Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

Likan7

Film údajně vznikl na popud Curtis, protože chtěla udělat filmu na výročí vzniku prvního dílu poctu. Proč proboha? Celá tahle série je jedna velká nuda, a H20 (podle dabingu h2O :-) ) nedělá sérii přímo ostudu, ale není to žádná sláva. Když máte film o 83 minut, tak je strašný fail, když se něco začne dít až okolo 50. minuty stopáže. Do té doby sledujeme všechny možný známý béčkový herce, který si řeší svoje problémy a Michael vždycky jen někde projde. Naštěstí po tomhle maloměšťáckém dramatu se Myers trochu urve a zabije snad 5 lidí, aby si to v rádoby epic finále rozdal tváří v tvář sekeře Jamie Lee Curtis. Tragédie to není, ale pokud se Vám nelíbily první 2 filmy, tenhle sice přežijete, ale líbit se Vám nebude. Úsměvná je ale rolička pro mladýho Gordona-Levitta. ()

Psycho.R

Jamie Lee Curtis se pravidelně po dvaceti letech vrací, aby natočila pokračování kultovního Halloweenu a tak navrátila kvality této sérii. Myslel jsem si, že bude působit rušivě, když se vrátí hlavní postava, která byla od čtyřky údajně po smrti, ale jednoduché vysvětlení, že si změnila jméno a odstěhovala se co nejdál zní celkem logicky. A to i za předpokladu, že doma nechala svojí dceru (pravděpodobně měla pocit, že by s ní nebyla v bezpečí). Po předchozím Prokletí nebylo těžké natočit lepší film. Velkým tahounem je Laurie, která již není ta naivní final girl z prvních dílů. Když pak na konci ujede se sanitkou, protože ví, co se stane s "nákladem", jde o perfektní narušení žánrových klišé. S Carpenterovou atmosférou nemá H20 mnoho společného, ale rozhodně to není špatný film. ()

Nix

Jeden z mých nejoblíbenějších Mayersových dílů. Má to spád, Jamie prostě umí a pořád vypadá i k světu a Mayers má tady velice ucházející vraždy. Nemá to úplně hororový feeling, ale jako vyplnění příběhu to je super věc. Já se bavil. ()

GTS_PUNK

Siedmy film série Halloween so sebou prináša nielen návrat Jamie Lee Curtis v hlavnej úlohe, ale príbehovo ignoruje všetky diely po snímke Halloween II. Napriek tomu sa počin režiséra Stevea Minera z roku 1998 nijakým spôsobom nevymyká zo zaužívaného trendu tejto série, ktorá s každou ďalšou snímkou nachádza nové spôsoby, ako, bohužiaľ, vrátiť na scénu postavu najnudnejšieho vraha v histórii kinematografie - Michaela Myersa. Ten v tomto prípade opäť "poľuje" po svojej sestre (Jamie Lee Curtis), ktorá je po dvadsiatich rokoch riaditeľkou elitnej súkromnej školy v Kalifornii, kde sa prakticky celý dej odohráva. Príbehovo sa film ani v tomto prípade nijako nevymyká štandardom, aké nastavujú už predchádzajúce časti, čo znamená, že prakticky ide iba o slasher, pri ktorom nemôže divák očakávať hlbšie myšlienky či pointu. Dá sa povedať, že s každým ďalším dielom tejto "hororovej" série je ťažšie hodnotiť ich, pretože vo svojej podstate ide stále o ten istý film s tým rozdielom, že v ňom vždy vystupujú iní herci a že ponúka o zanedbateľný kúsok iný príbeh. Prakticky tak platí, že aj Minerovo dielo je kvalitatívne podpriemerným kúskom, ktorý divák sleduje skôr iba z akejsi zotrvačnosti. Nenadchne prakticky ničím a trochu zaujme snáď iba hereckým obsadením. Divák však od kvalitného filmu očakáva oveľa viac. V tomto prípade toho "viac" ale nedostáva. Je to však logické. Halloween H20: 20 Years Later totiž nie je kvalitným filmom v zmysle, že dosahuje aspoň priemerných kvalít v akejkoľvek oblasti. Ide iba o ďalšiu príbehovo repetitívnu snímku tej istej série, ktorá neprináša žiadne, respektíve iba minimálne zmeny. Divácka strata času, ktorý sa dá využiť omnoho lepšie a efektívnejšie. ()

lift666

Docela fajn film.Možná to bude i tím,že je z roku 1998-roku kdy bylo nejlepší období filmů.Konec byl úžasný,ale stejně...ani udeknutá hlava nic nezachrání. ()

Slidger

Co mi nejvíce vadilo, bylo to, že byl nesmrtelnej dokud mu neusekla hlavu. Vždyť ne neměl bejt nějakej zombík, kterejm se to dělává. No nic. Moc mě to zklamalo. ()

misar3

Srovnatelný s prvním a druhým dílem. Díly s Jamie Lee Curtis mají prostě své kouzlo a bez ní to není ten správný Halloween. ()

ardno5

Trošičku zprzněné vtípky a omílání starého pořád dokola, ale po předchozích pokračování (3,4,5,6) je to kvalitní pokračování kultovního Halloweenu a to i díky návratu Jamie. Zkrátka mě Michael baví.. Za mě 70% ()

Scraffy

Jamie Lee Curtis je späť! A dopadlo to teda celkom dobre. Síce to stále nemá na atmosférické prvé dva diely, ale stále to je priemerná blbinka, kde poteší mnoho vecí, ale celkovo to nijako neoslní. Škoda, chýba tu postava doktora Loomisa. Ale čo sa dá robiť. ()

G04T

Všechno perfektní až na masku, ze které by šel větší strach, kdyby neměla tak velké otvory na oči. ()

dobbin

Důstojná pomyslná tečka za celou sérií. Má poměrně krátkou stopáž, a tak se divák vlastně ani nestihne podívat na hodinky a napjatě sedí až do konce. Do konce, na kterém musí zamáčknout slzu dojetí nad grandiózním a ironickým vyvrcholením...Ách, kdyby to tak nějaké hovado neprznilo dalším dílem. ()

Cortesz

Snad jediné rovnocené pokračování kultovní jedničky a výborné dvojky. To co vzniklo před tímto snímkem nestojí za řeč a to co po tomhle už nestojí ani za zmínění. Snímek má výhodu v navrácení se Jamie Lee Curtis, docela solidnímu ději, vedlejších postav v podání známých xichtů tehdejších seriálů a především v atmosféře, kterou podtrhuje výborná stará známá hudba z předešlých částí. Série Haloween je pro mě trilogií a tohle je závěrečný díl, který sem byl ochoten vidět. Další pokračování nehodlám. ()

mark9th

Veľmi pekné oživenie legendy. Múdre rozhodnutie ignorovať predchádzajúce časti a pokračovať tam kde skončila famózna dvojka. Určite za to môžme vďačiť aj samotnej Curtis, ktorá tiež v comebacku ukázala prečo je jednou z ikon v hororovom žánri. Rrýchle budovanie tiesnivej atmosféry filmu nakoniec prospelo. Dej sa zbytočne nesnaží vysvetľovať udalosti, ale jednoducho v nich pokračuje. + skvelý výber hercov s Hartnettom v čele. ()