Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

subo.psycho

Túto filmovú sériu zbožňujem kôli maske M.Myersa a skvelej Jamie Lee Curtis. Myslím,že najlepšie novodobé pokračovanie tohto legendárneho hororu.Aj keď mi trošku vadilo,že sa to veľmi pomaličky dostávalo k tomu na čo asi každí čakal, čo si tento film zapol, vraždy M. Myersa prišli až v záverečnej polhodinke,ostatok bola len vata,ale celkom dobre pozerateľná :) ()

Toro8

Už pri prvom dieli mohli vedieť že to nebude ono...ale hold amíci su tvrdohlavý tak to skúšajú znovu a znovu... ()

balstar007

Pěkný děsivý horor z dobrými herci co se týče i skvělé herečky Jamie Lee Curtis. O hodně lepší film než předchozí Halloween 6. Skvělá hudba. Scénář výborný. Je vydět že Steve Miner se hodně snažil napravit Co zkazil Joe Chappelle. Steve Miner se snažil prostě vylepšit sérii Halloween. Mezi jeho další úspěšné krvavé horory z osmdesátých le pátří legendární Pátek třináctého 3- 3D (1982) a i samozdřejmě Pátek třináctého 2. (1981). Pro to dávám za režii a i za celý pěkný film 70%. ()

Dexies

V pořadí sedmý díl, ale pro mne teprve třetí díl série Halloween ... velmi důstojné navázání na první dva díly, kdy ostatní díly jsou ignorovány ... dobrá hudba, příběh, který se postupně rozvíjí, atmosféra houstnoucí jako dobře udělaný guláš ... Jamie Lee jako Laurie, prostě paráda, jen mohla mít dlouhé vlasy 😃... a drobná role Janet Leigh jen dokresluje atmosféru filmu ... ()

suts

Strašne ma otravuje ten vykradnutý Carpenterov brilantný nápad okolo Michaelovej nesmrteľnosti. Je to trápne. V prvom filme to pôsobilo brutálne zimomriavkovo. Neskutočne mrazivo a šokujúco, tu to šokojúce nie je. A vôbec celá ta vec okolo toho, ako ho obtĺkajú zo všetkých strán, stráca na intezite - každý úder, ktorý ten hajzel dostane, je vlastne úplne nepodstatný lebo v konečnom dôsledku mu to aj tak... neuškodí__Pomalý rozbeh, ale intezívny záver, posledná tretina je slušne nadupaná a vôbec nenudí. Prvé dve ukazujú len Laurininovho nezaujímavého syna a jej psychické rozpoloženie, z ktorého ťaží posledná tretina a síce to, čo je na filme najzaujímavejšie, Laurininu zúrivosť, sebavedomie a schopnosť postaviť sa Myearsovi face-to-face a nemilosrdne ho posielať k zemi... ale čo z toho, keď si nedajú pokoj s jedným z jeho top trademarkov a neustále ho recyklujú. Zostane zvláštna, horká, pachuť v ústach: pocit, že ten film ide proti sebe. ()

baronGrga

Dvacet let od prvního Halloweenu, po třech více či méně nepovedených pokračováních, přichází Halloween H20 a dokazuje, že nedostižnost Halloweenu (1978) nemusí nutně znamenat pitomý sequel. Za úspěchem H20 stojí jednak dějová návaznost na H2, kde to ještě hororově vřelo, jednak perfektní hudba a jednak - především - návrat Jamie Lee Curtis. Curtisová má charisma, ať už jako dvacetiletá Laurie Strode, nebo jako čtyřicetiletá Keri Tate. A pro H20 připravila několik neskutečně silných scén, kterým vévodí ta takzvaná sekerková, kdy konečně malá ségra nachází odvahu, požární sekeru a jde si ztichlým nočním kampusem pro Michaela. Na H20 potěší i to, že neobsahuje příliš vaty a přechází od jedné obsahově nadité scény k druhé, aniž by nudil, přestože o nečekaném vývoji se v H20 mluvit nedá. Dost chvalozpěvů, tenhle díl je zkrátka povedený a společně s H2 má na to sem tam dýchnout jedničce na zátylek. 80% ()

evelouch

Uspokojujici. Na 1. dil to sice nemelo, ale ..... no, proste, vazne luxusni horor, ktery uspokoji fandy halloweenu, ale i ty, kterym se tento slasher horor moc nezamlouval. Ja jsem spokojena, dostala jsem atmosferu, po ktere jsem touzila. ()

