Policista Ray Donlan si pro sebe a své muže s pomocí mafie zřídil městečko Garrison, oddělené od New Yorku mostem. Bydlí tu jen policisté, kteří tu jsou „v bezpečí“. Šerifem Donlan jmenoval mírného Freddyho Heflina, který by se rád stal policistou, ale slyší jen na jedno ucho, takže nemůže. O sluch přišel, když zachraňoval Liz Randoneovou, která si později vzala surového sukničkáře Joeye, také policistu, a kterou Freddy tajně miluje... Rayův synovec Murray Babitch je na silnici napaden dvojicí Afroameričanů, kteří na něj vytáhnou zbraň. Když je pronásleduje, dojde k nehodě, při níž oba mladíci zemřou. Přivolaní policisté zbraň nenajdou, tak se ji snaží do auta narafičit. Murray se obává, že přijde o odznak, a tak se vrhne z mostu. Všichni se domnívají, že utonul. Ray ho ale s pomocí dalšího policisty Jacka vytáhne a ukryje. Bojí se, že Murray, který ví o jeho čachrech s mafií, bude při vyšetřování mluvit. Přestože je jeho příbuzný, chystá se ho zabít. Podobným způsobem se už zbavil jiného policisty, Glenna Tunneye, kterého nechal zabít ve vězení, než mohl promluvit před soudem... Na místo přijíždí poručík Moe Tilden z oddělení vnitřních záležitostí, aby věc vyšetřil. Chce pomoc od Freddyho, ten ale jako obvykle váhá: je zvyklý se k ničemu nevyjadřovat a nechávat věci, jak jsou. Ray ovšem později jediným telefonátem jeho vyšetřování ukončí: jeho mocní zastánci se o to postarají sami... Joey zachází surově s Liz, což Freddymu dělá těžkou hlavu. I Joey patří k Rayově bandě. Jediný, kdo se občas staví na zadní, je Garry Figgis, bývalý parťák policisty, zavražděného ve vězení. A právě jeho dům jedné noci začne hořet; sjíždějí se hasiči a policisté, nakonec přijíždí i Figgis. S hrůzou zjišťuje, že do domu nečekaně přišla jeho přítelkyně Monica, která utrpěla popáleniny, jimž zakrátko podléhá... (TV Prima)

Djoker

Za vším hledej policajta aneb L.A. - Přísně tajné. Svému slavnějšímu bratříčkovi se film přibližuje ve slušném hereckém obsazení, ve všech ostatních faktorech to však jasně prohrává, vlastně až na jeden. Úvod má grády a donutí diváka vydržet až do konce. Navíc role dobrosrdečného šerifa Slyovi skvěle sedla. ()

choze

"A jak se na vás dívám, šerife, vidím chlapa, kterej čeká, až bude mít něco na práci. A tak jsem tady, šerife, a říkám, že pro vás něco na práci mám." Solidní kriminálka o zkorumpovaných fízlech, kterou Sly dočasně opouští uvadající akční žánr. Opět je tu za underdoga a jako je jeho maloměstský šerif Freddy Heflin obklopen "skutečnými" poldy z velkého města tam za řekou, Sly je tu obklopen charakterními herci jako Keitel a De Niro (přičemž ten druhý prakticky nemá co hrát). Podceňovaný, nevyužitý a znuděný Heflin dlouho přivírá oči nad čím dál víc prosakujícím svinstvem svých kolegů a falešných kamarádů, kteří ho patronizují, až se rozhodne do toho šlápnout, vypustí poldu v sobě ven a propíchne hnisající korupční vřed, což vyústí do westernově laděné přestřelky. ()

