SaNcHeZ_cz

Místy možná až příliš jednoduché a přímočaré, jindy zase až příliš sofistikované a umělé. V celku je ale Klepání na nebeskou bránu nesmírně fajn film, který ve formě road tripu odhaluje hledání smyslu života právě v jeho konci. Vydařená formální stránka je jako bonus. ()

Rosana

Hlavní hrdiny si brzy zamilujete. Námět, jak naložit s životem, když víte, že brzy skončí, tu byl už nekolikrát, ale toto klasické zpracování nemá chybu. ()

Praxis

Rakovina a zároveň se smát? Ehm, jo jde to v téhle dramedii, která v jednu chvíli kloubí přímo až absurdní gagy a v druhé chvíli nenechá jedno oko suché. Ale ti dva si to rozhodně užívají. Přeci jen, ta bláznivá jízda k moři musí být něčím okořeněná. 80% ()

sta

Podle mě nejlepší německý film! Neznám nikoho, komu by se cesta Martina a Rudiho za mořem nelíbila. Tak lidskej film prostě nemohl natočit člověk, takže zbýváotázka, co je Thomas Jahn zač? ()

MissJ

Dokoukat ten film do konce mě stálo něco přemáhání a výsledný dojem opravdu není dobrý. Scénář šitý horkou jehlou, citová manipulace, trapné pokusy o humor plus nesnesitelné postavy přibližují film až k hranici únosnosti. Nebýt závěru s Knockin' On Heaven's Door, zanechal by ve mně film jen velké rozčarování, z tohoto mi ale bylo šoufl. ()

filmsim

Výborná černá komedie skloubená s road movie o cestě dvou rakovinou postižených mladíků k moři. Snímek z vás vytáhne jak výbuchy smíchu, tak slzy a dá vám opravdovou chuť do života. 9/10 ()

Laxik

Jako každý musím použít ta dvě slova - německá tarantinovka. Naštěstí není Klepání na nebeskou bránu jen sprostou kopií (i když pár postav, kostýmů a scének až moc odkazuje k Pulp Fiction či Gaunerům), ale jde si vlastní cestou. ()

vorheese

Vyjímka potvrzuje pravidlo. Nijak jinak si nedovedu vysvětlit fakt, že jeden z nejkrásnějších filmů vznikl zrovna v Německu. Film pobaví, rozbrečí (v dobrém slova smyslu), rozesměje a vizuálně uchvátí. ()

milicjant

Je až těžko k uvěření kolik různých žanrů film Klepání vůbec obsahuje. Inu, počítejte se mnou - akční komedie říznutá kriminálním dramatem. Nejsem v matematice dvakrát kovanej, ale tady bylo zaděláno na solidní průser. Naštěstí tomu tak není a samotnej koncept filmu je dost svéráznej a ve výsledku překvapující! Smál jsem se, když bylo čemu (a veřte mi, bylo), uznale si pomlaskával nad akčními scénami, hledal četné odkazy na tarantinovu tvorbu. Po pár minutách v komediálních vodách dokáže režisér s jednou rukou v kapse obrátit o 180 stupňů. (ehm, zase tam matika) Zejména zachváty jednoho z dvojice hlavních hrdinů děj neuvěřitelně polidštily, zpomalily a notně zvážněly. Kdyby byl Tykwer jiné národnosti, bylo by Klepání aspirantem na nejlepší německý film. ()

sonnak

Road Trip + Adams Aebler = smrtelná kombinace. Německý film bez německého feelingu, parádní herci i zábavný scénář. Viděno s velice povedeným dabingem. 4,5* ()

gogos

Naprosto překvapující podívaná. Velice sympatický scénář, suveréní hlavní hrdinové, především pak Schweiger. Velmi vydařený a zajímavý střih a neméně povedený soundtracky. Snímek dokonale kombinuje akci, kriminálku, citové a osobnostní drama, černou komedii. Skvěle líčí hlavní hrdiny... Prostě fantazie... Nemohu si pomoc, ale pro mě je to jedno z nejpříjemnějších překvapení poslední doby... ()

blackrain

Když vám zbývá pár dní života neřešíte, co je správné a co špatné. Prostě to uděláte. Stihnete věci, na kterých vám žáleží a splníte si svá tajná přání. Užijete si své poslední dny ve velkém stylu. Čas je ale neúprosný a na nikoho nečeká. ()

Makky

Tak si kráčam planou ulicou života a netuším, kde zastať, pri ktorom rohu mám hľadať zmysel. No mám neobmedzené množstvo času, tak prečo ním neplytvať... Pristaví mi čierny taxík. Oznámi, že nemám na výber, čas sa mi kráti a jednoducho musím nastúpiť... Ráno sa preberám uprostred cesty s prázdnou flašou v ruke. Postavím sa a kráčam ďalej. Ulice sú však čistejšie, jasnejšie a aj tomu žobrákovi, o ktorého som minule zakopol, hodím nejaké drobné. Na ulici je po mne len bordel, no nezaujímam sa... Viem, kam kráčam... Moja cesta sa kráti, no ja sa usmievam, pretože mám cieľ! ()

Tony.cs

Tragikomedie jedoucí na plné koule. Výjimečně skvělý německý film. Vyjímečně chytlavý humor. Vyjímečný... ()

kaylin

Další krásná ukázka toho, jak je německá a potažmo evropská kinematografie zajímavá. Nebojí se náročných témat, ale zároveň je dokáže podávat takovým způsobem, že vás to prostě musí nadchnout, anebo se vás to minimálně dotkne. Žádný přehnaný patos, krásné drama s prvky komedie a funguje obojí. Američani už se o tohle také snaží, ale jen na nezávislé úrovni. No jo, Evropa je v něčem pořád dál. ()

suicide

Achych ouvej. Já já v poslední době často narazím na filmy, které nejsou na 4*, ale na 3* taky ne. Nutně pak musím bilancovat, zda šlo o lepších 70 nebo horších 70 procent. Bohužel tady je situace jasná. Jen si to představte. Takový skvělý název a takový promarněný obsah. Rakovina obou hrdinů. Jakási deux-de-machina v závěru, kdy najednou jsou volní a mohou pokračovat v pouti k moři, a takzvaná silná scéna na závěr, na kterou jsme čekali celičký film, je vyloženě žalostná. Samozřejmě už ani nemůže jít o komedii v tom normálním slova smyslu. Tvůrci to divákovi připomínají pro jistotu příležitostnými záchvaty jednoho z hlavních hrdinů. Něco ve stylu: "Ne, ne, ne! Teď se smát nebudete, ted skoro umírá. Ale počkejte pár minut, pak ,když budete chtít, se budete za břicho popadat..." Obsazení Schweigera jakožto herce pro ženský byl nejspíše dobrý komerční tah. To vše mě nijak neponouká k tomu, abych dal hvězdičky 4. Ale na druhou stranu - kdybych ty dva potkal a dali mi jeden z těch paklíčků bankovek, tak by tu hvězdičku ještě přihodil... Zatím tedy dávám 60%. ()

stration

Parádní německá tarantinovka. Opravdu jsem se chvílemi smál nahlas. Téma moc k smíchu není, ale lahůdky, vychytávky, odkazy a humor je geniální. ()

Easykk

K německé filmové tvorbě jsem nikdy neměl moc důvěru, ovšem tento film mi zcela převrátil mínění o tvorbě našich příhraničníků, a to zcela zásadně. Tento snímek je několika slovy prostě překrásný, vtipný, nápaditý, dojemný a v neposlední řadě asi i trochu akční :) Je to film o přátelství a o nesplněném snu - dostat se k moři (,,Tys nikdy nebyl u moře? To je jako kdybys nežil, v nebi se mluví jenom o moři..), za kterým si oba hrdinové jdou vlastní cestou do které jim náhoda (a dva supergangsteři ;) přihodí kufřík s milionem marek. Je to film nádherně naivní i chytrý zároveň. Pro mě osobně asi nejlepší snímek vůbec, zasáhl mě přesně mířenou trefou, ale já mu za to děkuji. Možná jsem trochu ovlivněn, že jsem podobně jako oba hlavní hrdinové také nikdy nebyl u moře, ale rozhodně se tam chci před svou smrtí podívat. P.S.: Viděl jsem ho asi desetkrát a asi devětkrát jsem u konce musel narychlo hledat kapesník! :o) ()

MATADOR

Nejúspěšnější německý film roku 1997. Tak lehkomyslně jsem přistupoval k tomuto film, na který jsem náhodou narazil. Když si kdokoliv vezme v potaz, že v Německu vznikají takové kraviny, které ani nestojí za minutu sledování, Klepání na nebeskou bránu je poté jak čisté zjevení. Takovéhle lehkomyslné chování, jaké mají dva přátelé, kteří se dozvědí, že jim nezbývá mnoho času a tak si jednoduše začnou užívat (vykrádat banky, krást auta, ...) je opravdu výtečně natočené. A když k tomu přidáte dva typické mafiánské packaly. Je z toho slušná jízda, která sice není na plný počet, přesto se u sledování neunudíte, k tomu pomáhá průměrná stopáž. Svérázný nářez plný vtipu a akce. ()