Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

smrtacik

Dej plynie zo začiatku pekne pomaly, príbeh nám pekne vykresľuje charaktery postáv a dáva vyníknúť hercom. Postupne dej naberá spád,obrátky sa zvyšujú, Maggie (Hilary Swank) začína svoju najkrajšiu etapu v živote... ale tá netrvá dlho a dej nám zostrelí úsmevy z tváre a pravdepodobne ich nenahodíte ani do konca filmu. Záver samozrejme neprezradím len poviem, že Frank musí urobiť najväčšie rozhodnutie vo svojom živote a človeku naskočia zimomriavky, pri pomyslení na to, že by boli na Frankovom mieste. Je to príbeh najmä o vzťahu dvoch ľudí ako je Frank a Maggie, je to o sne čo snívajú, je to aj o Magginej rodine o ktorej si urobí názor každý sám a je to aj o jednej závažnej otázke na ktorú hľadá odpoveď nejedná vláda a ja sám som si není istý odpoveďov na túto otázku. Takže poctivý kus filmarčiny, počínajúc skvelým príbehom, skvelými výkonmi hercov a pod výborným vedením Clinta Eastwooda, ktorý tentokrát povýšil réžiu na umenie a jeho herecký výkon nebol o nič horší. Vrelo doporučujem a skúste si k filmu zobrať papierové vreckovky ak Vás dojemné príbehy chytajú za srdce... Hodnotenie: 90% ()

Miki68

Proč se dívat na film, který vypráví o jedné z dalších možných cest jak naplnit svůj "americký sen"? Hlavně kvůli vypravěči. V tom je Mistr Eastwood nepřekonatelný. Zvláště, když má k dispozici dobrý scénář a skvělé herecké partnery. A navíc - jak je u něho zvykem dokázal složit i výtečnou filmovou muziku. Rocky se může jít vycpat! ()

Stíba

Není filmu, který by mě dojal více a u kterého bych v poslední půlhodině ležel v slzách. Clinte Eastwoode, si vážne borec. ()

Manhattan

Vůbec nejsilnější filmový zážitek v mém životě a snad první film u kterého jsem uronil i nějakou tu slzu. Ps: u závěrečných titulků jsem šel do kolen . ()

mi-ib

Zpočátku to vypadá na typickej american dream. Vlastně to tak vypadá asi 90 minut filmu. Jenže posledních 30 minut opět ukazuje, že Eastwood si nevybírá tucnové scénáře. Musím se přiznat, že poslední půlhodina mě dojala. I nějaká ta slza ukápla. Vůbec se nedívím, že Hilary Swank dostala za tenhle výkon oscara. Jenže nemůžu dát filmu 5* za poslední půl hodinu. Chápu, že prvních 90 minut byly důležité, aby se film mohl dostat do dojemného závěru. Přesto si myslím, že 5* film by mě měl bavit od začátku do konce. ()

Carthorias

Tak čekal bych všechno, to že Swank pojede 156 kol v závěrečném souboji proti té hnusné Němce, , to že prohraje a uvědomí si, že vlastně metaforicky vyhrála, to že vyhraje a následně se zúčastní souboje proti Rockymu nebo třeba Darth Vaderovi, ale to co se stalo v poslední třetině filmu mě posadilo na prdel (takhle překvapenej jsem snad nebyl od tý doby co jsem viděl From Dusk Till Dawn). Už jenom za to bych dal minimálně 3 hvězdy, takže není překvapení, že si tenhle film s úžasným Eastwoodem, Morganem nebo Swank zaslouží plný počet ()

Pekisan

Commiting suicide so as not be murdered is the worst reason i have ever heard of to die. Ludia umieraju lebo su mrtvi bez toho, aby o tom vedeli. 5 krat do tyzdna idu do prace, obcas sa pripoja na net, cez vikend chlastaju a na party sa s niekym aspon olizuju lebo inak by to znamenalo, ze ich proste nikto nechce. Chodia na dovolenky k moru, aby mali kopu rovnakych digitalnych fotiek zapadov slnka. Maju co najstylovejsie zariadne byt, aby mohli pozyvat svojich znamych posediet si na novej ciernej kozenej sedacke, z ktorej sa neda vstat. Samozrejme vsetkemu kraluje maly skleneny stolik a flat tv, ktoreho plochost sa nikdy nevyrovna plochosti nasich zivotov. Vidiet plakat chlapa, vidiet plakat Clinta je vzdy zle. Najhorsie je vsak plakat nad sebou samim. Tough aint enouch. Chlapom je ten, kto dokaze spravit to co musi a zit s tym po zbytok svojho zivota. Nekurvite si zivot. Zite srdcom. Nikdy nie je neskoro. Everything in box is backward. Sometimes the best way to deliver the punches is to step back. ()

Mr.FreeZer

Působivý snímek v režii Clinta Eastwooda, skvělé herecké výkony (Hilary Swank dokazuje, že se dokáže připravit na cokoliv). Oscaři jsou ve správných rukách. ()

cerbygerby

Sportovní dramata mám rád a tohle mezi ně rozhodně patří všema deseti... Neskutečně silný zážitek, po skončení filmu jsem ještě dlouho přemýšlel a proklýnal tu skutečnost jaká se ve filmu udála. Clint zahrál tuhle roli fakt suprově..ze začátku mi vadil(celkově patří u mě spíš k těm neoblíbeným)ale postupem filmu se mi líbil víc a víc, takže získal u mě malé plus :) No ale co předvedla hlavní představitelka Hilary Swank to byla jízda.. každou ránu jsem jí věřil... to byl film tedy tak dobře zpracovaný, že jsem jen čuměl a hltal každou sekundu.. Škoda toho kjonce, ten mi vadil, ale v příběhu to byl tedy mazec... Rozhodně jeden z nejlepších filmů poslední doby co jsem viděl ()

Castielo

Další film v hlavní roli s Clintem Eastwoodem a další zážitek(a všímám si, že jeho filmy mají vždy podobné rysy-zajímavé). Po půlce děje jsem si říkal, že mě nic nepřekvapí, vítězka vyhraje titul a celý to bude jako rocky s podprdou. Ale to co přišlo, to bylo hodně silný kafe...sam nevím, co bych napsal. Žádnej happy-end, žádná hodná rodinka, kvalitní zázemí...nic. Jen surová krutá realita, hnus, (s prominutím) sviňárny všedního dne a jeden starej chlap, kterej to nese na zádech. Geniální. 5* ()

Haide

Doopravdy nemám ráda box, takže mi celkem dlouho trvalo, než jsem se k tomuto filmu dostala. Ve výsledku ale rozhodně nelituji. Nezáleží na tom, kdo jste. Pokud máte sen, tak za ním jděte a žijte jen pro něj. Krásně vygradovaný film, kde stoupáte spolu s hlavní hrdinkou, abyste na konci spolu s ní spadli až na dno. Konec jsem probrečela, ale ne z lítosti nad Maggie, ale nad smutkem z toho, skončil její sen. ()

sokiss

Tento film si zaslouží 5 hvězdiček! Z mnoha důvodů, které už byly zmíněny. Ale nedám je, protože už to znovu nechci vidět! Krásný film, ale hodně depresivní. ()

Kingjiri

Historie se opakuje - po Gran Torinu jsem opět koukal na film Clinta Eastwooda, kterej je na ČSFD v TOPce nejlepších filmů a zase se jedná z valný části o průměrný drama, který tahá ze stokrát viděnýho klišé sportovních filmů "z outsidera šampiónem" jenom jeho povedenej závěr. Opět je to zase zbytečně dlouhý a já se tim pádem nezřídka kdy při sledování nudil. Spoustu lidem zjevně pomalý tempo vyprávění vyhovuje, mně ale moc nesedlo. Herecký výkony pěkný, jenomže když mě to přiliš nebavilo, nemůžu dát víc jak tři silnější hvězdy. A já si už pomalu zvykám na to, že u mě většinou Oscarama a recenzema oceněný snímky většinou moc nepochoděj. ()

denisavary

Nejdřív jsem očekávala nudný film s drsňačkou Swank, plnou krve,modřin a boje...ale spletla jsem se. Ukázalo se, že je to velice silný film, s bolestivým osudem. Hodně jsem byla zdrcená tou její rodinou..bylo mi z nich nablití.:( Film plný vítězství, emocí a zklamání..vlastně i ta slzička ukápla... ()

ClayGirl

Jakožto správná tatínkova holčička mám odjakživa úctu k jeho koníčkům. Zajímám se, kdo právě vede při závodě Moto GP, a truchlila jsem, když umřel Simoncelli (líbily se mi jeho vlasy). Občas chodím po domě v tričku s potiskem AC/DC, i když sama je moc neposlouchám. Taky se ráda nechám svézt na Yamaze. A vzhledem k tomu, že taťka rád mlátí, kromě do kluků, co mě naštvou, i do boxovacího pytle, bez větších výhrad jsem se podívala na tento film. Clinta jsem zatím viděla jen v Gran Torinu a nějak se nemůžu zbavit pocitu, že ty role hraje úplně stejně. Je pořád tak nějak naštvaně drsný a přitom hrozně sentimentální. Ten konec jsem vůbec nečekala. Chlapi si to asi užijí více. ()

truby

Clint Eastwood se s tím opravdu nepáře, podá jednoduchý příběh okleštěnený na minimum, o to pak působivější a pravdivější. Tenhle film má všechny předpoklady být filmovým klišé, snažíc se o citové vydírání, jenže on je jeho pravým opakem a dojetí je opravdové. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)