Protože jsem viděl Casino první, tak výtky na opakování jsou trochu nefér. I proto si Mafiáni udrží pět hvězd, i když s odřenýma ušima. Tahle gangsterka mě ale zase dostala. Nevím, jak to ten Scorsese dělá. Baví mě vypravěči, baví mě skvělí herci a baví mě to skoro tři hodiny v kuse. 4 a 1/2 hvězdy.(13.3.2010)

Hmm...no co říct, společně s Casinem jednoznačně nejlepší mafiánská gangsterka, kterým nesahají po kotníky ani takové skvělé filmy jako Neúplatní, Scareface, Krycí jméno Donnie Brasco, Tenkrát v Americe, Carlitova cesta či Kmotři! Scorsese je v tomto ohledu bezkonkurenční!...Ještě bych vzpomenul geniální písničkový soundtrack!(4.2.2006)

Mafiáni sa s rodinnou ságou klanu Corleonových porovnávať nedajú, to je holý fakt!!! Scorsesovi sa síce podarilo pár vážnych scén, pri ktorých sa mierne zvýšil srdečný tep, no celkový dojem z filmu je viac menej priemerný. Pre mňa bol prvý part filmu málo dynamický a vlastne absolutne nezáživný, na druhú polovičku sa už ako tak dalo pozerať. Keď už niekto videl Krsného otca, porovnáva, aj keby nechcel a v mojich očiach táto drsná krviprelievačka veľmi zaostáva, hlavne kvôli prvej časti filmu.(25.8.2006)

Scorseseho veledílo o mafiánech z trochu jiného pohledu než jaký známe například z Kmotra. Tady nejde o špičku mafie, ale o prosté nádeníky, pro které je to práce jako každá jiná. Dokonalé herecké výkony či nezapomenutelné dialogy jsou jen špičkou ledovce tohoto do nejmenších detailů vybroušeného diamantu.(24.8.2007)

Goodfellas je gangsterka poňatá tak trochu s komediálnym podtónom a ja sa bohužiaľ nedokážem rozhodnúť, či mi sedí skôr tento štýl alebo seriózna hra pána Coppolu, ala Kmotr. Má to svojskú a veľmi výraznú atmosféru, uznávam, z časti ale absentuje napätie. Má to grády, no miestami snímok zabieha do maximálne nepotrebných končín, ktoré si mohol Scorsese odpustiť. Vďaka skvelému De Nirovi a famóznemu Pescimu však dokážem bez mihnutia oka menšie zádrhely odpustiť. Slušná porcia, i keď podľa očakávaní mala padnúť aj piata hviezda.(24.6.2011)

• - Ve filmu v roce 1955 Joe Pesci hraje Tommyho v pubertálním věku, přitom Tommyho postava je založena na životě skutečného gangstera, který se narodil v roce 1950. (GreatestFan)

• - Frank Vincent chtěl původně hrát Paulieho Cicera, kterého hrál Paul Sorvino. (GreatestFan)

• - Karenina (Lorraine Bracco) a Henryho (Ray Liotta) obhajuje skutečný právník, který obhajoval skutečné manželé Hillovi. Jmenoval se Edward McDonald. (GreatestFan)