Od tragických událostí ve Woodsboro uplynuly dva roky. Sidney Prescottová a Randy Meeks, nyní studenti Windsor College, se pokoušejí dát si své životy do pořádku. Cotton Weary je na svobodě a snaží se ze svého nešťastného uvěznění profitovat. Gale Weathersová napsala bestseller Woodsborské vraždy, který se stal předlohou pro film Bodnutí s Tori Spellingovou v hlavní roli Sidney. S blížící se premiérou filmu začíná koloběh smrti nanovo. Dewey Riley okamžitě přilétá z městečka Woodsboro, aby se pokusil ochránit Sidney, svou "náhradní sestru". V tomto pokračování slavného hororu z roku 1997 se však zužuje okruh podezřelých pouze s narůstajícím počtem mrtvol! (HBO Europe)

TV spot

Anderton

Na Vreskote 2 som bol v kine v dobe, keď som ešte nevidel Vreskot 1. Vôbec to neprekážalo, tento krvavý horor funguje aj samostatne. Prekvapil ma svojou brutalitou, krásou mladých herečiek a tým, čím ma neskôr oslovila aj prvá časť, totiž pocitom, že sa pozerám na diel Beverly Hills, kde našich hrdinov začne vraždiť nejaký psychopat. Takže okrem strachu vo mne Vreskot 2 vyvolal aj pocit masochistického zadosťučinenia. ()

Lucasion

"Ahoj Sidney, pamatuješ si mě?" Ghostface se vrací. Spolu s ním se vrací i všichni (přeživší) hrdinové jedničky. Abych řekl pravdu, má to stále grády! Hra na vraha opět funguje. Po Sidney jde opět zabiják s bílou maskou a velkou kudlou. Opět je to "jen" člověk, což znamená, že oběť se s ním může prát. Někdy pravda, je to docela vtipné. Nicméně i dvojka má určitě co nabídnout. Vrah se plíží kolem a krev se prolévá. Tentokrát však přišel s novou vychytávkou a to, že sleduje oběti kolem a natáčí je. Pak tu máme úvodní sekvenci, kdy na příběh z jedničky byl natočený celovečerní film, a na předpremiéře jsou dva diváci ubodáni a kolem je několik desítek masek Ghostface, není to tak dobré jako úvod jedničky na který nedám dopustit. Ale „film ve filmu“ je dobrá myšlenka a tady je zpracována chytře a dobře. Za mě tedy je dvojka velmi dobré pokračování geniální jedničky z roku 1996. Pojďme si tedy znovu zaVřískat! (88 %) ()

juta

Rozzuzlení bylo na Vřískot málo. Jednoho jsem tipoval dobře. Taky nechápu, proč se nepodívala, když byli v autě a jak se bavili hned na začátku o tom, že dvojka nikdy nebude lepší než první díl, tak s tím souhlasím. U pár filmů to je vyjímka, ale tady se to potvrdilo. Kulka pro jistotu? No to snad ne! Díky tomu jsem se rozhodl jen pro dvě hvězdy, protože to bylo fakt trapný. ()

Gilmour93

Děj jak z Beverly Hills 90210 zhusta prokládaný uvřískaným kucháním. A vy s vědomím zlehčování klišé žánru hádáte kdo. Zase.. Craven s Williamsonem to zkouší na stejné vlně, ale nedostatek nápadů je připravil o schopnost bavit a na těch necelých dvou hodinách to jde ukrutně vidět. Při pitomoučkém finále jsem už jen čekal, že se zpoza kulis vypotácí zhulený Marlon Wayans.. ()

Shit

Další horor z dílny Wese Cravena, sice žádný veledílo, ale zase dobrej horor. Je pravda, že jednička je lepší a tady už je to jen takový opakování, ale i tak je to až na závěrečnou pointu, která je fakt ubohá a trochu kopíruje jedničku, kde to taky nebyla zrovna nějaká uchvatná závěrečná pointa zabíjení, ale pořád lepší než to co si vymysleli tady, dobrý a zase se spoustou krve a nějakou tou mrtvolou. Taky tomu prospělo, že zůstali stejný herci, takže se dalo snadno navázat na předchozí díl, což tvůrci velice rádi udělali, ale hereckým výkonům to zase moc neprospělo, i když tam v podstatě ženský jenom ječej a chlapi chcípaj, takže tam v podstatě ani moc hereckých příležitostí nebylo, ale já si nemůžu pomoct, mě se to i tak líbilo ()

• Během natáčení bylo použito 114 litrů umělé krve. (Ruuzha)
  • Natáčelo se od 16. června do 28. srpna 1997 v Kalifornii a Georgii. (Varan)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,… (více)