Cotton Club

• USA The Cotton Club (více)

Richard Gere v hlavní roli retro příběhu o velké lásce, jazzu a válce dvou gangů. Jeden z výrazných filmových titulů slavného amerického producenta a režiséra Francise F. Coppoly se odehrává v New Yorku v době hospodářské krize, kdy v Americe vládla prohibice. Do Cotton Clubu, známého nočního jazzového baru v Harlemu, kde se pravidelně setkávají vlivní šéfové z podsvětí, přichází mladý trumpetista. Dixie Dwyer si svým uměním na kornetu vydělává skromně, to se však rázem změní, když jednoho dne náhodou zachrání život jednomu z velkých gangsterů. Najednou má dostatek peněz, ale „známost“ s tímto mafiánem mu zkomplikuje hráčskou kariéru i soukromí… Hlavní roli, úspěšného Dixieho, představuje známý hollywoodský herec Richard Gere (Nebeské dny, Americký gigolo, Pretty Woman, Chicago), pozoruhodný herecký výkon tu vytvořil Gregory Hines v úloze černošského stepaře Sandmana Williamse. Film zaujme působivou a přesvědčivou dobovou atmosférou (za kamerou stál uznávaný Stephen Goldblatt), vynikající hudbou (pod níž je podepsán John Barry) a stepem. (Česká televize)

Puol

Fajn retro muzikálna gangsterka so spústou známych tvári. Samozrejme v dobe vzniku filmu ešte takí známi neboli, viď rodinkárske obsadenie neznámeho Nicolasa Cagea. Má to výbornú atmosféru,hudobné čísla, ktoré si určite vychutnajú priaznivci príslušného štýlu hudby a je to také celé príjemne naivné. Bob Hoskins si svoju úlohu vychutnal. ()

Wolvie

Z mnoha scén je cítit vynikající atmosféra a režijní vytříbenost,to vše je bohužel zabaleno do šíleně nudné story,které navíc ještě brutálně škodí zbytečná délka.Naprosto zbytečný film. ()

kkarx

Jen pro fanoušky hudebního a tanečního žánru situovaného do 30. let. Pokud máte rádi tenhle styl a hudbu, tak si film užijete. Téměř celý se odehrává v onom Cotton Clubu. Pro ostatní nuda, protože za těch 130 minut se tu nic moc jiného neděje. ()

waska

Dokonale vystihnutá atmosféra, skvělý herecký ansábl, na druhé straně však přílišná zdlouhavost a některé pasáže nudí. Ne, že by to nebyl dobrý film, o tom žádná, ale prospěla by trocha akce. Navíc příběh není taky bůhvíjak úžasný a Richard Gere není prostě typ herce, který by svou filmovou postavou táhl celý film. ()

tidwell

Francis F. Coppola se nás rozhodl v tomto filmu ustepovat k smrti. Film splétá osudy černošských umělců (skoro to vypadá, jako kdyby celý Harlem sestával z tanečníků, hudebníků, stepařů), gangsterů (jakýchsi novodobých bílých otrokářů) a Richarda Gerea s N. Cagem, kteří se pletou do mafiánských záležitostí. Ne, není to Kmotr, i když atmosféra tady je, Coppolova velkolepost se nezapře, ale na můj vkus je tady příliš hudebních sekvencí (nic proti kvílejícím saxíkům, falešným playbackům a romantickým chvilkám s piánem, ale těch "čísel" v Cotton clubu bylo jak v nějakém muzikálu). I když se film příliš neposunuje, pořád je tu napětí z nepředvídatelného chování mafiánů, kdy v každé chvíli mohou "thompsony promluvit" - a že promluví. Stojí za to tento atmosferický polomuzikál shlédnout. P. S. Nevím proč, ale geometricky precizní knírek (nejen) R. Gerea mě celou dobu trochu zneklidňoval... ()

mira.l

Asi je to ještě ta poctivá filmařina, ale ve výsledku je to strašná nuda. Děj veškerej žádnej, jeden neví, jestli to byla komedie, drama, muzikál, detektivka...?? ()

Tiiso

Já osobně mám Coppolu moc rád. Jeho atmosféra je vždy dobře poznat. Jde v tomto filmu sice o jiný příběh, ale přiznám se, že určitá rovina, křižující se z Kmotrem je zde cítit. Silnou stránkou snímku je výprava, kostými, atmosféra doby dvacátých let minulého století, a hlavně perfektní jazzová hudba. Příběh má smysluplný děj. Je stále se na co dívat a osudy hlavních představitelů mě nebyly lhostejné. Hodnotím za čtyři hvězdy, i když přiznávám, že nejsou úplné. ()

Zuzanyje

Za ta černošská stepařská čísla i trubku Richarda Gerea klobouk dolů. Skvěle vytvořená atmosféra Harlemu přelomu 20. a 30. let, úžasné kostýmy... To je pro mě asi zajímavější než celý gangterský příběh. ()

Brooks

Útržkovito podaná gangsterka s chabúčko chatakterizovanými postavami a odbitou milostnou linkou. Až sa mi nechce veriť, že za tým stojí perfekcionista Coppola. Atmosféra doby vystihnutá skvostne, výprava fantastická, ale to rozlietané rozprávanie... 3* ()

Cortesz

Rozhodně další skvělý snímek z prostředí mafie, navíc od geniálního režiséra, který má na svědomí ještě geniálnější trilogii Kmotr, ale pokud bych měl srovnávat tento snímek s Kmotrem, protože jde o stejný žánr tak rozhodně velké zklamání. Děj je sice skvělej, herci ne tak dobří jako v Kmotrovi, ale do rolí se mi hodili, i ten Gere, kterého už z principu nemusím, ale zde mi až tolik nevadil a jeho role hezouna mu sedla jako prdel na hrnec, další herci taky dobří především v čele se skvělým Bobem Hoskinsem, kterého mám opravdu rád. Jediné co mi na snímku vadilo byl ten tanec, step a ty výstupy v klubu. Je pravda, že k té době a k prostředí mafie to prostě pasuje, ale všeho moc škodí, a zde toho bylo na mě přespříliš. Jinak jde o skvělej mafia film, kde mi sice chybělo více přestřelek, zvuk střelby z thompsonů, ale zase scéna, ve které sejmou Nicolase Cage je zapamatování vhodná a finální přestřelka v baru je na tom stejně. Čistých 5 hvězd nedávám jen čistě kvůli tomu tolikrát opakovanému stepu a tanci. ()

Jaromír

Pozitivní, příjemné, film mě nadchnul :). Taková krásná pohádka a tancovačka (byť občas to bylo trochu drsnější...) ()

CoreyTaylor4

Tak tenhle film mi moc nesedl,protože Richard Gere patří spíše do romantických komedií jako je například Pretty Woman.Místo něho by roli mohl obsadit Bruce Willis nebo Samuel L. Jackson,ale rozhodně ne on. ()

kubilov

Kromě trilogie Kmotr jde u Francise Forda Coppoly o jedinou čistokrevnou gangsterku, což je na jednu stranu škoda, ale aspoň nevařil z toho samého víckrát, než by bylo třeba. Cotton Club pojal vyloženě střídmě, minimálně co se týče výpravy, většina scén je z interiérů právě známého jazzového baru v Harlemu a film po celou dobu nedělá nic jiného, než že jen popisuje vzájemné vztahy a osudové cesty návštěvníků nebo účinkujících právě tohoto místa. Příběh tohoto velmi vyvedeného filmu kopíruje jedno z klasických schémat filmu o mafiánech, tedy vzestup relativního outsidera díky mecenášství svého šéfa, za které ho odměňuje oddanou službou a díky čemuž pak může dosáhnout svých cílů, zde tedy stát se hercem a být sám sebou (uznávám, že to zní možná takhle pohromadě poněkud paradoxně). Tento jednoduchý a ohraný námět obaluje Puzo s Coppolou krásnou atmosférou, kdy žijí v symbióze tanečníci, zpěváci a různí další umělci pospolu s mafiány, kteří je živí, a kterým svá čísla předvádějí, to vše s mnoha romantickými odbočkami a nesmlouvavě naneseným rasismem. Abych pravdu řekl, tak podle všeobecných ohlasů jsem od Cotton Clubu moc neočekával a právě o to víc mě překvapil a potěšil. Z mého pohledu jde jen velmi málo věcí vytknout, protože režie je skvělá, umělecká čísla také, trojice Gere-Lane-Cage je také takřka bezchybná a ani délka není nijak neúnosná. Na druhou stranu je pravda, že nejde o film nikterak originální, přesto však v sobě své krásné kouzlo skrývá. ()

morris22

Místy utahané až uspávající. Tři hvězdy ale dát musím a to za perfektní znázornění prostředí přelomu 20. - 30. let. Od hudby přes interiéry až po nejmenší detail. Z tohoto hlediska se jedná o perfektní práci! ()

Jehan

Pokud má člověk rád hudbu z té doby a k tomu trochu tance, okamžitě dává o hvězdu více. Výborná koláž s tehdy neokoukaným Nicolasem Cagem a stylovým Richard Gerem. Zbytek party v čele s Bobem Hoskinsem a spol. rozhodně nezklamali. V českých kinech poloviny 80. let malé zjevení. A ani po letech to neztrácí kouzlo. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis