Lara Croft - Tomb Raider

トゥームレイダー

Lara Croft - Tomb Raider

Akční / Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / Německo / USA / Japonsko, 2001, 93 min

Obsadenie Angeliny Jolie do úlohy Lary Croft bol ten najgeniálnejší ťah aký sa mohol v tejto počítačovej adaptácií spraviť. Kameň úrazu je v tom, že je to naozaj len herná adaptácia a ako sme sa už niekoľko ráz poučili tieto adaptácie nikdy nedokážu splniť očakávania fanúšikov. Tu to našťastie nebolo až tak zlé ako by sa na prvý pohľad zdať a keď máte radi popcornovú zábavu a k tomu Angeline krivky tak si určite prídete na svoje.(25.1.2011)

Cože? Já dala Laře jen 3 hvězdičky? Vždyť jen za exteriér si zaslouží desítku! ... budu se muset dnes na ni znovu kouknout a přehodnotit svoji mladickou nerozvážnost... Co dnes napsala k tomuto filmu Veronika Bednářová v poznámce k TV programu Lidových novin: "Když dostala Angelina Jolie nabídku hrát počítačovou hrdinku ve filmu Lara Croft: Tomb Raider, dlouho váhala. Bylo jí pětadvacet a už měla dva Zlaté glóby i Oscara za vedlejší ženskou roli v dramatu Narušení. Bála se, že skončí v šuplíku akčních hrdinek; mimo Ameriku ji však nikdo neznal. A tak se objednala na kurzy karate, osvojila si základy bojových umění a nacvičila britský přízvuk (archeoložka Lara je totiž Britka a její otec lord). I když měl film špatné kritiky, Jolie obstála a stala se klasičkou. Od té doby rozdá vždy polovinu z honoráře na charitu (kdyby Laru nehrála, neměla by co rozdávat) a její fotka z tohoto kultovního díla se objevuje snad u každého článku typu Jak být fit za pět dní. Server Hollywood.com se tohle úterý nechal slyšet, že je neuvěřitelné, že se ještě nechystá remake Lary Croft. V hledáčku je prý pět jmen (Emilia Clarke, Naya Rivera, Jessicca Chastain, Evangeline Lilly a Kristin Kreuk), které by si post nové filmové Lary rozhodně zasloužily. Že je ještě neznáte? Počkejte za pár let..."(8.3.2013)

• Aleee89

Kdysi jsem viděla dvojku, tak jsem se podívala i na jedničku. Nadšená jsem ale rozhodně nebyla. Film hrající si na Indianu Jonese a Jamese Bonda v jednom mě nechává naprosto chladnou. Angelina Jolie mi narozdíl od mnohých jiných nepřipadá vůbec sexy a jako herečka se mi taky nelíbí. Film, kde vtipnost a lehkost s elegancí zdaleka nedosahuje kvalit Indiany. Bond mě nikdy moc nebavil, takže tady bych už nějaké srovnání možná snesla, ale jinak ne... Tohle mě nějak nedokázalo vtáhnout do děje, zabavit... Celkem nuda, kterou nechci vidět znovu.(17.6.2013)

Když se trochu přitlumí mozek a jen tak se kouká, protože zrovna člověk nemá co dělat a venku je hnusně, na nic není nálada, tak je to vcelku dobře použitelný lék. Prostě oddychovka, která nenudí.(18.9.2007)

• Derek

dosť nudné spracovanie počítačovej klasiky. na jolie je radosť pozerať a poteší i barrie (rimmer z kultového červeného trpaslíka), avšak to sú asi jediné klady tohto akčného filmu.(25.3.2004)

Vzhledem k tomu, že jako malý byla moje nejoblíbenější hra právě Tomb raider, dávám z nostalgie k silikonové krásce jednu hvězdu navíc. Film zklamal snad ve všech ohledech, snad jen akční scény stojí za zmínku. Scénář chabý, příběh ještě chabější. Jediné na co se dá dívat je nakonec jen Angelina Jolie.(18.7.2008)

• Katarine

No, docela jsem se nudila, ale nebylo to nejhorší. Nejlepší scéna: Daniel Craig ve sprše:) Pro chlapy nejspíš Angelina Jolie ve sprše:)(3.1.2009)

