Vřískot dva je pro mně to samé jako jednička. Pouhá vykrádačka, která jakoby paroduje díl první a je to teda pořádně vidět. Wes Craven měl zůstat jen u jednoho dílu. Dvojka krásně navazuje na jedičku, ale ja se nemohu zbavit dojmu, že jsem koukal na jedničku. Samozřejmně, že některé lekačky se vyskytnou, ale není nic tak strašidelného, abych spadl ze židle, abych se bál co se na platně děje a zakrýval jsem si oči. Nic takového se neděje. Otazkou je, jestli je dvojka lepší, než jednička. Těžko říct! Protože ve druhém díle má vrah alespoň dobrý motiv k vraždám, narozdíl od jedničky. Ale co ten konec zase? To je hrůza!! Zase rádoby masakr, který se nás snaží šokovat. O vrahovi jsem měl jisté tušení a taky mi to vyšlo. Po 60 minutách jsem to tušil kdo by jím mohl být. Jak jsem na to přišel? Ten, který poukazuje co nejvíc na ostatní, že jsou vrahové aneb ten kdo kvičí, od toho to fičí. Takže pro mně je dvojka to samé jako jednička, jen některé věci jsou ohledně scénáře trošku vylepšené. A kupodivu se mi líbilo i herecké obsazení. Neve Campbell zkrásněla. Courtney Cox, sakra, ta už být hezčí nemůže. David Arquette nehrál už ani moc takové pako. Z dalších nových přírůstků byl dobrý Jerry O'Connell a hlavně výborný Timothy Olyphant. A nemohu pochopit, proč zrovna v takto průměrném filmu musí hrát hudba od genia Hanse Zimmera a ještě ke všemu hudba, kterou jsme mohli slyšet ve filmu Operace: Zlomený šíp. Doufám, že třetí díl trošku zvedne reputaci této trilogii, ale dost o tom pochybuji.(26.7.2008)

Po úžasnom úvode s kinom a filmom Stab sa Scream 2 premieňa na to, z čoho si jednotka robila srandu. Na schematický blbý slasher, kde hlavná hrdinka prelieza v aute ponad vraha a ani mu nedá dole masku. Finále je hrozné a ešte viac pritiahnuté za vlasy a prekombinované ako v jednotke a to je čo povedať. Kým Scream bol nadčasový film, Scream 2 sa iba vezie na vlne a nikam žáner neposúva.(23.6.2012)

Jediná pozitivní věc na tomto filmu je, že změnil prostředí. Přenesl se do univerzitních prostor. Jinak nepřináší nic nového. Takže úplně postačí pouze první díl. Ale pokud budu brát film jako hororovou zábavičku na jeden večer, tak mu nemůžu vytknout vůbec nic, protože při zábavě vypínám mozek a v některých případech ho rovnou nechávám za dveřmi.(27.4.2011)

Pokračovat tam, kde skončil pravděpodobně nejlepší teenagerovský horror a nezesměšnit se, není zrovna legrace a to, že to Craven s Williamsonem zvládli dokonce tak dobře, že se originálu vyrovnali, to už je skoro na potlesk. Druhý Vřískot je sice kvůli svému předchůdci navždy "jen" tím druhým, ale díky božským dialogům, záplavě mých milovaných herců ve vedlejších rolích (Sarah Michelle Gellar nebo Timothy Olyphant nezklamali) a několika pořádně vypečeným překvapením je to stále chytrá krvavě-akční zábava, u které mi ani trochu nevadí se příjemně bát.(24.6.2011)

Černý humor už znatelně přebírá vládu a Vřískot se mění ve zdařilou parodii sebe sama, ale pozor, pořád je to horor s krví a řádnými mordy!. Cravenovo dítě i v druhém pokračování drží vysoko nastavenou laťku a svého diváka nepřestává bavit, dokážete-li tedy přijmout jednoduchý předpoklad a vlastně podstatu celé série: Hlavně to neberte vážně.(21.12.2014)

• - Spoiler: Než je zabita Cici (Sarah Michelle Gellar), běží v televizi obývacím pokoji film Upír Nosferatu (1922). (oje)

• - Herci nevedeli kto je vrah až do finálneho dňa natáčania. Posledných 10 stránok scenára dostali až v deň, keď sa natáčali posledné scény. Všetci herci museli podpísať zmluvu, že s médiami nebudú komunikovať o totožnosti vraha. (rador)

• - Ve scéně, kdy Randy (Jamie Kennedy) mluví o nahých fotek Gale (Courteney Cox) na internetu, Gale (Courteney Cox) říká: "Bylo to tělo Jennifer Aniston." Jennifer Aniston a Courteney Cox jsou ve skutečnosti velmi dobré kamarádky. (beyli)