darm

Společně s šestkou nejslabší díl série, pokud tedy nepočítám trojku. Michael už je tu jen nesmrtelný stroj na zabíjení. Atmosféra nulová, napětí také žádné, jen samé vraždy, párkrát se sice leknete, ale je to slabé, moc slabé... Nějaký náznak příběhu by se našel, když je mezi Jamie a Michaelem telepatické pouto, ale je to docela nudné a divné. Opět je tu ovšem Donald Pleasence a kvůli němu se přikláním k 2*. ()

Wormboy

Vobec sa necudujem Mikeovi Myersovi, ze osadenstvo Haddonfieldu chcel postupne vyhladit. Prehliadka tak nesympatickych, otravnych a debilnych postav sa len tak nevidi a ja sam som ich mal chut do jedneho zakilovat. ()

pand

Tenhle díl jako trojka se celkem povedl. Malá dívka z který tvůrci mi připadaly že plánujou z ní udělat malou Jamie Lee Curtis. Vraždičky se celkem povedly . Vadila mi jenom smrt Rachel která mi připadala zbytečná. Donald Pleasence je borec v tomhle dílu byl zas vynikající a ta malá dívka celkem ušla. Jen mi vadil konec prostě už by si Michael zasloužil v klidu zemřít. ()

Juto

Vôbec to nedávalo zmysel. Prečo tam dávali telepatiou, celý príbeh to len pokazilo. Nie je to úplné zlé ,ale dojem na mňa to ani neurobilo. Nepáči sa mi scenár a celé to posúva do mysteriózneho príbehu . 4/10 ()

WolfR

Atmosféra odchází, napětí se vytrácí, Michael už není takový drsňák jak dřív, ta malá holčička, která je s ním spojena telepatií je otravná a Myersova nemesis - Dr. Loomis se zbláznil. Slabé 2 hvězdy. ()

3n3my

Najslabšie pokračovanie po nelogickej trojke, ktoré naznačuje, že táto séria začína mútiť vodu. Iba pár nových nápadov na oživenie (aj tie sú viac-menej nelogické) to nezachráni, pokrivkáva aj atmosféra - čiže päťka je už len priemer. ()

SeanLSD

Z nejakého mne neznámeho dôvodu je vraždiaci idiot v bielej maske taký populárny, že ho musia kriesiť znova a znova, a hoci sa ho zbaviť pokúšal aj sám jeho tvorca a napriek tomu, že svoju vražednú silu už predal neteri a mohol by spokojne odpočívať v pekle, diváci ho stade neprestávajú ťahať von na nekonečnú misiu vraždenia nevinných mladistvých, ktorí nič nechápu... podobne ako ja. Piaty (alebo štvrtý, ako to kto vníma) HALLOWEEN je slasherová tuctovka, v ktorej zvedavosť vzbudzuje aspoň neistota ohľadom toho, či chce Michael svoju neter zabiť - asi hej, keďže nevyužila príležitosť prebrať jeho kšeft - a identita tajomného cudzinca, čo sa tam celý čas motá. Kým štvorka mala peknú atmosféru, ale mizernú akciu (ktorú sa snažili zakryť najvyšším počtom obetí v sérií, hoci divák lačný krvi si žiadnu z nich nevychutnal a mnohé ani nevidel!), tu je to naopak - akcia je príjemne brutálna, popritom sa však ukazuje, že hoci sme stále v Haddonfielde, Halloween sa iba o rok neskoršie odohráva v lete - stromy sú nádherne zelené a po celý čas svieti slnko, dobre že nie aj v noci - to asi aby zmiatli Myersa. Ku koncu ako obvykle v tomto žánri pribúda nudy - a adrenalín zdvihne iba záver v Michaelovom dome - predovšetkým majstrovská sekvencia v šachte na bielizeň. Inak sa tu naplno ukazuje, aká je malá Harrisová výborná herečka, nesúc bremeno skoro celého filmu a scenáristické výmysly ohľadne telekinetického prepojenia s Myersom, ktoré sa napokon vytratia a nezískajú žiadny zmysel. ()

filmmovier

Nechápu tak malá hodnocení. Je to sice pátý díl a na první dvbě klasiky tento díl nemá, ovšem Návrat Michaela Myerse překonává ve velkém. Tento díl je podle mě jedním z nejlepších dílů celé série. Je tu více vražd a příběh je o dost lépe zpracovaný, hlavně těch několik prvních minut mi přišlo zajímavých. Nebál jsem se sice ani trochu, ale párkrát jsem byl i překvapen - vražda nůžkami nebo lopatou - a bavil jsem se skvěle. Opět to drží Donald Pleasance, který je pořád výborný. No a finále bylo výborné a příslib šestky je tak velmi zajímavý. Danielle Harris se od minulého dílu také v mnohém zlepšila. Tomotu dílu nemám co vytknout a čtyři hvězdy dávám jen k úctě k prvnímu dílu. 94%. ()

Avathar odpad!

„MODLIL SOM SA, ABY ZHOREL V PEKLE, ALE V HĹBKE DUŠE SOM VEDEL, ŽE HO PEKLO NEPRIJME.“ Že je Michael survival expert všetci vieme a potvrdzuje to aj v úvode piateho filmu. Rozstrieľaný na rešeto a pre istotu vyhodený do povetria... všetko márne, lebo nejaký starý pobláznený dedko ho predsa rád vylieči. Kristepane. Viete, ako to na mňa celé pôsobilo? Že Michael už konečne chcel zgegnuť, lebo videl do akých sračiek sa jeho séria rúti a tak svoju záchranu od aktívneho dôchodcu prijal zo značnou nechuťou. A zas sa znudeným krokom vydal vraždiť, pretože inému remeslu sa holt nestihol vyučiť. Táto odporná fraška nemala nikdy vzniknúť. Všetko je tak neskutočne trápne, až to bolí. Postavy sú absolútne neznesiteľné, primitívne a afektovane zahraté. Z Loomisa je úchylný psychopat, polícia je ešte neschopnejšia ako predtým, tínedžeri ešte tupší, Jamie sa prevrieska celým filmom a Michael je len jalový panák so začínajúcou stareckou demenciou, ktorý nevzbudzuje ani len ten najmenší rešpekt, nieto ešte strach. A keď už nemôže byť horšie, na scénu prídu keltské runy, telepatia, komická dvojka policajtov a plačúci Myers. Ach bože, za čo?! Pravda, ani predchádzajúce sequely nestáli za veľa, ale oproti tomuto sú to veľdiela. ()

BROKEN_

Po skvělé čtyřce jsem byl zvědavý co vymyslí tvůrci v pokračování. No, a musím říct, že jsem nevěřil vlastním očím. Začátek filmu navazuje tam kde čtyřka skončila. Proto si myslím, že začátek je to nejlepší na filmu. To je hodně špatný, když zbývá filmu ještě hodně času. Atmosféra je v tahu. Michaelovo slitování jsem vůbec nebral, byl jsem vytočený. Postavy se chovají strašně špatně. Jamie, která měla zajímavý zvrat v předešlém dílu, tak tady je to trochu jiný. Což jsem nechápal. To že je poutaná ke svému strýci - Michaelovi - ještě pochopím, ale to že celý film jenom brečí, tak to fakt né. Do půlky filmu ta malá nepromluví, ale po půlce filmu začne. WAT?! To nás chtěl režisér nasrat? No povedlo se mu to. Dr. Loomis je tady jediný, který se snaží něco dělat. A to je opravdu málo. Zabíjení je ve filmu taky špatný. Vůbec to nemá žádný efekt. Vždycky když Michael může někoho zabít, tak zjistíme že to není on, ale někdo kdo si dělá z dotyčného srandu. Achjo. Finále filmu sice láká na pokračování, bohužel se bojím že to bude ještě horší. : ( . Je to podprůměrný film. Velká škoda, protože to mělo potenciál, ale oni to takhle podělají. NO NIC. ()

Bobik9

Po trojce druhý nejslabší díl Halloweenu. Chtěl bych věřit, že se to od příštího dílu zlepší, ale vzhledem k tomu, že ani jeden z dosavadních pěti, co jsem viděl mě nijak řádně neoslovil...Nekvalita je dána především příšernými hereckými výkony. Příběh je sice tuctový a podobný všech ostatním vyvražďovacím hororům, nicméně kdyby se udělalo kvalitní obsazení, našel lepší režisér, tak se z toho dá vytřískat mnohem víc. ()

aseedi

Slabší čtyřka, ale jsem mile překvapený, teď už můžu v klidu říct, že jedinej díl, kterej stojí fakt úplně za nic, je následující šestka.... ()

lykan9

Tak tohle bylo opravdu přes čáru. Dokonce i zkušený herec jako Donald Pleasence přehrával takovou měrou, že jsem měl místy chuť film vypnout. Tím vůbec nejhorším je Danielle Harris, která hraje tak hrozně, že se divím, že její kariéra mohla dál pokračovat. Nevím jestli se její herecký výkon od natočení Halloweenu 4 zhoršil nebo jestli díky tomu, že v předchozím díle neměla tolik prostoru, tak jsem si toho nevšiml. A abych nezůstal jen u ní, tak ostatní herci nebyli o nic lepší. Ti byli tak hrozní, že jsem si přál, aby umřeli co nejdřív. Jen proto, že jsem viděl ještě o třídu horší trojku, tak tomuto dílu dám aspoň jednu hvězdu. Víc si rozhodně nezaslouží. ()

VanTom

Jelikož se Michael většinou schovává ve stinném "backgroundu", musíme věnovat pozornost pitomým otravným puberťákům, případně hysterickým záchvatům jeho malé neteře, jakýmsi způsobem s ním mentálně propojené. Zdržovaná, jednotvárná a naprosto neinvenční "strašící" slabota se mísí s tristním pohledem na vypelichaného sériového zabijáka, jak bez konceptu i beze smyslu (přitom vyloženě cíleně) nahání pár děcek, jež se znají s někým, kdo se kamarádí s potomkem toho, koho chtěl kdysi zabít. Schylovalo se i k nižšímu hodnocení, naštěstí finální střet s pološíleným dr. Loomisem ve starém Myersově domě přeci jen chytl náznak halloweenského "šmaku". ()

Ichabod

Zaplatpanbuh za to, ze alespon Michael kdyz uz nuda je fakt nesnesitelna zacne pronasledovat devitiletou holku skrz lesni skolku a to rovnou v aute :-D a nakonec po ni jde s nozem.. Ne, nejsem uchyl a nemam nic proti detem ale horory se toci proto aby lidi zaujaly a proberete se!!! JE TO ROK 1989!!! Vzdy jsem si myslel ze ty nejvetsi perverznosti se tocily v 70.-80. letech, takze me "naroky" jsou vyssi. ()

Guzo

V podstatě úroveň předchozího dílu, naštěstí už tady nejsou záběry, kdy "Michael čímkoli napíchne někoho a ten zůstane viset ve vzduchu". Líbilo se mi i navázání na čtyřku, ale konec byl celkem odstašující pro zhlédnutí dalších dílů.. ()

Dreadd

Dr. Loomis už z nahánění Michaela pomalu zešílel, přesto se však ani páté pokračování hororové série nevyrovná původnímu nízkorozpočtovému Carpenterovu Halloweenu. Z herců za zmínku stojí snad jen Danielle Harris, která se role malé Jamie zhostila velmi dobře. Scénář je spíše podprůměrný, chvílemi až absurdní, vůbec se celá série posouvá stále dál do nadpřirozena, kromě Myersovy nesmrtelnosti tu máme i telepatii. Jediným zajímavým prvkem bylo, když si Michael Myers poprvé před kamerou sundal masku. Ani nápaditost zabíjení se nijak neprojevila a zakomponování vtipných chvilek (zřejmě z nedostatku nápadů) v podobě dvou tupých policajtů bylo úplně scestné a zbytečné. Navíc se zde objevuje tajemná postava v černém, ze které však vidíme jenom boty a vůbec nevíme kdo to je a o co mu jde. ()

Kosmik 1

Po druhém shlédnutí jsem musel hodnocení malinko pozměnit. Nutno říct, že k lepšímu, ač se mi příliš nelíbil nápad telepatie mezi Jamie a strýčkem. Je ale dost věcí, které stojí za zmínku. Hodně vražd, solidní lekačky a především musím ocenit herecký projev malé Jamie. To, co předvedla při útěku šachtou, bylo na výbornou a pro mě zároveň nejlepší scéna celého filmu. Potom stojí za zmínku akorát stodola aneb Michael s vidlemi a kosou. :) Doktor Loomis už zde byl trochu na palici a spíše byl na obtíž. Z toho závěru mi ale hlava nebere. 55% ()