• Petroff

... * za Rimmera...(18.10.2008)

Odpočinková akční zábava přesně podle mého gusta!! Snímek je přímo nabitý dobře promakanou akcí, povedenými hlášky a snesitelnou Angelinou Jolie, které role sedla opravdu na tělo. Pro mě skvělý filmový zážitek.(10.2.2010)

Očakávania boli ( nielen u mňa ) obrovské. Svoje spravili aj nabúchané trailery. Jediné čo filmu sedí je Angelina Jolie. Zvyšok je tak trochu vyprahnutý dobrodružný hi-tech spektákel, ktorý sa silou mocou snaží byť cool. Veľkého uznania sa odo mňa nedočkal.(5.10.2010)

Tenhle film je skvělý především díky grandiózní Angelině. Má šarm, dodává filmu akci. Děj je pěkný, ale nepřekvapí, všichni si asi dokážeme odhadnout, jak celý příběh skončí. Tenhle film mám ráda jen díky tomu, že ho znám vážně dobře a je pro mě takřka klasikou.(1.4.2013)

• kaylin

Popravdě se mi Angelina kdysi do téhle role moc líbila. Ale jak se ukázalo, film je to tak blbý, že to ani její viditelné přednosti nezachránily. Hloupý příběh, kde jde opravdu jen o to, aby to celé vypadalo na efekt, což ale také nefunguje, protože ty akční scény vyznívají spíš hloupě než skvěle. Celkově špatné.(7.6.2017)

Ono to vůbec není špatný - Angelina je nádherná ženská(12.4.2007)

• ilemas

Má nejoblíbenější počítačová hra špatně zfilmovaná, na druhé shlédnutí ještě horší.(1.9.2007)

• kagemush

Kdyby Andželína aspoň bradavku ukázala,nebyla by to taková NUDA! Ale třeba žádný nemá.(16.5.2009)

• MartinNDL

Slečno Laro, vy jste ale trapná. Naprosto tuctová americká sračka. Akce, akce, akce, kozy, kozy, kozy, zadek, zadek, zadek a blbý kecy. No jo, už jsem si zvyknul, že tyhle filmy nemají scénář...(3.1.2006)

Pozerať na hrudník Angeliny v obtiahnutom tričku bola zábava. 65%(17.11.2008)

• Dannysek4U

Dvakrat nic bez chleba. A jedny pekny bedra tihu celyho filmu fakt neunesou.(17.8.2007)

• starbrejkr

Kdepak, takhle ne. Lara Croft je ukázkovým příkladem, jak se nemají dělat dobrodružné velkofilmy. Zas tolik by mi nevadilo, že je to neskutečná přehlídka všech možných klišé, jaké už známe od doby Indiana Jonese (otec, sluha, dobrodružné pojetí archeologie, blablabla....), protože takové Emmerichovy filmy jsou jimi přímo přecpané a můžu je velmi. Problém je, že Emmerich a jiní umí ze svých filmů dělat poutavou podívanou pomocí sympatických herců, dobrých hlášek a citu pro gradaci. Tohle všechno Laře chybí. Film se svým tuctovým tématem prokousává nudně tak, že je vám vlastně jedno, kdo ten trojúhelník získá (navíc pořádně nevíte, k čemu je to opravdu dobrý). Když se k tomu přidají směšné scény jako chodící kamenné sochy, blamáž je na světě. Poctivou jednu hvězdičku tak věnuji jediné fajnové postavě filmu a mnozí jistě už vím, kam mířím - ano, Arnie J. Rimmer i během několika minut svými pár ksichty nám věnuje alespoň malou satisfakci za promarněný čas. Moc rád bych přidal ještě něco za Angelinu, ze které živočišnost přímo čiší, ale dvě hvězdy by pro Tomb Raider byly až moc velkým dárečkem.(3.1.2009)

Stále a stále si říkám, že Tomb Raider je naprostá kravina (jak film, tak hra) a nechápu jak jsem na tom mohl být pečený vařený. Poté ale mám nutkání a nakonec si film pustím. Nemůžu jinak než 4*. Akce je slušná a Angie je sexy. Vždy po shlédnutí filmu zjistím, co v mém životě TOMB RAIDER vlastně znamená.(16.5.2009)

1 5 6 7 8 9 10 11 14 21 27