Sidney (Neve Campbell) opustila své rodné město, a snaží se zapomenout, co se jí a jejím přátelům před dvěma roky stalo. Jenže vzpomínky jí velmi živě osvěží film, který - inspirován příběhem z jejího rodného města - jde právě do kin, ale hlavně záhadný vrah, který se snaží vrahy z Woodsboro napodobit... Na celém filmu mne ze všeho nejvíc bavila právě úvodní scéna, kdy je v kině v rámci vstupenky rozdána všem divákům maska vraha z Woodsboro a napodobenina nože, čehož vrah chytře využije a vybere si kino jako své první působiště. Pak už to bylo o chlup horší, protože film jde ve stejných kolejích jako jednička, a nových nápadů je zde jako šafránu. Ale i přesto Wes Craven umí udržet divákovu pozornost - za vydatné pomoci kvalitního hereckého obsazení (v menších rolích se zde objeví třeba i Heather Graham či Tori Spelling), potěšil jako vždy Liev Schreiber. Co mi ale vadilo ze všeho nejvíce byla ukradená hudba Hanse Zimmera z Broken Arrow - jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků...(10.10.2011)

„Už si niekedy cítil, ako nôž prejde mäsom a narazí na kosť?“ Výnimočná tínedžerská vyvražďovačka, ktorá sa minimálne vyrovná svojím spôsobom geniálnemu originálu z roku 1996. Najväčší podiel na tom má návrat všetkých starých známych (od preživších postáv až po režiséra, scenáristu, kameramana a rovnakých producentov) a mimoriadne vydarený scenár Kevina Williamsona. Ten inteligentne pracuje s hororovým žánrom a niekedy neviete, či sa máte smiať, kričať od hrôzy alebo si z vás len robí srandu. Výborné herecké obsadenie (boduje predovšetkým Jamie Kennedy ako kultový „žánrový poradca“ Randy Meeks, ale všetci sú na jednotku, samozrejme v čele s krásnou Neve Campbellovou), skvelé scény (TOP GUN v školskej jedálni, masakra homosexuálnych policajtov, "Kasandra"), brutálne dialógy ("Aký je tvoj najobľúbenejší horor?" - "Showgirls.") a hlášky („Horor je pre posratých belochov.“), drsné vyvražďovacie scény a skvelá práca s preživšími postavami, ktoré sa vyvinuli iným (prekvapivým) smerom. Plus šokujúce záverečné odhalenie. Kino Považan NMnV 1999(8.11.2004)

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Scream - Master P ,2. Suburban Life - Kottonmouth Kings ,3. Rivers - Sugar Ray ,4. She's Always In My Hair - D'Angelo ,5. Help Myself - Dave Matthews Band ,6. She Said - Collective Soul ,7. Right Place Wrong Time - Jon Spencer Blues Explosion ,8. Dear Lover - Foo Fighters ,9. Eyes Of Sand - Tonic ,10. The Swing - Everclear ,11. I Think I Love You - Less Than Jake ,12. Your Lucky Day In Hell - The Eels ,13. Red Right Hand - Nick Cave & The Bad Seeds ,14. One More Chance - Kelly ,15. The Race - Ear2000 ,(13.5.2011)

Když se to tak vezme, je to skoro stejná šílená slátanina jako v případě jedničky, jen s tím rozdílem, že tentokrát je už veškerý efekt doprovázen pocitem deja vu a příběh, v prvním dílu pouze ironicky nadnesený, je nyní nehoráznou parodií sebe sama. Ale právě proto, že se to nebere vůbec vážně, že se nahlas polemizuje o klesající kvalitě a zbytečnosti druhých dílů a že se znatelně přiostřilo co se počtu úmrtí a bodných ran týče, si mě nakonec druhý Vřískot dokázal nějak získat a udržet po celých 110 minut moji pozornost. Staří známí jsou ve svých slavných rolích opět výborní a stárnoucí Craven stále dokáže vygradovat napínavé scény velmi působivým způsobem. Na to, že celý příběh je opravdu jen karikaturou jedničky a výsměchem řadě hororových béček, stále se u toho dá velmi dobře pobavit.. 70%(29.3.2013)

Upřímně, celý film jsem byl na vážkách mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale to sebeparodické finále TROCHU SPOILER! ("Je mrtvá?" "Já nevím. Vždycky ožijí.") KONEC SPOILERU! prostě nemělo chybu a tak trošku přitlačím. Už to sice není čistý plný počet, ale přesto je tohle téměř dokonalá vyvražďovačka, která zabaví. Když nebudete více přemýšlet, tak zabaví moc. 90 %.(31.10.2010)

• - Ve scéně, kdy Randy (Jamie Kennedy) mluví o nahých fotek Gale (Courteney Cox) na internetu, Gale (Courteney Cox) říká: "Bylo to tělo Jennifer Aniston." Jennifer Aniston a Courteney Cox jsou ve skutečnosti velmi dobré kamarádky. (beyli)

• - Během natáčení bylo použito 114 litrů umělé krve. (Ruuzha)

• - Úloha sestry Louis najskôr patrila Mädchen Amick, tá však svoju účasť vypovedala kvôli filmu Prenasledovaná. (Keithe)