Boxer Rocky Balboa si užívá bohatství, které jako mistr světa získal. Bojuje pouze proti snadným protivníkům. Pak je ale vyzván arogantním Clubberem Langem. Rocky výzvu přijímá, aby ještě jednou dokázal, že je jen jeden mistr. Jenže se stane nečekané: Lang vyhraje a stane se novým mistrem. V Rockyho už nikdo nevěří, kromě jednoho člověka: někdejšího mistra světa Apollo Creeda. A právě on se pokusí povzbudit Rockyho bojovného ducha a dostat jej zpět do vrcholné formy… (TV Prima)

RichardLev

Je to dobrá sranda. Hulk Hogan je týpek a Mr. T taky válí. Šablona je strašně moc podobná dvojce, ale jako celek mi to přijde o trochu lepší. Rocky trénuje trošku jinak, s někým jiným a hlavně zápasí s novým protivníkem - možná proto mi to přijde zajímavější, než dvojka. A Sly se tady hlavně nechová jako blbeček z ulice a je trošku rozumnější - což je plus. Kouzlo z jedničky už absolutně zmizelo v předchozím filmu, takže tady jsem ho ani nečekal. No a Eye of the Tiger je taková třešnička na dortu. ()

provitamin

Rockyho súperom v treťom dieli je zdatný borec - Clubber Lang. Pozor, nejde o žiadneho dísdžokeja. Pri pohľade do jeho tváre je jasné, že dokončil maximálne 3 triedy základky a aj to len kvôli protekcii a kvôli tomu že sa ho súdružky báli nechať prepadnúť. Avšak potom čo sa stal riaditeľom školy Rockyho ocino a Clubber Lang vyletel zo školy, začal pečlivo sledovať každý Rockyho zápas v telke, aby sa aspoň takto pomstil Rockyho tatovi a aby mohol dať jeho synovi do držky. Avšak Rocky je šibal a poctivo behá na pláži s Apollom a pláve v bazéne celé dĺžky v nádeji že ho pozvú na casting seriálu Pobrežná hliadka. Žiaľ po telefonáte s Hasselhoffom príde dramatický moment a krutá chvíľa pre Rockyho - Hasselhoff uprednostnil nejakú Pamelu pred Rockym! Avšak rana od života Rockyho nezlomí, práve naopak, rozzúri ho a nakope Clubberovi prdel. ()

Stružák

Zatím nejhorší díl série, bohužel. Film postrádá napětí, tempo a dobré dialogy (bože, ta nekonečná scéna na pláži!) nebo zajímavé postavy. Celý film je tak nějak o ničem, tady už se ve scénáři hodně vařilo z vody. Krom toho se opět potvrdilo, že ten "box", co Rocky s kýmkoli ze soupeřů předvádí, prostě ke koukání není (a to ani ten minimální čas, který mu je v celém filmu věnován). Váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami, ale protože jsem si v podstatě postavu Rockyho docela oblíbil (i když tady se chová poněkud jinak než v prvních dvou dílech), dám ty dvě. ()

FiliPP

Velké zklamání. Čekal jsem stejně dobrý film jako byly dva předešlý a dostal velký propad oproti předešlým dílům. Ale dívat se na to dá, aspoň že tak. Hodnocení 57%. ()

Corpsegrinder

Neprávem pohodnocenej díl kterej se pyšní hlavně pořádným soupeřem a fungující příběhovou linkou s osobním životem Rockyho kde hlavně část s Mickem patří k jedný z nejsmutnějších z celý série. Trénink s Apollem a jeho přeměna na kámoše je super krok. ()

Milan25

Příběhově je to dost blbé, ale finální souboj je fajn a vztah Rocky / Creed během tréninku šlape. Bavil jsem se, i když jsem tomu nevěnoval 100% pozornost. ()

Pat.Ko

Oproti predošlým filmom o niečo slabšie, tak ako herecké výkony, príbeh, dialógy. Ale dá sa na to kukať. Taký lepší priemer, 6/10 ()

Káronoš

Z ambiciózního a přihlouplého křupana s velikým srdcem a suchými vtipy(tak jak ho mám nejraději), se stala sebevědomá celebrita v ohozu od "Armaniho". Jakoby klesla silná dramatická hodnota (o chtíči něco si dokázat a být někdo), kterou předešlé díly obsahovali. Ta jiskra, kterou jsem obdivoval na "starém" rockym je pryč a toto pokračování finančního rázu mi přišlo celkem zbytečné. Ovšem pár výtečných scén (duel s Hulkem Hoganem, Apollův náročný tréning, konečný zápas se Clubberem Langem) se snímku nedá upřít a za hudební doprovod (píseň od skupiny Survivor) musím Rockyho ohodnotit nadprůměrem, ale těsným(nemohu si pomoct). Hodnocení: 7/10. ()

Mleako

Mr. T shodil řetězy, aby to mohl Rockymu pořádně nandat a připravit ho o titul šampiona těžké váhy. Rocky musí tedy započít nový náročnější trénink v rytmu Eye of the Tiger a získat svůj titul zpět. Je to pořád ten samý příběh, ale pořád slušně funguje. Nevím, nakolik je to zásluha Stalloneovy režie, ale i třetí díl série si drží po celou dobu slušné tempo a nedovolí vám ani na chvilku přestat Rockymu fandit. ()

Wishkah

Spolu s pátým dílem je tohle černý bod na Rockyho kariéře. Takové upatlané nic moc. I herecky takové toporné a o ničem. A ani ten závěrečný box to nezachránil ()

Piškotka

Tento díl o cosi slabší než 1 a 2. Projev Clubbera teatrální a celkově jeho role mi zde neseděla. Asi znouzectnost. Rockyho prohra byla založena na psychice. Až když mu žena promluvila do duše, vzpamatoval se. Ty rozumy kolem toho mě otravovaly. Líbily se mi vtipné vsuvky Rockyho švagra. Zajímavé sledovat, jak se v průběhu jednotlivých dílů Sly mění. Muskulatura je bez chybičky. ()

Hanes88

Tímto dílem sága Rockyho opravdu klesla. Asi bych dal pouze 2 hvězdy, ale za soundtrack Eye of the tiger dávám hvězdu navíc. 50%. ()

Lefty86

Oko tigra !!! Po získání mistrovského titulu světového šampiona Rocky 10x obhájí ale "zcivilizoval" už to není rváč z ulice . ale na obzoru je nová hrozba brutální Clubber Lang ! na zápas s ním se Rocky (přes Mickeyho nevůli) nepřipravuje tak jak by měl a udělá ze svého tréninku šou pro lidi. Před utkáním se Rockyho manažerovi zdravotně přitíží a Rocky jde do ringu nedostatečně připraven a s myšlenkami u Mickyho. Následkem je jeho Knockoutování ve třetím kole. Po zápese Micky umírá Rockymu téměř v náruči. Zdrcený Rocky jede na motorce do starého boxerského klubu který patřil Mickymu, najde ho tam a nabídne pomoc osoba od které by to nečekal Appolo Creed. Pod jeho vedením se Rocky připravuje na odvetu s Clubberem ale není dostatečně zapálený, v tom je tu zase jeho žena Adrian aby mu dala sílu když jí Rocky přizná že má strach. Adrianin proslov zapůsobí a Rocky se do tréninku pustí s vervou sobě vlastní a na konci silného soupeře porazí KO a má "svůj titul zpět. Je pro mě zajímavé Jak Sly dokázal předpovědět velké borce a v Rockym je několik předpostav skutečného světa boxu Clubber Lang , černý grázl z ulice s obrovskou ranou ( viz. Mike Tyson ) ve čtyřce pak Ivan Drago, neporazitelný obr ze SSSR ( Klitschko , jeden nebo druhý :-) ) možná že je to jen má představivost, ale podobnost nikdo upřít nemůže. ()

J*A*M*A*L

Zde už bylo jasně vidět, že film Rocky už není co dřív.Hodně zeslábl, ovšem pro mě ne.Pro mě je Rocky pořád legenda a to i po mizerné pětce.A i když tento díl už nebyl to co dřív, tak já pro něj mám stále velkou slabost. ()

