Šéf místní policie Martin Brody společně s policistou Hendricksenem na pláži objeví hlavu a část ženského trupu. Lékař je přesvědčen, že žena byla napadena žralokem. Brody si uvědomuje nebezpečí a chce nechat zavřít pláže, což se ovšem nelíbí starostovi. Městečko, zcela závislé na krátké turistické sezóně, si podle něj nemůže dovolit takový luxus. O pár dní později se další obětí stane šestiletý chlapec. Přestože starosta stále odmítá vydat zákaz koupání, zpráva pomalu prosakuje na veřejnost. Do pátrání se zapojí nejen policie a ichtyolog Matt Hooper, ale také desítky amatérských lovců, kteří se do městečka sjeli pod vidinou odměny, kterou za dopadení žraloka nabídla matka zabitého chlapce. Teprve když je přímo před očima stovek turistů v mělké zátoce napaden další muž, je starosta přinucen přiznat vážnost situace a pod nátlakem Brodyho najmout profesionálního lovce Quinta. Společně s ním se na moře vydává i Hooper a přes svůj strach z moře i Brody. Když se jim konečně podaří žraloka přilákat, jsou šokováni jeho velikostí? (TV Nova)

Dement

S odstupem času pořád vynikající film, nabitý hutnou atmosférou a strhující hudbou. Model žraloka dnes možná působí trochu komicky, ale napínavý ten film je, o tom není pochyb. Klasika.. ()

Lindushka

Nie je to zlý film, síce som sa pri ňom vôbec nebála (asi preto že nebývam pri mori :) ), ale je napínavý a na svoju dobu dobre natočený. Ale keď ten žralok zožerie toho chlapa dobre že nie s celou loďou, to je na mňa trochu moc, to už sa smejem :) ()

jesus666

Klasika žraločieho hororu! Myslím, že keby mali žraloky televízor, tiež by sa báli. V porovnaní s dneškom, mi prídu niektoré triky málo realistické, ale to maximálne preváži celková atmosféra (hudba maestra Williamsa). Kto by povedal, že sláčiky dokážu vytvoriť takú strašidelnú atmosféru... ()

Judas

První a jeden z nejlepších "animal" hororů. U moře si vždy vzpomenu na tento film a nemusím příliš hlubokou vodu. Spielberga vůbec nemusím, ale čtyři jeho filmy se mi líbily a tento je jeden z nich. ()

mala_kea

Nemyslím si, že dílo bylo tak skvělé, ikdyž ho natočil Steven. Považuji ho za průměrně, až podprůměrné, které se dneska vidí všude ()

JanKukulín

Jeden z těch nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Dodnes se při koupání v moři ve větší hloubce ohlížím po pověstné žraločí ploutvi. Škoda, že na tento vynikající snímek dosud žádný nenavázal ()

Faila

Nevím čím, nejspíš režií, kamerou, hudbou, výpravou, hereckými výkony, bla bla bla, prostě tím vším, čím režisér při vytváření filmu může disponovat, tím vším na mě Čelisti nesmírně zapůsobily a dost razantně mi ovlivnily život. Když pominu fakt, že kvůli tomuhle snímku jsem se přes rok bála vykoupat někde jinde než ve vaně (a upřímně, i tam jsem se kolikrát cítila dost nesvá) a k moři od té doby odmítám jezdit, protože už jenom při jeho představě mi v hlavě začne znít jedna z pro mě nejúchvatnějších filmových melodií, whatever, tenhle snímek je pro mě jeden z nejpůsobivějších thrillerů - přičemž hlavní zabiják patří jednoznačně k těm nejvíc charismatickým. ()

Fawkes

Originální film. Doteď se bojím vstoupit do moře když jsem na dovolené. Steven Spielberg je úžasný režisér, ale další díly už vznikat neměly. (86%) ()

Heroine

Hohoho, totální klasika! Je to staré, ale dobré. Jakožto fanynka hororu, jsem měla tu čest vidět alespoň sto různých plagiátů, napodobenin, nebo alespoň inspirovaných filmů. Myslím si, že i když jsou dnes již Čelisti skutečně zastaralý film, dal tím Steven ostatním filmařům zcela nový obzor, a prostor pro novou dimenzi filmů. Ze kterých navíc ještě žádný tu původní předlohu nepřekonal, zatím všichni maximálně citují. ()

