Novela „Black Beauty“ od Anny Sewell patří již od prvního vydání knihy v roce 1877 celosvětově mezi nejoblíbenější příběhy se zvířecí tématikou. Příběh je vyprávěn hlavní postavou, jedinečným černým hřebcem s bílou "hvězdou" na čele, kterého životní pouť zavede z idylické vesnické krajiny, plné potěšení, do ulic Londýna, dlážděných kočičími hlavami. Verze režisérky a autorky scénáře Caroline Thompson (Tajemná zahrada) patří bezesporu mezi nejvydařenější. Jistě si oblíbíte vzdorovitou kobylku Ginger, škodolibého poníka Merrylegse i galantního hřebce jménem Beauty, jehož velkorysé srdce mu pomáhá vycházet s ošetřovateli, ať jde o ty laskavé, jakým je bezesporu kočí Jerry Barker (David Thewlis), i ty hrubší, počínaje farmářem Greyem (Sean Bean) nebo mladým čeledínem Joe Greenem (Andrew Knott). (Magic Box)

VanTom

Svůj životní úděl u různých majitelů sice vypráví přímo černý hřebec, ovšem s výjimkou jeho vnitřního hlasu se žádná pohádka s mluvící zvířenou nekoná. Naopak je příběh v rámci možností realistický i syrový – viz osud jeho lásky, i když jinak řeholi u zlých lidí bere hopem. Šťastné okamžiky u těch hodných včetně spokojeného konce však dojímají spolehlivě, i díky krásné hudbě Dannyho Elfmana. ()

lykan9

Krasavec Beauty je příjemným rodinným filmem, který nenásilně vypráví životní příběh hřebce od jeho narození po stáří. Mimo to je tento film obsazen hvězdnými herci, kteří přesto, že nemají mnoho prostoru, tak svou práci odvedli na výbornou. Velkým plusem je i to, že film netrvá ani hodinu a půl a tudíž rychle uběhne jeho sledování. Pro děti ideální věc. ()

blackJag

Rodinný film klasického warneráckého střihu, se slušnou výpravou (tam kde byla potřeba) a několika známějšími jmény v titulcích: Sean Bean (pár minut na začátku), David Thewlis (daleko podstatnější část), Alan Cumming (v originále hlas koně), ale hlavně Danny Elfman, coby autor hudby. Na konec jsem snad byl i mírně dojatý :-) 60% ()

artemis2

Veľmi silný film, ktorý ma dojal. Zaujímavo natočený ďalší životný príbeh, čo ho však robí neobvyklým je to, že je divákovi rozprávaný pohľadom koňa. Ako milovníčke koní sa mi ťažko pozerá na niektoré scény, odzrkadľujú však skutočnosť, ako sa samozrejme aj v súčasnosti niektorí majitelia správajú k týmto úžasným stvoreniam. Na záver nemôžem zabudnúť vyzdvihnúť skvelú hudbu a jeden môj osobný postreh, kde som práve v tomto filme ako prvom z tích všetkých,ktoré som na túto tématiku videla, že jazdec zosadá z koňa tak, ako sa po správnosti zosadať má. ()

Rudinsky

Najkrajší zvierací film v histórii. CItlivý a krehký , ako len duša tohto majestátneho zvieraťa. Nejdem už písať chválospevy na Elfmana, ale určite si jeden zaslúži aj režisér. A ono je to vlastne žena - a tých je na svete málo. Fantastique, maddemoisselle ! ()

ElizabethBay

Krásný příběh, který si pamatuji z dětství. Obdivuji krásu koní a jejich inteligenci a pouto, které si dokáží vytvořit k člověku. Film je o přátelství, zradě a naději. Je velmi něžně natočený s příjemnou, nenásilnou hudbou a dobrým obsazením. ()

cachina

Krasavec Beauty pojednává o osudu jednoho koně. Jeho příběh sledujeme od narození až po stáří. Snímek je ozvláštněn tím, že na vyprávění nahlížíme ne skrz lidského jedince, nýbrž skrz omezenou naraci koně. Ten má lidské vlastnosti (prožívá lásku, mluví apod). Je také zároveň vypravěčem ve filmu. Je zajímavé, že mluví jak k divákům, tak k ostatním koním, ale ty mu neodpovídají (asi neumí mluvit). Snímek má epizodickou strukturu, kůň putuje od jednoho majitele k druhému (někdy je hodný, jindy zlý) a zažívá různá dobrodružství. Film má pohádhové prvky, ocení ho především děti a milovníci koní. Já ale bohužel ani do jedné skupiny nepatřím. ()