Gilmour93

Stalloneho "mouchy, snězte si mě" šerif se jeví, jako by neměl všech pět pohromadě, ale nenechte se zmást. Ano, sluch mu nefunguje a zrakem dlouho není schopen odhalit nezákonné jednání, nicméně hmat je v pořádku (především na spoušti pistole), chuť při pohledu na jeho cejchu evidentně taky a že má čich, to prokáže tím, že mu rektální alpinismus v pohořích newyorských fízlů začne po čase smrdět.. Mangold střídá světlé momenty s těmi slabšími, sám sobě příliš nepomůže neuceleným scénářem a závěrečná zpomalená přestřelka pro hluchoněmě je se svými „výtoky“ krve docela směšná, nicméně western Země švestek si podceňování nezaslouží, už jen kvůli výtečnému obsazení. A když začne hrát „Stolen Car“ od Springsteena a civilně vystupující Sly se jen tak letmo dotkne ruky své tajné lásky, byl jsem (slovníkem mé šestileté dcery) zcela romantikován.. ()

Hal_Moore

Bez debat nejlepší Stalloneho výkon. Šerif Freddy Heflin je zahrán s takovým přehledem a minimalismem, až jsem to Slyovi sežral i s navijákem. S přehledem se vyrovnal takovým hvězdám, jako jsou Harvey Keitel či Robert De Niro. S filmem už to tak slavné není, ale na čtyři hvězdy to bohatě stačí. James Mangold prokázal talent, který pak několikrát zůročil (Identita, Walk the Line). Film se snaží být sourozencem velikánů jako LA Přísně tajné či dílům Michaela Manna, to se mu ale nedaří, jako alternativa však poslouží. Jen více podobných filmů. ()

genetique

Keď je na prvom mieste žáner krimi, tak nečakám nejaké zbesilé tempo plné zvratov a ja neviem čoho. Vidno, že svetové publikum to chápe. Stallone mohol byť dobrý reklamný ťahák, no ukázalo sa, že na pľaci herecky aj čo-to si odkrútil a nemám k nemu takmer žiadne výhrady. A Mangold dokázal celkom slušne zvládnuť aj takých velikánov ako Liotta, Keitel, De Niro a ďalší. Ja som z toho celého potešený a prekvapený. 75%. ()

sniper18

Je to úplne priemerná kriminálna dráma s hviezdnym hereckým obsadením. Má celkom dobrý príbeh o slušnom šerifovi v malom mestečku, ktorý túži po uznaní, ale kvôli jednej nehode z minulosti, pri ktorej ohluchol na jedno ucho je vnímaný skôr podradne, no aj napriek tomu si chce svoju prácu vykonávať naplno. A to aj vtedy, keď zistí, že jeho kolegovia nie sú práve najčistejší a okrem korupcie bránia spravodlivosti aj v jednom závažnom prípade. Spracovanie ale nie je moc dobré, ešte úvod pôsobí dobrým dojmom, ale potom sa prakticky už celý čas nič dôležité nedeje. Tento námet ponúka slušné možnosti, ale tu zostal maximálne nevyužitý, filmu chýba dynamika, gradácia deja je veľmi slabá, celý čas len menej alebo viac dôležité postavy medzi sebou vedú väčšinou nedôležité dialógy, ktorý pre film nemajú moc veľký význam a iba občas sa nájde aj niečo, čo dej aspoň trochu posunie, ale takmer vždy len o minimum. Až záverečná štvrťhodinka to aspoň trochu napravuje. Takže medzi úplným úvodom a záverom tu takmer ani nie je o čo stáť. O akcii sa tu ani moc hovoriť nedá, ale kvôli typu filmu to tu ani neprekvapí. Ide tu prakticky len o krátku záverečnú prestrelku. Herecké obsadenie je výborné a je s prehľadom hlavným kladom tohto filmu, aj keď sa moc hrať nesnaží. Asi jediný, kto sa tu skutočne snaží je Sylvester Stallone, ktorý svojou pomerne dobrou úlohou a aj výkonom čiastočne ťahá film, aj keď sa nič dôležité nedeje, čo je takmer stále, ale aj tak poteší aj Ray Liotta, Robert De Niro, Harvey Keitel a Robert Patrick. Réžia je dosť slabá, tento film po väčšine stránkach takmer vôbec nefunguje, kvôli čomu pôsobí až takým mdlým dojmom, ale aspoň technická stránka nie je zlá, štandard splní. Krajina policajtov nie je úplne zlý film, ale dopozerať sa naň bez väčších problémov sa dá len kvôli hereckému obsadeniu a obzvlášť Stallonovi, inak scenár je na tom veľmi zle a ani réžia nie je o moc lepšia. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 54%. ()