Paldiny

Po úspechu druhého dielu sa Sylvester zameral na nové projekty aj v iných žánroch, ktoré boli prijaté s rovnakým nezáujmom ako predchádzajúce pokusy. Slyovi tak nezostávalo nič iné ako si do tretice navliecť rukavice a vyboxovať svoju pozíciu na filmovom plátne. Tretí Rocky je už značne ovplyvnený dobou vzniku a z dramatickej roviny sa definitívne posúva do čistokrvnej akcie. Taliansky žrebec tak po získaní titulu strieda jeden zápas za druhým, hádže miliónové pohľady a užíva si rozprávkové chvíle až do momentu, kým nepríde najťažšia obhajoba titulu spojená so životnou stratou. Stallone pochopil potreby fanúšikov a z charizmatického prosťáčika sa hlavná postava vyvinula v takmer komiksového hrdinu, čo americké obecenstvo ocenilo ešte väčšou návštevnosťou. Dej je priamočiarejší a výrazne podporovaný trefne zvoleným soundtrackom, akému vládne na Oscara nominovaná Eye of the Tiger. A síce žiadny zo zápasov nedosahuje kvalít duelu Creed - Balboa #2, prekypuje diel toľkou energiou, že mu je odpustené. Postavy navyše prechádzajú plynulým vývojom, aký nenásilne otvára dvierka pre ďalšie pokračovanie. A to najbližšie bude riadne zasnežené. ()

Prochy38

Po prvních dvou dílech přišel tento film, který tak nějak se mi zdá úplně vybočuje. Rocky je jinde. Je slavný, bohatý, zakládá rodinu, v ringu si věří, je šampion. Hodně se zde tlačí na tu soukroou stránku na úkor boxu, což určitě není zlé. Ale zdá se mi, že to lehce drhne. Mr. T ale v roli Clubbera Langa výborný a Rockyho dostane tam, kam patří. I filmově. Celé je to jako na houpačce, ale jako celek to dopadne dobře. Spokojený, určitě. ()

Rozjimatel

[1,5*]     "You know who I am? I'm the man!"     Namiesto pomerne výdatných pokrmov podáva trojka už len slabý vývar s recyklovaním veľa krát videného. Pre tých zábudlivejších je začiatok filmu opäť opakovaním deju z konca predošlého filmu, čo je však horšie, aj samotným tvorcovom akosi zlyháva pamäť, keďže tu postava Rockyho je odrazu úplne niekto iný, ako bol doposiaľ - namiesto sympatického ťuťmáka tu máme akéhosi vyblýskaného šviháka z reklamy, ktorý ma vo všetko jasno. Paulie (Burt Young), minule už konečne "znormalizovaný", tu zase "zdebilnie", Talia Shire tu je ako Adrien úplne jalová a jej postava sa akosi vytratila z príbehu, okrem jednej úsmevne "zlomovej" scény a jej neustále zobrazovaných pohľadov, ktoré časom začínajú vyslovene štvať. Najväčším zlyhaním je však úplne zúfalý antihrdina Clubber Lang (Mr. T) s tým jeho jediným kukučom, údajne hrôzu naháňajúcim, v skutočnosti ale skôr smiech vyvolávajúcim. Vyslovene otravné sú aj všetky tie slaboduché reči, obzvlášť ten "hlboko psychologický" rozhovor, vedúci k "veľkému obratu" vo vývoji (ten je priam na prefackanie scenáristu). Ako-tak to ešte drží nad vodou aspoň hudba (Bill Conti), s príjemným oživením v podobe oscarovej piesne "Eye of the Tiger". A aspoňže na rozhodujúci zápas sa tentokrát celkom dobre pozerá, hlavne na Rockyho vyhýbavé manévre. Inak, čo je to akože za "šport", keď "majster sveta" nenastupuje proti najlepším a zubami-nechtami si tak udržuje titul? To je skôr len akási smiešna šou a trápna fraška.     "See that look in their eyes, Rock? You gotta get that look back, Rock. Eye of the tiger, man." ()

willis

Rocky opět dostane do hlavy tolik úderů, že by ochrnul. Ale to by asi nemohl chodit už po jedničce. Box v Rockym - to je férovka, prakticky bez jakéhokoli krytí si zasazují smrtící údery na hlavu. ()

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers