Film Vřískot od mistra hrůzy Wese Cravena byl kritikou pasován na nejlepší hororový thriller 90. let. Obyvatelé malebného městečka (mezi nimi Drew Barrymore, Courteney Cox a Neve Campbell) se postupně stávají obětmi lstivého psychopata s pokřivenou láskou k hororovým filmům. Když maskovaný vrah pokračuje v napodobování filmových masakrů v opravdovém životě, začne byt jasné, že rozluštit tuto záhadu znamená být zavražděn. Vřískot je stále velmi populární u širokého publika zvláště pro svůj jedinečný styl a morbidní humor. Rozesměje vás, dokud nezačnete... vřískat. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

campix

Klasika nad klasiky. Základní teen vyvražďovačka. Až teď konečně můžu posoudit jak je scary movie skvělá parodie (myslím tím scary movie jedničku). ()

WolfR

Výborný horor, snad nejlepší horor 90. let! Prostě klasika! Skvělé vraždící scény a výborný hlavní zabiják. Navíc film má trochu humorný nádech, ale ta trocha humoru, co tam je vlastně černý humor a to se k tomuto filmu výborně hodí. Navíc postavy jsou propracované a herecké sestava je úžasná. Jen škoda, že hlavní hvězda herecké sestavy Drew Barrymore se ve filmu objeví jen tak na 10 minut. Tento film je v podstatě "teenage" vyvražďovačka, ovšem dokonalá. Tvůrci se nesnažili vnést do filmu jen hodně krve a máme vyhráno, ale jde tam vidět, že si na tom dali záležet a, že nechtěli natočit jen tuctový krvavý horor a to oceňuji. Navíc závěr filmu je velmi překvapivý a velmi dobře natočen. Navíc je film obohacen a velkou spoustu hlášek a odkazů na staré horory, což mě velmi těší. Prostě výborný kousek pro fajnšmekry hororového žánru, ale i pro běžné diváky. Takže u mě jasných kouzelných a hororových 5 hvězd. PS: Děkuji scénáristům, co pro film napsali tak výborný scénář! PSS: A celé to pak výborně dal dohromady "mistr hororu", Wes Craven. ()

MightyHal

Za prvé, vůbec nechápu proč není v žánrech u Screamu daná komedie, protože tohle je prostě klasická hororová komedie (tedy pokud pod hororovou komedií nevidíte jen parodie ve stylu Scary Movie). Dále na tomhle filmu jde vidět že stačí konzumentům mainstream hororů jen velká dávka narážek na ostatní filmy a meta džouky a je to ihned HOROR TISÍCILETÍ. Ale takhle já filmu neodpírám jeho hravost a poukazování na hororové klišé (skvělá scéna s LOOK BEHIND YOU nebo LAST SCARE) to ostatní bylo hlavně házení narážek na jiné hororové filmy skoro každou pátou větou. Fakt tohle bylo vtipné první půl hodinu, ale házet skoro do každého dialogu kecy ve stylu "Nebuď jak holka -z toho a toho filmu-, "Tohle mi připomíná - ten a ten- film" a takhle to je celou dobu. Takže ano, jediná velká síla tohoto filmu je předhazování hororových klišé, což místy funguje ale někdy zase je to k uzoufání stereotypní (viz pořád jen předhazování hororů a opakování keců na naháněčky holek s velkými kozami). Jasně zasmál jsem se při první zmínce holek s kozami, ale ten džouk milkovali celý film a to prostě už není vtipný. Abych ale film nehejtil, tak soundtrack je úžasný, herci taky. Plus naháněčky- kdy Ghostface je jen člověk a dostává solidně na hubu - jsou skvěle osvěžující a humor když se povede je chytrý (Fred uklízeč a scéna se zrcadlem a ředitelem). Jinak se ale jedná o místy dost stereotypní hororovou komedii, která ale místy fakt baví. Jo a ta poslední půl hodina (která lidem přijde natahovaná) je to nejlepší z celého filmu. Na závěr jen řeknu že pokud máte nakoukáno a sledujete i méně známé starší horory tak víte že už se hodně filmům povedlo skvěle zkombinovat horor a komedii a to lépe. Ale jo, tohle je takový skvělý milník v poli obrození slasher filmů. Takže jo, bavil jsem se, ale neřadím to do své topky. ()

tom88

Najradšej by som dal 3*, no keď to beriem v rámci žánru, tak je to jedna z najlepších a najslávnejších vyvražďovačiek. Škoda, že ma film ani raz nevyľakal alebo nevystrašil (od Wesa Cravena som čakal viac). Bolo to síce premyslené, ale často popreháňané a popletené, no fungovalo to. Nakoniec to bol riadny masaker, to sa musí uznať. 70% ()

Sabrewulf

Tuctová teen vyvražďovačka, kterou ale Craven povýšil tím, že si utahuje s hororových postupů a klišé (i když se sám několika dopouští), nebere se úplně vážně a překvapí nečekaným koncem. ()

Slavníkovec

Co je to sakra za kultovní horor, když se při jeho sledování nudím, usínám, občas se zasměju nelogickým částím. A mám čas přemýšlet nad mnohými bugy. Nuda, nuda. O tom jak to skončí se dalo celkem správně uvažovat už v půlce. ()

Nivenx

Povedený teenage-slasher, který vyčnívá hlavně scénářem a celkovým zpracováním. Návrat Wese Cravena na vrchol hororových režisérů. 70% ()

StanislachKo

Prvú pol hodinu som váhal či dať odpad alebo nanajvýš 1*... Smrteľne vážne! Ale holt niekedy sa aj takéto peklo oplatí pretrpieť, správne pochopiť film, akúsi jeho "identitu" a potom to jede! Hlavne po uvedomení si, že ten film sa vôbec neberie tak vážne ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať (rôzne cameá typu "školník Freddy v pruhovanom svetri" tomu vždy bezpečne pomôžu ako v tomto prípade), ale keď mi konečne cvaklo, že je to tribute 80´s horrorom so skoro až parodickým nádychom, začal som si to užívať. A aj tie kvantá krvi boli zrazu zábavnejšie. Keby som však pred týmto nevidel scary movie, hodnotenie mohlo skončiť na oboch póloch. Neviem :) ()

URBAN

Nápad dobrý ikdyž v dnešní době velmi ohraný a to je ten problém proč se mi tento film moc nelíbil. Není to špatné. Je to rozhodně kvalitní horor, ale v nespočtu dalších se trochu ztrácí. ( 1.7.16/MAC ) ()

HorrFi

Dneska už klasika v rámci teenagerovských slasherů.. pamatuju si, že jeden čas se o tomhle filmu fakt hodně mluvilo a samozřejmně v tom dobrým a aby taky ne když to režírovala jedna z největších kapacit mezi hororovými režiséry.. ()

vesper001

Vrah čiperný jako bleška, je radost ho sledovat, ostatně dobře prošpikovaných teenagerů se divák nikdy nepřejí. Dlouho jsem vřískajícímu fenoménu odolávala, ale nakonec mě stejně dostal. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Kdo to volá? Tvoje máma! Tentokrát to nebude 7 dní, i když tenhle skvost vyšel pozdějš. Zkrátka jen nějakej kokot, kterej si vás vyzkouší ze snadného testíku, něco jak tady na čsfd, buď projdete a nebo ne, závisí na tom vás život. Jsou to holt bejsik rulz a s těma se nevyjebává, teda až na Sindy, protože ta je f plánu hry od začátku. Provokujeme ji až do nějakých posledních minut, kde se nám Billy vybarví sirupem se svým druhým kámošem, a začnou se bodat, tru je to tady už trochu ouvrkombinovaný, ale mě ten part bavil, doslova to bylo ftipnější než většina dnešních komedií, což mě přivádí k otázce.. přesto že je to kinda fakt idiotský film pro týnejdžry, proč na to dělat parodiy, když je to už takhle úplně najz. Skeri muvi není bed, ale když jsem teď viděl origoš, tak bych řekl že už tohle si dělalo prdel, takže v tom nevidím moc se s, ale okej.Jinak ta Monika mi přišla strašně podobná ty z Želv nindž, možná jsem jen retardovanej. Za mě fajn Večerníček. :) ()

Triple H

Film, ktorý vzkriesil umierajúci žáner teen-horrorov. A ako! Wes Craven sa tu zmohol na životný výkon, herci sú obsadení perfektne (Jamie Kennedy!) a scenár je vymakaný. Film je zároveň poctou, paródiou aj plnokrvným reprezentantom svojho žánru. Ešte aj dnes pôsobí mimoriadne čerstvým dojmom. Fakt, že najväčšiu hviezdu filmu, ktorá zdobila všetky plagáty zabijú na začiatku, filmu dodalo neskutočný punc originality (v 96-om nikto nepoznal zvyšok ansámblu - tzn. pozrite koľko kariér Scream naštartoval!) a nepredvídateľnosti, ktorá vydrží až do záveru. Kto na prvý krát uhádol vraha, tak nie je človek. Perfektné v každom ohľade a v rámci žánru jasných 5! ()

maxxxim odpad!

Jasne odpad. Najprv si budete myslieť, že celkom dobrý a napínavý film, no čoskoro mi dáte za pravdu, že to bol omyl vôbec pripustiť myšlienku, že by sa onen vreskot mohol stať aspoň na okamih zdrojom zábavy. Masové popravy uskutočňované chlapíkom pobehujúcim po mape s gátrom vám určite nepasnú a čo sa týka vyumelkovanej atmosféry ani nehovoriac. Malé mestečko sa stane svedkom riadnej nudy čo do spôsobu a rozsah nevynímajúc. ()

miguel_111

Novodobá teenagerská vyvražďovačka od hororovej legendy Wes Cravena, ktorá vrhá na hororový žáner úplné iné svetlo. Vtipné, geniálne, naprosto úžásné. Pre mňa 80% ()

LeoH

No dobrá, potom, co jsem pár hororových klasik viděl a otrnul z toho natolik, že už se mi u úvodní scény nedělá fyzicky zle, uznávám, že Vřískot, na rozdíl od svých mnoha žánrových následovníků, není hloupej film. Ne tak chytrej jako Chata v horách, ale natolik chytrej, aby dekonstrukcí sebe sama, v nejzářnějších momentech (Behind you!) přeskakující z roviny zábavných metahlášek přímo do děje, potěšil i neslasherového diváka (pokud zrovna nezvrací). Když k tomu připočtu, že herci umí hrát, a zapomenu, že právě někde mezi Pulp Fiction a Vřískotem obecné chápání cinefilství zdegenerovalo z přemýšlení o obsahu filmů na vyzobávání odkazů, vyjmenovávání žánrových pravidel, případně důležité řečnění o konzistenci fikčních světů, vychází mi lepších 70 %. ()

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

Šestý Vřískot oficiálně potvrzen

03.02.2022

Následující zpráva by asi jen málokoho překvapila. Novému Vřískotu se v kinech velmi daří - snímek s rozpočtem 24 milionů dolarů má momentálně díky světovým tržbám na kontě už 107 milionů a částka… (více)

Paramount odkládá své hity

Paramount odkládá své hity

02.09.2021

Tak jsme zase zpátky. Zkraje léta se ještě zdálo, že by se třeba koronavirová situace z loňského roku nemusela úplně opakovat, nyní to ale vypadá, že dřívější katastrofické předpovědi, že se filmový… (více)

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

V novém Vřískotu se vrátí starý šerif

20.05.2020

Herec David Arquette se vrátí coby šerif Dewey Riley v chystaném filmovém rebootu kultovní hororové série Vřískot. Série se dočká podobné péče jako pár let starý Halloween, jinými slovy se budou… (více)

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

Pátý Vřískot od tvůrců Krvavé nevěsty

13.03.2020

Už jste si taky mysleli, že se nedočkáte? Kultovní hororová série Vřískot se nakonec ale přece jen vrátí do kin s pátým dílem. Natočí ho režiséři Krvavé nevěsty Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett… (více)