Hapretor

Poprvé sem to viděl jako malý capart. Dva týdny sem nevlez do vany. Ta hudba? Ten žralok? Excelentní. Však časem vyprchává. ()

MickeyStuma

Fenomenální snímek, který je svojí výjimečností stále nepřekonaný a který je do dnes inspirací a stále >vykrádán<. Steven Spielberg si s natáčením dal ohromnou práci a neponechal nic náhodě. Jedinou minutou netlačí na pilu, všemu nechává volný přirozený průběh a tím získal překvapující reálnost. A vhodně zvolený soundtrack již vše jenom podtrhuje. Trochu to připomíná tvorbu Alfreda Hitchcocka, který jako první tímto stylem budoval atmosféru vyvolávající v divákovi strach. Spielberg k tomu přidal nějakou tu lekačku a vznikl fenomén. Po uvedení filmu v kinech mělo skutečně spousta lidí strach vlézt do moře. Ocenění je zasloužené a budiž tento snímek stále inspirací. ()

BeranSon

Steven Spielberg stvořil opět nekompromisní hit 70. roků. Jeden z filmů, který ho vznesl na vrchol jsou právě Jaws. Film nezná sebemenší zaváhání a když se divák vžije do toho strachu hlavních představitelů, tak potom to žere NON-STOP. Herci nedávají do filmu všechno a někde hodně klesají herecké výkony, za to strhávám 1 bod z 10. Ten druhý - hudba, perfektně zvládnutá hudba s přibližovacím pohledem kvalitní kamery je legendární, ale nelíbí se mi že do některých váždně děsivých momentů je vložena naprosto nevkusná, jásavá hudba. Vždy jsem choval averzi k "zvířecím" hororům, ale k čelistem ne! -8/10- ()

GOREGASM

Doživotní uhranutí a jeden z prvních filmů, který mě nadchl pro kinematografii. Jako děcko jsem logicky neřešil, že Jaws natočil Mr. Spielberg a nezatížen fakty jsem jen spontánně a organicky hltal nervy drásající atmosféru a mistrně vygradovaný souboj tří mužů s děsivou tváří přírody. Mnoho faktů, které jsem za následujících cca dvacet let o filmu načerpal, jen každou následující projekci umocnilo v zážitek, který se nikdy neomrzí. Řemeslo všech zúčastněných je totiž tím nejlepším, co kdy bylo na plátně promítnuto. 100% ()

Raziel_cz

"You're gonna need a bigger boat." Jedna z největších kinematografických legend není tak strašná pecka, jak se všichni tváří, a viním za to jedinou věc – hudbu. Ústřední motiv je kulervoucí, ale ty rozjuchané melodie při pronásledování žraloka by se nehodily ani jako podkres vtipů Indiana Jonese. Nicméně i tak jde o skvělou man vs. nature záležitost. Možná ne tak napínavou jako Na ostří nože, ale pořád skvělou. Roy Scheider, Robert Shaw a Richard Dreyfuss jsou neskutečně charismatická trojice a náčelník Brody postava napsaná s patřičným citem, aby se s ní divák dokázal ztotožnit: snaží se dělat svoji práci, ale nadřízení mu hází klacky pod nohy, neví nic o žralocích a lodích, má strach z vody a je špatný střelec. Paráda. Jenom prostě nesouhlasím s tím neotřesitelným statusem. ()

Ombak▼Penari

Velmi pomalu stárnoucí snímek. Jak se poklidná hladina moře, která zrcadlí odlesky horkého slunce, stává náhle bezútěšnou pustinou, kde není nic, co by člověka dokázalo ochránit a žádná loď není dost velká pro pocit bezpečí. Stále dokonale zábavné, na rozdíl od všech pokračování. ()

Rathalos

Najlepsi animal horor vsetkych cias,Steven Spielberg je macher a genius a hudba je unikatna,tie dalsie pokracovania uz smeruju smerom nadol...:-) ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

Čelisti se 23. ledna vrátí na velké plátno

16.01.2019

Kultovní Čelisti se 23. ledna vrátí na jediný den na velké filmové plátno. Díky projektu Symphonic Cinema se uskuteční projekce tohoto oscarového filmu Stevena Spielberga za doprovodu živé hudby… (více)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (více)

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna