Odkrytí masového hrobu čítající 50 těl není příjemný zážitek pro policii ani pro Michelle a Ryana (Kate Hodge a William Butler), kteří Texasem projjíždí. Cestou kterou jim poradil "Kovboj" Tex (Viggo Mortensen) narazí na neznámého řidiče, s kterým mají malou potičku a musí vůz opravit, tam se poprvé zjevuje "Leatherface". Dopravní nehodou se jim komplikuje uprostřed lesů život, Michelle sice nachází útočiště, ale spadá do spárů kanibalské rodiny, kde Ryane umírá. Záchrana přichází v podobě "víkendového lovce" Benna (Ken Forre)... (Rodriguez)

Rathalos

Nejako som pri sledovani tejto serie zabudol na tento film,no a musim povedat,ze je to horor s dobrou atmosferou,rodinka je fakt kvalitne drbnuta,Leatherface je odporny,ma to urcitu davku napatia,brutality a krvi,no jedine,co mi vadilo,bolo,ze vacsina filmu sa odohrava za tmy,ale aj tak som spokojny...:-) ()

domirovec

Kožená tvář je sice pořád další Texaský masakr (již třetí), který se protě nevyrovná legendární jedničce, ovšem jakožto další pokračování vůbec neuškodil. Atmosféra by se dala krájet a Leatherface sám o sobě (a tak stejně i celá kanibalská rodina) vypadá hodně v pohodě. Mně se to upřímně líbilo. Teď už jenom zůstává otázka, jak jsou na tom všechny ty remaky a rebooty.. 4/5 ()

helraiser

Nádhernej syrovej horor, který se prostě musí každému líbit kdo někdy něco slyšel o Leatherfaceovi a jeho motorový pile, jen škoda, že tu nemáme větší počet mrtvol, ale to ani tak nevadí, protože atmosféra je parádní a brutálních scén je dostatek takže je pořád na co koukat a nuda nemá šanci. Navíc lidožroucká rodina je super, hlavně ta mrvňavá holka, ta prostě nemá chybu. ()

foundation

Tak ani tretí diel nepriniesol žiadne prekvapenie. Žeby sa to snáď mohlo famóznej jednotke priblížiť bolo naivné vôbec riešiť ale aj tak sa z tretieho pokračovania vykľul o niečo väčší prúser ako som čakal. Kvalitatívne niekde na úrovni druhého dielu, možno o trochu vyššie. Ubralo sa síce humoru a nesie sa to celé v oveľa vážnejšom duchu ale bohužiaľ celkové zlepšenie nie je natoľko veľké aby sa premietlo do lepšieho hodnotenia. ()

Vabr odpad!

Fakt strašný tenhle paskvil. Dejte původní Masakr (rozuměj stejná dávka nudy), v němž budou akorát jen 2 hlavní postavy, zbytek se nějak dosti náhodně přidá a bude lítat sem a tam, ani to nepoberete, Leatherface omezte na minimum, a převeďte jej do road movie a vznikne vám tahle WTF slátanina, v níž se běží nazdařbůh z jedné strany na druhou a naráží se neustále na nějaké náhodné kolemjdoucí 😑. Víc by ani upřímně nemuselo být řečeno, ale rád se k tomuto odpádku vyjádřím déle a srovnám s letošním klenotnickým stokarátovým šperkem. Co mi obecně na filmové sérii Maskru vadí je, že Leatherface je neuvěřitelně upozadněnej (jako například tady). Celou dobu se totiž (dlouho) čeká, než se to rozjede, a když už se něco konečně děje, jedná se o velmi lacinou záležitost nepovšimnutíhodnou. Vážně nemám náladu na takové low budget pokusy a vzkříšení něčeho mrtvého, zvlášť když je na míle daleko cejtit, že absentuje snaha po všech stránkách o vytvoření něčeho aspoň trochu kvalitního. Největší problém mám s již zmíněnou nudou zapříčiněnou nulovou snahou, ale druhým největším důvodem, který i posouvá tento Masakr na nejnižší příčku, je ta debilita, absurdita a neuvěřitelnost celého toho dění, na které jsme nuceni se dívat. Jmenovitě - podivín na benzínce, srážka aut, nahánění v bažinách, náhodná týpka v bažinách, střílení ze zbraní, „drsné" finále... Hrůza tenhle blábol, nemohl jsem se při sledování ubránit myšlence, že něco takového bez špetky originality bych dokázal napsat také během jednoho večera a při tom se ještě vrtal prstem v nose. O „goru" raději tady mluvit nebudu. A audiovizuální stránka také žádná sláva na rok vzniku 🙄👎. Vyhodnocení: Opravdu dejte přednost novému Masakru, protože je v něm napětí, gore, krásné lokace, sympatické postavy a zajímavé naháněčky...prostě všechno, co zde chybí ()

Alexandre

Komediálně laděné pokračování, které by určitě nemělo zklamat fanoušky Leatherface. Při sledování jsem se buď trochu bál anebo smál nad některými hláškami a scénami, ale co je na tom nejlepší - ani chvíli jsem se nenudil (na rozdíl od utahaného druhého dílu). A to jsem viděl zkrácenou verzi, takže je dost možné, že ta prodloužená je o nějaké "delikatesy" a hlášky ještě obohacená. Navíc pusté lesy a dům daleko od civilizace tomu dávají ideální místo pro vývoj děje, takže atmosféra nedrhne. Když to shrnu - skupinka lidí prchající před šílencem s motorovkou v ruce, kanibalská rodinka, která k večeři zasedá s mrtvolou jejich dědečka, super herci, hlášky a vynikající zábava :-). ()

LabySo69 odpad!

Tak teď si nejsem jistej, jestli jsme všichni koukali na stejnej film, protože ten, na kterej jsem koukal já se nedá hodnotit jinak, než odpadem... Podle mě nemá tahle blbost s The Texas Chainsaw Massacre nic moc společnýho, snad jen toho trotla nahánějící lidi motorovou pilou. Prostředí se mi moc nezamlouvá, oblast kolem jatek mi byla příjemnější, nežli nějakej les s močály plný kusů lidských těl. Atmosféra jedničky se jaksi kamsi vytratila. Co se týče hereckých výkonů, tak ty jsou na úrovni Ordinace v růžový zahradě (troufám si tvrdit, že snad i Pavel Kříž, jakožto nejhorší herec v Galaxii, by to zahrál líp). Příběh je taky katastrofální a nesmim opomenout postavy, jenž umírají a následně zase ožívají... To je vážně trochu moc. ()

Likan7

Solidní krvák, který mě ale vůbec nebavil. Série Texaský masakr bude pro mě v té skupině s ostatními legendami tehdejší doby zřejmě nejslabší. Jediné, co stojí za zmínku je mladej Viggo Mortensen. ()

IronRocky

Na prví Texaský masakr to rozhodně nemá, ale neni to špatný pokračování. Film je docelá napínavej a pár lekaček tam taky je a atmosféra není špatná. Takže průměrnej horor. ()

Knor

Dávám tři, ale jen tak tak. Nevím, prostě mě to nějak extra nenadchlo. Není to taková hrůza, ale vlastně se nic moc nestalo. Ještě, že se celá druhá polovina odehrávala v rodiném kruhu. ()

Scraffy

Po neskutočne blbej dvojke Texaského masakru prichádza tretie pokračovanie, ktoré sa vracia ku koreňom starej - dobrej jednotke. Film má hustú atmosféru, ktorú si drží po celý film. Nájde sa tu pár nelogických vecí a to hlavne ku koncu, ale nejako to neprekáža a film sa dá užiť aj s tým. Veď predsa o bizarnosti tu ide. ()

WheX

Jedna hvězdička za final girl, který totálně jeblo a i bych ji věřil že leatherface rozjebe a za přežití postavy černé postavy až do konce, to se opravdu jen tak nevidí ve slasherech. Bez těchto dvou aspektů bezkonkurenční odpad. ()

Olafsson

Nemůžu si pomoct ale všechny tyhle starý díly vč. jedničky (sic!) sou podle mě prostě nudný sračky... Mám mnohem radši ty nový počínající rokem 2003, ty jsou prostě o třídu jinde. ()

horor2

Třetí a pro mě hodně drsný, brutální a násilný díl, který když jsem poprvé viděl jako děcko na VHSce, měl jsem trochu těžké trenky :-D Jeff Burr přitlačil a vyšperkoval. Mimochodem toto jsem viděl ještě dřív než jedničku. R.A. Mihailoff jako nekompromisní Leatherface, kterému nedělá problém utrhnou kapotu od auta :-) ()

Blazkowicz

Nic moc teda. Hlavně ty části v lese jsou utrpení, protože je to děsně tmavé a nejde tam skoro nic vidět. Celkově podprůměrné béčko. Ale má to dobrý soundtrack. 2* ()

djbarrel

Poměrně dobrá podívaná s dobrou atmosférou, dobře zvoleným prostředím i osazením, a mrazivou atmosféru občas prořízne dobře mířený černý vtípek. Nejedná se o nijak extra velká jatka, ale přesto jsem byl spokojen. 72% ()

VanBradley89

Celou dobu sledování se mé hodnocení přelévalo od dvou do čtyř, až nakonec zakotvilo na třech. Čtyři jsem chtěl dát za některé opravdu povedené scény, dvě za spoustu nelogičností, které mě dost otravovali ( HLAVNĚ pila ve vodě ) a když už sem by rozhodnutý napálit lepší dvě objevil se Ken Foree živý a zdravý a díky jeho sympatické postavě si film tři nakonec vybojoval. Z prvním se nedá srovnávat, ale v porovnání z remakem ( 2003 ) vychází jako jasný vítěz. ()

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (více)