Krásná záležitost, kterou natočil "Bůh" Martin Scorsese. Perfektní herecké obsazení, kterému vládnou Robert De Niro , Joe Pesci a v životní roli Ray Liotta. Scéna vstupu do Copacabany je opravdu dokonalost sama o sobě. Scorsese ve své nejlepší formě, ale stále před vrcholem mafiánských filmů, kterým pro mě prostě je více Casino než Mafiáni. Možná je to pro mě lepším obsazením, kterému kraluje De Niro a malé nesympatie k Rayu Liottovi, možná to je prostě jen těmi kostkami, které v casinu látají po stolech...(6.8.2005)

Scénář: Nicholas Pileggi, Martin Scorsese .. Vrchol mafiánského žánru a majstrštyk boha Martin Scorsese!! Nadupaný snímek, který se může směle "rovnat" s dalšími žánrovými skvosty jako Tenkrát v Americe či Kmotr I. Jenže, Mafiány psal sám život Henry Hilla a to jim dodává onu reálnou uvěřitelnost příběhu. Když jsem si to kdysi pouštěl poprvé, vůbec jsem nevěděl, co to je a kdo to natočil. Bylo deštivé odpoledne a já si pustil nic neříkající placku Goodfellas... Co následovalo se nedá jen tak popsat!! Jen dodám, že hned první úvodní scéna s autem mě uhranula, uchvátila, přikovala do křesla a všestranné nadšení mě neopustilo do konce filmu. Námět napsal doslova sám život a do kvalitního scénáře jej převedl Nicholas Pileggi a na brilantní podívanou povýšil spoluautor scénáře a famózní režisér Martin Scorsese (nepochopím, že Marty právě zde nedostal Oscar!? Odvádí zde svůj vrcholný výkon). K tomu spousty vizuálních vychytávek a bezchybný střih. Vše dokonale podtrhují výtečné herecké výkony ústředního tria, u kterého je těžké určit, zda je lepší Robert De Niro, Joe Pesci nebo Ray Liotta. Úchvatné lidské drama budiž důkazem dennodenní krutosti, povýšenosti a vychcanosti několika správňáků. Drsné, kruté, nelítostné a krvavé (prostě reálné) ztvárnění jejich na povrch obyčejného ba přímo rodinně spořádaného světa, o kterém si někteří lidé myslí, že tu není. Bohužel je. Svět mafie tu pořád je! .. Z určitého (nejen filmařského) pohledu to nejlepší, co jsem měl tu čest dosud vidět!!! 100% A+ kvalita. "As far back as I can remember, I've always wanted to be a gangster." -- Henry Hill, Brooklyn, N.Y. 1955.(11.4.2005)

Tak jsem konecne videl i tento film o mafianech a musim rict, ze me fakt dostal. Scorsese proste umi a tohle se radi mezi nejlepsi mafiansky filmy. I kdyz je to opet o mafianech, tak je to neco jineho nez Kmotr nebo Tenkrat v Americe. Z mafianu tady nejsou udelany takovy nepremozitelny machri jako v Kmotrovi a ani to nema takovou vypravu jako Tenkrat v Americe, ale presto to je vynikajici. Hlavni tri hrdinove jsou fakt vyborni (i kdyz vlastne nejsou mafiani, ale jen "podnikatele"). Liotta je perfektni a je to nejspis jeho nejlepsi role, Joe Pesci je spravnej magor a ma vyborny forky (a Oskara si fakt zaslouzil) a De Niro je slusnej drsnak a v tomhle filmu se mi fakt hodne libil. Ale i ostatni herci nijak nezaostavaj a hrajou taky vyborne. Za zminku stoji jeste vyborny Paul Sorvino, kteremu role skvele sedla. Jediny co tu je jako v dalsich mafianskejch filmech je to, ze vse zacina detstvim, pak obdobim nejvetsi "slavy" a konci to podrazama, drogama, vezenim a vrazdama. Ale to uz k mafianskejm filmum asi patri. Vic se mi libila prvni polovina filmu, kdy je vse takove bezstarostne, nic neni problem ("Tys ho zabil" "Dosla mi kyselina, zahrab ho." "Ok pohoda.") a hezky svizne dej odsejpa. Pak nastupuje zaverecna hodina, kdy uz po vsech de policie, gangstri se zabiji navzajem (vrazdy sou hodne dobre a hodne brutalni) a uz to neni tak vesely (zatimco prvni pulka je narvana forkama, tady nejsou skoro zadne), ale docela depresivni, ale presto vyborne. A navic to je vsechno podle skutecnejch udalosti. Jeden z nejlepsich filmu Scorseseho, jen skoda, ze za nej nedostal oskara.(13.7.2005)

Americký režisér Martin Scorsese má už dlhý čas môj obdiv a rešpekt. Hlavne kvôli jeho skvelým filmom z prostredia organizovaného zločinu. Mojim najobľúbenejším snímkom, pod ktorým je podpísaný tento profesionál, je práve "Goodfellas". Dokonale natočený film, výborne vyrozprávaný príbeh. Trojicu hlavných hrdinov som si doslova zamiloval. Herny Hill, James Jimmy Conway a Tommy DeVito sú tí najlepší, najdrsnejší a najcharizmatickejší filmoví "Mafiáni". *****(18.4.2011)

Scorseseho pohled do života jednoho mafiána, který paradoxně nikdy mafiánem nebyl. Velmi zajímavě pojatý styl vyprávění z pohledu hlavního hrdiny zachycuje jeho pohnutky a motivy jeho jednání. Zpočátku s ním symaptizujete, ale postupně se stává čím dál odpornějším. Ray Liotta podává výborný výkon a je dost nezvyk vidět ho v hlavní roli. De Nirovi mafiáni výborně sedí. Určitě jeden z nejlepších Scorseseho filmů.(6.8.2005)

• - Pracovní název byl Chytrák, v originále Wiseguy. (GreatestFan)

• - Pieseň, ktorú spieva Morrie Henrymu pri stretnutí v bare, v druhej polovici filmu („Oh Henry boy, the pipes, the pipes are calling.“), je narážkou na známu írsku pieseň „Danny Boy“. (RigorMortis)

• - První natočená scéna byla Morrieho (Chuck Low) reklama na paruky. (GreatestFan)