osobně například naprosto miluju, když někdo, kdo prchá před zabijákem, zabijáka "zabije" čímž myslím - něčím ho praští, zastřelí apod. a okamžitě si oddechne, jakože cajk a můžem jít domů, a místo aby zabijáka jakkoliv zkontroloval a případně dorazil, nebo alespoň svázal, nechá zabijáka zabijákem a odchází naprosto v klidu z "místa činu" přičemž za chvíli - světe div se - ho překvapivě se znovu probudivší zabiják znovu napadne a většinou i zabije - uáááááááá. Kdo tohle proboha píše? Při těchto hloupých scénách, otvírá se mi mačeta v kapse - takže za jedna a to mám dnes dobrou náladu. ()

Loki_Six

"I don't wanna scare anyone, but I'm gonna give it to you straight about Jason. His body was never recovered from the lake after he drowned. And if you listen to the old-timers in town, they'll tell you he's still out there, some sort of demented creature, surviving in the wilderness, full grown by now... stalking... stealing what he needs, living off wild animals and vegetation. Some folks claim they've even seen him, right in this area. The girl that survived that night at Camp Blood, that... Friday The 13th? She claimed she saw him. She disappeared two months later... vanished. Blood was everywhere. No one knows what happened to her. Legend has it that Jason saw his mother beheaded that night. Then, he took his revenge, a revenge he continued to seek if anyone ever enters his wilderness again. And, by now, I guess you all know we're the first to return here. Five years... five long years he's been dorment. And he's hungry. Jason's out there... watching... always on the prowl for intruders... ready to kill... ready to devour... thirsty for young blood." ()

HiddenDragon

Pokracovani se nese ve stejnem duchu jako prvni dil, ani lepsi, ani horsi. Opet se podivame ke Crystal Lake, ale na jinem miste, Packanack Lodge. Tentokrat je to vylozene nazvano jako treninkovy kemp pro vedouci letnich taboru. Vrazdit deti by bylo i na 80. leta asi prilis hardcore :-D takze je tu jako feed do masokombinatu opet nekolik cca 20-letych. Opet je to misty trochu uondane, opet je tu ten fetis se spodnim pradlem a sexem obecne (holt cilovka jsou pocitam teenageri, i kdyz to je urcite Rkovej film :), ale uz nastupuje Jason osobne, protoze mamka je, jak vime, mrtva. Zatim je synacek v takove "rozpracovane" podobe. Je z toho uz zkratka citit, ze Jason je nejen seriovy, ale spis serialovy vrah. Zaver je vygradovany dobre, ale neni to tam cele uplne dobre rezijne zvladnuto. Uplny konec je totiz nelogicky. Az pri sledovani 3. dilu jsem pochopil, ze oni zavery delaji jako u jednicky...jakoby hl. hrdinovi preskocilo a cast toho, co divak vidi, se hrdinovi vlastne zda. Jenze v tehle dvojce neni jasne, kde ten "sen" zacina. Hodne skoda takhle zkazit zaver. ()

borec999

Dvojka je tempom pomalšia: pol hodina ako rozbeh bez vrážd je zrejme rekord série. Avšak poňatím, podobne ako 1ka a čiastočne ešte i 3ka, pomerne vážna a temná. Po technickej stránke profesionálnejšia natočená a pre tento krát mali herci pred natáčaním zrejme i kompletný scenár, takže ich výkony pôsobia o dosť lepšie. Inak je to typický slasher, ktorému sa Vreskot vysmieva a v ktorom sa prísne dodržujú nepísané pravidlá žánru (napr. sex rovná sa smrť), postavy sa nebránia a nechovajú sa úplne najlogickejšie (aj keď v porovnaní s jednotkou sa to mierne zlepšilo). Vraždy sa oproti jednotke naopak mierne zhoršili, ale zas aspoň to prvý krát masakruje Jason, i keď ešte bez svojej kultovej hokejovej masky. Záver (svätyňa) vcelku zaujímavý, baby pekné, stopáž tak akurát. V rámci žánru ľahký nadpriemer a v rámci série po 3ke druhý najlepší diel série. 60% ()