Halloween

• Česko Předvečer svátku Všech svatých (více)

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech svatých utéct. Nikdo neví a nikdo ani nechce vědět, co se stane 31. října 1978, kromě doktora Loomise, Michaelova psychiatra. Ten si je jistý, že se Michael vrací zpátky do Haddongield, ale když to zjistí zbytek města, je už pro mnoho lidí pozdě. (Pannonia Ent.)

LikamCz

Můj nejoblíbenější horror, a obecně super slasher, a uvodni hudba filmu se vam zaryje pod kůži a je dokonalá :3 --5/5-- ()

Duffman 97

Klasika všech horror movies.Hudební doprovod super,Jamie lee Courties královna křiku a snad největší psychopat v dějinách filmu. ()

70s80s90s

Kultovy slasher. Som rad, ze som mohol Carpentera vidiet a pocut nazivo na jeho koncerte vo Viedni. Samozrejme nechybal v repertoari ani tento OST. ()

MaleRipley

Vynikající dílo. S v podstatě neuvěřitelným rozpočtem 300 000 dolarů dokázal Carpenter natočit jednu z největších klasik hororového žánru a vytvořit mého nejoblíbenějšího sériového vraha. Geniální hudbu a úchvatnou Jamie Lee asi nemá cenu vyzdvihovat, naprosto pozoruhodné je třeba to, že představitel Michaela Myerse (Nick Castle) dostával zaplaceno 25 dolarů (!!!) za každý natáčecí den, herečka v hlavní roli musela přijmout honorář v hodnotě 8000 dolarů za celé natáčení (jen pro představu, Kate Winslet za natáčení Titanicu dostala 2 miliony dolarů). Z původně očekávaného až Céčkového hororu se stal zakladatel slasherů takových, jak je dodnes známe, Carpenter na tomto filmu zároveň samozřejmě královsky zbohatl a mohl tak naplno nastartovat svou úspěšnou režijní kariéru (byť paradoxně dle mého názoru je Halloween dodnes jeho nejlepší dílo). Ačkoliv dnes originální Halloween asi nevyděsí tak jako před 40 lety, pořád z něho vyzařuje nepříjemná, plíživá atmosféra, která vás při sledování v noci a osamotě rozhodně nenechá zcela chladným. Pro mě osobně spolu s Texaským masakrem nejvíce nadčasový horor všech dob (ovšem zatímco Leatherface převedl na plátno na tehdejší dobu nevídaně morbidní scény, Michael Myers dokázal publikum vyděsit tak, jako do té doby nikdo jiný). ()

L.O.T.R

Fenomenálny horor/slasher, ktorý obstál aj zubu času. Samozrejme, pokiaľ ste už nejaký ten horor videli, nezľaknete sa vyslovene lakačiek. Avšak atmosféra funguje bezchybne a práve táto snímka položila veľa základov pre ďalšie horory v nadchádzajúcich rokoch. 95% ()

BStone

Co k tomu dodat. Nezáživná, hloupá a nezajímavá vyvražďovačka, která nemá ani dobré herce ani jakýkoliv tah na branku. Ano, film je z roku 1978, ale v kontextu toho, že o rok později přišel Vetřelec a o čtyři roky poté Věc, to nehraje žádnou roli. Nepovedený brak. 25% ()

KahlaRenee

Veľký klasický hororový film a je stále populárny na medzi veľkým množstvom ľudí. Vynikajúce herecké výkony ,desivé scény sú dobre vzhľadom na to;že bol nízky rozpočet. Film vyzerá vynikajúco zvlášt na blu ray. Je Halloweenska noc a Michael Myers sa vráca do Haddonfielda. Michael Myers prenasleduje svoju sestru Laurie Strode (Jamie Lee Curtis) Tento snímok vás udrží v napätí počas celého trvania filmu pretože neviete, čo sa stane. Halloween bude vždy môj obľúbený hororový film. Musíte si pozrieť túto klasiku! ()

ja003

cringy a nuda... vždyť v tom filmu je dohromady 1 akce a ještě úplně o ničem. Legendární film my ass ()

Luccaesa

Budu-li film brát jako prvotinu takovéhoto žánru, vyzdvihnu hudbu a "sípajícího Michaela". Nicméně jdu-li do hloubky, pro mě ani trocha napětí, pomalý rozjezd, kdy se spíš více těším na konec než bych předpokládala, že dojde k rozjezdu. Příběh skoro žádný a je nutné se na film dívat opravdu z pohledu hororového nováčka. ()

RodUsher

Klasika žánru a nejlepší film Johna Carpentera. Minimalistická režie, úchvatný minimalistický soundtrack a nejlepší záporák historie slasher žánru. Jamie Lee navíc excelentní. I po čtyřech dekádách stále atmosferický film, který nemá konkurenci. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Osm let jsem na něj číhal, dalších sedm jsem ho držel pod zámkem." První Halloween představil jednoho z nejikoničtějších filmových zabijáků Michaela Myerse. Film nemá vražedné tempo nebo spoustu lekaček. Nejde zde o hektolitry krve, ale o budovaní napětí, které je i při stopáži 90 minut pomalu a efektivně budováno. Tam, kde by v dnešních hororech vrah čekal, se tady prostě neskrývá nic. V další skříni nebo za dalšími dveřmi ale už prostě být musí! Říkal jsem si, ale ono nic, a znovu a znovu. CCA 30 minut před koncem začne Myers opravdu vraždit, ale krev skoro nevidíte a nějaké nápadité vraždy taky nečekejte. V závěru je střet mezi Jamie Lee Curtis a maskovaným zabijákem Michaelem Myersem, kde Michael zase a znovu vstává a má neochotu zemřít. ;) Celý film je v doprovodu jednoho z nejatmosféričtějších hudebních motivů, který jako jediný tady nezestárl. Celkově se to špatně hodnotí ... Jako kultovní film to je, ale taky trochu nudný film to je. - 50%. ()

