Halloween: H20

• USA Halloween H20: 20 Years Later (více)

Šílený psychopat Michael Myers se vrátil a s ním i kletba jeho rodiny. Svůj pověstný nůž obrátil znovu proti své sestře Laurie (Jamie Lee Curtis), pro niž se noční můra stává skutečností. Tentokrát však je na střet s vrahem připravena.  Horor Halloween: H20 je v pořadí sedmým dílem klasické série, kterou zahájil v roce 1978 režisér John Carpenter kultovním snímkem Halloween (u nás vyšel na videu pod názvem Předvečer svátku všech svatých). Pokračování režiséra Steva Minera se odehrává o dvacet let později (odtud šifra v názvu snímku). Na scénu se v něm vrací jak ďábelský vrah Michael Myers, tak jeho sestra Laurie Strodeová, která jako jediná přežila jeho řádění. Nyní žije pod změněným jménem, má sedmnáctiletého syna, ale stále ji pronásledují děsivé vidiny o Myersově návratu. Není tedy překvapena, když se tak opravdu stane. Po dávných zkušenostech s nezničitelným zabijákem je však na střetnutí s ním připravena a je odhodlána sprovodit ho tentokrát ze světa definitivně. (oficiální text distributora)

Lucasion

Od tohoto Halloweenu jsem si sliboval hodně. Jamie Lee Curtis se vrací a i tady to nemá zcela špatné hodnocení. Ovšem omyl je pravdou. Ani po dvaceti letech se série nikam neposunula. Stále je to jedno a to samé. Začínám myslet na to, že skutečně dobrý Halloween je pouze ten první (1978) a ten poslední (2018). Tohle je plný klišé, nezajímavých dialogů a než se skutečně začne něco dít, tak uběhne nekonečných padesát minut. Zatímco první díl uměl vytvořit skvělou atmosféru, tak tady se řeší pouze zmatená Laurie, která vidí Myersovu masku za každým rohem. Když ho pak skutečně potká, tak tomu sama nevěří. Finální potyčka měla zůstat takováhle, ale co jsme slyšel, tak v dalším díle to hodně znehodnotili. Uvidíme. Tenhle H20 mě moc nezaujal. Atmosféra hororu abych pohledal. (40 %) ()

ScarPoul

90 roky sú fajn. Síce nedbajú až tak na atmosféru ako pôvodné Halloweeny ale zase kladú dôraz na akciu a postavy. Tým sa dostávame trochu viac pod kožu. A v zásade je to aj relatívne krátke, takže tempo odsýpa a dobre sa na to pozerá. Hlavne finále je veľmi dobre spravené. Majkl už nie je taký pomalý trtko, čo kráča ako keby si nakadil do nohavíc a zároveň má svoj magický nôž, ktorým vie rozraziť dvere, mávať vo vzduchu tak, aby to vydávalo zvuk a ešte kinožiť mládež a všetkých kamošov svojej sestry. V rámci žánru žiadna sláva. V rámci série je to ale iné a pestrejšie. A Jamie so sekerou je cool. Ale v zásade je to stará známa odrhovačka, kedy je Majkl nesmrteľný a postavy zomierajú a ani nie nejako zaujímavo. Slashary fakt pre tú ich ťažkopádnosť nemusím. Solídne 3* ()

PROROK14

Tak toto bolo neco..Napínavý, krvavý, občas normálne strach naháňajúci halloween. Parádne pokračovanie a čo sa týka príbehu oveľa lepšie ako Zmrtvychvstanie. Ako sme tu mohli vidieť Mychael Myers má stále chuť zabíjať a nehodlá s tým prestať. Asi ho to upokojuje po náročnom dni v práci. Dajme tomu že je to jeho hobby. :-O ()

