Odkrytí masového hrobu čítající 50 těl není příjemný zážitek pro policii ani pro Michelle a Ryana (Kate Hodge a William Butler), kteří Texasem projjíždí. Cestou kterou jim poradil "Kovboj" Tex (Viggo Mortensen) narazí na neznámého řidiče, s kterým mají malou potičku a musí vůz opravit, tam se poprvé zjevuje "Leatherface". Dopravní nehodou se jim komplikuje uprostřed lesů život, Michelle sice nachází útočiště, ale spadá do spárů kanibalské rodiny, kde Ryane umírá. Záchrana přichází v podobě "víkendového lovce" Benna (Ken Forre)... (Rodriguez)

kaylin

Třetí díl série „Texaský masakr motorovou pilou“ považuji za o něco lepší než Hooperův druhý díl, který mě prostě nebavil. Tohle je klasický survival s černým humorem, což je něco co docela dobře funguje. Snímek nepřekvapí, ale herecké výkony jsou takové, aby vás neodradili. Je to ten film, který nenadchne, ale stejně tak ani nezhnusí jen dívání se. To průměrné hodnocení tady sedí nejlépe. ()

K.I.N.G.

Mně to teda až tak zábavné nepřišlo, stejně jako všechny díly kromě prvního originálního, který jsem zatím neviděl a podle mě je to strašně nadhodnocené, ikdyž je to solidní film. Krom krásné motorové pily jsem v tom nic úžasného nenašel. ()

JohnMiller

Popri prvej, dneska už, kultovej, jednotke to nemá šancu obstáť. Keď si to však porovnám napríklad s takým nasledujúcim pokračovaním z roku 1994, musím konštatovať že ide o solídny béčkový horor. Výborne zvolené prostredie amerického juhu ktoré tvorca obkolesí bandou kanibalov ma vždy dokáže pobaviť. Na čele tejto vraždiacej rodiny sa nám tu predviedol mladý Vigo Mortensen. Psychopata zahral celom slušne. Tvorcovia sa neštítili bez-účelovo kopírovať prvú časť, napríklad večera s celou kanibalskou rodinou pri jednom stole., ale skvelí strašidelný soundtrack to u mňa zakryl. Zaujal ma tu aj herec Roba Zombieho Ken Foree ktorý si zahral vo Vyvrheľoch z pekla a Halloween (2007). Scénku pri ktorej rinčala motorová píla na plné gule pod hladinou vody si mohli odpustiť ale ináč ma to v celku bavilo. 2,5* ()

Colonist

"Proč nás nenecháte na pokoji?" - "Máme hlad." - "Neslyšeli jste někdy o pizze?!" Série TCM dostala nového režiséra, Leatherface novou pilu a scénárista pár dobrých nápadů. Třetí díl na události předchozích dílů prakticky nenavazuje (kromě zmínky o obětech prvního filmu na začátku v titulcích) a to je jenom dobře. Díky tomu je ve filmu plno originálních prvků. Leatherfaceova nová rodinka zde má vskutku zajímavé složení (matka, malá holčička a nechybí ani starý známý děda) a je pořádně zrůdná. Herci vůbec nebyli špatní. Silné atmosféry se ve filmu najde plno. Pár slabších míst tu sice je, u některých scén jsem si říkal, co tím asi chtěl básník říct, ale jinak jsem se bavil. Všechny ty změny trojce prospěly. P.S. Už dlouho jsem v podobném filmu neviděl tak sympatickou postavu, jako byl ten černoch. Tomu jsem vážně fandil :) ()

sofiapetra odpad!

Poslední ze starších filmů, který mi s Viggem scházel vidět - a nedokázala jsem ho dokoukat. Zvládla jsem slabou půlku, pak už jsem se na ty odpornosti odmítla dívat. Never more. ()

Martin741

K strasidelnej atmosfere mne toho vela netreba : staci len sileny vrah /Leatherface/, temne mociare a este temnejsie neprivetive lesy. Slusne pokracovanie Hopperovej klasiky z roku 1974. 69 % ()

Jino

No tak konečně jsem si aspoň trošku spravil chuť po otřesné dvojce. Obětí není sice moc, ale je to udělané tak šikovně, že na pořádný masakr ani není čas... ale rozhodně je pořád se na co koukat, takže pocit, že by mě to nudilo jsem ani jednou neměl. Atmosféru to taky má - teda aspoň ze začátku, ke konci už to není ono, ale rozhodně lepší než druhý díl, už jen pro to, že Leatherface v něm nevystupuje jako šikanovaný úchyl a má u svých příbuzných větší respekt. ()

Mefistofelle

Jednička má dokonalou hororovou atmosféru a dvojka je úchylná a vtipná jízda, zatímco toto se potácí někde mezi. Ze "starých" Texaských masakrů je tento můj nejméně oblíbený. Ze začátku, když se zatím ještě jedná o nahánění jednoho mladého páru v autě, to vypadá na slušnou zábavu, ale v momentě kdy jde skutečně do tuhého se napětí poněkud vytrácí a značně se ubere na tempu. Leatherfaceova rodinka pro mě pak byla asi největším zklamáním. Viggo Mortensen mi přišel přímo úděsný a i další členové rodiny na mě nepůsobili tak, jak v předchozích filmech. Už to prostě není ono... P.S.: Ta pochromovaná supermotorovka, kterou Leatherface dostal, je dokonalá! Už vím, co chci k Vánocům:). ()

dubinak

Každopádně slabotinký odvar nepřekonatelného prvního dílu a bohužel i toho druhého. Nic katastrofálního se zde naštěstí neděje, ale i tak postrádal třetí díl tu pravou texasomasakrovou atmosféru, která nám ještě dost skvěla v druhém pokračování. Bohužel se film odehrává na mě až moc času ve tmě a občas se mi těžko kvůli obrazu rozeznávaly detaily. Viggo Mortensen byl jako ulítlý člen rodinky skvělý, ale taky už to nebylo to, co bývalo. Jako malé mínus ještě beru počet obětí. Obecně jsem ale s trojkou vcelku spokojená, mohlo to být mnohem horší. ()

Wormboy odpad!

Treti texasky masaker je kravina na kvadrat.Nema originalitu a naboj jednotky a v ziadnom pripade ani nadnesenost a humor dvojky. Ale ako kukam asi som s takymto nazorom jediny...heh. ()

destroy83

Třetí pokračování Texas Chainsaw Massacre pod taktovkou Jeffa Burra, který si mimochodem střihl i pokračování Stepfathera, dopadlo na výbornou. Tentokrát se ve spárech kanibalské rodinky ocitá texasem projíždějící dvojice Michell a Ryan a příležitostný lovec Benn, který po dopravní nehodě také uvízne v lovné oblasti nekompromisního Leatherface. Převažující komediální složka druhého dílu zde ustupuje notně do pozadí a jen citelně dochucuje krvavý masaskr, který se pojetím a atmosférou přibližuje prvnímu dílu z roku 1974. Ve snímku se opět dočkáme klasického, kostmi vyzdobeného venkovského domku Hewittů, nervydrásajícího lovení nebohých obětí v lesních močálech a věčného dědy Hewitta. Snímek disponuje hutnou, místy vhodně odlehčenou atmosférou, parádní muzikou a přesvědčivím herectvím. Takže toto všechno, navíc bez hluchých míst, si může divák vychutnat do poslední kapky krve odkapávající z motorové pily s nápisem "Saw is a Family". A mimochodem, gore se ve snímku moc nedočkáme a vůbec to není na škodu. V porovnání s prvním dílem je trojka sice slabší, ale pět hvězd si určitě zaslouží. ()

Deyw

strasny hovno..vubec to nebylo pekny tvle..dobra hudba tam byla..viggo zbytecnej..cely zbytecny..zase sem se ztrestal jak svine 🥺 mozna to videt driv byl bych milejsi..ale takhle musim byt prisnej zmrd 🥺 dneska uz tohle neobstoji nikde.. 🙁 ()

Aargh

Jeden z nejlepších splatterů. Všechno je výrazně přehnané - kam by normální filmař dal jednu mrtvolu, tam tvůrci Leatherface dali hromadu mrtvol a kostí a zasypali vnitřnostmi. Atmosféra je velmi "monstrózní" a v některých částech filmu by se dala krájet. Přesto na vás prostřednictvím četných vtípků autoři pomrkávají, že to všechno není myšleno úplně vážně. Pochvalu zasluhuje také dobře zpracované úvodní titulky s hudebním doprovodem, který mi ještě dlouho visel v hlavě. Doporučuju. ()

Fox Mulder

Výborný krvavý horror z dílny režiséra Jeffa Burra (Otčím 2, Puppet Master 4). Horrorová postava Leatherface se znovu vrací na plátna, aby mohl masakrovat a vzápětí sníst nic netušící a projíždějící lidi, kolem jeho lovné oblasti. ()

Yoshimitsu

Z původních třech dílů je pro mě tenhle třetí nejlepší i si dokáže držet slušnou atmosféru. Viggo na mě působil, jak mladý kovbojík, který si zatím jenom ošahává násilí. Dávám 55% ()

demented

Skqvele. Jeff Burr vytrhol Tobeovi Hooperovi zo spárov jeho dietko a naservíroval nám celkom chutnú porciu (aj keď by možno bola celokm sranda sledovať aký splodenec by vznikol, keby sa Hooper chopil TCSM aj po tretí krát). Výborná atmosféra, našlapaný soundtrack a sympaťák Leatherface. Dokonalý film to nie je ani náhodou, ale po "mierne" kontroverznej dvojke - príjemné pohladenie na duši. ()

Brain-D

"Tak kráva chce plnou ?, Tak já ti dam plnou ty držko zmalovaná" :D. Skvělá pokračování jedničky, které krásně navazuje. Černý humor byl opravdu výborný a ten Nigga byl prostě skvělej. ()

lykan9

V rámci žánru se jedná o lehce nadprůměrný gore horor, který se může pyšnit tím, že v něm má zajímavou roli Viggo Mortensen. Bohužel musím však konstatovat, že oproti např. Jasonovi, Miku Meyersovi nebo Freddymu ztrácí každým dalším pokračováním Leatherface své kouzlo a již nic zajímavého nenabízí. Třetí pokračování však stále ještě ujde a fanoušek hororové klasiky si stále přijde na své. ()

J.Lajner

Zdejší hororová základna se mnou teď nemusí souhlasit a plně to respektuji. Podle mě jde však o jediný film, který snese přímé srovnání s kultovní prvotinou Toba Hoopera z roku 1974. A to prosím včetně všemožných remaků a prequelů, jenž sázejí především na krev a nespoutanou brutalitu. Jestli totiž film z roku 1990 něčím opravdu vyniká, tak je to solidní atmosféra těžící svou sílu z temných lesů a přilehlých močálů. Dalším plusem je pak svižné tempo podporované střízlivou stopáží (75 - minut) a světe div se, povedeným castingem. Hororová legenda Ken Foree potěší (znalci Romera vědí) a tehdy neokoukaný Viggo Mortensen v roli hajzla "Texe", mile překvapí. Jinak jde v zásadě o kopírku originálu, jen postavenou na klipovitém feelingu a estetice 80' let. Máme tu tedy dvojici hrdinů, porouchané auto, první střet s Leatherfacem, rodinku kanibalů, nějaké to mučení a finální zúčtování. Závěrem bych ještě zmínil velice povedené rekvizity. Především dům hrůzy, všudypřítomné kosti, novou obří motorovou pilu, nebo mašiny na výrobu husté mlhy 🙂. Logické lapsy a místy dementní chování postav je asi jediné, co filmu citelně škodí. Režisér Jeff Burr se s danou látkou popral se ctí. Jak by asi film vypadal, pokud by se jej zhostil původně zvažovaný Peter Jackson? ()

Prepad série do temnôt?

Prepad série do temnôt?

25.05.2005

O tom, že štúdio New Line Cinema chystá prequel k úspešnému hororu TEXASKÝ MASAKER MOTOROVOU PÍLOU (ktorý vychádzal z rovnomennej snímky z r. 1974), sme už informovali. Okrem klasickej zápletky … (více)