Šéf místní policie Martin Brody společně s policistou Hendricksenem na pláži objeví hlavu a část ženského trupu. Lékař je přesvědčen, že žena byla napadena žralokem. Brody si uvědomuje nebezpečí a chce nechat zavřít pláže, což se ovšem nelíbí starostovi. Městečko, zcela závislé na krátké turistické sezóně, si podle něj nemůže dovolit takový luxus. O pár dní později se další obětí stane šestiletý chlapec. Přestože starosta stále odmítá vydat zákaz koupání, zpráva pomalu prosakuje na veřejnost. Do pátrání se zapojí nejen policie a ichtyolog Matt Hooper, ale také desítky amatérských lovců, kteří se do městečka sjeli pod vidinou odměny, kterou za dopadení žraloka nabídla matka zabitého chlapce. Teprve když je přímo před očima stovek turistů v mělké zátoce napaden další muž, je starosta přinucen přiznat vážnost situace a pod nátlakem Brodyho najmout profesionálního lovce Quinta. Společně s ním se na moře vydává i Hooper a přes svůj strach z moře i Brody. Když se jim konečně podaří žraloka přilákat, jsou šokováni jeho velikostí? (TV Nova)

vofo

Geniální. Jednoduše geniální. V jednoduchosti je síla a té Spielberg využil jak nejlépe mohl. Ústřední motiv, parádní režie a neukázání "monstra" až do konce filmu. ()

jessic

Viděno v dětství a byl to jeden z nejděsivějších a nejpopulárnějších hororů. Znovushlédnutí se zdaleka vyhnu. Trochu mám ze Spielberga pocit, že tady neplatí klasika nezestárne. Není to špatné, tak na jedno skouknutí v době vzniku. ()

wick

Je to samozřejmě kult a 27letý Spielberg již jako dokonalý režisér, ale přeci jen, proč sakra vyjeli na staré kocábce, když měl Hopper představu, co jdu lovit a mohli mít k dispozici loď moderní, větší a kovovou? ()

bmx6

To je bez debat výborný film.Jako malý jsem z toho nemohl ani usnout.Bohužel další díly - to už je tragédie. ()

unclejack

Nastupuje Williamsova preslávená znelka a voda sa fabí dočervena! Musím sa priznať, že k Jaws som pristupoval skepticky. Na jednej strane som si bol vedomý že ich natočil najlepší režisér za posledné tri desaťročia, na strane druhej sa mi už nudili rekreanti, obrovskí hladní žraloci a odtrhnuté kusy tiel vznášajúce sa vo vode. Po zhliadnutí však bolo úplne jasné, prečo sa Spielberg stal cez noc senzáciou a prečo jeho Jaws boli taký strašný hit. Takže - prirodzení herci, žiadne stereotypy. Vtipný a hutný scenár správne gradujúci napätie. Profesionálna réžia, akoby od nejakého barda s dvadsaťročnými skúsenosťami. Jaws sú jednoducho jeden z tých legendárnych filmov, ktoré sa oplatí vidieť a človek nemusí nutne po ich dopozeraní uvažovať nad všetkými interpretáciami diela. Oddychovka a spolu s Jurským parkom asi najlepšie využitie voľného večera so značkou Spielberg ak nechcete premýšľať nad nekompromisným Schindlerovým zoznamom. ()

linger

Dalsi z kategorie "100 hororov, ktore musite vidiet, nez umriete" ,ku ktoremu som sa dostala. Pre tentokrat som milo prekvapena. Jedine, co tomu chyba k dokonalosti, je mozno kratsia stopaz, aby sa divak nezacal nudit pri hluchych miestach - hluche pre mna bolo napriklad chystanie vypravy na lov monstra. Inak potesi krvavost, akcnost, napatie, hudba, sceny na lodi, postava stareho morskeho vlka, velky biely zralok so zubiskami, co seka ludi napoly ako jednohubky. A koniec je priam idylicky, plavba na breh s prezivsim kamaratom, pomedzi zralocie vnutornosti :) ()

LeePriest

Pamatuji si, jak jsem se díval na tento film pozdě večer u babičky na venkově. Byla tam a ticho, do kterého občas jen zaštěkal pes. Hudba se stupňovala, když v tom se náhle v okně zjevila hlava utonulého. Málem jsem dostal infarkt! Škoda slabších pokračování tohoto místy šíleného filmu. Hlavně atmosféra a občas hudba opravdu šílený. ()

mrsin

Moc dobře si vzpomínám, jak moc jsem byl po prvním zhlédnutí Čelistí podělanej. Na dobu, ve které film vznikl, je zpracován úžasně. 80 % ()

tucnakova

Tak tohle filmo-šílení jsem taky nepochopila .... Jeden amatér za druhym : starosta, policajt, vědátor, šílenej rybář, žralok, režisér, odborníci fakto-poradci, plus celý zbytek party - a zvlášť bych vypíchla ještě hudbotvůrce ( honička za barelem = zběsile/rádostná jízda na saních v Mrazíkovi = gratuluji). No potěš ! ()

Nerdvana

Nemám ten film příliš ráda. Ačkoliv se nezapře notná dávka kvalitní filmařiny, není to můj šálek čaje a jeho dopad na celosvětovou žraločí populaci je katastrofální, protože jsou lidé moc blbí na to aby rozlišili fakta a fikci. ()

Kristik

Najlepší adventure-horror (ak taký žáner vôbec existuje) aký môže byť. Asi žiadny film nespôsobil takú fóbiu z niečoho ako spravili Čeľuste z plávania. Síce ma dneska už samotné pozeranie nedesí ako prvýkrát, ale to vôbec neberie zážitok, keďže je tu dobrodružná stránka filmu, ktorá ma baví ešte viac. Posledných 45 minút je asi najzábavnejšia a najdobrodružnejšia trištvrte hodinka filmu dodnes. Najletnejší snímok všetkých čias. ()

kacer4

Keby mám hneď po tomto filme vkročiť do mora, tak by som bol asi zas*aný až za ušami. Atmosféra filmu neopakovateľná. ()

petr.al

Tutu tutu tutu tutu tutu tutu tudududuuuuu..... Sevřené ,,Čelisti", nohy v pěst, srdce tepe ve zvýšeném rytmu. Vaše fantazie pracuje na plné obrátky. Všudypřítomný strach z neviděného. Neblahá předtucha. Chlamst!! Je po Vás. Steven Spielberg udělal ze své nefunkční mechanické paryby přednost a John Williams svou hudbou přisypal trochu více soli do Vašich otevřených rozkousaných ran. ()

Kozlowski8

Právě se rozbíhající sezónu v rekreačním městě Amity naruší útok žraloka. Zástupci města se snaží neštěstí udržet pod pokličkou. Když však žralok zabiják udeří opakovaně, vyplouvají na moře šéf policie Brody společně ze zoologem Hooperem a místním lovcem Quintem, aby vraždící bestii zlikvidovali... Dnes již klasický snímek Stevena Spielberga, na polovinu 70. let skvěle vizuálně zpracovaný, s výborně vyladěnou atmosférou a nezapomenutelnou hudbou. Především druhá polovina filmu, kdy probíhá samotný lov, diváka velice vtáhne. Ani po letech film nevyčpěl a nevybledl a zůstal jasně nejlepším v žánru z podobnou tématikou. 90%. ()

punco

Neskutočne nadčasový snímok od majstra, ktorý zakladá na hutnej atmosfére viac ako na samotnom žralokovi. Až sa nechce veriť že už to má toľko rokov. Pre mňa čo mám panický strach z týchto tvorov fantastický film. Dnešné digitálne žraloky nestoja vobec za zmienku v porovnaní s klasikou. ()

ioope

Steven Spielberg se opravdu snažil a stálo to za to. Upřímně, nic proti tomuto filmu nemám, jen mi trochu, jakožto nadšenci do žraloků, vadí úplná podstata, že žralok napadá lidi. V přírodě se to stává málokdy... ()

PatrikP4

Steven natočil skvělý film ne nadarmo má 90% filmu v červeném... První svého druhu které už následují jen příšerné filmy o žralocích... Nikomu se už nic podobného nepodaří natočit... ()

tybro

Film, který možná patří mezi klasiku. Mě zkrátka tenhle kousek až tak moc nic neříká. Abych to až tak nehanil, ano, nějaké napětí se tam najde, spíš to bude ale tou klasickou znělkou. Daleko víc mě zaujaly ty konspirace, o natočení ufo (zhruba okolo hodiny a půl). Ano objevili se i spekulace že šlo o asteroid. ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

16.01.2019

Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna