Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

joker30

Tazky film , ale tie ja mozem, Dvaja skveli herci a medzi nimi jedna skvela baba. Niet co dodat len sa divat a uzivat. 93% ()

Ondr@932

Strhující sportovní drama, špičkově zrežírované a se skvělým hereckým obsazením! A nakonec hrozně smutný příběh. Dávám 8/10 ()

Whannell

Drsný a smutný příběh z prostředí boxu. Trio Eastwood, Freeman a Swanková funguje skvěle, o tom žádná, a ikdyž sportovní filmy úplně nemusím, tohle bylo geniální. Celou dobu jsem strašně fandil Maggie i Frankiemu a můžeme být rádi, že konec není klasický a plný klišé, právě naopak. P.S.: Ty Eastwoodovi kalhoty vytažené až k bradavkám mi vždycky zvednou náladu. ()

redwik

Neruzumiem prečo v každom filme o bojových umeniach je to tak, že hlavný hrdina je na začiatku úplný shit, potom je odrazu najlepší na svete a každého protivníka zmastí za päť sekúnd, a v závere sa niečo pokazí. Síce poznám jednu fighterku, ktorá od prvého zápasu začala vyhrávať a mala skóre asi 15-0, k tomu vyše 10 K.O., ale to je asi len ojedinelý prípad, ktorý vznikol predovšetkým zlou ženskou situáciou v kickboxe na Slovensku. Ale viac k filmu: bavil ma na začiatku vôbec, časom sa to celkom navýšilo, no ku koncu opäť nuda (ako graf sínusu od 0 po pí). V tomto filme mi moc nesedel rozprávač, radšej by som bol, keby film plynul sám od seba. No aby som len nepísal o zlých veciach, na druhej strane Hilary Swank bola úžasná. ()

Kubeska

Vrchol Clinta Eastwooda. Strašně mě to zasáhlo. Ze začátku se to tvářilo jako klasické sportovní drama, pak se to překlenulo v životní drama. Ono se jedná vlastně o malý film s velkým srdcem, který snad zasáhne i cynika. A soundtrack Blue Morgan to vše podtrhl. ()

Katcat

Tak jako Gran Torino, i tento film je dokonalost sama. To nelze komentovat, kritizovat. To se musí vidět. Tohle nevidět, to je jak nepoznat lásku.... ()

Torpid

Křehkost v těle bojovnice, mám rád tuhle postavu, mám rád jak ji Hilary Swank zahrála, mám rád dialogy mezi Clintem a Morganem. Promíjím filmu plochost postav, tlačení sentimentu a dojímání. Když máte někoho opravdu rádi, odpustíte mu ledacos. Film mé Top 10. ()

Critic

Že bude můj nejoblíbenější film o boxu o ženském boxu, tomu bych těžko kdy věřil. Ale to by Clint Eastwood nesměl být nadčlověk, Hilary Swank jediná žena schopná to zahrát a Morgan Freeman zas schopnej to celé stmelit. Ten konec jde rozdýchat jen hodně těžko...uf ()

HenryIvan

Tomuto sa jednoducho nedá dať menej ako 5 hviezd. Konštatujem, že toto je asi najlepší a najkomplexnejší boxerský film, ktorý nie je len o boxe, aký som kedy videl. Brilantná Hillary Swank v asi jej životnej role ( fakt možno ), podporovaná neuveriteľnou chémiou medzi Clintom a Morganom. Tento film mal všetko, dokonca aj postava Jaya Baruchela bola na mieste. Neuveriteľne smutný príbeh v podaní takýchto velikánov kinematografie je dych berúci. Neviem jednoducho nič vytknúť. Toto bol jeden z najzaslúženejších Oscarov v dejinách, či už herci alebo celkovo film. Dej sa dá rozdeliť na tri časti, no ja by som to dal len na dve. Prvá pred incidentom a druhá po ňom. Preto sa to dá rozdeliť na tri časti, lebo v tomto prípade vieme prvú a druhú časť rozdeliť vtedy, keď sa Clintovi roztopilo srdce. No ale v tom mojom prvotnom rozdelení druhá časť perfektne formuje film do takej výšiny a takej ligi v akej pravom je. Clintová perfektne jemne zvládnutá réžia len jasne podčiarkuje kvalitu tohto snímku. Morgan opäť ukazuje svoju neutíchajúcu charizmu a rozprávačske schopnosti ( nie na darmo sa vraví, že ma najpríjemnejší hlas v brandži ). Hillary v svojej naivne pozitívnej role úplne žiary a aj bez jej výkonu by to nebolo ono. Ako vravím, každá postava tam je akurátne zobrazená aj vďaka castingu a réžii. Neuveriteľný zážitok a podotýkam, jeden z najzaslúženejších Oscarov. 100 %. ()

Kiisaki

Mám velkou slabost pro filmy o lidskosti a o nepravděpodobném přátelství mezi povahově protikladnými lidmi. Takže jasná výhra. Frankie je starý zahořklý protiva, který se bez valného nadšení stává trenérem odhodlané Maggie .V té postupně nalézá talent, který ve svých svěřencích tolik hledal. Kromě toho v ní také spatřuje dceru, se kterou zpřetrhal kontakt, a Maggie v něm vidí otcovskou figuru, která jí v životě tolik chyběla. Vše je na dobré cestě a hvězda boxerského dříče stoupá, jenže je to jako s tím Ikarem, který ochutnal nebeské výšiny jenom proto, aby ho stihl krutý pád. Sportovní film o velkém snu se tak náhle proměňuje ve smutné drama a Frankie je postavený před nelehký a krutý úkol, kterého se nakonec ujímá racionálně a s bezbřehou láskou. Ono u toho opravdu nejde nebrečet. Že je Clint Eastwood skvělý, to pro mě nebyla taková novinka. Výkon Hilary Swank mě ale opravdu ohromil, protože jsem ji poněkud křivdila a netušila jsem, jak skvělá je to herečka. Film si pouštím ráda, když se chci emocionálně odrovnat, a nikdy se mi neomrzí. ()

tranquill

"Zapomeňte na Boha, ne Nebe a Peklo, jestli to uděláte, ztratíte se sám sobě!" Kvalitní boxerské drama s vynikajícími výkony hlavní herecké trojky, a které je ale trochu o něčem jiném, než Rocky. ()

Razzor_82

Dojemně slzavé drama s krutým příběhem plným lidských pocitů a rozhodnutí. Tohle není příběh o boxu se sladkým happyendem ale emočně vypjatý film plný lidskosti, zoufalství a naděje. Eastwood tomu dal zase precizně kus svého srdce jak herecky tak režisérsky. Perfektně zahrál životem osamoceného trenéra Dunna. Swak strašně mile překvapila a v roli tvrdé Maggie se kterou se život nijak nemazlil. Freeman dodává filmu skvělé zázemí. Po vzhlédnutí tohoto filmu začneš možná vidět život trochu jinak. 10/10 ()

Biopler

Kvalitná snímka. Ozaj pekne sa na to pozerá, lebo film má kvalitných hercov, ktorí typovo sadli a príbeh je vyskladaný veľmi dobre a podopretý silnou vôľou hrdinky ísť za snom hlava-nehlava napriek okolnostiam či veku. Presviedčanie starého trénera-kocúra v podaní Eastwooda, aby kývol na ponuku, je fakt dobre poňaté a bavil som sa na tom. Potom som klasicky čakal cestu na vrchol skrz tréningy, vyhraté zápasy atď, no ono naraz bác. A film sa zvrtne do drámy. A to do drámy, ktorej koniec z morálneho hľadiska odsudzujem, no filmovo ho viem prijať, lebo bol šikovne epizódami s kňazom dobre podkutý. Posledná polhodina stopáže je veľmi dojímavá a vôbec by som nepovedal, že Eastwood tlačil na emócie... mne to prišlo uveriteľné a za to mu tlieskam, perfektná robota. Mrzí, že sa scenár neobišiel bez istých klišé vzhľadom k problematike, hlavne v podaní rozprávača. Taktiež ma rušili postavy ako Danger Barch či členovia rodiny Maggie, hlavne jej matka, ktorá bola ukážkovo plocho napísaná postava. Taktiež režijne to nie je strela do srdca, mňa rušilo neprirodzené  snímanie hláv postáv v telocvični kde si normálni ľudia pri debate o technike v boxe zasvietia svetlo a nie sú po tme. Beriem to ako hru na efekt. ()

Tomo

Tenhle film mě emočně přežvejkal, rozemlel a vyplivnul jako žužu. Clint je bůh. I jen za ten soundtrack by zasloužil metál. Tvůrci dnešních komiksovek by se na tohle mohli občas kouknout, aby pochopili jak se mají dělat filmy. ()

ViktorS

Pamätám si, že som tento film raz pozeral, keď som bol malý, ale bolo to už veľmi dávno a jediné čo som si pamätal bol záver filmu. Teraz po rokoch som narazil na túto snímku a hneď pri prvom pohľade na plagát som si uvedomil, že to je presne ono. V prvom rade musím povedať, že je to rozhodne zaslúžený Oscar. Clint Eastwood je perfektný režisér a rovnako tak aj herec. Už v roku 2004 bol v pokročilejšom veku a tak je priam neuveriteľné čo dokázal. Vytvoril nádhernú športovú drámu, ktorá hlavne v spomenutom závere trhá srdce. Celý ten priebeh filmu je pekne postupne prerozprávaný a každá jedna scéna na seba skvelo nadväzuje. Vo svojom často temnejšom komornom prostredí bez slnečného svetla, teda v boxerskom ringu, je nám prerozprávaný veľmi pútavý príbeh boxérky, ktorá aj napriek svojmu rodinnému a finančnému zázemiu išla za svojim snom. V podaní Hilary Swankovej bola perfektná a ten Oscar si takisto zaslúžila. Rozprávač filmu Morgan Freeman bol skvelo zvolený. On bol hádam stvorený na takéto vedľajšie role, ktorými svojou vážnosťou skvelo dopĺňa svojich hereckých kolegov a celkovo zvýrazňuje jednotlivé udalosti vo filme. Skvelý je aj ten pocit zadosťučinenia, ktoré postavy v priebehu filmu dostávajú. Postupom sa naši hlavný protagonisti vyvíjajú a vytvára sa medzi nimi silné puto, ktoré sa na konci len utvrdí. Len žiaľ, utvrdí sa nám takou cestou, ktorá asi najviac pridáva hodnote celej snímky. Diváka to môže mierne zničiť, ale to je tá sila kvalitnej drámy. A tak nezostáva nič iné, len dúfať, že si Frankie, v podaní Eastwooda, našiel nejaké miesto, kde bude mať trochu kľudu, kde líšky dávajú dobrú noc. ()

Solly

CE používá klasické výrazové prostředky, které mu však 100% fungují. Navíc operuje s výborným scénářem a ústřední herecké trio, CE & MF ještě doplněné vynikající HS, by uhrálo i mnohem horší party. Tkaže prostě lahůdka! ()

Lord Fuck

Tak tenhle film mě neskutečně zklamal. Jsem asi jedinej kterýmu se to nelíbilo. Přestože mám filmy podobnýho ražení velmi rád, tak tahle věcička na mě působila hrozně prvoplánově. Scénář neměl chybu, ale ta tolik oceňovaná Eastwoodova režie byla v mích očích nezvládnutá. Bylo předem nalinkovaný kdy se má divák smát, kdy má bejt smutnej a kdy má brečet. Ale s divákem se má pracovat umě a nechat ho, ať si vybere sám kdy chce zažívat tyhle emoce. A přesto že jsem chtěl ten film prožívat, tak právě kvůli režii se mi to nedařilo. Ani mě nevzal za srdce závěr. Už Tajemná řeka byla špatná a tenhle film se nese ve stejnym duchu. Asi jsem opravdu náročnej ale poctivá režie je něco jinýho. ()

Chauncey

Kdysi jsem to viděl v kině, tentokrát v televizi. "Baby" neztratia nic ze své působivosti. Film, jehož smutnost cítíte od začátku. V jednoduchosti je síla. Eastwood to ví ze současných režisérských hvězd asi nejlépe. Spolu s Hilary Swank a Morganem Freemanem pak předvádějí přesné herecké výkony. Film o pokoře, vůli, starých dobrých pravdách a (americkém) snu. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)