Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Jirka_Šč

Příjemná, svěží romance, která nabídne i několik dojemných okamžiků. Ale už jsem viděl věci které na mě zapůsobily víc. Z neasijských (kterých bych dovedl vyjmenovat hromadu) je stylově nejpodobnější Love Story, víc se mi líbila romance taky ve filmu Lady Jane. Toto je krásně zabalené, krásně zahrané, krásně pravdivé, ale jako by tomu scházela větší kompaktnost. ■ P.S. Už to mám. Nejbližší mi byla pasáž, kdy se potkají po sedmi letech. Protože to byla "dospělá" láska. ■ Po dalším vidění. Moment, kdy Allie "vyrve" kufry z auta a pokrčí rameny, je nezapomenutelný. Toto jsou okamžiky, kvůli kterým my, muži, ženy milujeme. ()

mat.ilda

Čekala jsem banální romantickou skládačku s ohraným pořadím a samozřejmě se šťastným koncem. Něco jako ona potká jeho, zamilují se, ale rodina, či nějaké nešťastné nedorozumění zpřetrhá jejich vztah, jenže síle lásky nemůže jen tak něco konkurovat... A ono jo! Až na podstatnou maličkost - tato love story je divákovi servírována pod zcela jiným úhlem pohledu, takže tím nabývá na zajímavosti, a ačkoli vše předvídáte, přesto nejste otrávení. Zajímavé herectví R.Goslinga, dojemný konec. ()

heyda

Přiznám se. Všechno jsem to zbaštil i s navijákem a byl jsem prostě šťastnej. Pokud by po mě chtěli kámoši nebo kámošky doporučit nějaký krásný romantický film, tak bych z největší pravděpodobností doporučil tento. Vyškrtnout ze scénáře ty klišé romantické fráze, tak se nebojím jít na maximum! ()

sharky

i když vás jen tak něco nerozbrčí, připravte si k tomuhle filmu několik balení kapesníku. tohle je opravdu síla, kdo čeká nějakou veselou lovestory s velkolepým happyendem, tak se tomu snad radši vyhněte. ()

rikitiki

Jako když člověk s nedostatkem vitamínů pije vodu s šumivým celaskonem, tak já se dívám na tenhle film a cítím se zamilovaná. A jako když je člověk zamilovaný a přehlíží horší stránky toho druhého, tak mně houby záleží na tom, že scénář není žádná bomba. Tohle je prostě láska. ()

Darneth

"The best love is the kind that awakens the soul and makes us reach for more, that plants a fire in our hearts and brings peace to our minds, and that's what you've given me. That's what I hope to give to you forever. " Možná jsem bláhový snílek, ale věřím, že mé mlhavé představy se jednoho dne zhmotní a já rozeznám tu nefalšovanou pravost. ()

Roman.Ticka

Linie kolem mladých byla fajn, Rachel je prostě sluníčko a Ryanovi jsem věřila i toho Racka. Když přišly otázky typu: "Chci vědět, co tě zajímá, co chceš ty sama, proč nejsi sama sebou, chceš si zatančit?" hned byl můj člověk. Naučil ji bezpochyby žít, co víc si mohla přát?! Osud neovlivníš... Horší už je linie důchodců, tam mě napadají spíš sarkasmy typu: "A žili spolu až navěky, jen asi 1000x zalitovala, že si raději nevzala Pištu Hufnágla, protože láska je krásná věc, ale co je moc, to je moc, všeho příliš škodí...otravný přilízlý chlap je horší než grázl největšího zrna," souhrně říkám takovým jelito a odpudivá bezjiskrná jistota, až by jeden z toho ztratil paměť! ;-) ()

Ivoshek

Ale jo, v rámci žánru to je dobrý. Hodně v tom hraje roli, ze jsou hlavní herci pěkní lidé. Zejména paní McAdamsová a pan Gosling. Asi nejsympatičtější postava je Lin. Kluk z dobrý rodiny, který ma Ellie zjevně rád, chová se k ni hezky a v ničem ji nebrání. Což se ex-post ukazuje jako chyba. ()

jonyyy

Krásný, dojemný, pro někoho možná malinko kýčový příběh, neuvěřitelně citlivě natočený, se smyslem pro detail. Jediná scéna, která se mi nelíbila, byla ta milostná, myslím, že si film zasloužil její lepší zpracování. Ale v žánru romantický/drama silný nadprůměr. 80% ()

Janek

Mě se to, jakožto kovanému cynikovi, líbilo - takhle nějak si představuju žánrovou romantiku - všechno to drží pohromadě díky ústřední dvojici a dobré výpravě. ()