Spiker01

Když se kouknu na Stallonovu filmografii a ego, celkem mě zaráží, že šel do filmu, kde přecejen není až do závěru za největšího borce. Ale o to více pro mě byla při sledování Země policajtů svěží vánek a ačkoliv se ani s odstupem času i přes skutečně mimořádné obsazení (De Niro a Keitel maximálně top!) nejedná o žádnou špičku žánru, na dnešní poměry se jedná stále o sedmičkový nadstandard. ()

Lavran

Upřímně laxní Sly mne vyloženě bavil a byl to právě on, kvůli komu jsem snímek dokoukal do zdárného konce. Tentokrát jsem vydedukoval i znatelný rukopis Howarda Shora (i když nepodává nikterak oslnivý výkon), ačkoliv jsem neměl ani tušení, že pod hudbou je podepsán právě on. Důraz na temně mručivé žeště při akci je nezpochybnitelný předmět doličný...:) ()

Falko

70%. Podla hodnoteni na CSFD som bol k tomuto filmu pripraveny na najhorsie a zase az take slabe sa mi to nezdalo. Je pravda, ze pri takom pocte hollywoodskych hviezd, ake sa stretli v tomto filme by to chcelo pridat na pilu alebo mat este kvalitnejsi scenar, ale mna to celkom bavilo a nemozem povedat, ze by to bola doslova blbost, pretoze som uz videl aj horsie filmy. Stallone si skusil charakterovu postavu, nie je tu ziadny hrdina, ako ho pozname z inych filmov a s Robertom Patrickom, ktoreho poznam ako T1000 z TERMINATORA 2 (1991) si uz Stallone zahral aj vo filme D-TOX (2001). Harvey Keitel si pre zmenu s De Nirom zahral uz v slavnom TAXIKAROVI od Martina Scorseseho v roku 1976.... 24.09.2009 _____ Sylvester Stallone - (Serif Freddy Heflin) +++ Harvey Keitel - (Ray Donlan) +++ Ray Liotta - (Gary Figgis) +++ Robert De Niro - (Moe Tilden) +++ Robert Patrick - (Jack Rucker) +++ Peter Berg - (Joey Randone) +++ Michael Rapaport - (Murray Babitch "Superman") +++ Noah Emmerich - (Bill Geisler) +++ Cathy Moriarty - (Rose Donlan) +++ Produkcia: Bob Weinstein, Harvey Weinstein +++ Hudba: Howard Shore +++ ()

castor

Ještě předtím, než se stačil Sylvester Stallone slušně zakopat - Get Carter, Driven, Taxi 3 (aby se roku 2006 svým srdečním tématem o outsiderovi Rockym opět vyšvihl mezi divácký zájem), natočil léta páně 1997 příjemně neokoukané a hvězdně obsazené drama Cop Land. Šerif „policejního“ městečka za hranicemi New Yorku Freddy, ostatními považován za bezproblémového moulu, který nechává jejich špinavé praktiky bez povšimnutí, poslouchá vinylové desky, řeší tak akorát problémy s odpadky a tajně sní o práci newyorského policisty. U svých policejních vzorů však postupně rozkrývá rozsáhlou korupci a záleží jen na něm, na kterou stranu mince se přikloní. Sic se snímek v druhé polovině mírně zadrhne, tak i přesto má slušné momenty a v hlavní roli nečekaně dobře hrajícího hromotluka Stalloneho, opět bojujícího za svůj americký sen. ()

ClintEastwood

Nadprůměrná kriminálka Jamese Mangolda s opravdu HVĚZDNÝM hereckým obsazením. Sylvester Stallone v dosti netypické roli nedoslýchavého (a mírně nakynutého) strážce zákona. ()

