Na první dojem nepůsobí Matrix Reloaded jako správné a plnohodnotné pokračování diváky milovaného Matrixu. Postupně však otevírá nový směr a piluje samotný styl naznačený prvním filmem k vizuální dokonalosti. Krom toho prakticky vše je zde stylovější a větší než v jakémkoliv jiném filmu. Ať je to souboj Nea s kopiemi Smithe, zatím stále nepřekonaná honička na dálnici nebo hudebně a choreograficky precizní souboj v sídle v horách. Tyto tři scény posouvají akci jiným směrem, než bylo do prvního Matrixu zvykem a přidávají (i když digitálně) myšlenku a nezaměnitelný styl. V kině celý film působí ještě naléhavěji a funguje stejně dobře jako akční jízda plná efektních nápadů i jako filozoficky hluboký film plný odkazů. Přesto všechno nedosahuje pokračování kvalit prvního dílu, ale podle mě osobně to ani nebylo záměrem. První Matrix je jiný film v mnoha ohledech a v Reloaded šli Wachowski o hodně dále, čímž film trochu ztrácí na srozumitelnosti pro některé diváky, ale naopak dává prostor mnoha teoriím. Film, o kterém se bude ještě dlouho diskutovat a bude se na něj hrozně dobře a zábavně dívat.(5.6.2004)

Pre mňa jednoznačne najlepší Matrix z celej série. Triky dokonalé urobené a k tomu jedinečný herec Keanu Reeves.(14.11.2012)

Proste se namlsali a urvali ze retezu. Kouka se na to slusne, vzdycky to tak bylo, ale celistvost jednicky je narusena. Otazka jen zni, jestli ji vubec mohli dosahnout...(12.5.2013)

Druhej zásobník plnej vostrejch osvíceneckejch zákusů už vyloženě spolíhá na to, že společně s Noem prokoukl hádanku života každej divák... jenomže "já-já-JÁ" před desíti lety zdaleka NE, přesto jsem na základě tehdejších dojmů hodnotil čtyrma. Dneska už je Wheelcrusher vším a vidí jedinou správnou realitu stejně, jako Wéchčka a se stejnou sebejistotou "geniálních sfér", ze kterých pochází jejich tvorba si troufám ještě hvězdičku přihodit - s přihlídnutím, jaký se furt NEOmylně točej dál matoucí sračky k uspokojení sebeklamů zdrcujícně převládajících idiotskejch existencí, co si přesto troufaj utvářet svět k obrazu svýmu a MĚ si snad podvolit???:) Potom je taková válka za pravdu i lásku naprosto skutečná, tranzoidní zvuky všeobsažný, souboje alá strážci vesmíru dokonale výstižný!(2.11.2014)

Parádní soubojová scéna cca v půlce filmu, v hale na schodech. Moje nejoblíbenější z celé trilogie. ;-) Skvělé zakomponování těch různých historických zbraní, prostředí s uměleckými předměty (sochy, obrazy, etc.), a hudební doprovod - toť vše přímo pastva pro můj zrak, sluch, a v podstatě i další smysly. ;-)(21.4.2019)

Vynikajúce pokračovanie kultovej záležitosti. Hoci film nastoľuje stále a stále nové otázky a na staré odpovedá minimálne. Do popredia sa tak dostáva naozaj nadupaná akcia, ktorej kraľujú hlavne súboje Nea s jeho nepriateľmi a taktiež aj zbesilá akcia na diaľnici.Akčné scény vynikajúco doplňa úžasná hudba Dona Davisa a majstrovsky zvládnutá choreografia starého pánaYuen Wo Pinga a perfektná kamera Billa Popa.Proste vynikajúci akčný nárez.(15.3.2007)

Matrix je svět ve kterém žiju. Prostě pro mě opět dokonalé. Navíc nejlepší silniční honička co jsem kdy viděl, bravo.(3.4.2008)

Druhý díl je malinko horší než první, nicméně stále je to senzace. Oproti prvnímu dílu je zde přidáno více akce, která jedničce neřeknu chyběla, ale snesl bych ji více. Nadruhou stranu, právě to, že jednička nebyla "přeakčnovaná", jí dělalo tak skvělou. Opět perfektní hudba, a vynikající triky.(15.3.2011)

