Vymítač ďábla III

• USA The Exorcist III (více)

Pekelná brána se opět otevírá! George C. Scott jako policejní vyšetřovatel Lt. Kinderman pátrá po vrahovi záhadných a brutálních vražd. Nevěří na démony a jejich nadpřirozenou moc. Ještě ne. Nevysvětlitelné úkazy v nemocnici pro choromyslné nezanechávají žádné stopy k rozluštění děsivého tajemství. Jaká síla však vede nemocnou ženu, aby se plazila po stropu zcela obratně a neslyšně jako moucha? A snad i vraždila? (Magic Box)

cariada

O proti dvojce je to komornějsí a spíš to připomíná temný thriller ,který se mění v děsivý horor. Má to slušnou atmosféru a napětí. Hodně dlouhé jsou rozhovory mezi komisařem a pacientem co tvrdí ,že je blíženec. Opravdu hodně to působí a nutí vás to poslouchat a čekat co se bude dít. ()

Martrix

Fincherovsky temná detektivka s ultracharismatickým George C. Scottem v roli detektiva, který vyšetřuje brutální vraždy, jež spojují události popsané v prvním Vymítači. Přestože se příběh odehrává 15 let poté, navazuje vlastně tam, kde otec Damian "skončil". Atmosféra byla správně temná, dialogy byly místy vysloveně vynikající a herci byli vybraní skvěle. Přesto je výsledek trochu rozpačitý, protože dlouhé monology v cele...já to vysvětlování co a proč nemám moc rád. Když se padouch chlubí svým plánem a odhaluje proč a jak to udělal... . Možná se to tak děje, že vyšinuté a egem pohlcené duše mají potřebu se pochlubit, ale mě to příjde hloupé a ve filmu to vnímám jako scénáristickou lajdáckost, kdy se tvůrce nechce namáhat s náznaky a vlastně ani moc divákovi nevěří. Prostor pro fantazii, domýšlení si a spekulování, do kterého se po troškách přisypávají dílky skládačky, považuji za nejzábavnější způsob, jak vyprávět mysteriózní krimi. Toho se tady moc nedočkáte. A přesto může na mnoho diváků působit posledních třicet minut poněkud podivně. Kde se tam najednou vzal kněz, jak to, že mohou všichni bez dozoru vcházet do cely...a pár dalších zvláštností. Jakoby Blatty postupně ztrácel soustředění. Přesto je třetí Vymítač mnohem lepší než ten druhý a čtvrtý a kvalitativně moc neztrácí ani na The Exorcism of Emily Rose. ()

Nivenx

Oproti katastrofálnímu druhému dílu veliký posun vpřed. Exorcist III je ale bohužel pro mě velice nudným snímkem, který má nejlepší část až ke konci filmu. Být to o 20 minut kratší vůbec by se nic nestalo. 45% ()

Mol odpad!

Totální splácanina, která nemá hlavu ani patu. Chudák George C. Scott. Účast v takovém nesmyslu si opravdu nezasloužil. Chtěl bych dát aspoň hvězdu, ale nemůžu najít žádné místo, kde by film zabodoval. ()

filmmovier

Dvojku jsem přeskočil a nemám v plánu jí někdy vidět a po dlouhém zvažování jsem si řekl, že ta trojka vypadá fakt zajímavě a tak jsem to s ní riskl. Zajímavá zápletka a jméno W. P. Blattyho u režie i scénáře by přeci jen mohla být záruka jistě kvality. Ovšem nakonec jsem byl zklamán. Na začátku sice zazní legendární hudební téma jedničky a natočeno je to docela dobře, zbytek ale pokulhává. Strašlivě dlouho se tam nic neděje a když se tam konečně něco dít začalo, přistihl jsem se, že už mně to vlastně přestává zajímat. Je tam sice pár dobrých momentů, jako třeba důchodkyně lezoucí po stropě a všechny scény s Bradem Dourifem (výslechové), který opět předvedl parádní výkon a v těchto chvílích má film i vcelku solidní atmosféru. Jinak je to ale dlouhé a totálně nezajímavé. Jako detektivka je to nudné zklamání a vymítání jsem žádné nepostřehl. Ale těch pár momentů to docela vytáhlo, škoda, že jich nebylo víc. ()

