Černé Vánoce

• USA Black Christmas (více)

Studentka Reily (Imogen Poots) má po lehce traumatickém zážitku ze střetu s opačným pohlavím pifku na všechny chlapy a její spolubydlící na koleji ji v tom mohutně podporují, protože od čeho jiného jsou kámošky, že? Všechny se těší, jak si užijí vánoční svátky ve vyprázdněném univerzitním kampusu, z něhož většina studentů odjela strávit prodloužené volno s rodinami. I proto, že kvůli nevraživosti vůči opačnému pohlaví začalo být tohle sesterstvo dost nepopulární. Dokonalou idylu plnou sněhu a blikajících světel naruší série znepokojivých textových zpráv, která jim začne chodit na mobily. Následně jedna z nich zmizí a další zavraždí maskovaný útočník. Než si Reily a ostatní dívky uvědomí, že jim všem jde o život, ztratí jakoukoliv naději na únik. Mají jen dvě možnosti – pasivně čekat, než si smrt přijde i pro ně, nebo se postavit na odpor. Klíčová otázka zní, kdo proti nim vlastně stojí, a jestli můžou věřit některému z kluků, kteří jim přišli na pomoc. (CinemArt)

SOLOM.

Když jsem zaregistroval další film s názvem Black Chrismas, měl jsem obavy, aby to zase nedopadlo špatně, jako remake z roku (2006). Jsem totiž docela velkým fandou stejnojmenné klasiky z roku (1974), která dodnes patří mezi moje nejoblíbenější hororové filmy s vánoční tématikou. A tyto obavy se bohužel naplnily. Feministky a děvčata z hnutí Me Too asi budou chrochtat blahem, protože si nešlo nevšimnout oné „propagandy“ ve scénáři, jak všichni muži jsou špatní a jenom využívají či zneužívají ženy, ale to nebylo to jediné, co mi na tomto filmu vadilo.    Většina postav včetně hlavní hrdinky mi byly krajně nesympatické (jo pár holek tu bylo pěkných od pohledu, ale…) a z pohledu hororové fandy jsem se nedočkal ani uspokojující podívané v podobě dalšího alespoň průměrného slasheru, solidních mordů a atmosféry, kvůli kterým bych byl schopný ty blbosti okolo hodit za hlavu. Ač je tu mrtvých nakonec docela dost, většina vražd se odehraje mimo záběr kamery, nebo je v nejlepším utne rovnou střih a nám už jsou naaranžovány jen mrtvoly.    Když k tomu připočítám i onu nadpřirozenou vložku v podobě černé magie a odkazu zakladatele školy, musel jsem už jen kroutit hlavou. Nerad bych prozrazoval úplně všechno, ale i tohle mi přišlo dost padlé na hlavu. Za celou dobu se tu navíc objeví jen několik slušných záchvěvů atmosféry, která jakoby po většinu filmu jen vykukovala zpoza rohu. Úvodní mord a bitka o přežití v domě sesterstva patří asi k tomu nejlepšímu na celém filmu. Dívky možná ocení feministický text při tanečním a pěveckém vystoupení. Samotný závěr už byl jen poslední kapkou do digitálního ohně a já byl neskutečně rád, když se objevily závěrečné titulky. ()

ARI50

Katastrofální podívaná, příběh špatný až to málem zničilo celou atmosféru svátků. Herecky nevím kde na to chodí ale tohle byl bolestivý hnus, hrozný koukat do konce na tyhle výtvory. Zlaté staré černé vánoce, protože tohle je film na spálení. Atmosféra v prdeli, a záběry totálně mimo svět, a konec bojovnice Xeny se rozhodly zničit finále, odpad to olízalo. ()

Morholt odpad!