Rathe

Ne, že by to byl pro mě horor, ale rozhodně je to povedený díl s "malou Jamie" a se skvělou herečkou Jemie Lee Curtis. ()

tXtX

Najlepšia časť. Atmosferický slasher nadväzujúci na výborný Halloween 2, drzo ignorujúci celú (sračkovú) ságu. Rafinovane a múdro zvolený výber hercov (Hartnett toho času v najlepšej forme) so sympatickým cameom (nie len) hokejistu Gordona-Levitta v pred-titulkovej scéne, po ktorej následuje jeden z najvydarenejších úvodov do hororového filmu doteraz. Loomisov monológ doprevádzaný legendárnym motívom Johna Carpentera je dechberúci. Príjemná stopáž a ani sekundu nenudiaci scenár, (ktorý prekvapivo nepísal Kevin W., aj keď sa na filme podielal) odohrávajúc sa v lokáciach súkromnej strednej školy, ktorej šéfuje Jamie Lee a.k.a Laurie alias Keri. Špičkové vyvrcholenie a zároveň ukážkové zakončenie série vyšlo na 100%. Spolu s prvým Vreskotom, Fakultou a Tajomstvom minulého leta sa jedná o vrchol svojho žánru a zároveň o definíciu pojmu "tínedžerský horor". 100% ()

SidVicious

Asi jeden z nejhorších ze série atmosféra halloweenu se vytratila uplně ,postavy byli taky hrozné Laurie už dávno není taková jako v dílech 1 a 2,navíc tam chybí i Loomise což byla jediná postava která sérii držela,alespoň bylo ukončeno Michaelovo trápení ()

Duffman 97

Když přetrpíte dlouhý úvod,tak dostanete atmosférickou a krvavou podívanou.Jamie podává snad největší výkon a svoji depresi a paranoiu vyloženě předává na diváka.Pro mne důstojné ukončení původní série. ()

Korra

V devadesátých letech horory dost vyměkly. Všimli jste si? Méně mrtvých, a dokonce i nějaký ten humor. Naštěstí to nevadí. Jakmile se Jamie Lee Curtis chopí nože/sekery/pistole, a jde si zabít hoto hajzla, který jí připravil o rodinu a normální život, je to jízda. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Může se člověku stát něco tak strašné, že se z toho už nikdy úplně nevzpamatuje?" Jamie Lee Curtis musí zase jednou čelit svému bratrovi, své Nemesis v podání vysokého muže s bílou maskou přes obličej. Film jde ve stopách devadesátkových hororů jako Vřískot. Michael Myers se vrací k noži a jeho krvavé řádění se drží celkem při zemi, což je škoda. Nejlepší je závěr, kde Jamie Lee Curtis se sekyrou v ruce za doprovodu dříve zlověstného hudebního motivu, se s Myersem utká v boji jeden na jednoho. Jinak je to pokračování, které v konečném důsledku trochu nudí. - 60%. ()

Gabe

S jedničkou nejlepší díl série. Moment, kdy Laurie čapne požárnickou sekeru, uzavře areál a vydá se lovit Michaela je boží a přepisuje pravidla žánru. Stokrát lepší než věčně pištící a marně prchající teenage-maso na porážku ve většině slasherů kolem.. Královna vyrazila na lov skoncovat to jednou pro vždy. A u toho mělo také zůstat...... ()

Wiceman

Po otřesný šestce nám po třech letech přistála tahle verze Halloweenu, která se rozhodla (díky bohu) ignorovat vše, co jsme od dvojky dostali a tak se nám vrací Laurie Strode, která je teď v utajení se změněnou identitou ředitelka prestižní školy v Severní Kalifornii. Pominuli fakt přítomnosti Jamie Lee Curtis (byla, je a bude to vždy pro mě kočka :D ) je tenhle film strašně sympaticky obsazen. Od Joshe Hartnetta coby syna Laurie až po ochranku s literárními sklony Ronnieho v podání LL Cool J (jedinej černoch, co vše ve filmech přežije :D ) ,,Původní" theme se nám opět vrátil a není zas až tak dobově zprasen, jako tomu bylo v o tři roky starší šestce. I ta kamera se zklidnila a vše má hned lepší nádech hrůzy. Za mě určitě fajn počin co si mile rád pustím znovu a znovu. Od pěti hvězd to ale překvapivě sráží sám Michael Myers, kterej tady působí tak nějak ... goofy ... umí to i líp :D Pořád jsou to ale lepší 4* ()

Pudding

Goofy ahh házení předmětů na Michaela zřejmě nefunguje. Ale víte co funguje? To sem dozvíte ve filmu nejsem krysa abych Vám to řekl. Laurie je jedna z nejvíc badass final girls co existuje o tom žádná. A jsem jediný, který si myslel že Halloween H20 má něco společnýho s vodou? :D Začátek byl celkem zzzzz ale od prvního killu se to nezastavilo. Killy byly takové poněkud nudné ale co čekat na rok 98. ()