BROKEN_

Musí se nechat, že autor knižní předlohy William Peter Blatty odvedl na režijní židli slušnou práci. Největší problém je ten, že je spíše spisovatel nežli scenárista. Nechává postavy dlouho mluvit a celé to má natočený pomalu. Místami se mu daří budovat pěkně atmosféru a nějaká ta hororová scéna potěší (scéna, kdy kamera zabírá většinu času záběr na chodbu a sledujeme zdravotní sestru a končí to lekačkou je bezesporu nejlepší scénou z celého filmu). Můj hlavní problém je ten, že film nedokázal vygradovat a celé to končí nějak divně. Během filmu je nám ukázán jednou (nevím to jistě) postava kněze, který následně přijde na konci a já vůbec nechápal jak to, že se tam najednou objevil a proč. Další věc je záporák. Toho si zde bravurně střihl Brad Dourif a jeho scény s Georgem Scottem jsou parádní. Ale zase jsem stejně jako u kněze nechápal, co se kolem něho děje. Film nedokázal objasnit celou situaci a nebo jsem to nepochopil.... ono je pravda, že jsem během filmu byl unavený, ale snad bych takovou věc postřehl nebo ne? A ta scéna, která byla v nebi, nebo co to sakra bylo, mělo být co prosím? Možná tady kritizuji, ale je to dobrý filmeček, který mě bavil a překvapil, že to není takový průser jak jsem čekal. Oproti původnímu filmu to ale zaostává. 6/10 ()

Tomes83

Jak známo, druhý díl Vymítače ďábla, byl opravdu slabou kaší oproti mistrovskému originálu! A dal by se označit i za zcela zbytečné pokračování... Třetí díl však již navazuje na díl první, kde ďábel přebývá v těle otce Karase, který po svém obětavém činu, kdy převtělil ďábla z Regan na svou osobu a poté vyskočil z okna a kutálel se po dlouhém schodišti se po 15 letech komatu, probouzí ke svým další brutálním činům! Za začátku tedy není jasné, zda-li je to opravdu on nebo jen nebezpečný psychopat uvězněný v cele, avšak sám později vyzradí svůj počin o ozdravení skoro mrtvého těla otce Karase, kterému ovšem nikdo nechce věřit! Atmosféra je zde opět velmi tíživá, naprosto šokující momenty zde nechybí a samotná scéna vymítání je opravdu děsivá stejně jako oči ďábla ve svém novém těle! Úctyhodné pokračování... 90% ()

Brain-D

Hned po 2.díle (*) jsem si pustil tohle pokračování, které mě příjemně překvapilo. (1.díl - prvotřídní Horor, 2.díl - drama, 3.díl - krimi). Vrah zabíjí lidi různými způsoby, ale není to obyčejný vrah.. To se bude snažit vyřešit Policejní vyšetřovatel Kinderman...Nechyběla tu atmosféra, napětí, lekačky a taky granduózní zakončení :)) ()

VanTom

Do temné kriminálky 'Legie', vyšetřující brutální rituální sériové vraždy (v blázinci), se na sílu roubuje návaznost na prvního Exorcistu (vedoucí až k "zmrtvýchvstání" jedné postavy) a nepřekvapivě to k sobě úplně nesedí. Nezkušenost spisovatele (vynikající dialogy mezi přáteli v úvodu) jako režiséra se projeví zejména v nepovedené konfrontaci s (okatě přidaným) vymítáním ve finále; přes jistou unylost a nucenou žánrovou béčkovost ale scénář se skvělými hereckými výkony (Scott, Dourif, Flanders) zaujme a nepostrádá atmosféru (vražda sestřičky!). Slabší 3*, ovšem rozhodně lepší než beztvará dvojka. ()

lykan9

Bohužel opět jako v případě dvojky se jednalo o nastavovanou kaši, kdy zaměření bylo jen na jinou postavu z kultovní jedničky. Kromě skvělé scény, kdy babka leze po stropě a charismatickému Georgei C. Scottovi Exorcista III nepřináší nic. Ani napětí, ani zábavu a už vůbec ne pocit strachu. Kromě zmíněných dvou bodů mě potěšila v úvodu jen ústřední melodie a přítomnost Brada Dourifa. Jinak jde i zbytečnost a mělo zůstat jen u jedničky, která ve své době byla geniální. ()

Jaro.Krafcik

Po dvojke ktoré bolo fiasko, trochu napravená chuť. No musím priznať mierne sekanie v prehrávači trochu vadilo celkový dojem. Ale určite zlepšenie a žiadna katastrofa. Aj ked oproti skvelej a legendárnej jednotke slabota. 3* ()

pfa

Vymítač 3 je vícemeně laděn do detektivního pojetí a vůbec to není na škodu, ba naopak. Hrůza a zlo si však i zde najde své pevné místo... [9/1O] (The Exorcist III, USA, horror) ()

mikulem

Rád bych viděl Blattyho původní verzi. Nejvíc mi vadila neopodstatněná postava vymítače, a ejhle - scénu vymítání si vynutilo studio, v příběhu vůbec neměla být. Jinak ale vrcholy filmu jsou působivé samy o sobě - rozhovory s Gemini Killerem, pomatená stařena v rodině detektiva nebo fantastická lekačka s nůžkami. Samotné vymítání je pak největším kamenem úrazu. Mimochodem vřele doporučuji prostřední film z Blattyho trilogie víry THE NINTH CONFIGURATION - ten je bez kompromisů. ()

Jello Biafra

Nudné a ukecané pokračovanie slávneho hororu, ktoré na prvom diely už len parazituje. Filmová stopáž sa vlečie a záverečné odhalenie nie je nijak zvlášť prekvapivé. Tentoraz sa film nesie v detektívne-hororovom duchu. Lenže nefunguje ani ako detektívka a už vôbec ako horor. ()

Šakalík

Přiznám se, že jsem až do minulého týdne nevěděl, že Vymítač má i třetí díl. :-) K filmu jsem přistupoval s krajní nedůvěrou, snad ovlivněn tím jak moc se nepovedla dvojka. O to příjemněji mě třetí díl překvapil. Díla se ujal sám autor knižní předlohy William Peter Blatty, který nám místo démonického hororu naservíroval spíše mysteriozní detektivku s mrazivě temnou atmosférou. Na démony sice taky dojde, ale až skoro úplně na konci. Poněkud rozvleklý scénář však bohatě vynahradili charismatičtí herci – v roli policejního detektiva výborný George C. Scott a především Brad „Červivec“ Dourif coby jeho posednutý rival. Ale nespoilerujme. Film sice neobsahuje vlastně žádné mimořádné scény, které by divákovi pocuchaly nervy (zatímco první film jich byl plný), přesto se jedná o kvalitní dílo hodné pozornosti. ()

sedm.1

První díl Vymítače ďábla je naprosto nedotknutelná ikona a jeden z těch absolutně vůbec nejděsivějších filmů všech dob. Ovšem jak už to často u pokračování bývá, s kvalitou to jde pak již jen strmě dolů a přestože jsem tedy dvojku neviděl, tak třetí díl to bohužel jen potvrzuje. Jediné, co tedy mohu považovat za mírné plus, byla okopírovaná působivá atmosféra z jedničky, ovšem i ta fungovala jen chvílemi a děsuplně přesvědčivé výkony jak Jasona Millera, tak především šíleného Brada Dourifa, ze kterého vážně šlo zlo, fakt výborný výkon. Zbytek ale prostě nestál za nic. Ostatní herci, respektive jejich postavy mě nebavili, nezaujali mě a navíc se fakt i divně chovali, samotná zápletka má pak spíš detektivní, než hororový charakter, s velmi pomalým a nezáživným tempem, bez napětí, bez gradace, s nevýraznou pointou a s nudnými vraždami mimo záběr a navíc mě opravdu hodně zamrzelo nevyužití prostor nemocnice pro choromyslné, což pak dokonce považuji až za neodpustitelné. A jelikož mi tu ani toho nedávalo až příliš mnoho smysl, a to včetně docela hodně podstatných věcí, nemohu se ubránit velkému zklamání a tuto podívanou nemohu označit za nic jiného, než za bezvýznamného cizopasníka. ()

