Jeden ze 100 filmů, které musíte vidět, než umřete. Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších životopisných filmů - 100 Greatest Biography Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Dobrý, ale pro mne ne tak silný snímek o americké mafii, jako byla Coppolova série Kmotra, nebo Leoneho Tenkrát v Americe. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=ynCjlwFP-vk(18.3.2009)

Jeden z nejoblíbenějších filmů. Dokonalé Scorseseho dílo a další člen do mafiánského krimi podsvětí (po KMOTROVI druhý nejlepší mafiánský Cosa Nostra veledílo). Takových filmů s knižní předlohy si velmi vážím a jsem ohromen tak dokonalého vytvoření (mistr Scorsese) a přesun na stříbrné plátno v tak dobrém světle. Vůni knihy nechám stranou a přejdu na herecké výkony představitelů, například vrcholné herecké trio: Ray Liotta - "asi" nejlepší role ve své kariéře. Robert De Niro - dokonalost, bez chybičky jako vždycky, nekompromisní postavení a Joe Pesci: "démon" - zahrál bravurně (zasloužený Oscar) na svou malou postavu je d'ábelský a nejrespektovanější postava na kterou nikdy nezapomenete. Goodfellas patří mezi elitu v tomhle žánru. Klenot, stylovka, majstrštyk a vrchol Scorseseho tvorby. Závěrečné titulky, které budete těžko rozdýchávat. "Budeš ho muset někam odklidit, nebo zahrabat kyselina mi došla".(26.9.2011)

Jeden z vrcholů mafiánských filmů. Tahle gangsterka je totiž přesně tak krutá jako mafie ve skutečnosti, a tak to má být. Robert De Niro je pak hned po Al Pacinovi mým nejoblíbenějším mafiánem a v tomhle filmu to jen potvrzuje... Mimochodem absolutně nechápu, jak člověk jako Scorsese mohl po Zuřícím býkovi, Mafiánech a Casinu natočit takovej film jako Skrytá identita... a co hůř - jak mohla právě Skrytá identita získat Oscara? Protože pokud chcete vidět film o mafii, na DiCapria a spol. se vykašlete. Tenhle film má aspoň něco do sebe...(23.7.2007)

Po prvni projekci jsme hodnotil tremi hvezdickami, ale ted jsem to po delsi dobe videl v originale a naprosto jsem si to vychutnal. Scorsese je prebornik na mafianske filmy a kdyz obsadi sve "ovecky" De Nira a Pesciho - ktery za tohle dostal Oscara zaslouzene -, tak je to sazka na jistotu a vysledek na sebe nenechal dlouho cekat. Marty obsadil do hlavni role ne prilis znameho Raye Liottu, ktery mi zprvu dost vadil, ale potom jsem si zvykl. 8/10(8.12.2007)

Martin Scorsese ve své nejlepší formě představuje dokonalý mafiánský majstrštyk. Ray Liotta a Joe Pesci podávají své životní výkony; a také R.De Niro si zde sáhne na jeden z vrcholů své bohaté kariéry. Zbožňuji filmy ve kterých si ústřední postava vezme hlavní slovo a svým (často úmyslně ironicky nadsazeným) komentářem dokáže diváka vtáhnout do světa, který je pro normálního člověka buď příliš vzdáleným, nebo těžko pochopitelným; nicméně ve většině případů velmi atraktivním. "Mafiáni" právě takovým filmem jsou, a to od A do Ž.(13.8.2004)