HAMLOCK

Nevzpomenu si na inovativnější film než na Halloween. První slasher díky ,kterému je tu s námi Dětská hra ,Pátek třináctého ,Noční můra v Elm Street ,Predátor či Scream. Od pomalého rozjezdu až k úžasnému finále jsem neodlepil oči od obrazovky. A sice vím ,že film má několik chyb ,to ale dokážu je přehlédnout ,jelikož je to přeci jen první snímek žánru ,kdy se buď vše v následujících slashrech opravilo či se stalo součástí žánru. Za mně jeden možná i nejlepší slasher. ()

opatstviolov

Jeden z nejlepších hororů vůbec. Místy trochu nudnější, nicméně všechny scény s Michaelem Myersem to více než dostatečně vynahrazují. 9/10 ()

Wiceman

Tenkrát, když jsem byl mladší, jsem se děsně těšil, jak si tohle na základě tvrzení: ,,Ty si neviděl Halloween? To si dobrej lůzr" jsem si to pustil. Nebudu lhát, tehdy mě to moc nezaujalo. Asi i zřejmě proto, že jsem byl zvyklej na jinýho nesmrtelnýho a ještě ke všemu užvaněnýho Freddyho Kruegera. Čím jsem však byl starší, začínal se mi Halloween a jeho krása tkvící v detailech, zarývat pod kůži. Michael Myers jako tichá a nesmrtelná mašina na zabíjení má narozdíl od výše zmíněného Freddyho cosi ďábelského a nevýslovně zlého (nebo výslovného jak nám sám oznámil nejhorší psychiatr všech dob, Dr. Loomis :D ) jeho pomalá chůze a klidné oddechování Vám dává najevo, že mu stejně neutečete tak proč si nevychutnat váš strach :D Co mě ale už raného dětství učarovalo, byla hlavní theme song (jednoduchej, ale silnej) takže na tehdá polyfonní melodie v 3310 jsem příliš dlouho nečekal :D Co se týče dalšího obsazení, nemám výtky. Jamie Lee Curtis byla, je a bude pořád kočka :) Donald Pleasence dokáže i naprosto neschopnýho psychiatra zahrát na výbornou, takže jeho vyděšené těkání je poměrně uvěřitelné. Pro mě ale mínus celého filmu je přítomnost natvrdlých teen postav, jejichž jediným účelém je ukázat kozy a chcípnout, ale jako dobře, pořád se tu bavíme o teen vyvražďovačce :D Lepší 4* ()

danbalada19

Prostě klasika, poprvé se na scéně objeví známý zabiják Michael Myers. V tomto filmu tedy působící, ne ještě jako nesmrtelná a nezastavitelná vraždící mašina, ale čistě jako blázen, který dlouho pozoruje svoji objeť dlouho do předu. Lidi, kteří jsou už ze života zvyklí na nové Filmy, které ubyhají rychle a jsou, počítačově zpracované výborně, tak se jim tento film líbit nemusí, má samozřejmě svoje chyby, ale musíte jsi říct, že je přes 40 let starý, já tento film mám rád. Doporučuji. ()

Tnalumis

Ten to film je snad nejlepším filmem jak ze série Halloweenu tak i ze všech slešrů z 70 let a to dokonce i lepší než Pátek 13 i když Jason je na prvním místě s nejvíc zabitých obětí tak Michael je rovnou na druhém místě a dále úplně nevím co o tom řict prostě nejlepší film jak jednička tak i dvojka nejlepší horor ale ostatní díly upadlí na hříbkách a nejvíc spadl třetí díl který s ostatníma neměl nic společného ()

Martin0392

Famózní podívaná, novodobí režiséři hororů učte se! Preciznost Johna Carpentera je opravdu vidět, hlavně při finálních scénách, skvělá kamera, která odhalovala jen to, co divák potřeboval vidět a vzbuzovala extrémně (ne)příjemné napětí, které výtečně vyvrcholilo, příkladem je finální souboj. Ale scén kde je napětí/vyvrcholení výborné je ve filmu více. John Carpenter neunudil ani jumpscary, propracované, precizně vymyšlené, avšak příliš slabé pro lidi kteří hledají velkou „lekačku“, na rozdíl od novodobých hororů, zde neuvidíte (neuslyšíte) jumpscary tvořeny pomocí zvuku, tzn. vysoké hlasitosti. Hudba je zde velmi příznivá, ale možná bych ocenil o něco více skladeb, které by po čas filmu hráli. Nejslabší článek filmu je příběh, nečekejte nic přeborného, přeci jenom je to horor. 4+/5 ()

Práva na sérii Halloween jsou na prodej

16.09.2017

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

John Carpenter bude produkovat nový Halloween

25.05.2016

Halloween Johna Carpentera je naprostá hororová klasika, jíž nedokázalo zastínit žádné ze sedmi pokračování. Hlavní série skončila v červenci 2002, o 5 let později ale došlo na remake v režii Roba… (více)