Ona by to byla sračka i s erkovým ratingem, ale člověk si pak mohl říct "aspoň něco". Dětská verze nenabízí vůbec nic. Jen bandu uvědomělých kravek, která se musí postavit bandě kluků nasáklých šovinistickou magií. A vzhledem k současným trendům je celkem jasné, jak to celé dopadne. Pokud by to bylo celé pojaté s humorem a nadsázkou, dalo by se to ještě přežít, ale režisérka to bere celé strašně vážně, což je v daném konceptu na palici. Imogen Poots na tom musí být asi bledě, když musí kývnout na podobné slátaniny. Pro mě absolutní odpad. ()

Astaroth12

Celkom som očakával, že sa to bude niesť v duchu Čiernych Vianoc z roku 1974. Ale mal som tušenie, že to bude celkom niekde inde a tak som sa s pozretím moc neponáhľal. No, ale teraz prišiel ten čas a už aj banujem, že som s tým filmom nečakal ešte dlhšie. Bola to neskutočná nuda, nič sa tu nedialo a aj keď dialo, všetko bolo mimo zaber alebo hlúpo zosnímané. Dialógy trhali uši, zábavne to nebolo, ale veru trápne to bolo skoro stále. Krv tu bola tiež len sporadicky a sceny čo boli v origináli, na to sa tu nehrá. Žiadne tajomno či atmosféra sa tiež nekonala. A ta pointa o čiernej mágii bola husto hlúpa. Ale raz som sa aj tak z chuti zasmial a to pri scéne, keď dievčenské komando vtrhlo do kultu panskej jazdy, to bolo z celej trapošiny to najzábavnejšie, len je otázne, či to režisér myslel vážne alebo sa to malo brat tak ako to cele na konci vystrelilo. Nezáživný kúsok, ktorý už vidieť druhýkrát naozaj nechcem. Slabé 2*. ()

Gorehound

No, ten film je možno úplne iný, ako sa podľa trailerov aj názvu, odkazujúcemu na slávny vianočný slasher zdá. Hrozne nerád by som potencionálnych divákov odradil, ale namiesto tradičného gore a vynaliezavých kills sa film sústreďuje na sympatickú hlavnú hrdinku, gotickú atmosféru starej školy, tajné spolky a vcelku pôsobivý vizuál("snehový anjel" hneď na začiatku, ale celkovo to nie je žiadna bieda), vydarené napätie(sčasti to JE aj slasher, takže o nejaké tie naháňačky a jumpscares neprídete) a celkom podarený, na dnešné pomery aj štipku originálny príbeh s troškou nadprirodzena. Prečo nie. Možno zasa pôjdem proti prúdu, ale ja som si film užil a rád si ho pozriem znovu. Trošku mi to pripomínalo tohtoročný " Nočné mory z temnôt", pointa apelovala na lásku k pulpovým hororikom, aspoň mne to tak pripadalo. A samozrejme, tvorcovia apelovali aj na vzťahy medzi mužmi a ženami, feminizmus, atď. Nevadilo mi to, nebolo to nijako otravné a krásnu zimnú, vianočnú atmosféru to nepokazilo. Osobne sa mi to páčilo, ale viem, že názory budú lietať hore a dole. Za mňa palec hore. ()

Derek

nie je to az tak strasne, ale mladezi pristupnost filmu jednoznacne uskodila ako i "nadprirodzeny" twist na konci... ()

Trevor

Najväčšou výhodou tohto filmu je že sme sa naňho rozhodli neísť do kina. Po úvodnom boji afroamerickej feministky proti bielemu patriarchátu a úspechu potom, ako bola socha bieleho chlapa na univerzite odstránená som o túto liberálnu sračku stratil akýkoľvek záujem, ale podarilo sa mi ho dopozerať keďže som si čas krátil na instagrame. Iba z dôvodu že odpad neudeľujem ako na bežiacom páse to má jednu hviezdičku, aj keď dôvod na ňu je tentokrát prozaický. Ušetrené eurá za vstupenku a občerstvenie a pekná vianočná pesnička. To bolo jediné v tomto filme, čo stálo zato. Ďalšie dobré komentáre ricci.s , Arsenal83 a Pajkenzi. ()

vegetol.mp odpad!

