Noc s nabroušenou břitvou

• Francie Haute tension (více)

Horor Noc s nabroušenou břitvou je děsivý příběh dvou dívek, které bojují o přežití s šíleným psychopatem. Spolužačky Marie a Alexia jsou nejlepší kamarádky. Aby se mohly v klidu připravovat na univerzitní zkoušky, rozhod-nou se strávit víkend na odlehlé usedlosti Alexiiných rodičů. Uprostřed noci zastaví u domu dodávka a na dveře zaklepe neznámý muž. Otec Alexie otevře a s prvním zasvištěním břitvy se pro obě dívky idylický víkend změní v nekonečnou noc plnou teroru. Alexia je neznámým šílencem spoutána a unesena. Podaří se Marii zachránit kamarádce život? Nebo se také dostane do rukou brutálního vraha?

Horor Noc s nabroušenou břitvou je natočený ve stylu diváckých hitů jako byl Texaský masakr motorovou pilou nebo 3:15 zemřeš. Producentem filmu je slavný francouzský režisér a scenárista Luc Besson (Brutální Nikita/Nikita, Leon, Pátý element/The Fifth Element, Johanka z Arku/The Messenger: The Story of Joan of Arc, Utržený ze řetězu/Unleashed). V jeho produkci vznikly úspěšné filmy jako jsou série Taxi, Kurýr/The Transporter. Nocí s nabroušenou břitvou se vrací k hrůze a napětí, kterou disponovaly klasické horory 70. let. Režisér Alexandre Aja rafinovaně stupňuje tísnivou a děsivou atmosféru až k šokujícímu vrcholu. V hlavních rolích excelují Cécile de France (Cesta kolem světa za 80 dní/Around the World in 80 Days), Maïwenn (Pátý element/The Fifth Element, Leon) a Philippe Nahon (Purpurové řeky/Les Riviéres pourpres, Bratrstvo vlků Hon na bestii/Le Pacte des loups). Noc s nabroušenou břitvou získala ocenění ve čtyřech kategoriích na Katalánském MFF ve Španělsku a získala si velkou pozornost na Festivalu fantasy filmů v Amsterodamu. (oficiální text distributora)

Vyrida

Mé první setkání s Alexandrem Ajou na pozici režiséra, dopadlo více než-li dobře a od těchto chvil jsem se mu ostře pověsil na záda, aby mi neutekla žádná jeho budoucí tvorba. Haute Tension vypadá na príma strávený čas dvou devčat, ale to co přijde vzápětí mi vyrazilo dech. Úžasně chladně natočená scéna na statku, mě jednoznačně utvrdila v Ajův režisérský talent. Dál už kvalita sice mírně klesá, ale pořád se to dá v klidečku koukat a byla by rozhodně chyba filmek vypnout před závěrečným vyvrcholením. To sice logicky nezapadá do úplného konceptu toho co jsme za uplynulých cca 85 minut viděli, ale je překvapujicí a to hlavně asi šlo. V konečném součtu jde tedy o příjemně natočený thriller, který byste asi neměli minout ikdyž hádám, že ze závěru nebudou všichni přímo na větvi. ()

J3dla

Docela slušna bejkárna. Začátek byl opravdu děsivej ale postupem času to celé zdegradovalo do klišovitosti a nudy. Naprosto jsem nepochopil, proč na konci je divákovi servírovanej zbytečnej dějovej zvrat, kterej v podstatě popíra veškerou logiku. ()

iolaos

Brutalita z dilny velmistra (uncut verze)....ABSOLUTNI SPICKA dnešní horrorové kinematografie...naozaj mimořádný zážitek. gore up ya ass ! ()

blackrain

Zdá se, že slovo břitva pro mě nabylo nového významu. Podivná auta a ještě podivnější chlápci proplouvají vytšinou hororových filmů, jen s tím rozdílem, že používají pro své běsnění jiné nástroje. Nůž se používá skoro všude, tak proč nepoužít třeba břitvu. Atmosféra a napětí jsou ve filmu hodně působivé. Konec ale všemu nasadil korunu. Takhle to všechno zazdít. ()

rykardo

Nevim, kdo a kde se zabyval prekladem originalniho nazvu pro ceskou distribuci, ale " Noc s nabrousenou britvou " je fakt pruser...uf uf.., jinak ale davam ctyri hvezdy, i kdyz uznavam, ten zaver je fakt trocha mimo...Ty ctyri hvezdy jsou hlavne za to, ze je to po dlouhej dobe natocenej horror, u kteryho jsem se od sameho zacatku az do konce nenudil..., pribeh ma presne tu ponurou atmosku, kterou uz dneska jen malokdo z nove prichozich zmakne, takze cloveku nezbejva nic jinyho, nez zalovit v archivu a zase si pustit osvedcenej TEXAS CHAINSAW nebo treba HENRYHO... Rovnez vyberem efektsmana De Rossiho Alex Aja urcite neslapl vedle, ba naopak.., na gore efektech se urcite nesetrilo a na uncut verzi filmu je to znat, sceny jsou pekne explicitni, presne, jak to ma u tohoto druhu filmu vypadat...Takze az na ten zaver a par slepejch mist v pribehu, ktery jsou asi pro nekoho fakt hodne, hodne dulezity.., pro me urcite ne, me to opravdu hodne mile prekvapilo... ()

RAiken

Už na samém začátku vás film vtáhne do děje skvěle nadupanou atmosférou první hororové scény, aby vás následně uklidnil pohodovým seznámením s hlavními hrdinkami, které jsou opravdu neskutečně sladce francouzské a poté rozdupal opravdu děsivě krvavým a brutálním slasherem toho nejtvrdšího kalibru. S úžasem budete sledovat první vražedné kousky nabroušené břitvy a po skončení příjemně vyumělkovaného konce budete rádi, že se budete moci opět v klidu nadechnout. Nádhera! ()

K.I.N.G.

Už třetí film Alexandra Aji, který jsem měl možnost vidět. Žádný nezklamal. Francouzi své diváky vůbec nešetří a točí jednu brutální scénu za druhou, jako na běžícím pásu. O tom si Amíci se svou silnou cenzurou mohou nechat jenom zdát. A tento film měl u mě dokonce i náběh na čtyři hvězdičky, tak silné je to dílo. Jenže ten závěrečný zvrat, to prostě ne, u tohoto hororu to nevyšlo a kvůli tomu celý snímek u mě klesl skoro o celou hvězdu. Dělat z jednoduchého, ale úžasně vyváženého a napínavého slasheru film se zásadním psychologickým zvratem? To byla přece jenom rána pod pás, tak se tento druh filmů netočí. Proto 3*. ()

topi

Film mimo jiné vyniká skvělou maskérskou gore prací mistra ve svém oboru - Giannetiho de Rossiho. Celkově hororový snímek oplývá výbornou atmosférou a moc povedeným zvukem, v DTS kvalitě je to požitek. Ajův první zásek a trefa do černého. ()

YURAyura

Asi to nejlepsi, co se v poslednich slabych hororovych letech podarilo udelat. Povinnosti kazdeho fana videt a pochvalne mrucet! ()

Hadža

Teda podle me jednou za cas neco celkem zdarileho a neamerickeho!Napeti ve filmu fajn,s krvi trochu prehnane a nebyt toho trapneho zaveru a rozuzleni,film by za 4* urcite stal! ()

CageDepp

Velice mě překvapilo po takový romantický scéně s De France.. taková řežba.. Asi bude lepší mít i někdy schodiště bez zábradlí. Člověk pak naztratí hlavu. ()