Jak jsem psal u "Počátku", kde jsem snížil hodnocení kvůli mé domněnce, že efekty a vše méně podstatné(hudba, kamera,..) vítězí nad hlavní stránkou filmu - příběhem(a to je špatně). Tady to tak nevidím. 2.díl Matrixu pro mě představuje absolutně nejlepší díl z celé trilogie. Je mi jasné, že by většina lidí řekla - Matrix 1 je stokrát lepší než tento díl, apod..., ale já si stojím za svým. Zde mi nic nechybělo. Příběh opravdu povedený, proto taky plný počet, protože vítězí nad ostatními stránkami snímku. Herci si drží pořád stejně kvalitní výkony, ale dost mě uchvátila atmosféra a bojové scény. Toto pokračování zvládli Wachowští na jedničku. Tzn.. 5 hvězdiček. 90%(12.11.2011)

Začíná se biblickým podobenstvím o městě Sion, kde si to po večerech na párty rozdává každý s každým, pokračuje se stylem filosofické proslovy o svobodné vůli a determinismu - akční scéna - filosofické proslovy, a nakonec zase Bible, ovšem tentokrát Nový zákon. Bohužel, že by se to všechno propojilo v celek, to tedy nikoliv, základní pravidla Matrixu jsou sice nastavena, ale u akčních scén si divák často říká proč se to děje tak a tak. Tři hvězdičky za agenta Smithe (takový rychle množící se spam, známe to všichni) a za technické provedení, ale jako film to prostě moc nefunguje.(3.9.2012)

Pro mě na stejné úrovni jako první díl a přece jsou od sebe zcela odlišné, jen přesně nedokážu vyjádřit slovy čím. Je jasné, že ve dvojce se více dbá na příběh a ne tolik na vizualitu, aby zkrátka byl důvod točit trilogii. Reloaded je naprosto vybroušená akce do detailu, poutavé dialogy i scénář celkově. I tak mám ale asi radši první díl, z důvodu, že na mě působil mnohem tajemněji, nepochopitelněji a magičtěji. Za normálního uvažování je druhý díl ve spoustě ohledech sympatičtější, už jen proto, že ten první na mě občas působil především v bojových scénách malinko směšně a Wachovští asi ještě neměli možnost hrát si na bohy. Žeru ale oba dva díly.(9.7.2014)

-3* toto kultovní akční sci-fi patří mé nejoblíbenější a s Terminátorem 2 bojuje o prvenství v mé TOP10. Momentálně tam není, ale to jen díky tomu, že dvojku Terminátora jsem viděl nejspíš víckrát. Rozhodně je však příběhem hodně originální, prozíravý a průkopnický a vážně se bojím, že něco podobného bude v budoucnosti možné. Navazující dvojdíl jen paběrkuje na slávě prvního dílu a snaží se rozvézt téma boje o svobodu lidstva do konce. Pokračování nemá v příběhu už ten pořádný šokující náboj, chybí moment překvapení a už nepřináší nic nového. Taky dává velký důraz na efekčnost akčních scén, které zase tak nevyhledávám. Proto nejsou pro mě tak významné a znamkuji mnohem méně. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](4.1.2017)

MATRIX RELOADED - Vetsi, drazsi, s monstrozne velkolepou reklamni kampani, ale znamena to lepsi? Urcite ne, ale zas takovy upadek oproti prvnimu dilu to nebyl. Pribeh a dialogy sice o neco slabsi, zato tvurci radne osolili akci a efekty, a jelikoz ja jsem pres takove vychytavky uletak tak jsem se kodne slusne bavil. 80%!(21.3.2006)

Změna je život, Matrix Reloaded přichází s úplně jiným zpracováním než byl první díl, méně příběhu, více efektů a akce. Pokud jste filmový fajnšmejkr, líbí se vám vytříbenější filmy s větším špetkem vkusu, než je toto monstrózně finančně výdělečné sci-fi, tak vám nedoporučuji ani první díl. Matrix 2 je určen pro široké spektrum diváků. Co jiného říct, na film, po kterém vám zůstanou koule v kině, ať už vám je 15, 30 nebo jste 70-ti letá důchodkyně.(4.3.2007)

Nie je tu už jednotka, ale film si udržal vysoký štandard v každej stránke. Dej je trochu slabší, ale tak je to pokračovanie a prechod do tretej časti, akčných scén je menej, ale tie čo sú tu tak stoja fakt za to a trikovo, technickejšie sú oveľa lepšie, dlhšie a náročnejšie. Scény ako bitka Nea s desiatkami Smithmi alebo naháňačka na diaľnici sú nezabudnuteľné. Herci už vedeli do čoho idú a je vidieť ich zlepšenie. Hudba, kamera, strih, vizuálne efekty sú výborné. Neľutujem, že som si kúpil 2DVD s kopou bonusmi. Navyše je to moje vôbec prvé DVD v zbierke. Ja som sa bavil maximálne dobre a negatíva, chyby alebo preklepy ak nejaké vo filme boli mi nevadili. Na prvý diel to nemá, ale zas tak moc to nezaostáva. 83%.(6.8.2007)

• daEmoNickY

Akcni sceny jsou fajn. Monica Belluci je fajn fajn. Ale to je vse.(2.1.2009)

Stejné jako jednička, jen se děj dál rozvíjí. Tentokrát se dostaneme až do posledního města na zemi či lépe řečeno pod zemí. Poněkud je mě divné z čeho berou lidi potravu, když tam nic neroste. Příběh je poměrně čitelnější než u prvního dílu. Samozřejmě celé je to postavené hlavně na trikách a akčních scénach. Přesto je to někdy zase až moc překombinované.(26.3.2009)

Pokračování, které jsem se VELICE dlouho vzpírala přijmout, protože částečně nabourává smysl původního filmu a mění základy, na kterých byl vystavěný. Nádherně přehledná, jednoznačná a geniální koncepce je nenávratně pryč a před divákem se otevírá poněkud odlišný pohled na fungování světa Matrixu. Teprve když jsem přestala bojovat proti jeho nové filosofii a proti vychytralé hře, kterou se mnou sehrál, pochopila jsem, že je pořád jedinečný - a narozdíl od množících se agentů Smithů ho nelze zkopírovat. Nesnese sice srovnání s prvním snímkem, který se naprosto vymyká všemu, co jsem pokládala za možné, ale pořád zůstává stát stranou toho, co bylo natočeno před ním i po něm ... Jsem ráda, že tě zase vidím, Neo, vítej zpátky ve světě netušených možností, jehož hranice leží daleko mimo známou realitu - a drž se ! Vím, že to nepotřebuješ slyšet - alespoň ne ode mě - protože ty se jen tak nevzdáváš ... Všimněte si: Jakoby k návratu z Matrixu už nebyly bezpodmínečně nutné telefony ... :-)(11.4.2010)

• Mrkvič

Čeho je moc, toho je příliš. Nelíbilo se mi ani v roce 2003 a nelíbí se mi ani v roce 2011. Charismatické postavy mají prostoru na asi 10 minut a místo nich sledujeme osudy nějakého plepsu. Akční scény degradovaly na úkor techniky a aspoň ta špetka logiky z prvního dílu, která držela celý vysněný celek pohromadě, byla poslána domů, aby se nasytily masy. Spousta logických chyb. Tucet nezničitelných "polobohů". Takže žádné vyvolané napětí či zájem o jejich osudy. Akční sekvence z počítačové hry, což je asi to nejstupidnější, protože to vypadalo trapně už v době vzniku. Kulervoucí hopsanda v podzemí na ....... dementní hudbu je už jen zkaženou třešničkou na prohnilém dortu. Jediné, co za ty příšerně dlouhé 2a1/4 hodiny stojí za to, je návštěva u architekta. Tam to má pořád myšlenu a je příjemné sled otázek a odpovědí sledovat i podruhé.(18.4.2011)

Proč tak nízké hodnocení? Definitivně kvůli tomu, že už tu není ten moment překvapení, který nezřídka kdy ovlivní divákovo hodnocení. Dvojka byla definitivně lepší, než kultovní jednička. Akce střídá akci, výborné vizuální kousky jsou na každém rohu a divák má co dělat, aby nebyl násilím vtažen do děje. Jak je vidět, tak se obří rozpočet definitivně vyplatil. Divák je afikován bojovým uměním, a pak není divů, že IP Man 1,2 a 3 má tak skvělé hodnocení! 90%(26.8.2012)

Z perfektní podívané dodnes každoročně těží nejen několik filmů, ale i videoklipů. Pod digitální nádherou se ale ztrácí realisticky otřískaná lidskost prvního Matrixu. Je sice hezké, že víra ve Vyvoleného vychází hned z několika náboženství a filozofií najednou. Spirituální blábolení ale moc nenadchne. Myšlenka s vlkodlaky, duchy, upíry a mimozemšťany jako programy, které se vymykají normálu a kontrole, je přesto takřka dokonalá. Díky napínavé a rychlé akci zůstává Matrix Reloaded bombastickým pokračováním, jaké jsme si přáli. 7/10(2.1.2013)