Na Vreskote 2 som bol v kine v dobe, keď som ešte nevidel Vreskot 1. Vôbec to neprekážalo, tento krvavý horor funguje aj samostatne. Prekvapil ma svojou brutalitou, krásou mladých herečiek a tým, čím ma neskôr oslovila aj prvá časť, totiž pocitom, že sa pozerám na diel Beverly Hills, kde našich hrdinov začne vraždiť nejaký psychopat. Takže okrem strachu vo mne Vreskot 2 vyvolal aj pocit masochistického zadosťučinenia.(12.8.2012)

V jistém ohledu mám dvojku Vřískotu radši než jedničku (čímž netvrdím, že je lepší). Může za to lepší propracovanost pravidel, vysokoškolské prostředí kampusu k hře na vraha také přímo svádí, Mickey Altieri je správně ujetej a Debbie Loomisovou zase žene stará dobrá pomsta. K tomu přidejte osm mrtvol a máte tu jeden z nejlepších sequelů devadesátých let. I navzdory tomu, že podle všech pravidel měl v tomto díle skončit na prkně i Dewey Riley. Bohužel, nic. (Ženské) postavy tu jsou navíc hezčí (jak Courtneney Coxová nebo Neve Campbellová, ale především Sarah Michelle Gellarová etc. etc.), vrahové se chovají promyšleně, a když už začíná skřípat logika, pomůže ještě větší porce nadsázky. Prostě jo a nepokoušejte se mi to vymluvit.(12.2.2013)

Dvojka se úporně snažila navázat na úspěch jedničky a to se jí vymstilo. Už to není natočené s takovým přehledem a nápaditostí jako jednička. Vyjma velmi povedené scény z kina z úvodu, se pak už žádná tak zajímavá scéna nevyskytuje a odbyté finále mě dost rozladilo. Nicméně jsou zde sebeparodické scény, které filmu dodávají na zajímavosti, ale k nudě nebylo daleko.(5.2.2009)

Vřískot dva je pro mně to samé jako jednička. Pouhá vykrádačka, která jakoby paroduje díl první a je to teda pořádně vidět. Wes Craven měl zůstat jen u jednoho dílu. Dvojka krásně navazuje na jedičku, ale ja se nemohu zbavit dojmu, že jsem koukal na jedničku. Samozřejmně, že některé lekačky se vyskytnou, ale není nic tak strašidelného, abych spadl ze židle, abych se bál co se na platně děje a zakrýval jsem si oči. Nic takového se neděje. Otazkou je, jestli je dvojka lepší, než jednička. Těžko říct! Protože ve druhém díle má vrah alespoň dobrý motiv k vraždám, narozdíl od jedničky. Ale co ten konec zase? To je hrůza!! Zase rádoby masakr, který se nás snaží šokovat. O vrahovi jsem měl jisté tušení a taky mi to vyšlo. Po 60 minutách jsem to tušil kdo by jím mohl být. Jak jsem na to přišel? Ten, který poukazuje co nejvíc na ostatní, že jsou vrahové aneb ten kdo kvičí, od toho to fičí. Takže pro mně je dvojka to samé jako jednička, jen některé věci jsou ohledně scénáře trošku vylepšené. A kupodivu se mi líbilo i herecké obsazení. Neve Campbell zkrásněla. Courtney Cox, sakra, ta už být hezčí nemůže. David Arquette nehrál už ani moc takové pako. Z dalších nových přírůstků byl dobrý Jerry O'Connell a hlavně výborný Timothy Olyphant. A nemohu pochopit, proč zrovna v takto průměrném filmu musí hrát hudba od genia Hanse Zimmera a ještě ke všemu hudba, kterou jsme mohli slyšet ve filmu Operace: Zlomený šíp. Doufám, že třetí díl trošku zvedne reputaci této trilogii, ale dost o tom pochybuji.(26.7.2008)

Dvojky to někdy mají s diváckou přízní nespravedlivě ztížené. Třeba Scream 2. V čem byl horší než jednička? Stejný režisér, stejný scénárista, stejní herci (tedy ti, co přežili), stejná porce zábavy, vtipu, nadsázky a vypečených dějových kotrmelců. Druhý díl Screamu byl evidentně plánovaný od začátku (postava Cottona) a jel svižně ve starých osvědčených kolejích. Nevím tedy, proč ho neohodnotit stejně jako díl první. Oddechový film podle mého gusta a s kupou sympatických herců - David Arquette byl k sežrání, Courteney Cox umí mrchy navýsost dobře, legračně šílení Laurie Metcalf a Timothy Olyphant (jehož krátké obživnutí mě hodně pobavilo), standardně dobří Campbell i Schreiber, nějaké ty hezké holky v minirolích (Gayheart, Gellar), "vtipná" role pro Tori Spelling (narážka na jednu větu v jedničce) a navíc v rámci rasové vyváženosti hafo negroameričanů (a na Asiaty se zase vykašlali)... Jen ta bájná Trója nestála "na kopcích Sparty", jak se nám snaží namluvit chorus v divadelní hře. Ale to je jen detail, z mé strany jinak naprostá spokojenost.(4.1.2014)

• - Cici (Sarah Michelle Gellar) volá vo filme so Selmou Blair, s ktorou si zahrala neskôr v snímke Veľmi nebezpečné známosti (1999). (Msscastillo)

• - Herci nevedeli kto je vrah až do finálneho dňa natáčania. Posledných 10 stránok scenára dostali až v deň, keď sa natáčali posledné scény. Všetci herci museli podpísať zmluvu, že s médiami nebudú komunikovať o totožnosti vraha. (rador)

• - Ve scéně na party se na zlomek záběru objeví i Matthew Lillard, který byl jednou z hlavních postav v prvním dílu. Zde se objeví konkrétně ve scéně, když příjde Randy (Jamie Kennedy) s koktejly. (Worry77)