Snímek Goodfellas je poctivě natočeným životním příběhem mafiána Henryho Hilla. Vykreslený do nejmenších detailů bez nijakých přikrášlení! Drsné, kruté, nelítostné, úchvatné, vrchol mafiánského žánru od mistra Martyho! Fakt, že se jedná o příběh o skutečném mafiánovi, snímek v mých očích posouvá ještě o stupínek výše! Hned úvodní scéna s ( polo) mrtvolou v kufru auta mě dostala a patřičně naladila na správnou notu,abych si následně po celou dobu filmu až do úplného závěru užíval každičkou minutu snímku, každičký záběr! Parádně propracovaný scénář do nejmenších detailů od Nicholase Pileggiho, mistrná kamera, výborný střih,nádherná hudba, to vše pod režijní taktovkou mistra Martyho ( který se spoluúčastnil i na scénáři). Toto vše ještě navíc umocněno excelentními hereckými výkony. Již tradičně vynikajícího Roberta De Nira, ale zde ještě lepšího J. Pesciho! Pro Raye Liottu ( stejně tak i pro Lorraine Bracco ) se jedná bez debat o životní výkony. To vše dělá z tohoto snímku společně s Coppolovým kmotrem vrchol v mafián. žánru! Jasná záležitost do mé top 10! Díky Marty!(4.1.2007)

Mafiánský život je to, co by si chtěl každý užívat až do chvíle, než se promění v odečitatelnou účetní položku. Pak by s ním svůj nudný život již měnil málokdo. Nicméně mne mafiánské pozlátko nikdy moc nelákalo a ani na příběhu ústředního gangsterského tria jsem nic tak úžasného nespatřil. Ono je taky těžké být napnutý, když jsem nikomu z "hrdinů" nic dobrého nepřál a kdyby je přejel parní válec, tak bych titulky přivítal klidně o půl hodinu dřív. To nevypovídá nic o mém náhledu na Scorseseho filmařské umění, ale pouze o touze tvůrců dělat z odpadu společnosti její výkvět a mé výhrady k jejich počínání.(3.12.2015)

Jestliže Kmotr představoval výpověď o životě vznešených mafiánských bosů ve vší eleganci, pak Mafiáni vypráví o drsných gangsta z ulice, kteří se chtějí mít jak prasata v žitě, neberou si servítky a nezdráhají se někomu rozkopat držku za jakýkoli méně podařený vtípek. Po třetím zhlédnutí žasnu ještě víc než kdy dříve nad tím, jak elegantní a půvabné je Scorsese vyprávění. Jeho režie je jako malování obrazu - ladně prohání štětec po plátně, přičemž diváku se před očima rýsuje epická freska - dokonalý mistrovský celek, v němž má každá věta a každý detail své místo. Pro mě osobně je právě tento způsob vyprávění nejlepším argumentem, proč mám filmy mnohem raději než knihy. 10/10(1.9.2008)

Krásná záležitost, kterou natočil "Bůh" Martin Scorsese. Perfektní herecké obsazení, kterému vládnou Robert De Niro , Joe Pesci a v životní roli Ray Liotta. Scéna vstupu do Copacabany je opravdu dokonalost sama o sobě. Scorsese ve své nejlepší formě, ale stále před vrcholem mafiánských filmů, kterým pro mě prostě je více Casino než Mafiáni. Možná je to pro mě lepším obsazením, kterému kraluje De Niro a malé nesympatie k Rayu Liottovi, možná to je prostě jen těmi kostkami, které v casinu látají po stolech...(6.8.2005)

Monumentální freska. Mistrovské dílo, které nás přinutí, abychom na mafiánský svět nahlíželi z ptačí perspektivy, abychom se zbavili veškerého morálního zaujetí a přijímali předkládané pouze a jenom tak, jak je nám mistr Scorsese servíruje. Zdánlivé pedantství, puntičkářství a až patologické vyžívání se v detailech nám umožňuje jenom a jenom se kochat v dalších a dalších přívalech řečí, událostí, postav, vztahů, ale v neposlední řadě též zdánlivě podružných předmětů, což je nejlépe vidět na plných stolech a desítkách odrůd všeho možného koření, těstovin, pokrmů i nápojů. Samotný příběh je pojat spíše náčrtově a více než zběžně, že si někdo může stěžovat, že tu o nic nejde (S jedním takovým kacířem jsem film dokonce sledoval). Když si však uvědomíme, že byl film natočen podle skutečné události, musíme pouze složit hold nesmírné autentičnosti, nezaujatosti a dokonce neobvyklému druhu humoru, jež se tu prolínají a spoluutvářejí kompaktní a mistrovské dílo, kterému se všichni herci úplně podřídili, aby jim to však bylo jen ku prospěchu. Co by byl Ray Liotta bez tohoto filmu? Opravdové hvězdy jsou bezeporu Niro s Pescim, který tu vytvořil navýsost přesvědčivého, živelného gangstra, kvůli kterému su musím stále znova ptát: To že je ten trumbera ze Sám doma? Robert De Niro pak jako kdyby ve filmu trochu odpočíval s snad se i schovával, čímž právě dodal své postavě punc naprosté věrohodnosti. Jestli bych měl něco vytknout, tak snad jen, že Scorsese přeci jen poněkud zanedbal starost o Nirovo stárnutí, což je zvlášť markantní ve srovnání s jeho Zuřícím býkem.(19.12.2004)

• - Majitel Bamboo Lounge Sonny Bunz (Tony Darrow) pracoval ve skutečném Bamboo Lounge, kam skutečný Henry Hill chodíval. (GreatestFan)

• - Ray Liotta byl obsazen poté, co ho Martin Scorsese viděl ve filmu Hřiště snů (1989). (GreatestFan)

• - Film byl inspirací pro vytvoření české videohry "Mafia: The City of Lost Heaven" (2002). (FilipK)