Předpremiéra hororu podle bestselleru Gale Weathers, přeživší senzacechtivé reportérky z jedničky. Plný sál diváků, plný sál bílých masek a propagačních plastových nožů. Jenže jeden z návštěvníků svírá v ruce pravou ocel.. Smrt dvou studentů v kině rozpoutá po dvou letech od masakru ve Woodsboro další krvavý kolotoč. Blbá vyhlídka pro všechny teenagery pokračuje. Zatímco jednička byla hororem o hororech a jejich pravidlech, pokračování je o pokračováních. Už zmiňovaný kinohit je parafrází prvního Vřískotu, postavy znovu debatují o hororech, o vydařených pokračováních (Vetřelci, Kmotr, Terminátor) a autoři jsou znovu tak trochu v rozporu s očekáváními. Příjemných dramaturgických pomrknutí tu máme znovu dost, navíc plníme to, co se o pokračováních traduje. Víc násilí, víc mrtvol, hrůznějších mordy (kupříkladu dvojice policistů). Sebeironizující hra pokračuje, nejde o žádnou nastavovanou kaši, nýbrž látku, která žánrová klišé dál využívá a obrací naruby. Kladem jsou znovu i svižné dialogy, záporem řada chybek a nelogických momentů, které slouží jen jako oslí můstky (třeba převoz Sidney právě dvojicí policistů a vůbec jejich jednání v ději). Nicméně naštěstí zabijákova záliba v krvi a uspokojení z pocitu, kdy nůž narazí na kost, trvá, takže za deset let se třeba setkáme znovu. Dvojka je divácky atraktivnější, ale kdo ví, zda lepší.(2.8.2015)

"Ahoj Sidney, pamatuješ si mě?" Ghostface se vrací. Spolu s ním se vrací i všichni (přeživší) hrdinové jedničky. Abych řekl pravdu, má to stále grády! Hra na vraha opět funguje. Po Sidney jde opět zabiják s bílou maskou a velkou kudlou. Opět je to "jen" člověk, což znamená, že oběť se s ním může prát. Někdy pravda, je to docela vtipné. Nicméně i dvojka má určitě co nabídnout. Vrah se plíží kolem a krev se prolévá. Tentokrát však přišel s novou vychytávkou a to, že sleduje oběti kolem a natáčí je. Pak tu máme úvodní sekvenci, kdy na příběh z jedničky byl natočený celovečerní film, a na předpremiéře jsou dva diváci ubodáni a kolem je několik desítek masek Ghostface, není to tak dobré jako úvod jedničky na který nedám dopustit. Ale „film ve filmu“ je dobrá myšlenka a tady je zpracována chytře a dobře. Za mě tedy je dvojka velmi dobré pokračování geniální jedničky z roku 1996. Pojďme si tedy znovu zaVřískat! (88 %)(19.10.2013)

Tak slavný jako v prvním díle už to není nicméně Scream 2 je ještě obstojným pokračováním vynikající jedničky. Je to prostě typická dvojka. Víc vražd, víc šokujících odhalení. Občas i celkem vtipný sebeparodování (hlavně ten konec) ale místy je to taky celý trochu zbytečně překombinovaný aby nebylo vidět, že se jedná v podstatě o recyklaci prvního dílu se vším všudy a ne vždy se to daří. Prostě někdy chce bejt ten film až moc chytrej, moc cool a moc šokující a občas to tvůrci trochu přeženou. Nicméně neměl jsem ještě s tímhle dílem žádný zásadní problém. Hlavně ta úvodní vražda v kině celkem pobavila a jako celek to funguje takže dávám.60%(27.9.2014)

• Bones!

Nemůžu si pomoct, ale jestliže jsem se u jedničky místy lekl, tak tady...Ani omylem...Připadalo mi to celé spíš jako parodie na hororvý žánr, fakt jsem se místy neubránil smíchu!A hlavní představitelka, je sice pěkná, ale zajímalo by mě, jestli ty hysterické záchvaty fakt jenom hraje, pokud ano, tak si snad zaslouží Oscara:-)(27.8.2005)

Upřímně, celý film jsem byl na vážkách mezi čtyřmi a pěti hvězdami, ale to sebeparodické finále TROCHU SPOILER! ("Je mrtvá?" "Já nevím. Vždycky ožijí.") KONEC SPOILERU! prostě nemělo chybu a tak trošku přitlačím. Už to sice není čistý plný počet, ale přesto je tohle téměř dokonalá vyvražďovačka, která zabaví. Když nebudete více přemýšlet, tak zabaví moc. 90 %.(31.10.2010)

• - Ve scéně na party se na zlomek záběru objeví i Matthew Lillard, který byl jednou z hlavních postav v prvním dílu. Zde se objeví konkrétně ve scéně, když příjde Randy (Jamie Kennedy) s koktejly. (Worry77)

• - Ve filmu je použit hlavní motiv Hanse Zimmera z filmu Operace: Zlomený šíp (1996), konkrétně Deweyho téma. (Eldrick)

• - Sarah Michelle Gellar souhlasila s působením ve filmu ještě předtím, než si přečetla scénář. (SidneyP)