AlistairMir

Vzpomínám jak jsem na tom byl v kině a celé kino tehdy nechápalo jak brutální ten filmek je. Frantíci prostě umí a jsou jedni z málo co se jim nepříčí ve filmu zabít dítě. Vrah je odpornej a kosí vše a všechny takže jsem si ho ihned oblíbil a čekal co předvede za mordy. A že se činil kluk jeden ušatej. Ono maník co si dělá orál uřízlou hlavou bejvalky asi bude trošku gurmán a každá vražda je tedy jinak naservírovaná lahůdka. Když už si myslíte jak je příběh obyčejnej tak přijde nebo v tu dobu přišel megapoděl a vrahoun na vás může rovnou ukázat dlouhej nos jelikož vás s největší pravděpodobností utřel jak nudli z nosu. Osobně se mi tento filmek líbil velmi hlavně hra na schovávanou v baráku a brutal jatka s atmosférou tu spolu randí ruku v ruce, Kdo tohle zaspal ať fofrem shání. ()

Trevor

Podľa názvu som si bol istý že som film už dávnejšie videl, v úvode som sa však trochu strácal a až časom som si spomenul ako sa bude (viac menej) dej vyvíjať. Alexandre Aja počas celej svojej tvorby nikdy nenatočil film, ktorý by človeku vyrazil dych, nakoľko však tieto béčkové horory v štýle Posledný dom naľavo či Deliverancy môžem napokon 4* namiesto3 ktoré by som filmu v čase jeho vzniku pred 18 rokmi udelil. Koniec koncov väčšine jeho filmov som udelil takéto hodnotenie aj keď sa pustil do ďalšej obľúbených tém béčkových hororov, filmov s žralokmi,. ()

Eldrick

Francouzská gore řezničina jako prase... rozjezd má grády, napětí i humor... bohužel v půlce filmu všechny klady padaj na prdel... korunu tomu nasazuje rádobyefektní "pseudointelektuální" konec, který obrací všechno naruby a nic tím pádem nedává smysl... ()

fallangell

Další nesmyslný horor plný obskurních děr v logice, jehož jedinou výhrou je fakt, že scénárista měl natolik koule, aby si ke konci sám přiznal, že tohle už neobhájí před nikým a ničím, a celé to shodil na schizofrenii. Musím ale nechat, že místy pěkné a efektní. ()

stuntmanMIKE

Po dlhšej dobe som si tento film pustil znovu a idem s hodnotením o hviezdu vyššie. Ide o to, že prvý krát som bol sklamaný z toho záveru, nakoľko som si Nahona ako záporáka obľúbil. Nič to však nemení na fakte, že atmosféra je vskutku famózna. Hlavne pokiaľ ide o dom, do ktorého zabijak vojde. Bolo mi veľmi sympatické, že vrah nebol žiadny tupec, ktorý sa nechá ojebať ako škôlkár. Herecké výkony sú taktiež podarené a gore je super... Jediné čo mi vadilo je, že sa pár vecí nevyjasnilo. To mi vadilo už pri prvom pozretí. Kde kurva zohnala tá baba dodávku, brokovnicu, reťaze atď... Keby sa toto všetko v tých flashbackoch vyjasnilo uvažoval by som o plnom počte... ()

Kinopremiéry v květnu

Kinopremiéry v květnu

01.05.2006

Konečně je tu květen, filmovými fanoušky velice očekávaný měsíc. Do kin dorazí filmy, které bychom si rozhodně neměli nechat ujít. V první řadě se jedná o trojici velice silných blockubsterů. První z… (více)

Krev, duchové, strach… Aja

Krev, duchové, strach… Aja

26.11.2005

Mladý francouzský režisér Alexandre Aja se rozhodl vybudovat svoji kariéru na slasher hororu. Zatímco v našich kinech běží Noc s nabroušenou břitvou, v níž neznámý příchozí terorizuje jednu rodinu,… (více)

Remake Cravenovej klasiky

Remake Cravenovej klasiky

18.06.2005

27. júna sa začne produkcia pred niekoľkými mesiacmi ohláseného remaku kultového hororu Wesa Cravena, a tým nemám na mysli Nočnú moru v Elm Street, ale u nás o niečo menej známy THE HILLS HAVE EYES o… (více)