Příběh lásky se zrodil v roce 1940. Tehdy se poprvé potkali Allie Hamiltonová ze zámožné rodiny a místní chlapec Noah Calhoun, pocházející z chudých poměrů a pracující na pile. Prožijí prázdninovou romanci, která se Hamiltonovým nezamlouvá. Přesvědčují dceru, že Noah pro ni není dost dobrý. Jednoho večera se dvojice pohádá, rozejde se ve zlém a druhý den Hamiltonovi odjedou. Nešťastný Noah začne dívce psát dopisy, po celý rok každý den jeden. Paní Hamiltonová však všechny zabavuje a před dcerou tají. Zatímco Noah se po útocích na Pearl Harbor přihlásí do armády, vysokoškolačka Allie se stane dobrovolnou ošetřovatelkou. Seznámí se se zraněným Lonem Hammondem, okouzlujícím mladým mužem ze zámožné rodiny. Není divu, že se rodičům líbí a podporují jejich zasnoubení. Mezitím se z války vrátí i Noah, jemuž otec umožní koupit starou plantáž s velkým, opuštěným domem, který kdysi mladík slíbil věnovat Allie pro společný život. Pustí se do náročné opravy s vírou, že dívku získá zpět, a pokračuje i poté, co ji zahlédne v objetí s Lonem. V roce 1947, když je dům hotov a Noah se ho nepříliš ochotně snaží prodat, si Allie během svatebních příprav všimne v novinách článku o domě a okamžitě se za Noahem vydá. Chvíle plné nostalgických vzpomínek v ní probudí nečekané pocity a vášnivá láska propukne s novou silou. (TV Nova)

Spiker01

Červená knihovna až hanba, ale i tak to má něco do sebe. A to především to, že ona pověstná chemie mezi McAdams a Goslingem funguje na výbornou, protože zkrátka tehdy to bylo skutečné. Jenže co dál, příběh značně předvídatelný a je to celé takové povrchní. A když už nic jiného, tak obdivuji Nicka Cassavetese, že dokázal z tak obehraného tématu udělat koukatelnou záležitost, která si své fanoušky jistě najde...74% ()

castor

Tak já vážně nevím – ani napotřetí to nedolehlo tak, jak by mělo nebo mohlo. Čekal jsem obrovské romantické dílko, ze kterého bude dýchat romance i ze všech kulis a dekorací, alespoň jak bylo všude prezentováno. Rachel McAdams navíc není žádná tuctová barbína, co jen nelogicky čeká, až ji nějaký ten úchyl v masce probodne hrdlo, ale solidní vycházející herečka, a charismatického Ryana Goslinga si pečlivě všímám od dob, kdy mě uchvátil v nezávislém Svatém boji. Spolu dojali půlku Ameriky, ceny MTV se jen hrnuly. Režisér ale více zvládá dramatické sekvence, nežli ty romantické, i přes nádherné obrazy se film docela táhne, dá se silně předpovědět, originalita je ta tam a má spíše jen milé okamžiky, než nějaké zásadní scény. A postavy občas jednají, no, bizarně. Ano, občas tvůrci něco naservírují jinak, než by divák čekal, ale pořád je to málo. Považuju se za romantika a film jsem viděl u rozpáleného krbu :-), ale tohle mě za srdce vážně nechytlo. Pro mě je to pouze mírně nadprůměrná záležitost, místy příjemně staromódní. ()

viperblade

Nečekaně povedená romantická komedie. K absolutnímu hodnocení sice něco chybí (nebo přebývá, ta stopáž je vzhledem k tématu příliš), ale zase na druhou stranu, nuda je zde minimální. A to tu jde, ne? Navíc Rachel je hodně pěkná herečka. ()

