Nečekaně solidní pokračování, které se vyrovná, ne-li překoná původní díl. Za mě geniální prostředí filmové školy a dalšího nerdovství, spolu s popkulturním boomem kolem filmu Stab, povyšuje celou meta úroveň filmu, kterou nastínila už jednička. Zde je vše dovedeno k dokonalosti, nadsázka je ukočírovanější než v prvním díle, vrah taky dává kupodivu i nějakou logiku, takže velká spokojenost.(20.7.2015)

Po úžasnom úvode s kinom a filmom Stab sa Scream 2 premieňa na to, z čoho si jednotka robila srandu. Na schematický blbý slasher, kde hlavná hrdinka prelieza v aute ponad vraha a ani mu nedá dole masku. Finále je hrozné a ešte viac pritiahnuté za vlasy a prekombinované ako v jednotke a to je čo povedať. Kým Scream bol nadčasový film, Scream 2 sa iba vezie na vlne a nikam žáner neposúva.(23.6.2012)

Jak se také ve filmu zmiňují je velmi těžké přinést druhým dílem něco nového čím by první díl předčil. A bohužel to se nepovedlo ani zde ve Vřískotu 2. Napětí tu je, ale pro mě byli scény nějak předvídatelné. Sice sem až do finále moc nevěděl, kdo za vším stojí, ale to nic nemění na tom, že už to nebylo tak zábavné a nervydrásající jako první film. Přesto je vřískot legendou horroru a jeho masku zná dnes snad každý.(27.11.2010)

Na Vreskote 2 som bol v kine v dobe, keď som ešte nevidel Vreskot 1. Vôbec to neprekážalo, tento krvavý horor funguje aj samostatne. Prekvapil ma svojou brutalitou, krásou mladých herečiek a tým, čím ma neskôr oslovila aj prvá časť, totiž pocitom, že sa pozerám na diel Beverly Hills, kde našich hrdinov začne vraždiť nejaký psychopat. Takže okrem strachu vo mne Vreskot 2 vyvolal aj pocit masochistického zadosťučinenia.(12.8.2012)

Hlášky: Maureen: "Je to pitomej bílej film. O pitomejch bílejch holkách. Kterým někdo rozseká ty jejich bíly prdele." / Sidney Prescottová: "Chlap v masce rozseká dva lidi na premiéře filmu zachycující náš životní příběh!" Randy: "To se v kině stává!Postřelí tě tam, oloupí, zavraždí... multikina jsou dnes dost nebezpečný místo." / Randy: "Kde je něco novýho? Proč napodobnovat dvě nuly ze sřední školy? Vždyť Stu byl naprostej slaboch. A Billy Loomis, Billy Loomis. Do hajzlu. Panebože. Copak nemáš vyšší cíle? Nechceš bejt jeden z těch velkejch, h? Manson, Bundy, O. J., Simpson?" / Gale Weathers při pohledu na mrtvolu masového vraha: "Je mrtvá?" Sidney Prescottová: "Já nevím, vždycky ožijí." / (Sydney střelí Billyho mámu do hlavy.) Sidney Prescottová: "Pro jistotu." - Klasická hororová vyvražďovačka - 95%.(25.3.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. prosince 1997 v Hollywoodu. (Varan)

• - Natáčelo se od 16. června do 28. srpna 1997 v Kalifornii a Georgii. (Varan)

• - Úloha sestry Louis najskôr patrila Mädchen Amick, tá však svoju účasť vypovedala kvôli filmu Prenasledovaná. (Keithe)