Wally

Příjemné, asi i dobře zpracované, ale je to film pro děti a tak už tolik neoslovil...škoda, že jsem neviděl před lety. ()

Itar

Naprosto srdeční záležitost, která si za svoji nefingovanou dojemnost a brilantní hudbu nezaslouží míň než pět. ()

Prochy38

Nádherný příběh jednoho hrozně nádherného koně. Originální pojetí, český dabing nadmíru zdařilý, záběry skvělé, nádherná hudba a emoce na prasknutí... Proč ne. Upřímně pro mě ideální délka. A zase aj dobré vidět nějaké známé tváře... ()

vander19

Krásny príbeh o živote koníka, ktorý ak máme porovnať s ľudským nebol o nič jednoduchší. Film podľa knižnej predlohy, ktorú som čítal ako malý chlapec na mňa veľmi silno zapôsobil. ()

Asmodin

Krásný, dojemný příběh černého koně a lidí, kteří ho vedli životem. Docela výstižně vyobrazili knižní předlohu, která pohnula lidským srdcem. Jsem toho názoru, že film by měli vidět všichni. Povinně! ()

Rozjimatel

"Hurry up, it's freezing!"     Príbeh jedného nádherného zvieraťa (čierneho žrebca), s hudbou Dannyho Elfmana, od scenáristky, ktorá stojí za takými dielami ako Edward Scissorhands (1990), alebo The Nightmare Before Christmas (1993), mal ohromný potenciál, ktorý ale žiaľ nezužitkoval. Caroline Thompson je ako scenáristka zrejme skvelá, ale ako režisérka za veľa nestojí. V prvom rade je to hrozne presladené (vrátane hudby), príliš naivné (neobstojí ani výhovorka, že je to určené deťom) a nasilu dojímavé. Podobne ladená Psia duša je spravená určite lepšie (dojímavé scény vyznievajú podstatne prirodzenejšie). Herecky to drží nad vodou David Thewlis (Jack), detský herec Andrew Knott (Joe) je naopak doslova príšerný. Je iba málo scén, ktoré sa vymykajú celkovému gýčovému vyzneniu (jedna z nich je tá, keď bol Beauty chorý). Je ale aj dosť možné, že som bol negatívne ovplyvnený slabým českým dabingom, ktorý miestami až píli uši. Mimochodom, kto vymýšľa tie prihlúple české (prípadne slovenské) názvy typu "Krasavec Beauty"? ()

IsaacNewton

Čekala jsem něco úplně jiného, nějaký dobrodružný příběh s koněm a princem, ale tohle mě naprosto dostalo! Dojemný, smutný a napínavý příběh Černého Krasavce mi trochu připomíná třeba Bílého Tesáka a podobné příběhy popisující život nějakého zvířete. Když sledujete tento film, napadá vás, jak někdo může být tak krutý? Co je v životě opravdu důležité nebo co můžeme udělat jinak? Kdyby byli na světě lidé s vlastnostmi a srdcem Beautyho, žilo by se nám zde, na této krásné zemi mnohem lépe. Jinak hudba naprosto úchvatná, D. Elfman se tímto dobyl do mé TOP 10 skladatelů, herci byli příjemní, atmosféra venkova i panství v Anglii skvělá a nejlepší byli ovšem hlavní představitelé, koně, krásní, obdivuhodní a dobří. ()

Mrs.Bailey

Příběh samotný je moc dojemný, jak se jedná o zvířata, jsem vždycky naměkko. Taky spousta záběru nejen na koně, ale i na ostatní zvířátka, která lze spatřit na lukách byla kouzelná a předvedla divákovi známé živočichy a rostliny v úplně jiném světle. Avšak největší pochvalu si zaslouží Danny Elfman, protože hudba k filmu je prostě překrásná. Ještě mě napadá jeden citát, který říká, že jsi navždy zodpovědný za to, co sis k sobě připoutal. Kéž bychom si to, my všichni, už konečně uvědomili. ()