Hild

Já to nechápu. Film, kde je tolik ale tolik klišé, není tady naprosto nic originálního, tak jak to, že je to tak pěkné?? Že by ten nádherný styl, kterým je film natočen? Nebo snad skvělou hereckou dvojkou? Film je natočen srdcem a to, že je film tak přeslazený, Vám tady vůbec nevadí, já si vlastně uvědomila, že je to asi jeden z mých nejoblíbenějších romantických filmů. Prostě krása. ()

Davies182

Silné čtyři hvězdičky. Vlastně mám obrovskou chuť, napařit maximum, jenže jsem před dvěma týdny viděl Definitely, Maybe a proto nejsem zdaleka tak nadšený. Je tu všechno, co má správná romance mít. Plus něco navíc, a to je linie z přítomnosti. Díky ní je Zápisník jedné lásky zejména ke konci úplně jiným sladkým dramatem, než bych od něj čekal. Gosling a McAdams jsou děsně fajn, z Timberlakea a Spearsové v zajímavostech jsem upřímně šokován a uvolněně vydechuji díky hereckému obsazení takovému, jak dopadlo. Film má sice dvě hodiny, ale všechno uteče tak rychle, že se člověk ani nestačí zavrtět na sedačce. Prostě výborný romanťák, který nemůže zklamat, když víme, co chceme. ()

gogo76

Z plagátu k filmu sa nedalo zistiť v akom období sa film odohráva a tak mi dosť trvalo, kým som zistil, že táto romantika je stráviteľná i pre mužské publikum. 40-50-te roky ma lákali a neoľutoval som. Romantických komédií zo súčastnosti je celá hromada a to by som sa asi zlákať nenechal. Hlavná dvojka hrá skvele, ale dosť ma zamrzela kratučká pasáž venovaná pobytu r. Goslinga na fronte. S hlavným hrdinom mám spoločné šikovné ruky a tak ma bavilo sledovať ako starý dom postupne premenil na reprezentatívny palác. Príjemné i dojemné, jednoducho jeden z tých lepších a nezabudnuteľných romantických filmov. 80%. ()

Mahalik

Taky píšu, taky se mi nedostává odpovědí. Taky žiju jenom jednou, taky mám chuť se občas zavěsit pro nějakou osůbku na ruský kolo, ale co je to platný, když jsou všechny vaše činy anulovaný, zmuchlaný, poflusaný. Zápisník jedné lásky vypráví dloouze příběh o lásce, která byla, pak se ztratila a pak opět nabyla platnosti. Ale zatímco se ostatní páry snaží naučit, jak létat či jak přežít s pár korunama v kapse, tenhle pár vypadá už od pohledu tragicky. On vesnický kavalír, ona Prostivná sprostá holka (doslova!) a do toho jejich "staří známí", kteří si čtou, čtou, čtou. Romantika jako poleno? Možná. Já v tom viděl urputnou snahu o zalíbení. A Ryan tohle lezení do zadku nepotřebuje, vážně ne... ()

pepo

Krásny dôkaz toho, že aj z niečoho divácky tak špecifického, ako je adaptácia knihy Nicolasa Sparksa môže vzniknúť vkusný a súčasne nádherný počin oslovujúci nielen svoje cieľové publikum. Rachel McAdams a Ryan Gosling sú ako ústredný pár dokonalí, režisér sa obratne pohybuje na veľmi tenkej hranici gýču a scenár je prekvapivo filmovo funkčný. Vznikol tak film, za ktorý by tvorcovia zodpovedný za adaptácie Pilcheroviek, Steeloviek alebo aj ďalších Sparksoviek upísali dušu diablovi. 9/10 ()

Xmilden

Nebráním se tomu tady připíchnout čtyři hvězdy, protože se na to dobře kouká. Upřímně si, ale myslím, že se jedná o docela klišoidní romantiku. Gosling jednoznačně ukazuje, že je to herec, který dokáže v ženském rozkroku rozpoutat pěkný uragán :) Rachel McAdams se mě líbila před zhruba 8 lety, takže mě to nechává v roce 2014 zcela klidným. 75% ()

