• eraserhead666

Až na dvě scény (úvodní v kině a s vrahem v autě), filmový teoretický průvodce o hororech a pokračováních a krátkou roli Heather Graham, je to docela pěknej shit. Možná by to bylo lepší, kdyby to nebyla dvojka, ale ve srovnání s obstojnou jedinčkou, kterou to docela shazuje, to vůbec neobstojí. Dokonce i ty vraždy mi na filmu spíše vadily, než bavily. Přemýšlím, zda, to, co mě zaujalo stojí za jednu nebo za dvě *. Ale dokoukal jsem to dokonce (pokud se pamatuju, tak dokonce dvakrát), tak dám 2*.(9.5.2009)

Velmi slušné tržby jedničky nenechali nikoho na pochybách,že Wes Craven bude podruhé vřískat.Film prakticky ve všem kopíruje jedničku a v parodování sebe sama jí ještě překonává,jinak nic nového pod sluncem i pro diváka.Na neve Campbell i Courteney Cox je stále radost se dívat i když zápletka jako taková je sotva průměrná.Přibylo krve a mrtvých(u dvojek klasika),trochu uvadla atmosféra a taky mírně přepísknutá je délka filmu.U mě takřka průměrných 55%.(13.4.2011)

Vyborne pokracovanie kultovej serie Scream opat od rezisera Wesa Cravena. Scenar k Scream 2 uz sice nie je az taky original, ako tomu bolo v jednotke, ale vratila sa krasna Neve Campbell spolu s Courteney Cox. K tomu sa opat kona pomaly hustnuca strasidelna atmosfera, zaporaci ako Olyphant a jeho kolegyna taktiez neboli spatni, dokonca Olyphantovi som veril jeho herecky vykon psychopata. K tomu drsne a brutalne vyvrazdovacky s dostatkom krvavych scen : 84 %(26.2.2013)

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Scream - Master P ,2. Suburban Life - Kottonmouth Kings ,3. Rivers - Sugar Ray ,4. She's Always In My Hair - D'Angelo ,5. Help Myself - Dave Matthews Band ,6. She Said - Collective Soul ,7. Right Place Wrong Time - Jon Spencer Blues Explosion ,8. Dear Lover - Foo Fighters ,9. Eyes Of Sand - Tonic ,10. The Swing - Everclear ,11. I Think I Love You - Less Than Jake ,12. Your Lucky Day In Hell - The Eels ,13. Red Right Hand - Nick Cave & The Bad Seeds ,14. One More Chance - Kelly ,15. The Race - Ear2000 ,(13.5.2011)

Už ne tak pečlivě vysoustružené jako geniální první díl, ale přesto jde o velmi dobrý počin. Popkulturních narážek je tu sice méně, než by si člověk přál, ale Craven s Williamsonem tentokrát více zapracovali (jak se na pravidla sequelů sluší a patří) na vraždách a hororové atmosféře. Grandiózní finále v divadle je ovšem masterpiece. Na pointu ve stylu Pátku třináctého nemá ani M. Night Shyamalan.(19.4.2011)