Han22

Hmm zajímavé... Stárnoucí poručík Kindermann vyšetřuje úmrtí, které jsou stále brutálnější a mezitím si v cele povídá s někým, kdo by mohl být otec Karas, nebo 15 let mrtvý psychopat... Nic více si z toho nepamatuju, jen že to byla nepříliš objevná ani napínavá kriminálka... EDIT: Po letech shlédnutí zůstává stejný zmatený pocit. Nudná kriminálka s nudným hlavním hrdinou a bez ukázaných vražd, která nemá většinu filmu nic společného s originálem. V závěru se to propojí a dojde i k povedenému vymítání, ale pachuť nudy to nezvrátí. PS: Brad Dourif exceluje v roce 90 už v třetím hororu. ()

Corpsegrinder

Žánrově trochu jinde než první film neboť se sem namontoval přeskakující sériovej vrah ve stylu The Fallen s Denzelem, ale ono to ani nebylo zamýšleno jako pokračování a možná proto mě to bavilo o to víc. Má to parádní dusnou atmosféru a napětí který je budováno pomalu a trpělivě a díky tomu funguje i pár infarktovejch lekaček z nichž jednu snad zná i člověk co ten film nikdy neviděl. Prostředí nemocnice je pro takovej typ filmu jako stvořený a pohybuje se v něm sympatická sebranka v čele s hlavním detektivem kterej díkybohu neni ukázkovej ateista co 90% filmu nevěří ale od začátku bere v potaz nadpřirozený možnosti. Někoho možná zamrzí že ve filmu nejsou vraždy ukázaný ale popisujou tam stavy těl tak detailně že člověk nemá problém udělat si obrázek sám, a to je v tomhle případě možná i lepší. Několik scén strašení bezpochyby kultovních. No a finální exorcismus kulkou s sebou nese i nějaký ty emoce. K pěti hvězdám tomu chybělo buď svižnější tempo nebo nějakej větší masakr. ()

ClimbVibe

Jsem rád, že se tvůrci rozhodli dát trochu jiným směrem. Dokonce je tu pár scén, ze kterých zamrazí. Celkově je to ale taková temnější detektivka s nadpřirozeným koncem. Tedy nic co by se mohlo jakkoliv rovnat původnímu Vymítači - podle mě nejlepšímu horroru co kdy byl natočený. ()

Paldiny

Dobrá kriminálka, čo to v druhej polke preorientuje na horor a ten som sledoval s napätím až do konca. Zaujalo ma tu hneď niekoľko vecí, zo začiatku sarkastické dialógy dvoch kamošov, z ktorých mal čochvíľa zostať už len jeden. Minimalistická až mŕtva vyšetrovacia časť s dôrazom na detail(y). Presvedčivé herectvo hlavných i vedľajších (obzvlášť famózny Dourif), a potom už len mrazenie, peklo, vykúpenie. Celkovo zvláštny film, uchopením, prevedením, pocitom, čo nechce z hlavy von, ani po jeho skončení. Navyše atmosférou pripomínajúci iné, vtedy ešte nenatočené (!) hitovice od Demmeho či Finchera. Autor predlohy si svoje dietko postrážil veľmi dobre, až zamrzí, že ich nemal vo filmografii viac. I keď jeden prízrak sa mu v osemdesiatych rokoch ešte podaril a dokonca si zaň odniesol jeden Glóbus. Čo sa týka tohto, určite odporúčam pozrieť s čerstvými spomienkami na jednotku, vychádza z nej. ()