BoPo

Náhodná voľba vo videopožičovni. Netušil som nič o hororovej značke Halloween. Netušil som teda, že ide o siedmy film v poradí a že Michael Myers je hororová legenda. Jamie Lee Curtis bola pre mňa prostitútka zo Záměny (1983). Joseph Gordon-Levitt bol pre mňa mimozemšťan zo seriálu Takoví normální mimozemšťané. Josh Hartnett mal všetko ešte len pred sebou (Fakulta, Smrt panen, Černý jestřáb sestřelen, Nabít a zabít, 30 dní dlouhá noc). No a Michelle Williams? Tá bola vtedy a je aj stále nikto. Halloween: H20, vzhľadom na skutočnosť, že ide o 7. diel série, tak je určite najlepšou hororovou sedmičkou. Je už na Vás, ako veľmi si niečo také ceníte. ()

bouncer

Na tak pokročilý stupeň pokračování jde opravdu o dobrou zábavu, občas dýchne stará dobrá atmosféra, ale ve výsledku spíše průměr... ()

Dale

Ďalšie nedôstojné pokračovanie kultovej hororovej klasiky. Autori sa pokúšali zviezť na vlne teen vyvražďovačiek, ktorá bola práve v móde, ale ani to sa im nepodarilo (príliš veľa obetí si neužijeme). Veľmi nudný film, nezaujímavé postavy, ktoré sa správajú typicky hororovo trápne... Je to tak na pomedzí * a **, ešte že to tak rýchlo skončilo. ()

liquido26

Asi jsem od toho čekal něco víc. Částečný restart série a návrat Laurie byl sice skvělý nápad, ale moc se to nepovedlo. Po slibném začátku přichází dlouhý útlum a děj se opět rozbíhá až půl hodiny před koncem. Závěr má sice spád, ale nic zásadního nebo neočekávaného se nekoná. Citelně tu chybí silná postava doktora Loomise. Tři hvězdičky hlavně za dobrý nápad, jinak Halloween 4, který také přímo navazoval na první dva díly se mi líbil mnohem víc. ()

corpsy

Dva roky potom, čo VRESKOT opäť naštartoval divácky záujem o slasher, sa na plátna kín vrátil aj jeho najmilovanejší mäsiar. Bolo to nejako nevyhnutné, kruh sa uzavrel. Filmu prakticky niet čo vytknúť, berličky tam ale samozrejme sú. Je napínavý - ľakačky sú kvalitné - atmosféra sa dokonalo tiahne po celom filme a návrat Jamie Lee Curtis do svojej najslávnejšej role poteší hlavne nostalgikov. Odporúčam a hlavne kvôli famóznej, poslednej 5 hviezdičkovej, asi 20 minútovke. ()

sidzej

Jamie Lee Curtis je späť, radujme sa! Steve Miner je vcelku zručný slasherovský remeselník (natočil najlepšie diely série Piatku 13), a treba podotknúť, že po príšernej šestke túto sériu znovu postavil na nohy. Či už ide o vcelku "áčkové" herecké obsadenie, ignoráciu všetkých Halloweenov s výnimkou prvých dvoch častí, alebo v rámci žánru dobre fungujúca psychológia Lauriených hrôzostrašných spomienok z minulosti. Scéna keď Jamie Lee chytí do rúk sekeru je vážne skvelá, AVŠAK hlavný problém H20 je v tom že nedokáže s prvými dvoma dielmi uhrať fungujúcu trilógiu. A je to dané predovšetkým dobou, holt koniec 90.rokov sa s koncom 70.tych zrovnávať nedá a film tak po vizuálnej stránke pripomína viac Vreskot než pôvodný Carpenterov počin. Atmosféra takisto nie je taká hutná a temná ako za starých zimomriavkových čias, rád by som dal 4* z nostalgie ale akosi to nejde. V každom prípade sú to silné 3* a v rámci série 3. najlepší Halloween. ()

Astaroth12

Začalo to veľmi obstojne a dúfal som aby tato čast bola lepšia ako tie predošle.Herci zahrali svoje role z prehľadom,len Hartnett mi tu trocha prekážal.Už som myslel ze to v tejto sérii okrem prvých dvoch časti ani nepoviem ale bavil ma tam príbeh.Bol svieži,bez ťažkých primitivizmov a z veľmi slušnou atmosférou a k tomu prirátam každou minútou stupňujúce napätie.Tu aj hudba bola zas pôsobivá a dotvárala silnejšiu atmosféru a aj lakačky boli prijemne mrazivé.Bolo tu veľa náhod,ktoré boli až moc očividne ale nepokazilo mi to dobrý dojem z tohoto filmu.Vraždy mali konečne úroveň Majka Myersa lebo boli krute,drsne a rýchle. ()

spaceboyCZ

Konecne neco, co skvelym zpusobem kombinuje klasiku prvniho a druheho dilu a pridava trochu te "soucasnosti". Jamie se opet ukazuje v dobre forme, tomu sekunduje vyborny Josh Hartnett. Vrazdy maji opet tu spravnou "stavu", lekacky jsou taky na slusne urovni. Jsem opravdu velice rad za tenhle dil, ktery patri mezi me "zlate" kousky v moji filmotece. ()

Kryton

Dalo se to akorát to mělo po dvojce celé skončit. Takto to je jen o tom samém, ale jen jiní lidé. Jen at není žádny H30! ()

mis-ko

Utekať a skrývať sa 20 rokov pred vlastným psychopatickým bratom je viac než dosť dlho. Preto sa niet čo čudovať, že sa do toho nešťastná sestra oprie, aby už mala raz a navždy pokoj. A teraz by už mal byť definitívne koniec. ()

fannah

Můj nejoblíbenější Halloween. To že Steve Miner navázal na Halloween 2, je nejlepší věc kterou mohl udělat. Opravdu se mu to povedlo a tímhle filmem (by) skvěle uzavřel hororovou klasiku. Když jsem viděl hned na začátku Nancy Stephensovou, později v titulkách jsem slyšel hlas Donalda Pleasence, tak mě napadlo že Halloween je opravdu kultovní hororová klasika a že pro filmovou scénu strašně moc znamená. Co se týče H20, myslím že je to poslední studentská vyvražďovačka, ve které o něco jde a která má nějaký děj. Výborná Jamie Lee Curtis, dobrej Josh Hartnett. Překvapením bylo obsazení Janet Leigh (matky JLC). Za perfektní halloweenské hudební téma přepracované pro orchestr by měli páni Ottman a Beltrami dostat metál, protože je to vážně dobrý nápad. Rozhodně to bylo asi 5000x lepší než A. Howarth ve 2,4,5,6. díle. Dávám 4 hvězdičky za skvělé ukončení kultovního hororu. ()

Korbitch

Tak mám za sebou Curtisovskou sérii Halloweenu (1, 2, H20). Jednička byla mistrná práce největšího z největších, dvojka slušně zvládnutá, byť místy nedopečená, ale tohle...to je nudná břečka a kaše slintů. Trvá to skoro hodinu, než se něco vůbec stane, a vzhledem k tomu, že film má 85 minut, je to fakt špatně. Když to porovnám s prvním, a v některých momentech i s druhým dílem, neděsí to, nebaví to, jen si to tak líně plyne stopáží a někdy celkem slušně nudí. Michael je vyčpělej jak poloprázdnej půllitr piva, nehledě na to, že by mohl s přehledem aspirovat, za všechny díly, na nejlínějšího a nejpomalejšího maniaka v historii. Jason by z tohohle ratardka nadělal krmení pro ryby Crystal Lake. Byť jsem Carpenterův stoupenec, Halloween mě nikdy nijak moc nelákal. A věděl jsem proč. Oproti Pátkům třináctého je to prostě nuda. Jason je rychlý, brutální psychopat, vraždící své oběti opravdu, opravdu hodně způsoby. Je invenční a má smysl pro humor. Tenhle nylonovej panák s výrazem " na primě opakujou zase Odpadlíka" a rychlostí šnečího spermatu je schopen za celou dobu tak někoho uškrtit telefonní šňůrou nebo ho napíchnout a zvednout do vzduchu. Pátek třináctého tak zůstává zcela jasně nejlepší vyvražďovací sérií historie vůbec, byť opravdu dobré jsou jen 3 díly - 3, 4, 6 a obstojné 1 a 2. ()

Sandiego

Sice je dobře, že režisér chytře navázal na první dva díly, ale jejich kvality se mu podařit nedosáhlo. Chybí zde ta pravá atmosféra osmdesátých let, JL Curtisová se mi více líbila jako vyděšená oběť než mstitelka středního věku a zcela zde chyby pořádné lekačky a potoky krve. I tak se však filmu daří držet nad průměrem (hlavně při přihlédnutí k předchozím dílům série). ()