Thomick

Zřejmě nejslzopudnější film historie nebo co. The Notebook se snaží dojímat na každym kroku, uplně zbytečně (viz smrt Fina na frontě), takže se periodicky stává poněkud otravnym. Sázka na Whitmana a autentický hádky mi zněla jako rajská hudba, jinak jsem si ale pro deštivý odpoledne vybral pěkně přeslazenej čaj. Bleh. (Dál odkazuju třeba na Kleopatřin komentář). ()

hansel97

Pravá slušná romantika na úrovni. Nevím, jestli jsem k tomu potřeboval ten příběh ze sanatoria, je pravda, že to bere do jiné úrovně, ale obyčejná základ s Rachel a Ryanem funguje výborně. Naprosto jsem jim to věřil, perfektně se k sobě hodili a ta chemie tam prostě byla. Problém mám s tím, že podobně jako zřejmě veškerá Sparksova tvorba to hraničí s kýčem. Zatím jsem od něj teda viděl jen Safe Haven, a to bylo za slabší čtyři hvězdy, ale taky teda slaďárna jak lusk, jenom občas je to takové na hraně. Ale tady opravdu špičkové zpracování a tleskám. ()

AlfaNumerO

Jeden by řekl, že jde o přípravu na olympijský běh v podání Rachel McAdams, divák pozornější si však všimne, že jde o příběh dvou lidí, kteří přes všechny překážky jim nastavené, najdou společnou cestu a dojdou až na společný konec. Průběh celého příběhu pro mě obsahuje několik scén, kde jejich podání je natolik kouzelné, že je z hlavy nedostanu ani po Zákroku lobotomií (asi i s ohledem na menší paralely z vlastního života). Film jasně ukazuje, že dva osudově spjatí lidé, si k sobě vždy najdou cestu, i když se může zdát sebesložitější. 92% ()

ARI50

Láska je silná a nese prostě komplikace a film je zasazen do skvělé doby kdy herci hrajou velmi dobře, příběh je opět romanticky a hlavně komplikovaný ale hlavně dobře zpracovaný, humor našel svoje místo i opět nepříjemné stránky ale i štastné jen opět soundtrack je slabší přesto další skvělé natočení podle knihy skvělého Sparkse. ()

becki_tu

Zápisník jedné lásky není sice příliš originální, ale svou formou maximálně pohladí, potěší, ale i povzbudí. A co na tom, že se dá celý příběh vcelku dobře předvídat. Film zbytečně nemoralizuje, je bez přehnaného sentimentu a hlavně se může směle chlubit velesympatickou hlavní dvojicí Ryan Gosling - Rachel McAdams, kterým jsem přál věčnou lásku už od jejich prvního setkání. ()

Sawy

Nemám tušení v čemž spočívá kouzlo Zápisníku,ale vím jistě,že se mi líbil.Je totiž takový upřímný,je to romantika a nijak se to nesnaží zakrývat.Režisér Nick Cassavetes tahá z rukávu jeden krásný záběr za druhým,je vidět,že přesně zná hranici mezi nenucenou krásou a kýčem a přestože se mnohokrát pohybuje opravdu těsně na ní,nikdy vyloženě nepřepadne na tu horší stranu.A taky měl v rukávu několik es,jmenovitě Gosling,McAdams a Marsden.Zvláště pak Ryan Gosling v roli tak trochu zasněného romantika Noaha vyloženě září a jeho osudový cit jsem mu věřil bezvýhradně po celý film.Co se ovšem režisérovi tak trochu vymklo z rukou,je příběh z domova důchodců,který celý děj rámuje.Kratičké fragmenty rozmístěné po celém filmu nevadily,naopak tvořily příjemné přemostění mezi jednotlivými etapami hlavní dějové linie.Ovšem konec je pak nesmyslně natahovaný a kdyby film skončil o deset minut dřív,vůbec by to nebylo na škodu.Každopádně je ale Zápisník jedné lásky jedním z nejlepších romantických slaďáků,jaké v Hollywoodu za posledních pár let vznikly,rád jsem se nechal unášet jeho zamilovanou atmosférou a příběhem,který není dvakrát originální,ale svůj účel plní stoprocentně.Příjemné pokoukání. 80 % ()

seale

Moc příjemný romantický film po dlouhé době, ten mě teda překvapil. :) Čím víc se blížil k závěru, tím byl lepší. A ten závěr mě dojmul - včetně posledního záběru na letící ptáky. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce