Po prvni projekci jsme hodnotil tremi hvezdickami, ale ted jsem to po delsi dobe videl v originale a naprosto jsem si to vychutnal. Scorsese je prebornik na mafianske filmy a kdyz obsadi sve "ovecky" De Nira a Pesciho - ktery za tohle dostal Oscara zaslouzene -, tak je to sazka na jistotu a vysledek na sebe nenechal dlouho cekat. Marty obsadil do hlavni role ne prilis znameho Raye Liottu, ktery mi zprvu dost vadil, ale potom jsem si zvykl. 8/10(8.12.2007)

Pravděpodobně nejlepší mafiánský film devadesátých let. Mafiáni mají všechny ingredience dokonalého filmu. Vynikající scénář, hudební doprovod, který je známý jako film sám a herecký výkon nezapomenutelných osob - obzvláště De Nira a Pesciho. Co se týče Liotty, jedná se o jeho životní roli. Scorsese udělal mafinský svět s takovou láskou, s jakou udělal Francis Ford Coppola svět Kmotra. Zatímco jeden si může pamatovat všechny dialogy Kmotra, druhý zase odvykládá jakoukoli pasáž z Mafiánů. Mezi takové lidi se řadím i já. Dokonalý film. Nejlepší film Martina Scorseseho. Go home and get your fucking shine box.(1.9.2005)

Pre mňa je jednoducho 'Scarface' neprekonateľný a stojím si za svojim aj naďalej. Je to všetko veľmi pekné, neohrané, dialógy, príbeh, réžia, úvodné vtiahnutie do príbehu postavyvšetko funguje ako má, no Scorseseho gangsterky majú predsa len o trošku pomalší spád ako pri De Palmovi. Čudujem sa však, že Loittovi neboli po jeho výkone ponúkané lepšie role. Ale L.Jackson vynikol =). To bolo na Oscara. 80%.(18.12.2006)

Jeden z vrcholů mafiánských filmů. Tahle gangsterka je totiž přesně tak krutá jako mafie ve skutečnosti, a tak to má být. Robert De Niro je pak hned po Al Pacinovi mým nejoblíbenějším mafiánem a v tomhle filmu to jen potvrzuje... Mimochodem absolutně nechápu, jak člověk jako Scorsese mohl po Zuřícím býkovi, Mafiánech a Casinu natočit takovej film jako Skrytá identita... a co hůř - jak mohla právě Skrytá identita získat Oscara? Protože pokud chcete vidět film o mafii, na DiCapria a spol. se vykašlete. Tenhle film má aspoň něco do sebe...(23.7.2007)

"Jsem mafián. Žiju si na úrovni, lidi ze mě mají respekt, pokud se chovám k rodině příkladně, jsem oceněn veškerými privilégii. Prachy vládnou světem a já jich mám dost. Poldové jsou také jen lidé a za mírný poplatek mi dají pokoj. Občas nějaký ten mord, vloupačka či krádež, výslech...rodinná oslava. Ne vždy byl a ne vždy bude můj příběh stále takto přímočaře snadný a příjemně stereotypní. Rodiče, zejména otec, nenesli příliš dobře, že se stýkám s bandou taliánů a nechodím do školy. Mě to ale bavilo a navíc jsem si vydělal více, než kdokoli v naší čtvrti. Už jako teenager jsem vzbuzoval v lidech respekt. Vážili si mě jako filmové hvězdy, díky čemuž jsem mohl využívat všemožných neplacených výhod. Měl jsem však jednu smůlu, já s Jimmym jsme byli irové. Nikoho nezajímalo, že jsem z druhé půlky ital, členem rodiny jsem být nemohl. Po letech vraždění a nejrůznějších trestných činech Tommyho konečně vzali do rodiny. Jenže tehdy se to začalo všechno srát. Bylo mi důrazně řečeno, že drogy jsou zlo a nestojí to za to. Já byl však nenasytný a radu nebral vážně. Brzy na to však doplatím." Asi takto by se dal charakterizovat tento skvěle natočený film, omluvte mi ten román. A proč 4*? Fakt nevím, ale něco tomu přecejen chybělo. 25 let!...80%(4.3.2014)

• - Studio původně na film reagovalo negativně kvůli silnému násilí a sprostému jazyku. (GreatestFan)

• - Ve filmu v roce 1955 Joe Pesci hraje Tommyho v pubertálním věku, přitom Tommyho postava je založena na životě skutečného gangstera, který se narodil v roce 1950. (GreatestFan)

• - Přibližně v 45. minutě filmu je napravo v záběru vidět kameraman. (GreatestFan)