-bad-mad-wolf-

Byli takhle jednou dva. On chuďas sympaťák, ona bohatá kráska. Byli rozděleni a smutnili, dokud je nehynoucí láska znovu nepřivedla k sobě a divákovi nediagnostikovali cukrovku. Milovníci červené knihovny nastražili uši i přesto, že podobné klišé viděli už stokrát, ostatní se z mocného přívalu kýče osypali až na kostrči. Upřímně, Goslinga mám rád a Rachel je pěkná holka, dialogy i přes svou mělkost netahají za uši a na blábolení o lásce jsem byl připraven už po prvním spatření plakátu - proč se ale hodnocení vyšplhalo na závratných 83%, to je mi záhadou. Film je předvídatelný až to bolí (špatně maskovaná zástěrka s důchodci v sanatoriu je dobrým příkladem) a scénář nedokáže přinést jediný zvrat, emotivně vypjatou situaci či alespoň zábavně podané klišé. Místo toho dvě hodiny opruzuje koncentrovaným sladkobolem, který je sice díky vhodnému obsazení snesitelný, nikoliv však zábavný či pohlcující (nebo nedejbože přesvědčivý). Závěr potom definitivně rezignuje a snaží se zbrklým útokem rozstřílet citečky, slzy několika citlivějších ženštin si ale představit dovedu. Mise tedy zřejmě splněna... Pitomost je to. ()

cheyene

Zápisník jedné lásky je příjemný romantický příběh o osudové lásce dvou mladých lidí. Retrospektivní a vyprávěcí forma je většinou ve filmech úspěšná a není tomu jinak ani v tomto případě. Plný počet hvězd nedám za přeslazenost a samotný závěr, ale jinak solidní podívaná. ()

nunka

Nehľadajte žiadnu hĺbku, len sa nechajte unášať dejom, niekoľkonásobným odlúčeniam, emóciám...Nieje to žiadna zaláskovaná priehľadná D. Steelová, ale celkom kvalitná romanca a netradičný príbeh lásky, ktorý zaujme a určite dojme aspoň priemerne citeľného diváka. ()

Fiftis

Film som videl asi len dva dni pred smrťou Jamesa Garnera. Zápisník jednej lásky je film, ktorý dokáže, aby sa vaše srdce roztopilo a to aj keď nie ste žiadny romantik. Nádherný a dojemný príbeh, ktorý v každom musí niečo zanechať. Zápisník jednej lásky nie je len obyčajnou romantikou nad ktorou mávnete rukou. Všetko je až dokonalé ako prostredie, tak hlavná herecká dvojka - Ryan Gosling a Rachel McAdams, sadlo im to skvele a aj vďaka tomu je film taký, aký je. ()

Shakers

Pekný film o láske do konca života, ale sfilmovaný by mohol byť trošku lepšie. Prvá polka je skvelá, vtipná, uvoľnená a všetko klape ako má, potom prídu menšie prestávky od hlavnej dvojice a zrazu si hovoríte, že aj keď je to stále zaujímavé no už to nie je ono. Niečo to stratilo. Začiatok sa mi teda veľmi ľúbil len ten koniec ma už nebral, tak ako úvod filmu a tiež mi prišiel trochu zdĺhavý.Inak fajn romanťák s Rachel McAdams a Ryanom Gosingom. 80% - 4* ()

ajuska

Romantika se vším všudy (možná až příliš). Příběh není nijak originální, ale nenudí, druhá linie se staříky působí poněkud rozpačitě a její pointa je brzy do očí bijící. Celkem dobrý zážitek mi také kazilo na můj vkus přílišné množství kýčovitých "romantických" scén typy rudé západy slunce a vzlétávající labutě. A samotný závěr už se v těch hektolitrech limonády beznadějně utopil. ()

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce

Režisér Zápisníku jedné lásky se vydá do akce