Jason Blum se musel naprosto zbláznit, že se rozhodl dát týhle woke sračce zelenou. Někdo by měl tomu vemenu, který to napsala a zrežírovala říct, že feministický cancy vám na 90 minut děje nevystačí. Jako nečekal jsem zázraky, ale tohle bylo fakt moc. Každých asi tak pět minut je divákovi do hlavy vtloukáno, že cancel culture a MeeToo jsou fajn a bílý chlapi jsou svině, co si zaslouží vyhubit. Jako jsou filmy dobrý a špatný a pak tyhle goebbelesovský sračky, ze kterých se člověku zvedá kufr. A ten PG 13 rating je k smíchu. ()

Miseet

Začátek filmu, který byl umístěn do kampusu amerických sester a bratrů, vypadal docela přiměřeně nadějně. Člověk by si pomyslel, že to bude nějaká vyvražďovačka zlobivých holek. Ovšem od druhé půlky to sklouzlo někam, kdo ví kam, do brutálního feminismu a omagicovaného bratrstva. Wtf? To jako vážně někoho napadlo? Nevím, co se dělo v hlavě tvůrce, POZOR tvůrkyně - Ženy sobě. ()

Eldrick

2. remake nedoceněné klasiky se jen přiživuje na jménu původního filmu, s kterým má kromě názvu společného velmi málo. Odehrává se sice také o Vánocích v domě dívčího spolku, ale místo obscénních telefonátů se tu posílají trapné zprávy přes aplikaci na mobilu a místo slasheru se z toho nakonec vyklube feministická MeToo agitka na téma utlačovaných a údajně znásilňovaných žen, co bojují proti bratrstvu černé magie, což je vyloženě flusanec do tváře tvůrců originálu a je ostuda, že taková vykalkulovaná sračka vůbec nese název BLACK CHRISTMAS. Od odpadu to zachraňuje křivozubá Imogen Poots (nechápu, že ji ještě agent neobjednal na rovnátka) a starý známý Cary Elwes v roli profesora. ()

Jigy odpad!

Feministická ultra srač**. Hlavní postavy byly příčetně nesympatické, děsně zahrané a trapné, až to bolí. A všemu vévodí příšerná Poots. ()

dubinak

Tohle říkám o filmu málokdy, protože je to neuctivé a každá snaha a realizace něčeho takového jako je celovečerní film si zaslouží ocenit. Black Christmas je ale opravdu ultimátní scénaristická sračka, která jenom měla dostatek prostředků na to udělat si fajnovou propagaci a následně šupajdit do kin, kam na sebe na Vánoce nalákala stovky teenagerů. Ono to sice má pohledný kabátek v čele s Imogen Poots z vysokoškolského prostředí a plno moderních feministických přesvědčení, ale to neomlouvá nic na tom, že je to předvídatelné jak prase a ve finále zjistíte, že jste už všechno viděli v traileru od A do Z. Tam nebyla snad ani minuta, kdy bych v sobě měla kousek zájmu nebo zvědavosti. Tohle bylo vánoční utrpení. Troufám si říct, že menší sranec byly Černé Vánoce z roku 2006. ()

URBAN

Poprvé v mém životě jsem chtěl odejít z kina. Opravdu dlouho jsem neviděl tak špatný film jako je tento. Je tu snad špatně všechno co jen může být. Skoro si ani nedokážu vzpomenout na žádné jméno z postav a příběh? On nějaký byl? Logiku ve filmech moc nehledám, ale toto jakoukoli logiku postrádalo. Nechápu jak toto mohlo vstoupit na plátna kin. (15.12.19/Cinema city) ()

oveckaoa

S původními Černými Vánoci to má společného snad jen Vánoce jinak si to jde celé svou cestou. Tak, že asi takhle existují desítky ženských kolejí (soudě podle toho, že tam ve filmu je průměr ženských zhruba 10 ku 1 chlapovi) a jedna chlapská. Jedna z těch ženských kolejí jelikož je opomíjená a navíc jednu z jejich členek kdysi znásilnil (nebo neznásilnil ve filmu se to ani nevyřeší) útočí slovně a urážkami na tu chlapskou ti si to nenechají líbit provedou rituál kde dostanou nadpřirozenou sílu (která jim je stejně k hovnu jelikož beztak chcípnou) a vydají se ty ženské zabíjet. Od začátku do konce je film silně feministický (aby taky ne točila ho ženská) a jediní čtyři hodní chlapi co zde vystupují jsou podpantoflák a opožděný blbeček bez názoru navíc černoch a dva policajti, kterým by přišlo vše normální i kdyby ta kolej hořela. Když nad tím člověk začne přemýšlet nedává to absolutně smysl (proč třeba umřela hned ta první nebo ta co hledala tu kočku co udělaly tak špatného?) scény nedávají smysl (ženskou škrtí vrah málem tam umře a o minutu později už je zdravá jako rybička? oznámení o útoku na kolej vyšetřuje 1 policista?) a ne nějaké gore rovnou zapomeňte (nejvíce ukáže vražda rampouchem). 40 procent a i to jsem možná hodný. ()

Pajkenzi

Ještě se mi nestalo že bych v kině chtěla odejít domů. Po prvních minutách filmu jsem chtěla utéct. Co to jako mělo být? Herci? Hudba? Krev? Nějaký strach? Lekačky? Ani kapka naděje že by tenhle film měl lepší hodnocení. Obrovské zklamání letošního konce roku. ()

VanTom

Slasher pro (silné&uvědomělé) holky, pardon, ženy? Proč ne, jenže bez nadhledu dozajista kohokoliv jiného kromě militantních feministek otráví. A já tady žádný smysl pro humor neviděl (jelikož zjevně ona cílovka nejsem), akorát misogynní/sexistickou tendenčnost, uječenou hloupost a podprůměrné žánrové řemeslo (gore v PG-13 samozřejmě též nula). ()

Jaro.Krafcik

14.Deň filmového adventného kalendára. Už iba 10 dní a mame tu najkrajšie sviatky v roku. Vôbec som neveril že tento film bude tak strašný ako ho opisujú známi a percentá. Nakoniec fakt bol. Pár vrážd. Také 2 hviezdičky sú objektívne. Možno aj to som dal priveľa. Ale keď už idu tie Vianoce. Treba urobiť kompromis. 2* ()

blackkocour odpad!

Bože, tohle je snad ten nejhorší přešlap, který jsem letos navštívil... uběhl jeden den od návštěvy kina na tomhle braku, a pořád si nedokážu vzpomenout, o čem to vůbec bylo. Parta vymaštěných píč, terorizujou a buzerujou panice, který hledali jen sladkej kumšt v kalhotkách mladých pann, a následně je ošukat. Už běžte do prdele s nějakou emancipací a feministickým MeToo, pro týnedžerské v podpaží chlupaté kundy, které se ztotožnují s hudbou Billy Ellish. Černé Vánoce, je to nejhorší a vůbec to nejdebilnější, co jsem vůbec mohl někdy vidět. Tolik nelogických a úplně bezmyšlenkovitých jednání, úplně nesympatické a uječené krávy, parta paniců s ohnotou předkožkou, ti by neměli mít vůbec přístup s veřejností. S originálem tohle nejde vůbec překonat. Tohle je jen silná parodie. Tohle je na mě už moc, cítím jak mi z toho roste kunda. Prosím, ať mě radši vojede Halina Pawlovská, než aby se někdo někdy dozvěděl, že jsem na tohle šel v premiéře. Nekoukejte na to, vůbec zapomeňte, že tohle existuje a běžte si radši pustit Babovřesky s Kameňákem, tohle už nikdo a nic nepřekoná.. ()

Kelly2502

Ani si nepamätám, kedy som dal naposledy filmu menej než dve hviezdy. Vyvražďovačka postavená na boji medzi mužmi a ženami (alebo ženami a mužmi, aby som náhodou nevyznel sexisticky?), kde každá mužská postava znásilňuje, neuznáva ženy, alebo je blbá...a aj ten jeden čo pôsobí normálne sa nechá ovládnuť mužskou sektou a zabudne na svoje hodnoty...ty pyčo___Hlavnou hrdinkou je samozrejme zničená holka, ktorej nikto neverí, že bola znásilnená, druhou je jej čierna kamoška, ktorá sa snaží silou mocou presadiť práva žien, farebných ľudí a LGBTQ. Jej hlavným cieľom je nechať prepustiť učiteľa, ktorý je podľa nej mizogýn...prečo? Pretože na histórii literatúry prednáša len o mužských autoroch. Do toho ich začnú zabíjať členovania nejakej školskej sekty a prečo? Pretože ženy sa musia vždy podrobiť mužom a nevyskakovať si. Are you fucking kidding me? Takúto pičovinu by som čakal od...vlastne nie, takúto pičovinu by som nečakal od nikoho a už vôbec nie od Bloomhousu. Srandovné je, že film bol natočený ženou pretože Bloomovi vyčítali, že jeho filmy točia len muži. O to parodickejšie je sledovať, že sa to stalo najhoršie hodnoteným a zároveň najmenej zárobkovým filmom štúdia_____len aby sme si to ujasnili. Nemám nič proti poukazovaniu na problémy našej spoločnosti, ani na zobrazovanie nepráv voči menšinám. Horror je zároveň k tomuto zámeru jedným z najlepších žánrov, ale nenávidím, keď je to takto polopatisticky vyjadrené. To je ako The Room a hlášky typu: 'If a lot of people loved it each other a world would be a better place to live'____stačí sa pozrieť na Get out, na Alienov, Top Gun, The Hunger alebo Near Dark. To sú filmy, ktoré poukazujú na podobné problémy a zobrazujú podobné typy silných ženských postáv zaujímavým spôsobom, ktorý prinúti diváka zamyslieť sa nad dôsledkami konania dnešnej spoločnosti a zároveň pobavia cieľové publikum. Tento film je len stupídna sračka, ktorú natočili kvôli nátlaku zo strany asi jediných ľudí, ktorý si tento film môžu užívať a to zamindrákovaných stokilových feministiek____Keby aspoň tie vraždy boli zábavné. Až na jeden dobrý scare tam nebolo nič, skôr to pôsobilo ako keby si to chceli tvorcovia čím skôr odbiť a zaškrtnúť si splnenie podmienok pre označenie filmu ako hororu a mohli sa vrátiť späť k feministickým sračkám. A áno....som biely privilegovaný heterosexuálny muž, ktorý rád čumí ženám na zadky. Ďakujem za pozornosť. ()

Han22 odpad!

Aktivistický metoo slasher a snad jedno z nejhorších zvěrstev co jsem kdy v hororech viděl. Proti tomu je dobrý horor i sračkoidní remake z roku 2006, dokonce i ty nekonečné nudné duchařiny, found footage za pár dolarů či arty maskované za horory. Tam se dá kritizovat jen mizerné řemeslo, scénář, herecké výkony, nuda. To jde samozřejmě i tady - teleportující se zabiják, laxní a neschopná policie a security, vraždy bez krve, mimo záběr či rychle střižené, aby nedejbože nikoho ve slasheru nevyděsila krev. I bez té nástavby by to stálo za prd, ale ona tu je. A tak tu máme aktivistické vysokoškolačky, které dosáhly odstranění bysty zakladatele (byl běloch a otrokář), chtějí vyhodit učitele literatury, protože učí klasiky což jsou většinou bílí muži, hážou všechny chlapy do stejného pytle jako sexistická násilnická prasata. Jediné kdo je vzat na milost je slabošský brejlatý Ind a podporující přítel. Když ten se jednou postaví a prohlásí, že všichni nejsou stejní, je vyhozen. A představte si ty aktivistky mají pravdu! Muži se tu opravdu spikli, dokonce s pomocí černé magie, chtějí udělat z žen poslušné otrokyně a co nejsou poslušné zabít. Posledních 20 minut jsem nevěřícně zíral a představoval si, kdyby to někdo natočil naopak. To by ho feministky ukřižovaly a kancelačně zkulturnily. Strašlivé svinstvo na úrovni komoušských propagandistických filmů z 50. let. ()