• Rocky62

Nedůstojné pokračování, kde kvalita, kterou se mohl pyšnit první díl radikálně klesla. Nevím přesně čím to je, ale já se vůbec nebavil ba dokonce jsem usínal, ale nakonec jsem u té slátaniny vydržel do konce. Vše mi přišlo dost trapné a silně "béčkovité" a jestli si někdo myslel, že film osvěží hudba Hanse Zimmera, tak to se trochu zmýlil. Malá cameo role Davida Warnera mě sice potěšila, ale i tak jsem ztratil 2 hodiny života: PS:Jestli se Američané chovají v kině tak jako ve filmu i ve skutečnosti, tak to bych raději sledoval film na mobilu za běhu ve sněhové vánici, než tam sedět s nimi. 10%(4.5.2011)

Jak se také ve filmu zmiňují je velmi těžké přinést druhým dílem něco nového čím by první díl předčil. A bohužel to se nepovedlo ani zde ve Vřískotu 2. Napětí tu je, ale pro mě byli scény nějak předvídatelné. Sice sem až do finále moc nevěděl, kdo za vším stojí, ale to nic nemění na tom, že už to nebylo tak zábavné a nervydrásající jako první film. Přesto je vřískot legendou horroru a jeho masku zná dnes snad každý.(27.11.2010)

Vyborne pokracovanie kultovej serie Scream opat od rezisera Wesa Cravena. Scenar k Scream 2 uz sice nie je az taky original, ako tomu bolo v jednotke, ale vratila sa krasna Neve Campbell spolu s Courteney Cox. K tomu sa opat kona pomaly hustnuca strasidelna atmosfera, zaporaci ako Olyphant a jeho kolegyna taktiez neboli spatni, dokonca Olyphantovi som veril jeho herecky vykon psychopata. K tomu drsne a brutalne vyvrazdovacky s dostatkom krvavych scen : 84 %(26.2.2013)

Dvojky to někdy mají s diváckou přízní nespravedlivě ztížené. Třeba Scream 2. V čem byl horší než jednička? Stejný režisér, stejný scénárista, stejní herci (tedy ti, co přežili), stejná porce zábavy, vtipu, nadsázky a vypečených dějových kotrmelců. Druhý díl Screamu byl evidentně plánovaný od začátku (postava Cottona) a jel svižně ve starých osvědčených kolejích. Nevím tedy, proč ho neohodnotit stejně jako díl první. Oddechový film podle mého gusta a s kupou sympatických herců - David Arquette byl k sežrání, Courteney Cox umí mrchy navýsost dobře, legračně šílení Laurie Metcalf a Timothy Olyphant (jehož krátké obživnutí mě hodně pobavilo), standardně dobří Campbell i Schreiber, nějaké ty hezké holky v minirolích (Gayheart, Gellar), "vtipná" role pro Tori Spelling (narážka na jednu větu v jedničce) a navíc v rámci rasové vyváženosti hafo negroameričanů (a na Asiaty se zase vykašlali)... Jen ta bájná Trója nestála "na kopcích Sparty", jak se nám snaží namluvit chorus v divadelní hře. Ale to je jen detail, z mé strany jinak naprostá spokojenost.(4.1.2014)

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Scream - Master P ,2. Suburban Life - Kottonmouth Kings ,3. Rivers - Sugar Ray ,4. She's Always In My Hair - D'Angelo ,5. Help Myself - Dave Matthews Band ,6. She Said - Collective Soul ,7. Right Place Wrong Time - Jon Spencer Blues Explosion ,8. Dear Lover - Foo Fighters ,9. Eyes Of Sand - Tonic ,10. The Swing - Everclear ,11. I Think I Love You - Less Than Jake ,12. Your Lucky Day In Hell - The Eels ,13. Red Right Hand - Nick Cave & The Bad Seeds ,14. One More Chance - Kelly ,15. The Race - Ear2000 ,(13.5.2011)

• - Celosvětová premiéra proběhla 10. prosince 1997 v Hollywoodu. (Varan)

• - Ve scéně, kdy Randy (Jamie Kennedy) mluví o nahých fotek Gale (Courteney Cox) na internetu, Gale (Courteney Cox) říká: "Bylo to tělo Jennifer Aniston." Jennifer Aniston a Courteney Cox jsou ve skutečnosti velmi dobré kamarádky. (beyli)

• - Wes Craven se mihne na pozadí v nemocnici (Karlos80)