MM_Ramone

Sylvestra Stalloneho mám rád. Na snímkoch v ktorých hral som vyrastal. Je stálym členom v rebríčku mojich obľúbených hercov. Musím však uznať fakt, že v deväťdesiatych rokoch minulého storočia sa ocitol v kríze. Objavoval sa vo filmoch, ktoré ma moc nebavili. Patrí medzi ne aj krimi thriller "Krajina policajtov" z roku 1997. Stallone v ňom stvárnil postavu nahluchnutého new yorského šerifa, ktorý odhalí špinavú hru mužov zákona, čo boli jeho vzormi. Bola to nuda. A nepomohol tomu ani Harvey Keitel, Ray Liotta či hviezdny Robert De Niro. ** ()

HOCKEYKA

Myslím,že tento film dal Stallonemu možnosť ukázať,že je predovšetkým hercom a až potom napichaným svalovcom bez talentu.Sú herci,ku ktorým mám veľmi špecifický vzťah a Sylvester Stallone patrí medzi nich.Podľa mňa je tento film výborný,okrem toho je skvele obsadený,no a Stalloneho neobvyklá herecká poloha mu dodáva čaro zvláštnosti.Väčšina ľudí skritizuje všetko,v ćom sa Stallone objaví už len preto,źe je to on-akćný,pre mnohých béčkový herec s krivou hubou,S týmto sa ja nedokáźem zmieriť.Videla som Rockyho v origináli a nikto na svete ma nepresvedčí o tom,že Sylvester Stallone nie je herec. ()

Davies182

Celkem drsnej thriller se sice poměrně béčkovým příběhem, ale zato plnej zkorumpovanejch policajtů a frajerskejch scének s hodnýma poldama, který se proti nim snažej bojovat. Navíc to má tak perfektní casting, že jsem si užíval každou minutu. James Mangold dál mění žánry častějc než ponožky, a je sakra velká zábava jeho režijní řádění sledovat. ()

Xmilden

S podobnou hereckou sestavou by se daly dělat divy, to by ale muselo být taky něco k vyprávění. Historka o městě, kde žijí policajti a něco začně zapáchat je notně obnošená. Pokud navíc dáme do charakterní role Slye filmové neštěstí na sebe nenechá dlouho čekat. 50% ()

sepp

Spáše tak 3,5*. Nechápu, proč je tento snímek tak podceňován, když má tolik kvalit - sice oplývá nikterak objevným tématem, ale se zajímavými nápady, obstojným scénářem, pomalejším ale adekvátním vyprávěním, scénami, které si divák musí sám domýšlet, ale hlavně věrohodnými herci. Slyova postava je asi nejlépe zahraná a vyloženě film táhne, závěr s hluchým Freddym je vyloženě působivá. Přeci jen hrát trochu umí, boxer jeden starej... ()

LiVentura

Drsné, brutální a bolestné, že si to ti "Amíci" také umí přiznat...... chyby svých dokonalých složek. Ne, film se mi velmi líbil, měl nádech, smysl, hrdiny i jasně definované zlo a hlavně, byl o lidech, kteří dělají chyby a někteří si je umí přiznat a nesou za ně odpovědnost a někteří baží jen po moci a penězích a vše ostatní je pro ně jen ... ()

cheyene

Hvězdné herecké obsazení dělá tento snímek zajímavějším a poutavějším, ačkoliv i samotný příběh není nejmarnější. Sylvester Stallone potěší svým hereckým výkonem, kdy sice zaostává za zvučnějšími jmény jako je Keitel či De Niro, avšak ostudu si rozhodně nedělá a role policajta, který není tím typickým ranařem a supermanem, jakého bychom od Slye čekali, mu perfektně sedla. ()

Fiftis

Je pravda že od hviezdného obsadenia by som čakal viac (hlavne od Roberta De Nira), avšak je to celkom slušne urobené krimi. Škoda, že James Mangold nedotiahol tento policajný thriller do konca, bohužiaľ skončil niekde na polceste. Nakoniec mi z toho vychádza, že najväčším kladom tohto snímku bol sympatický civilný herecký výkon frajerského Sheriffa, v podaní Sylvestra Stalloneho. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta